PDA

View Full Version : Big Brother 2011.-đubrište :eek:

Tatum
14-03-11, 11:59
Dragi moji forumaši, znam da ste vi ekipa koja voli znanost, filozofiju, duhovnost , znam da ste finih manira i dobrog ukusa, ali mislim da ovaj reality zaslužuje svoje mojesto pod suncem eforuma.
Zašto?
Jer je oesebujan po svaskoj svojoj ovogodišnjoj karakteristici, a mene je posebno zabavila ideja da se ove godine uvede i "đubrište"- tajno mjesto za tajne stanare.
Budući ste vi ekipa takva kakva jeste , vjerujem da ćete i od ove teme na pdf radio i televizija usspjeti napraviti jedan zabavan topik na kojem ćemo se usuditi priznati da smo maleni ispod zvijezda ia da stremljenje ka zvijezdama nosi poslsjedice...

Komentiranje je dopušteno svojim riječima, ali u skladu s pravilima: bez vrijeđanja forumaša po ijednoj osnovi...a i ostala pravila znate....

Kako doživljavate ulaz dvoje osoba niskog rasta?
Kako vam se čini ulaz osoba sredovječne dobi?
E, da
, ne manje važno...
Vi koji prezirete BB, vi koji ga ne gledate , imate pravo sudjeovati u rastu ove teme.

:top:

Mislim da se ovdje svi možemo jako dobro zabavljati. (Skoro ko na kauču kod šrinka, ali ne onom mom, nego pravom: zagledajte se malo u sebe :D2)

Arwen
14-03-11, 12:05
Nisam gledala, zaboravila sam na BB potpuno... Nekoć sam rado pratila, bilo mi je zanimljivo promatrati kako se pojedinci ponašaju u izolaciji i strogo kontroliranoj okolini. Onda mi je nakon par sezona dosadio, pa nisam u toku. Hajde, molim te, za nas reality neznalice napiši što je sve novo ove sezone.

Tatum
14-03-11, 12:37
Ako nisam rekla, ponovit ću, ja sam gledala samo zadnjih petnaestak minuta dok sam čekala CSI, pa sam vidjela vrlo malo, ali za mene dovoljno intrigantno.
Ne znam koja su ovogodišnja pravila, čemu to smetlište, zašto su zastupljeni stanari iz raznih država bivše nam Juge ( kako reče jedna voditeljica :facepalm: )

Ne znam ni hoće li nam prikazivati dnevne epizode ili samo nedjeljom.

Bilo kako bilo, imat ću mišljenje jer iako nisam ljubiteljica ove vrste zabave, vjerujem da se može bacit oko i prokomentirat čisto s nekog sociološkog stanovišta ili psiholoških viđenja razloga ulaska u kuću , ponašanja stanara a posebno publike.

Što je novo? Koliko vidim može se reći da je novo pravilo ulazak starijih ljudi, ima dosta oženjenih, udatih, majki, očeva, dijaspore, ljudi s različitim seksualnim opredjeljenjima, obrazovanih i tako..:ČIni se da se vodilo računa o različitosti i to očitoj.

ema007
14-03-11, 15:09
Gotovo nikada nisam gledala BB, osim naravno malo uvoda zbog čiste znatiželje i katkada dok čekam neku "svoju" seriju, jednostavno mi ne paše tolika količina histeriziranja, rasprava, suza i drame.
Ako sam toga željna pogledam neku španjolsku sapunicu, bar upijam taj njihov prekrasan jezik.
Što se tiče samih kandidata nisam na njih obračala posebnu pozornost ali vjerujem da su svi oni bez obzira na motiv prijave u BB kuću 8slava, novac, dosada, ambicija) itekako nakon tog iskustva imali veoma povišen prag tolerancije na ljudsku različitost.

Tatum
14-03-11, 15:17
Ja ne ulazim u razloge koji su ljude motivirali da se kandidiraju i uđu u kuću. Mogi biti svakakvi: znatiželja, novac, zabava, instant slava...nebitno je...
Mene više zanima koliko je nekome dostojanstvo roba koja se da prodati za ..koliko ono novca?

