PDA

View Full Version : Chat

enky
04-11-14, 20:45
Lipi pozdrav enky, lipo je čut da si pobjedila bolest koja te pokušala uništit, želinti puno snage i discipline da nastaviš tako dalje i da učiniš ovozemaljski život šta duljin i ugodnijin. Također se nadan da uspiješ odvojit bar malo vrimena i za uživanje u tom životu.
I ja san se "dogovorio" sa PSORIJAZOM ( neizlječiva bolest ) pružila mi je drugu priliku i evo već 8 godina taj dogovor traje, a znala mi je zahvatit 80 posto tila ( crvenilo- upalni proces, ljuskice i ragade - otvorene rane ).
Lipo bi bilo kad bi bar jedoj osobi pomoglo tvoje ili moje iskustvo, ali nažalost svjesni smo da je to izuzetno mala vjerovatnost . :top:

BIŽI ĆA, evo, ja sam zamislila da se ti i ja s povećom i simpatičnom ekipom upravo jako dobro zabavljamo u nekom starom podrumu, gdje svira živa glazba i servira se ludilo od hrane.
I sad se polako spremamo kući ......... pa još jedna za kraj :zivili:

(voila, upravo sam odvojila malo vremena za uživanje u životu :misli::D2:love:)

Lijep pozdrav :)

BIŽI ĆA
05-11-14, 11:48
Heej, hvala šta si me povela na zabavu, hvala šta si izabrala baš mene da ti ulipšan te rijetke trenutke za zadovoljstvo u inače velikoj borbi za život bez boli i patnje.

Nadan se da će bit još prilika da se ugodno družimo bez bilo kakvih pritisaka, daleko od onog rasporeda po kojem živiš svaki dan, jer inače sva ta borba u jedno dogledno vrime pomalo bi gubila smisao .. pomalo bi postajala teret sličan onom koji si imala zbog bolesti koju ličiš.

lipi pozdrav :zivili:

N'dugu
09-11-14, 02:47
Ma ča je ovo, biži ča, koja je ovo ura, grem i ja spat. U smokve suve!

enky
09-11-14, 12:41
:love:

N'dugu stvarno zna oraspoložiti čovjeka (a i ženu :D2).

Nego, BIŽI ĆA, a što si ti to učinio da nemaš više problema s psorijazom?
Koje je tvoje iskustvo, i možeš li ga, brate mili, opisati ovdje (http://www.eforum.hr/threads/1967-Psorijaza)? Možda netko pročita pa mu pomogne?!

BIŽI ĆA
10-11-14, 17:41
enky, imaš li ti kakvu povratnu informaciju nakon svoji upisa kako pobjedit multiplu ? je li se ko javio da je posluša tvoje savjete i da ima poziztivni pomaka na bolje ?

ma ko danas sluša koga, znaš koga bolesni slušaju .. one šta ih oderu za lovu a prodaju im maglu .. :misli:

enky
10-11-14, 18:32
Bilo me par ljudi kontaktiralo, skroz uzhićene (sve hanume :D), zvale na telefon, pričale sa mnom dugo, od sat do (s jednom) preko dva sata. Uglavnom, niti jedna nije bila spremna učiniti toliko promjena u svom životu. Ukratko: one već sve znaju.
Zašto su me zvale, ne znam. Valjda trenutak "slabosti".
Žao mi je, ali nema veze. Jednom će, možda, ovo pomoći.

Doduše, nisam završila izlaganje, a nisam jer upravo čekam bar jedan pozitivan feed-back. Mada, poznavajući sebe, najvjerojatnije ću opet sjest par dana i napisati sve do kraja.
U međuvremenu sam došla i do nekih novih spoznaja o kojima bi isto valjalo raspraviti, no prvo ću, opet, na sebi isprobati stvari pa, onda, s time u javnost.

Mislim, to što kažeš stvarno drži vodu - ljudi ne slušaju. Ipak, uvijek postoji i onaj *ali* pa valja nam se ravnati po njemu, jer ako bar jednom čovjeku pomogne tvoje ili moje iskustvo - pa, brate mili, vrijedilo je, zar ne?

BIŽI ĆA
11-11-14, 16:00
da enky, uspjeh bi bio i da jednoj osobi pomože naše iskustvo, ako mi se neko javi rado ću popričat .. neznan ima li smisla ovde pisat .. kolko vidin ovde se misecima niko ne pojavljuje, a ako ko i poviri to si ti i još onaj N......

ali evo .. Naftalan - Ivanić Grad, to bi bio prvi korak :misli:

enky
11-11-14, 16:36
Čuj, tebi se nije dalo napisati o svom iskustvu na temi o psorijazi (ono što si napisao ću, najvjerojatnije, izbrisati); kao neda ti se "pisati u prazno", što - ili mene čini debilom ili tebe pametnjakovićem (ma šalim se - nema ili - bar ne kod mene. ja znam da sam u debilani :facepalm::D2).

Poanta je - nisam o svom iskustvu i saznanjima pisala zato da dođe neki xy (a bilo ih je ovdje puno, jako puno, ako se sjećaš) pa da s njime pretačem iz šupljeg u prazno ili "demonstriram" kako je moj kuki ipak veći :D, a kako se, je l' te, razgovara na forumima, nego sam pisala zato da pomognem nekome, tko po netu traži rješenje za svoj problem, a nije dovoljno vrstan da bi se mogao snalaziti na engleskom.

Drugim riječima, fala dragom Bogu da je ovaj forum prazan te da na njemu, napokon, ne vlada jedna negativna energija pa da isti može imati i neku svrhu.

(mislim, ta svrha vrlo lako može "opet" biti moje glancanje vlastitog ega :skroman:, znam, no, što ćeš, kad je moj forum, onda je i moje veselje :love:)

....................