I konje ubijaju, zar ne...;)

ema007
14-03-11, 16:12
Ja ne ulazim u razloge koji su ljude motivirali da se kandidiraju i uđu u kuću. Mogi biti svakakvi: znatiželja, novac, zabava, instant slava...nebitno je...
Mene više zanima koliko je nekome dostojanstvo roba koja se da prodati za ..koliko ono novca?

I konje ubijaju, zar ne...;)

Samo sam nabrojala razloge, ne moramo ulaziti u njih jer je ionako nebitno zašto netko tamo ulazi.
Ali sad si spomenula dostojanstvo, što se toga tiče ti ljudi nisu niti fokusirani na vlastito dostojanstvo ni svoju nutrinu pa samim time ga i gaze u utrci za nekim svojim "prioritetima" i izvanjskim ciljevima.
Vjerojatno dostojanstvo smatraju slabošću i običnom "preprekom" do njima željenog cilja

medeari
14-03-11, 18:36
Pa nije li, po njihovoj logici, upravo uspjeh kroz popularnost u jednom realityu pitanje dostojanstva?

Tatum
14-03-11, 19:18
Pa nije li, po njihovoj logici, upravo uspjeh kroz popularnost u jednom realityu pitanje dostojanstva?:rofl:

Pa da, tako nekako...to je sve zbog iskrivljenih mjerila. Servirajju nam svakakvo smeće, zamotano u šareni papir i to nam prodaju kao zabavu, zaradu i stil života.
:facepalm:

Odraz našeg života iza fasade kredita, crvenog na računu, dugova i sličnih "niskih" problema malih ljudi ( pri čemu mislim na sve malodušne, neproduhovljene i fejk a ne niske ljude)

medeari
14-03-11, 19:24
:rofl:

Pa da, tako nekako...to je sve zbog iskrivljenih mjerila. Servirajju nam svakakvo smeće, zamotano u šareni papir i to nam prodaju kao zabavu, zaradu i stil života.
:facepalm:

Odraz našeg života iza fasade kredita, crvenog na računu, dugova i sličnih "niskih" problema malih ljudi ( pri čemu mislim na sve malodušne, neproduhovljene i fejk a ne niske ljude)

Svašta sa tobom :rofl:

Jesu li nam reality igre za naše vlastito voajerstvo?
Još bi ti i kruha (za mozak) :D

Tatum
14-03-11, 19:38
Ne znam za druge, ali do sad nisam bila fascinirana nit kućom nit takvom vrtom zabave, a nisam sigurna da za sebe mogu reći da me zanimaju tuđi životi.. Zapravo, znam da me ne zanimaju ni zanimljivije face od anonimnih stanara. Međutim, ovogodišnji BB mi je intrigantan zbog sastava stanara tj namjere producenata : što učiniti s nekoliko pripadnika raznih nacionalnosti a među kojima ima i onih neopterećenih a i opterećenijih ( pri čemu mislim na ovih par starijih za koje tvrdim da su ih ubacili ne bi li se izazvali incidenti i malo burnije rasprave.
Mlađe su podijelili po spolnosti : malo promiskuiteta, malo sponzi, cajki... Zapravo pravi cirkus, a moglo se nazrijeti cijela ozbiljnost ironije u scenografiji.
Ne podsjeća li vas na kič lunaparkova, svjetala džuboka, stolnih nogometa, provizornih nastambi u naseljima jedne manjine osebujnog stila života?( neki "autobus", vreće sa smećem...) A da bi se dojam pojačao , ubacili i dvoje osoba niskog rasta ( skraćeno: onr ), ženu bez zuba ali s ogromnim sisama....
Velim da nisam ljubitelj, ali me ova sezona mami vjerojatno iz poriva ko što je u ljudima koji odlaze u cirkus užasavati se bradatim ženama ili sijamskim blizancima...Je li to voajerizam ili neki drugi psihološki fenomen, ne znam..
Čekam da mi neko objasni...

medeari
14-03-11, 20:47
Ja sam gledala prvih par sezona talijanskog Big Brothera. Bio mi je fascinantaj taj spoj naoko nespojivih ljudi na jednom mjestu. Bilo je u meni voajerstva jer sam stvarno imala potrebu zaviriti u njihovu intimu da bih uopće shvatila kako ti ljudi funkcioniraju.
Međutim, bilo je tu i znatiželje i psihološkog i socijalnog dijela u meni. Zanimalo me je kako relacioniraju sa drugima, kako reagiraju u ljutnji, veselju, zaljubljenosti. Ukratko, zanimljiv način da se spozna čovjek i njegovo funkcioniranje.

Tatum
14-03-11, 20:54
Ovo je sad neka vrsta jeftine zabave, još je nova u našim mozgićima naviknutima na drugačiju ponudu, ali preočito je da ulazi tiho, na mala vrata i da će postati najprirodniji oblik zabave za tv robove. Postajemo li konzumenti svega ponuđenog ili još uvijek biramo?

medeari
14-03-11, 21:01
Ovo je sad neka vrsta jeftine zabave, još je nova u našim mozgićima naviknutima na drugačiju ponudu, ali preočito je da ulazi tiho, na mala vrata i da će postati najprirodniji oblik zabave za tv robove. Postajemo li konzumenti svega ponuđenog ili još uvijek biramo?

Ja još uvijek biram. Odnosno, gotovo da uopće ne gledam TV.
Generalno, mislim da sve više postajemo tipični TV 'potrošači'. Stimulira nas se svjesno sa ciljem da nam gledanje televizije bude sastavni dio slobodnog vremena. A slobodno vrijeme znači daljinski upravljač u ruci i biranje između ponuđenog. Izvan toga ide se sve manje.

Tatum
14-03-11, 21:38
Biraš, biram, biramo...
Međutim, izbor nam je vrlo sužen...Dolazi do tog da ne biramo između filma ( umjetnosti) ili informativnog programa , nego između smeća većeg i smeća manjeg... :(

medeari
14-03-11, 21:46
Biraš, biram, biramo...
Međutim, izbor nam je vrlo sužen...Dolazi do tog da ne biramo između filma ( umjetnosti) ili informativnog programa , nego između smeća većeg i smeća manjeg... :(

Nažalost, potpuno si u pravu. Zato preferiram ili internet komunikaciju ili dobru knjigu iz koje mogu nešto i naučiti.

Tatum
14-03-11, 21:56
Nažalost, potpuno si u pravu. Zato preferiram ili internet komunikaciju ili dobru knjigu iz koje mogu nešto i naučiti.

Ako se sad složim ( a slažem se) mogli bi zaključat topik pa na kavu, ali nepristojno bi bilo prema drugima pa se ajmo oko nečeg nesložit ( vratimo se u kuću i đubrište , te lamentirajmo o psihološkoj forenzici i nama gledateljima kao žrtvama i tv kao o počinitelju zločina..

medeari
14-03-11, 22:09
Ako se sad složim ( a slažem se) mogli bi zaključat topik pa na kavu, ali nepristojno bi bilo prema drugima pa se ajmo oko nečeg nesložit ( vratimo se u kuću i đubrište , te lamentirajmo o psihološkoj forenzici i nama gledateljima kao žrtvama i tv kao o počinitelju zločina..

:rofl:

Dakle, ma koliko se nas dvije slagale, raznorazna đubrišta imaju veliku gledanost. Takve se emisije i rade na temelju dobrog poznavanja ljudske psihe.
Skloni smo zavirivanju u susjedovo dvorište. Skloni smo iza zavjese promatrati dalekozorima nečiju intimu. Skloni smo se poistovjećivati sa nekim (odud tolika raznolikost u BB-u). Skloni smo osuđivat i mrzit (cast je takav da će sigurno biti sukoba i netolerancije). Skloni smo maštati o happy end-ovima (pa ćemo strpljivo gledat ima li znakova emocija u BB-u).
Pametna nam produkcija samo daje ono što mi i jesmo. I time ostajemo prikovani za TV.