Shodno rečenom - Tebi se N'dugu obratio s veseljem i poštovanjem, dočim ti pišeš:"onaj N". Razumiješ o čemu ti pričam?
To ti je to.
Svako dobro BIŽI ĆA i neka si bez psorijaze do kraja života! :)

BIŽI ĆA
11-11-14, 19:07
nisan ima nikakvu lošu namjeru u vezi N dugu .. nikakvo omalovažavanje dotičnog .. jednostavno nije mi se dalo tražit točan nadimak .. ispričavan se ako je povrijeđen ..

inače jedan od vrlooooo bitnih detalja u zalječenju psorijaze je to da psorijatičar nesmi upotrebljavat riječ MORAM .. ta rič ga drži pod pritiskom šta nikako nije dobro za psorijatične promjene .. evo na, kroz ćakulu dođosmo i do drugog koraka u zalječenju psorijaze .. :misli:

p.s. zašto si me se sitila i ponovo uvukla na ove stranice .. :zbunj:

enky
11-11-14, 22:29
Nije ti se dalo? :rofl: MORAŠ :eek::D2 prestati biti lijen. :p:
Mada, eto, glavno da je veselja. :D2 :grli:

Čestitka za sretan rođendan svakom registriranom korisniku eForuma (koji je dao svoje podatke vezano za rođenje) dolazi automatski. Tako sam namjestila program.

Pozdrav, BIŽI ĆA, i svako dobro ti želim.

BIŽI ĆA
11-11-14, 23:39
ae, nije mi se dalo :rolleyes1: i baš oću bit lin :p: to mi odgovara i pomaže u zaličenju psorijaze :misli:
i nemoš mi ti prigovarat za linost .. nisi mi čestitala rođendan nego je to napravio internetski program :pound::p:

i tebi svako dobro u životu, ali neću još BIŽAT ĆA :top:

enky
12-11-14, 13:03
:love:

BIŽI ĆA
12-11-14, 14:13
:redface: .. :love:

BIŽI ĆA
15-11-14, 00:05
enky di si mi pribacila upis sa filozofije .. ništa se ovde nije prominilo i to je očito dobro za tebe i tvoj način života .. samo naprid i drži se .. do iućeg mog rođendana lipi pozdrav :misli:

enky
15-11-14, 17:38
ah, ta kenjky. nikad s njom ne zelenu granu. :(
i onda se čudim što me nitko neće ženit, osim za lovu, naravno.

i ovo ću sve obrisati, osim N'dugovog duhovitog upisa.

BIŽI ĆA, sorry, no tako ti je to tu, kod kenjky.
lijep pozdrav i tebi! :mig:

N'dugu
25-11-14, 01:31
Eto ima puno ljudi koji su koristoljubivi. Neki to shvate tek u kasnijim godinama, ti neki naivni. I to bi mogla biti zanimljiva tema, o koristoljubivosti. Jel netko ne vidi u drugom svoju korist i zato ne želi s tim nekim imati posla, a ima ljudi koji uopće tako ne razmišljaju i ne bude im jasno takvo razmišljanje.

enky
25-11-14, 12:52
Je, da, koristoljubivost - to bi baš bila interesantna tema.
Ovaj chat ću izbrisati, tako, za dan - dva... da još malo uživam(o) u njemu. :zvrko::D2

N'dugu
28-11-14, 00:09
JOš malo... javljaju mi da merkur ulazi danas u strijelca i dolazi do konjunkcije sa saturnom, što je dosta nezgodno glede raščišćavanja starih računa s raznim budalama. Ima tu nešto.

N'dugu
28-11-14, 00:19
Vozio sam se tramvajem i preko puta mi je sjedila lijepa mlada djevojka s ogromnim dreadlocksima umotana u šarenu tkaninu nalik na indijansku prostirku, dekicu, nešto kao Pocahontas s Jamaice. Neobično je pogledavala prema meni i bio sam zbunjen, jer mi se učinilo kao da joj izgledam neobičnije od nje, a možda je osjetila začuđenost u mojem pogledu. Ili je mislila da što stara svinja kao ja ima nju gledati, kad ima puno podesnijih za to. Istovremeno sam osjetio kako mi odnekud iza leđa u naletima dopire intenzivan miris parfema. Mislim da je bio Opium, ali ne bih se mogao sto posto zakleti. Vjerojatno bi za tim mirisom išlo dvjesto mačaka, da su bile kojim slučajem u blizini. Okrenuo sam se za tim mirisom i uočio neobičnu čučeću spodobu sa šeširom od zečjeg krzna, koja je prekapala po slikama sebe same na smartfonu. Učinilo mi se da je na nekim slikama imala kompjuterski nacrtane brkove. Na sebi je imala neobične i fine crne kožne rukavice iz kojih su virili prsti sa zeleno nalakiranim dugim noktima, a oko tijela je bila omotana krznom kuna zlatica i opet nekom crnom kožnom galanterijom. Cijelo to čudo nije bilo više od 1,6 metara. Dok sam iznenađeno promatrao neobično stvorenje koje kao da je upravo došlo iz smartfon safarija i lova na šumske životinje što ih je negdje usput oderalo, krajičkom oka primijetih razočaranje kod Pocahontas. Shvatila je da se u blizini, u radijusu od svega metar, pojavilo neobičnije odjeveno stvorenje od nje. Vidjelo se da na sve moguće načine pokušava psihološkim mehanizmima zanijekati tu činjenicu, no moj je pogled bio sve više privučen neobičnim kožno-krznenim asortimanom artikala i tu više nije bilo pomoći. Nažalost, morao sam je razočarati i priznati poraz - neobično animalno stvorenje uspjelo je čudnovatim odijevanjem zaokupiti moju pažnju i odvratiti je od objektivno atraktivnije suparnice. Vizualni dvoboj odjevnim predmetima u tramvaju bio je završen.

enky
28-11-14, 14:13
Naravno učenje: radi očuvanja zdrave mašte, pri vožnji tramvajem, staviti škanicl na glavu. :brukica:

N'dugu
28-11-14, 23:43
Zvijezde su padale nauznak, osjećao sam kako se pretvaram u zlatnog retrievera... Zbog previše luka s čvarcima počelo mi se uzrigivati. Hladno maksimirsko predvečerje zateklo me kao Mamića nakon pobjede Dinama. Sumračnim su ulicama promicale svakojake spodobe. Uđoh u pekaru da kupim kolač od maka, a pekarica mi spremno ponudi škarnicl, za svaki slučaj. Na sreću ovaj put nije bilo napasti koje bi odvlačile pogled s pravog puta. Naišla je žena od kojih 130 kg, pričajući o svojim dogodovštinama, životu u predgrađu blizu Dugog Sela i kako bi rado pojela dobar sendvič. Zašto su žene od 100 kg i više uvijek tako pričljive i otvorene, a one manekenskog izgleda obično šutljive i distancirane? Kažu da je dobar ključ onaj koji otvara svaku bravu, a brava koju otvara svaki ključ je pokvarena. Ne bih se s time složio. Ima brava koje nijedan ključ ne bi poželio otvoriti, a i onih koje se uopće ne daju otvoriti. S druge strane, brava koju otvara svaki ključ ne mora biti obavezno pokvarena. Možda je zagorjela. A ona koja se ne da otvoriti osim zlatnim ključem, ta tek može biti stvarno pokvarena. :D2

N'dugu
15-12-14, 01:41
Razmišjlam o tome je li jedan pas križanac labradora i retrivera ili nečeg drugog i labradora. Ima uvrnuti čupavi rep, to još nikad nisam vidio kod labradora, a ne sjećam se ni inače. Osim toga, labrador je također podvrsta retrivera i križanac labradora i retrivera je zapravo križanac retrivera i retrivera, prema tome i opet retriver, a čupasti rep ne može narasti iz retrivera.

Nomen Nescio
16-12-14, 10:08
Ima li ovde živih? :)

enky
16-12-14, 14:33
O, zdravo Nomen Nescio! Drago mi je da si navratio.

N'dugu
25-12-14, 03:54
Sretan Božić!

alim
27-12-14, 13:31
.. ko si ti ndugu .. ? .. pišeš negdje .. više nego tu .. ?

N'dugu
27-12-14, 14:45
Mea culpa.
Sad je neka moda da ti ljudi kažu da moraš pisati pod svojim imenom i prezimenom, inače nisi kao vjerodostojan.
Kao da i inače ne znaju tko sam.

alim
27-12-14, 14:53
Mea culpa.
Sad je neka moda da ti ljudi kažu da moraš pisati pod svojim imenom i prezimenom, inače nisi kao vjerodostojan.
Kao da i inače ne znaju tko sam.

.. ko si .. ?

.. ja isto vjerujem da treba znati ime .. .. ali nije baš važno ..
.. vjerodostojnost .. .. to znači .. postojanje .. ? .. moraš postojati .. .. ne možeš se rastakati .. ko genijalci na forumu hr .. ili govna na pljusku ..
.. jebiga ..

N'dugu
27-12-14, 16:04
Ja sam 90.137.176.12 i tu sam: https://db-ip.com/90.137.176.12 tako kaže google, a on sve zna.

N'dugu
27-12-14, 16:12
Meni se čini da u nekim razdobljima života nisam postojao ili se barem toga ne sjećam. A nekako sam dogurao dovde, i nije baš malo. Nekad davno sam mislio da su takvi zreli za odstrel. Ima onaj jedan SF strip i film gdje ljudima istekne životni sat pa ih ubiju, neki Logan i Džesika bježe iz grada kupole i nalete na robota koji zamrzava ribe, ne znam sad točno. I ono prije sam bio ja i sad isto, a opet ništa nije više isto.

alim
27-12-14, 18:10
Ja sam 90.137.176.12 i tu sam: https://db-ip.com/90.137.176.12 tako kaže google, a on sve zna.

.. jako komplicirano .. .. i moderno .. mislim .. ?

alim
27-12-14, 18:21
Meni se čini da u nekim razdobljima života nisam postojao ili se barem toga ne sjećam. A nekako sam dogurao dovde, i nije baš malo. Nekad davno sam mislio da su takvi zreli za odstrel. Ima onaj jedan SF strip i film gdje ljudima istekne životni sat pa ih ubiju, neki Logan i Džesika bježe iz grada kupole i nalete na robota koji zamrzava ribe, ne znam sad točno. I ono prije sam bio ja i sad isto, a opet ništa nije više isto.

.. meni je još onomad bilo dopizdilo gledat televiziju i razmišljat šta i kako .. .. jebiga .. uzeh boga .. kao ono .. za svoga .. pa ko mu jebe mater ..

.. tebe sam bio zapazio ovdje .. za politiku .. .. domaću .. .. kao .. nisi mi izgledao nacionalista .. .. reko .. ko je taj ..
.. poslije sam vidio da se u sve razumiješ .. u kulturu ekonomiju .. i lepo vaspitanje .. .. reko .. jeboga .. kako to da se ne raspravlja na forumu sa kakvim pravim baticama .. što sve znaju ..

N'dugu
27-12-14, 19:26
.. meni je još onomad bilo dopizdilo gledat televiziju i razmišljat šta i kako .. .. jebiga .. uzeh boga .. kao ono .. za svoga .. pa ko mu jebe mater ..

.. tebe sam bio zapazio ovdje .. za politiku .. .. domaću .. .. kao .. nisi mi izgledao nacionalista .. .. reko .. ko je taj ..
.. poslije sam vidio da se u sve razumiješ .. u kulturu ekonomiju .. i lepo vaspitanje .. .. reko .. jeboga .. kako to da se ne raspravlja na forumu sa kakvim pravim baticama .. što sve znaju ..