Tatum
15-03-11, 06:04
Pametna nam produkcija samo daje ono što mi i jesmo. I time ostajemo prikovani za TV.
...koliko god mi šutjeli o tome...;)

Arwen
23-03-11, 20:22
Malo sam gledala... I tako saznala da je ova Marijana iz Šibenika, što se ispod pokrivača hvata s Nemešom iz Beograda, udana i ima dijete. Jučer mu je tako u krevetu (i pored svih ostalih stanara) šapnula 'želim te'. Nisam znala čega me više sram, što sam to uopće gledala, što je ona koju gledaju muž i dijete to izgovorila muškarcu kojeg poznaje svega nekoliko dana ili što je baš tu otrcanu frazu upotrebila. Fuj, Marijanu u đubrište, s kojeg povratka nema. Buuu. :down:

Tatum
23-03-11, 20:50
Nisam gledala iako sam mislila da ću revno pratiti.
Nešto sam načula, mala mi je pokazala linkić koji kola.
Dakel, kako si već rekla i ja sam se zasramila. Ne znam što joj je to trebalo.. a onda se pitam nije li to dogovoreno u produkciji tj prodano za neki malo vrijedniji ugovor ( mada ne znam što bi nekog moralnog tj nmoralnijeg natjeralo da e proda , da svoju obitelj dovede na stup srama za malo pažnje) a da bi se zadovoljile niske strasti promatrača ? Možda je to samo oo "kruha i igara" pa ostalo samo kruha? suhoga :(

colibri
23-03-11, 21:49
Nemam nasu televiziju i ne pratim ali sam vidjela na pojedinim stranicama i procitala sam svega i svasta .

Smijala sam se kao luda kada sam procitala koji dojam je taj super zgodni decko ostavio na pojedince .

Ona odbojkasica je zbilja medena i zbilja bi njih dvoje bili genijalan par .Nadam se da ce uspijeti .

Samo sta na onom drugom mjestu svi pederi su napaljeni na njega i pretendiraju da je peder .:facepalm::rofl::rofl::rofl::rofl:

Tatum
24-03-11, 06:20
Znači li to da nam bacaju kosti i ostatke a da bismo mi sami reciklirali i taj šou doživljavali samo onako kako nam se sviđa? Taj reality u nazivu je samo mamac a zapravo je pomno osmišljen kako bi zadovoljio sve ukuse.

Arwen
24-03-11, 08:31
Nemam nasu televiziju i ne pratim ali sam vidjela na pojedinim stranicama i procitala sam svega i svasta .

Smijala sam se kao luda kada sam procitala koji dojam je taj super zgodni decko ostavio na pojedince .

Ona odbojkasica je zbilja medena i zbilja bi njih dvoje bili genijalan par .Nadam se da ce uspijeti .

Samo sta na onom drugom mjestu svi pederi su napaljeni na njega i pretendiraju da je peder .:facepalm::rofl::rofl::rofl::rofl:

Misliš da je Nemeš 'super zgodan'? Ima seljačku frizuru, a ja nikad i nisam voljela frajere. Meni se sviđao ovaj mali iz Makedonije, dok se nije napio, pa krenuo raditi striptease. :)

saruh
24-03-11, 08:36
Fuj, Marijanu u đubrište, s kojeg povratka nema. Buuu. :down:

Odlučila je da povratka nema i da ide do kraja...

Marijana i Nemeš – maženje ispod jorgana posle žurke – video (http://www.velikibrat2011.com/2011/marijana-i-nemes-mazenje-ispod-jorgana-posle-zurke-video/)

...:eek:

Arwen
24-03-11, 08:41
Odlučila je da povratka nema i da ide do kraja...