Šteta baterija za daljinski upravljač samo zato da gledaš Mislava Bagu. Bolja je ona plava ptica, priča kao što Bago izgleda i nešto kao liberalna, a cvrkuće stalno konzervativno, za popine, brak, NATO i voli sve što voli mladež HDZ-a: stare mošnje na filozofskom, štrebanje, Haideggera, Tuđmana, atomske bombe, Meksikance, Los Alamos, diplomaciju i predbračnu čistoću s "kitarovićima" ili nekim Hercegovcima katolicima radi karijere i para. A onaj Džo Mudonja tj. Druid nikako da skoči preko ograde od bodljikave žice, samo nešto priča kako bi ili ne bi. U međuvremenu plava ptica gradi karijeru i uspinje se na sve višu i višu granu s koje će cvrkutati i tako bi se vic danas u moderna vremena morao drugačije ispričati: Bila jednom krava Sisulja Visulja i bik Džo Mudonja, a između njih ograda od bodljikave žice. Bik je pasao i gledao utakmice Dinama, a krava je studirala poslijediplomski. Nakon desetak godina skoči krava na bika i pita je on "kako se zoveš", na što će ona: "Možeš me zvati samo Visulja... vime je ionako ostalo na ogradi". Naime, ključno pitanje današnje politike, kulture, ekonomije i vaspitanja je: gdje su nestala muda? Što je više Juda, to su manja muda, reče mali Vilibor i zapali džoint pa poliže Putinu. Ne samo da je ponestalo muda, nego su i sise na izmaku, žena koja doji uživo doima se polupismenoj raji kao neko čudo, božica plodnosti, jerbo još ima sise u izobilju, ter mora odmah postati predsjednica i tako vratiti matrijarhat u opticaj nakon stotisućljetnog patrijarhalnog ropstva. S druge strane dolazi kult uzgoja konoplje, prirodne energije, cirkularne ekonomije, cirkulacije... Ajte ljudi svi lijepo u Machu Pichu ili u prašumu Amazone, skačite s drveta i vješajte se po lijanama, pripazite jedino da vas ne oglođu pirane ili da ne završite u utrobi neke gladne anakonde pa na kraju posljedično kao stvarna govna na diluvijalnoj kiši.

alim
27-12-14, 19:41
Šteta baterija za daljinski upravljač samo zato da gledaš Mislava Bagu. Bolja je ona plava ptica, priča kao što Bago izgleda i nešto kao liberalna, a cvrkuće stalno konzervativno, za popine, brak, NATO i voli sve što voli mladež HDZ-a: stare mošnje na filozofskom, štrebanje, Haideggera, Tuđmana, atomske bombe, Meksikance, Los Alamos, diplomaciju i predbračnu čistoću s "kitarovićima" ili nekim Hercegovcima katolicima radi karijere i para. A onaj Džo Mudonja tj. Druid nikako da skoči preko ograde od bodljikave žice, samo nešto priča kako bi ili ne bi. U međuvremenu plava ptica gradi karijeru i uspinje se na sve višu i višu granu s koje će cvrkutati i tako bi se vic danas u moderna vremena morao drugačije ispričati: Bila jednom krava Sisulja Visulja i bik Džo Mudonja, a između njih ograda od bodljikave žice. Bik je pasao i gledao utakmice Dinama, a krava je studirala poslijediplomski. Nakon desetak godina skoči krava na bika i pita je on "kako se zoveš", na što će ona: "Možeš me zvati samo Visulja... vime je ionako ostalo na ogradi". Naime, ključno pitanje današnje politike, kulture, ekonomije i vaspitanja je: gdje su nestala muda? Što je više Juda, to su manja muda, reče mali Vilibor i zapali džoint pa poliže Putinu. Ne samo da je ponestalo muda, nego su i sise na izmaku, žena koja doji uživo doima se polupismenoj raji kao neko čudo, božica plodnosti, jerbo još ima sise u izobilju, ter mora odmah postati predsjednica i tako vratiti matrijarhat u opticaj nakon stotisućljetnog patrijarhalnog ropstva. S druge strane dolazi kult uzgoja konoplje, prirodne energije, cirkularne ekonomije, cirkulacije... Ajte ljudi svi lijepo u Machu Pichu ili u prašumu Amazone, skačite s drveta i vješajte se po lijanama, pripazite jedino da vas ne oglođu pirane ili da ne završite u utrobi neke gladne anakonde pa na kraju posljedično kao stvarna govna na diluvijalnoj kiši.

.. ja se s druidom nikad nisam razumio .. izbjegavamo se .. čini mi se ..
.. plava ptica ima dobre snove .. .. imao sam dojam da je došla iz amerike .. napredna .. ali se oženila za dalmatinca .. pa se sjebalo sve .. .. nije više bilo dovoljno široke ideologije da to objedini ..
.. servantesa sam vidio ovdje s tobom .. ?
.. niko je filozofčina .. .. što ga pomalo i jebe .. jer da sazna istinu .. on bi ju odmah odbacio .. samo da može dalje filozofirati ..

.. mislim da su prošla vremena muda ..
.. ne vjerujem da iko išta može napraviti .. vjerujem da situacija postaje .. veća od čovjeka ..

N'dugu
28-12-14, 11:28
.. ja se s druidom nikad nisam razumio .. izbjegavamo se .. čini mi se ..
.. plava ptica ima dobre snove .. .. imao sam dojam da je došla iz amerike .. napredna .. ali se oženila za dalmatinca .. pa se sjebalo sve .. .. nije više bilo dovoljno široke ideologije da to objedini ..
.. servantesa sam vidio ovdje s tobom .. ?
.. niko je filozofčina .. .. što ga pomalo i jebe .. jer da sazna istinu .. on bi ju odmah odbacio .. samo da može dalje filozofirati ..

.. mislim da su prošla vremena muda ..
.. ne vjerujem da iko išta može napraviti .. vjerujem da situacija postaje .. veća od čovjeka ..

Odbojan mi je elitizam kombiniran s prikrivenim nacionalizmom, jer zadrti nacionalist može biti samo tip iz mase, uz to još i priglup. Nacionalist-elitist, koji je to čudnovati kljunaš? Nino Raspudić, što on mrlja - to je nemoguće. Ili je hercegovačka seljačina ili fini profesor, ne može biti oboje. Ili nije ništa od toga, nego samo neka budala ili je skužio dobru foru da se proda i uhljebi bez rada. I to je bit. Kakva muda. Svi su se uhljebili i s mudima i bez njih. Koji se nisu uhljebili, za njih nismo ni čuli, izumrli su kao dinosauri. Slobodno tržište im je dalo muda za bubrege i završili su na dijalizi. Niko je ok, samo se izgubi u bespućima filozofske nezbiljnosti. A ovo drugo su sve partizanke, bilo da su nacionalistice ili ne. Bjesnilo s pjenom na ustima kod ženskoga roda je uvijek partizansko. To su one što ubijaju iz suprotnog tabora kao bogomoljke, a daju svima iz svojega tabora kao kuje. Nema to neke veze s razumom, nego je čisto stvar nagona. Ne isplati se o tome razmišljati. Pametne žene su uvijek same, jer svi misle kako da ih okrenu, a njih zanima kako da im priznaju to što imaju u glavi. Neke bi i s mlađima, pa će im biti kao i muškima, da ih mlada muda varaju s još mlađima, a njima uzimaju pare da ih poševe. Nitko tu nije ispravan, svi samo životare kao u zoološkom vrtu, lav riče u kavezu i misli da je faca, a ne vidi da mu se majmuni smiju izvan kaveza, ali i njih netko gleda, a i tog nekoga netko gleda... u kavezu.

alim
28-12-14, 14:12
Odbojan mi je elitizam kombiniran s prikrivenim nacionalizmom, jer zadrti nacionalist može biti samo tip iz mase, uz to još i priglup. Nacionalist-elitist, koji je to čudnovati kljunaš? Nino Raspudić, što on mrlja - to je nemoguće. Ili je hercegovačka seljačina ili fini profesor, ne može biti oboje. Ili nije ništa od toga, nego samo neka budala ili je skužio dobru foru da se proda i uhljebi bez rada. I to je bit. Kakva muda. Svi su se uhljebili i s mudima i bez njih. Koji se nisu uhljebili, za njih nismo ni čuli, izumrli su kao dinosauri. Slobodno tržište im je dalo muda za bubrege i završili su na dijalizi. Niko je ok, samo se izgubi u bespućima filozofske nezbiljnosti. A ovo drugo su sve partizanke, bilo da su nacionalistice ili ne. Bjesnilo s pjenom na ustima kod ženskoga roda je uvijek partizansko. To su one što ubijaju iz suprotnog tabora kao bogomoljke, a daju svima iz svojega tabora kao kuje. Nema to neke veze s razumom, nego je čisto stvar nagona. Ne isplati se o tome razmišljati. Pametne žene su uvijek same, jer svi misle kako da ih okrenu, a njih zanima kako da im priznaju to što imaju u glavi. Neke bi i s mlađima, pa će im biti kao i muškima, da ih mlada muda varaju s još mlađima, a njima uzimaju pare da ih poševe. Nitko tu nije ispravan, svi samo životare kao u zoološkom vrtu, lav riče u kavezu i misli da je faca, a ne vidi da mu se majmuni smiju izvan kaveza, ali i njih netko gleda, a i tog nekoga netko gleda... u kavezu.

.. da .. shhvatiti život kao majmunariju iz zoološkog vrta .. čini se .. jedino pametno ..
.. da čudni su ti raspudići i markićke .. ali nisu ni lijevi bolji ..
.. meni su mesić i aralica .. pravi par ..
.. i možda bi neko mogao vjerovati da su oni .. autentični .. .. dovoljno stari ..
.. ja to nikako ne bi rekao .. ja vjerujem da samo .. žive neku šemu .. i da je njima isto kao i nekom raspudiću jasno .. da oni u tu šemu ne vjeruju ..
.. ali jebiga .. muda .. treba .. da bi se čovjek usudio postojati ..
.. mladež mi izgleda poštenija .. .. sjebati će te .. i to je jasno ..
.. čovjek je uvjek idiot dok takve pomaže .. na bilo koji način .. ako ne mora ..

N'dugu
28-12-14, 19:00
.. da .. shhvatiti život kao majmunariju iz zoološkog vrta .. čini se .. jedino pametno ..
.. da čudni su ti raspudići i markićke .. ali nisu ni lijevi bolji ..
.. meni su mesić i aralica .. pravi par ..
.. i možda bi neko mogao vjerovati da su oni .. autentični .. .. dovoljno stari ..
.. ja to nikako ne bi rekao .. ja vjerujem da samo .. žive neku šemu .. i da je njima isto kao i nekom raspudiću jasno .. da oni u tu šemu ne vjeruju ..
.. ali jebiga .. muda .. treba .. da bi se čovjek usudio postojati ..
.. mladež mi izgleda poštenija .. .. sjebati će te .. i to je jasno ..
.. čovjek je uvjek idiot dok takve pomaže .. na bilo koji način .. ako ne mora ..

Mudar čovjek kaže: u svakom čovjeku se krije govno, samo nije svatko dobio priliku da se pokaže u punom svjetlu. I što je bolje? Da nisi imao priliku i lažeš sebe da nisi govno, ili da si je dobio i znaš da si govno, a lažeš druge da nisi? Mladi još nisu dobili priliku, ali kad je dobiju sigurno će je znati iskoristiti. Idiot vjeruje drugome da govno nije govno, a neiskusan čovjek vjeruje sam sebi da nije. Kad uđe u ozbiljnu politiku svatko je već dovoljno iskusan. Zato se pravi majstori zanata često vraćaju na tu temu, Aralica piše o brabonjcima i brabonjanju, uzgred i o fukari, a Mesić konkretno o sranju.

http://www.057info.hr/vijesti/2010-02-14/video-mesic-dosta-mi-je-tih-sranja

Normalno, pitanje novinara je glupo, jer kako bi mogao držati govno u šaci, a da i sam ne ostaneš posrane ruke. Zato Mesić ispravno zaključuje "dosta mi je tih sranja".

Ali antipod Aralice nije Mesić, nego Jergov(n)ić. A prije njih je bio Krleža. Po tome se vidi da je Mesić jednu stepenicu više u svladavanju zanata od te dvojice, za njih je veliki klozet-meštar. Deda-sero.

U toj fekalkemiji radi se o transupstancijaciji čovjeka u govno uz pomoć ideološkog kamena budalaša.