Marijana i Nemeš – maženje ispod jorgana posle žurke – video (http://www.velikibrat2011.com/2011/marijana-i-nemes-mazenje-ispod-jorgana-posle-zurke-video/)

...:eek:

Jadan taj muž, a još jadnije njihovo dijete... Na kraju će najjadnija ipak biti Marijana, jer će joj ti seksovi u kući biti ujedno i najskuplji u životu... Ček' samo da izađe...

Tatum
24-03-11, 09:20
Imam blagi osjećaj da je sve namješteno i u dogovoru s mužem. Čini se da je kultura prosječnog gledatelja na vrlo niskim granama kad produkcija prepoznaje "krv u areni" i potrebe za tim....:(

Arwen
24-03-11, 09:24
Ne bih rekla, Tatum... Mi nemamo tako dobrih glumaca ni među profesionalcima, kamoli anonimcima. :rofl:

Tko bi ti pristao da mu netko seksa ženu javno i zašto? Mislim da tako lud nije ni Ante Gotovac, koji bi valjda i vlastitu majku prodao za 5 rečenica u žutom tisku.

Tebi je to samo nevjerovatno za pojmiti, ali to me ne čudi. Nitko normalan ne može pojmiti takvo ponašanje i takav 'moral'.

colibri
24-03-11, 10:24
Procitala sam sve sta ste napisale. Meni je jako tesko komentirati nesta sta ne pratim.

Nikada nisam voljela te reality show . Reci cu samo da sam sve vise svjesna da novac moze da bude velika motivacija za sve ljude kojima morala nije vertikala .

Svi su oni klinnex maramice . Bit ce iskoristeni ,iscjedjeni kao limuni ,i poslije emisije pasti u zaborava kao mnogi .

Vezano uz tu udatu zenu ,nista me ne cudi ,pojedini muzevi bi prvi prostituirali njihove zene ,pod uvjetom da im to donese love i socijalnog priznanja .

saruh
24-03-11, 15:55
Vezano uz tu udatu zenu ,nista me ne cudi ,pojedini muzevi bi prvi prostituirali njihove zene ,pod uvjetom da im to donese love i socijalnog priznanja .

I rogove...i rogove, ali izgleda da taj ukras, kako ti reče, ne smeta više muškarcima.

Mislim da je Severina svojim kućnim uradkom pomjerila granice normalnog na Balkanu mada bi to bio skandal i na Zapadu pa me sve ovo dalje ne čudi. Pojavljuju se novi slični filmići iz kreveta jet setera i nikome nisu više zanimljivi jer je granica već pomjerena. Ovi anonimusi možda pokušavaju po sličnom receptu na što brži i lakši način ući u medije pa onda to unovčiti. Oni možda i imaju neku korist ali im je šteta sigurno veća, ali najgore prolaze konzumenti...

http://www.youtube.com/watch?v=6LaJfNoz0tE

http://www.youtube.com/watch?v=MgNkJfTfHa4

Možda je ovo i dobro jer kada čovjek padne tako nisko preostaje mu samo pokušaj da ponovo ustane.

Tatum
24-03-11, 18:45
Nismo li pomalo dvolični ? Oduvijek su bile igre i ljudi su uživali u krvi, od prije Rima, pogubljenja, vješanja, razapinjanja na križeve, lavovi u arenama, gladijatori, borbe s bikovima, formula jedan...nisu li to sve opasne igre koje proizvode adrenalin i izazivaju najniže u nama? U čemu se razlikuju ovi danas? Samo u pristupačnosti jer su nam ušli u kuće, ne moramo plaćati skupe ulaznice za uživanje...

saruh
02-04-11, 00:55
Nismo li pomalo dvolični ? Oduvijek su bile igre i ljudi su uživali u krvi, od prije Rima, pogubljenja, vješanja, razapinjanja na križeve, lavovi u arenama, gladijatori, borbe s bikovima, formula jedan...nisu li to sve opasne igre koje proizvode adrenalin i izazivaju najniže u nama? U čemu se razlikuju ovi danas? Samo u pristupačnosti jer su nam ušli u kuće, ne moramo plaćati skupe ulaznice za uživanje...

Ako je ovo parodija, a nije da ne miriše...potpisujem.