Korisni idioti služe političarima kao hrana za transmutaciju životne energije prane u tzv. sranu, koncentriranu fekalnu energiju kojom kontroliraju umove sljedbenika i birača. Za to im je potrebna država, bez koje je narod kao govno na kiši.

Razlika između lijevih i desnih političara je u načinu na koji kontroliraju "sranu". Desni političari su skloniji brabonjanju i mitraljiranju kojim osvajaju na prepad, dok je kod lijevih ta energija više razlivena, ali jače prožima svijest biračkog tijela.

Oni u sredini vladaju podjednako s oba agregatna stanja, a zeleni su majstori za plinovito, jer se najbolje razumiju u staklenične plinove i slične štetne pojave.

alim
28-12-14, 19:24
Mudar čovjek kaže: u svakom čovjeku se krije govno, samo nije svatko dobio priliku da se pokaže u punom svjetlu. I što je bolje? Da nisi imao priliku i lažeš sebe da nisi govno, ili da si je dobio i znaš da si govno, a lažeš druge da nisi? Mladi još nisu dobili priliku, ali kad je dobiju sigurno će je znati iskoristiti. Idiot vjeruje drugome da govno nije govno, a neiskusan čovjek vjeruje sam sebi da nije. Kad uđe u ozbiljnu politiku svatko je već dovoljno iskusan. Zato se pravi majstori zanata često vraćaju na tu temu, Aralica piše o brabonjcima i brabonjanju, uzgred i o fukari, a Mesić konkretno o sranju.

.. da .. ali je među ljudima i .. velikih razlika .. ogromnih ..

http://www.057info.hr/vijesti/2010-02-14/video-mesic-dosta-mi-je-tih-sranja

Normalno, pitanje novinara je glupo, jer kako bi mogao držati govno u šaci, a da i sam ne ostaneš posrane ruke. Zato Mesić ispravno zaključuje "dosta mi je tih sranja".

.. moramo stvarno biti jako posrani kad takve slušamo ..

Ali antipod Aralice nije Mesić, nego Jergov(n)ić. A prije njih je bio Krleža. Po tome se vidi da je Mesić jednu stepenicu više u svladavanju zanata od te dvojice, za njih je veliki klozet-meštar. Deda-sero.

.. jergović je fukara .. ? .. iz te je knjige .. ?
.. da budem iskren .. uklapao mi se u šemu .. .. šemu bosanaca opijenih amerima ..
.. danas marširaju u eu .. vjerojatno misle .. eu to ne može dozvoliti .. .. mislim da se već i vraćaju ..

U toj fekalkemiji radi se o transupstancijaciji čovjeka u govno uz pomoć ideološkog kamena budalaša.

Korisni idioti služe političarima kao hrana za transmutaciju životne energije prane u tzv. sranu, koncentriranu fekalnu energiju kojom kontroliraju umove sljedbenika i birača. Za to im je potrebna država, bez koje je narod kao govno na kiši.

Razlika između lijevih i desnih političara je u načinu na koji kontroliraju "sranu". Desni političari su skloniji brabonjanju i mitraljiranju kojim osvajaju na prepad, dok je kod lijevih ta energija više razlivena, ali jače prožima svijest biračkog tijela.

Oni u sredini vladaju podjednako s oba agregatna stanja, a zeleni su majstori za plinovito, jer se najbolje razumiju u staklenične plinove i slične štetne pojave.

.. bez države je i mesić govno na kiši .. i baja i pusićka ..

.. koje je rješenje .. ? .. ima li ga .. ?

alim
28-12-14, 19:26
.. gdje smještaš krležu .. ? .. .. imam .. neskrivene .. simpatije .. prema njemu ..

N'dugu
28-12-14, 20:00
.. jergović je fukara .. ? .. iz te je knjige .. ?
.. da budem iskren .. uklapao mi se u šemu .. .. šemu bosanaca opijenih amerima ..
.. danas marširaju u eu .. vjerojatno misle .. eu to ne može dozvoliti .. .. mislim da se već i vraćaju ..

.. bez države je i mesić govno na kiši .. i baja i pusićka ..

.. koje je rješenje .. ? .. ima li ga .. ?

Nema... Ako se nisi najkasnije 1990. upisao u mladež HDZ-a, sad je kasno. A moraš imati i dobra hrvatska krvna zrnca. I da ti nije nitko bio Jugoslaven u široj obitelji.
Krleža bi rekao da je došlo vrijeme da se pogase svjetla u balkanskoj krčmi. Vrlo je dobro znao kako onda rade noževi, a sam je doživio fine godinice. Svaka čast.
Ljudi uglavnom nisu čitali Krležu, možda Filipa Latinovicza, Glembajeve... Razumio nas je dobro. Ni sam se nije mogao izdići iznad te razine, ali je bio u njoj suvereni vladar.
Radovan Ivšić je zbog njega morao zbrisati u Francusku, ali ruku na srce francuski nadrealizam nikad kod nas nije dobro prolazio, a kamoli u vrijeme kad smo morali iz temelja nadograditi cijela tri kata od prosvjetiteljstva, moderne i realizma... Ne možeš početi graditi od krova kad jedva imaš temelje s nešto malo renesanse po Dubrovniku, Splitu... Krle se pretrgao da nadoštukla te katove da ne završimo mentalno u staljinizmu kao Rusi kojima je također falilo nešto tih katova, dok su Poljaci, Česi i nešto manje Mađari imali sve dosta pristojno izgrađeno, pa im opet nije pomoglo da ne nadrljaju.

I opet nas love na te naše rupe u razvoju. Kolinda nam misli prodati kapitalizam u kojem je preskočila neke razvojne faze... na primjer sindikate, radnička i ljudska prava... A Ivo je skočio iz propalog vlaka komunizma pravo u liberalni kapitalizam, ali je preskočio nešto malo slobode i poduzetništva koji bi trebali dolaziti iz samoga naroda, a ne iz rekombiniranja klanovskih veza bivše crvene buržoazije. U tim rupama ili nišama skrivaju se mali Vilibor i Milan i vrebaju kao škorpioni da iskoče van i ščape za guicu. Amerikancima je problem što su iz indijanskih opanaka uskočili izravno u turbokapitalizam i nemaju finoće u ophođenju, a Europljanima što su iz fino razvijenog kolonijalnog kapitalizma u kojem su radili i sicove na jahtama od kože s ulješurinih mošnji naglo pali u državnu samostalnost i izolaciju radi koje sada rade veće kineske zidove na granicama od Kineza nekad nastojeći se obraniti od imigranata koje nasušno trebaju jer se ne množe, kao ni ulješure, a Kinezi su se otvorili i raštrkali po cijelom svijetu kao žutica. Treba dati Putinu da vlada cijelim svijetom i Balkanu će biti dobro, a Amerima loše. Samo što će onda Srbi ostvariti Velku Srbiju, a Albanci će nestati ili će opet doći pod Turke. A bit će tu još svačega.

alim
28-12-14, 20:19
Nema... Ako se nisi najkasnije 1990. upisao u mladež HDZ-a, sad je kasno. A moraš imati i dobra hrvatska krvna zrnca. I da ti nije nitko bio Jugoslaven u široj obitelji.
Krleža bi rekao da je došlo vrijeme da se pogase svjetla u balkanskoj krčmi. Vrlo je dobro znao kako onda rade noževi, a sam je doživio fine godinice. Svaka čast.
Ljudi uglavnom nisu čitali Krležu, možda Filipa Latinovicza, Glembajeve... Razumio nas je dobro. Ni sam se nije mogao izdići iznad te razine, ali je bio u njoj suvereni vladar.
Radovan Ivšić je zbog njega morao zbrisati u Francusku, ali ruku na srce francuski nadrealizam nikad kod nas nije dobro prolazio, a kamoli u vrijeme kad smo morali iz temelja nadograditi cijela tri kata od prosvjetiteljstva, moderne i realizma... Ne možeš početi graditi od krova kad jedva imaš temelje s nešto malo renesanse po Dubrovniku, Splitu... Krle se pretrgao da nadoštukla te katove da ne završimo mentalno u staljinizmu kao Rusi kojima je također falilo nešto tih katova, dok su Poljaci, Česi i nešto manje Mađari imali sve dosta pristojno izgrađeno, pa im opet nije pomoglo da ne nadrljaju.

I opet nas love na te naše rupe u razvoju. Kolinda nam misli prodati kapitalizam u kojem je preskočila neke razvojne faze... na primjer sindikate, radnička i ljudska prava... A Ivo je skočio iz propalog vlaka komunizma pravo u liberalni kapitalizam, ali je preskočio nešto malo slobode i poduzetništva koji bi trebali dolaziti iz samoga naroda, a ne iz rekombiniranja klanovskih veza bivše crvene buržoazije. U tim rupama ili nišama skrivaju se mali Vilibor i Milan i vrebaju kao škorpioni da iskoče van i ščape za guicu. Amerikancima je problem što su iz indijanskih opanaka uskočili izravno u turbokapitalizam i nemaju finoće u ophođenju, a Europljanima što su iz fino razvijenog kolonijalnog kapitalizma u kojem su radili i sicove na jahtama od kože s ulješurinih mošnji naglo pali u državnu samostalnost i izolaciju radi koje sada rade veće kineske zidove na granicama od Kineza nekad nastojeći se obraniti od imigranata koje nasušno trebaju jer se ne množe, kao ni ulješure, a Kinezi su se otvorili i raštrkali po cijelom svijetu kao žutica. Treba dati Putinu da vlada cijelim svijetom i Balkanu će biti dobro, a Amerima loše. Samo što će onda Srbi ostvariti Velku Srbiju, a Albanci će nestati ili će opet doći pod Turke. A bit će tu još svačega.

.. da albanci i židovi bi .. za kraj .. mogli najebati ..

.. dosta držiš do .. nekakve .. kulture .. ?
.. je ne baš .. .. u mom je selu crkvica koju je za nekoliko kila kukuruza oslikao jedan iz susjednog sela .. .. renesansa .. petsto i neka .. .. ja ovog cjenim kao leonarda ..

.. krležu držim kandidatom za načelnika opštine u mrduši donjoj .. .. taj mentalitet ..
.. izgleda mi da bi kod kakvog bage mogao iskrsnuti bilo kad ..
.. seljak .. ali naš .. .. dovoljno pametan .. dovoljno pismen i .. tečan ..
.. blitva .. on tuđan tito izetbego slobo .. .. rođena bratija za banket ..
.. seljak .. ali sa dovoljno duha .. .. kad ti neko kaže ovaj je bio seljo .. raja .. .. da kažeš da .. i da si ponosan na to ..

N'dugu
29-12-14, 08:13
.. da albanci i židovi bi .. za kraj .. mogli najebati ..

.. dosta držiš do .. nekakve .. kulture .. ?
.. je ne baš .. .. u mom je selu crkvica koju je za nekoliko kila kukuruza oslikao jedan iz susjednog sela .. .. renesansa .. petsto i neka .. .. ja ovog cjenim kao leonarda ..

.. krležu držim kandidatom za načelnika opštine u mrduši donjoj .. .. taj mentalitet ..
.. izgleda mi da bi kod kakvog bage mogao iskrsnuti bilo kad ..
.. seljak .. ali naš .. .. dovoljno pametan .. dovoljno pismen i .. tečan ..
.. blitva .. on tuđan tito izetbego slobo .. .. rođena bratija za banket ..
.. seljak .. ali sa dovoljno duha .. .. kad ti neko kaže ovaj je bio seljo .. raja .. .. da kažeš da .. i da si ponosan na to ..

Komunisti su pokušali prodati foru da u nas ima radnika i treba bit radnik. Svi su bili radnici jednako onaj u škveru kao i direktor poduzeća i profesor na fakultetu. Seljaci nisu valjali. Čekali su '45 godina da dođu na svoje i sad su sjebali industriju, kultura je ionako sva seljačka i onda tu nema šta više. Krleža je živio još u ona vremena kad je za lektiru bila knjiga Opanci dida Vidurine. Mileta Budaka. I opet je. Bila. I opet će. Ili je, ne znam. Ali glavno je ovdje da "opanci rules". Rimljani su imali jednu poslovicu: "Ne sutor ultra crepidam". Volio ju je i Igor Mandić. To znači: "Nemoj seljo dalje ići od opanka". I glavna za socijalu isto neka Opančićka. A predsjednika spaljuju u šajkači i opancima. I on sam priča nešto o opancima. I Milanović, ali on kaže da ne valjaju opanci nego strateški projekti. I Šeks. Kao opanci su srpski. I koliko su zemlje na njima donijeli toliko mogu i odnijeti. A opanci su baš hrvatski, od dida Vidurine. Kaže Budak u toj priči ovako, doš'o neki seljo iz Jamerike i reko on: "saću ja da prosvjetlim raju, biće bogatstva, biće svega i počeo on prodavati cipele, uvozne. Ne kao u Konzumu, nego neke skupe od jelenske i zmijske kože i kaže ajmo sad - kartice, krediti, svih mi bubnjeva Darkwooda, ovo ima da ide k'o alva." Hrvatska će biti bogata, bit će bogatih Hrvata, prvo 200, pa još više i više.

Ali kad je krenula neka ekonomska kriza, ostala raja bez para i opet počeli raditi opanke. Zato je njegov mali od dida naučio kako se opanci rade i postao dobar postolar. Pa vidim ja po gradu kako sve više ima ovih švelja što za sitne pare popravljaju odjeću i šivaju, samo čekam kad će i postolari krenuti.

alim
29-12-14, 11:20
Komunisti su pokušali prodati foru da u nas ima radnika i treba bit radnik. Svi su bili radnici jednako onaj u škveru kao i direktor poduzeća i profesor na fakultetu. Seljaci nisu valjali. Čekali su '45 godina da dođu na svoje i sad su sjebali industriju, kultura je ionako sva seljačka i onda tu nema šta više. Krleža je živio još u ona vremena kad je za lektiru bila knjiga Opanci dida Vidurine. Mileta Budaka. I opet je. Bila. I opet će. Ili je, ne znam. Ali glavno je ovdje da "opanci rules". Rimljani su imali jednu poslovicu: "Ne sutor ultra crepidam". Volio ju je i Igor Mandić. To znači: "Nemoj seljo dalje ići od opanka". I glavna za socijalu isto neka Opančićka. A predsjednika spaljuju u šajkači i opancima. I on sam priča nešto o opancima. I Milanović, ali on kaže da ne valjaju opanci nego strateški projekti. I Šeks. Kao opanci su srpski. I koliko su zemlje na njima donijeli toliko mogu i odnijeti. A opanci su baš hrvatski, od dida Vidurine. Kaže Budak u toj priči ovako, doš'o neki seljo iz Jamerike i reko on: "saću ja da prosvjetlim raju, biće bogatstva, biće svega i počeo on prodavati cipele, uvozne. Ne kao u Konzumu, nego neke skupe od jelenske i zmijske kože i kaže ajmo sad - kartice, krediti, svih mi bubnjeva Darkwooda, ovo ima da ide k'o alva." Hrvatska će biti bogata, bit će bogatih Hrvata, prvo 200, pa još više i više.

Ali kad je krenula neka ekonomska kriza, ostala raja bez para i opet počeli raditi opanke. Zato je njegov mali od dida naučio kako se opanci rade i postao dobar postolar. Pa vidim ja po gradu kako sve više ima ovih švelja što za sitne pare popravljaju odjeću i šivaju, samo čekam kad će i postolari krenuti.

.. pa .. pitanje je kako je sa radništvom bilo pod titinom .. ali je prilično jasno sada .. .. otprilike svaki je deseti hrvat proleter .. 400 000 ljudi .. .. sidikatni matijaševići su odavno pametni .. i znaju da su govna .. i lesari .. .. ovaj sinčić još ne zna ..
.. kontinuitet .. avangarde proletera je .. unatrag .. .. sinčić holi lesar i pernar ..
.. u svijetu siriza grilo i podemos .. .. malo su bolji .. ali ne mnogo ..

.. digići tu imaju uzrečicu .. la merda ke monta in škanjo la špuca e la fa dano .. govno koje se popne na stolac smrdi i pravi štetu ..
.. često izgleda kao da je to jedini problem ..
.. volim seljake .. što sam i sam .. .. držim ih pametnim .. sve dok znaju svoje mjesto .. sve dok postoje ..
.. sa tuđmanom je nastavljena kataklizma .. .. već su prije skladištari postajali šefovi računovodstva i financija .. .. a pod tuđmanom je krenulo .. strašno .. .. to nije trebalo gledati na televiziji .. svaka je općina svaki komšiluk takav ..

.. to sa .. renesansom opanaka .. izgleda mi dobro .. .. to se stručno doičamerski kaže .. održivi razvoj ..
.. kod toga ti doičlanderi i ameri više ne trebaju ..
.. a nesreća ima dva lica .. može izgledati kao govno i kao prokleto sjeme ..
.. ako ju mrziš .. i hoćeš izgoriti .. jačaš ju .. .. tvoj stav uvjek stvara kontra stav ..
.. nesreća treba biti govno .. koje izbjegavaš .. koje smrdi .. .. tada umire ..
.. kod svih glasanja je važno samo ko je .. izašao .. .. oni su jedni .. slični .. i oni koji nisu izašli su drugi ..

alim
29-12-14, 11:34
.. izlaznost .. .. puhovski i đenari .. novinari profesori i ostali .. .. sada su ipak stari ..
.. pitanje toga koliko ljudi glasa .. i koji su to .. bilo je pitanje prije 5 ili 6 godina ..
.. danas je sve glasače prilično dobro moguće smjestiti .. .. svi negdje spadaju .. ili su u partiji ili su načelnici općina ili su braća od tetke ..
.. čak i stari penzići znaju da su već mrtvi ..
.. danas je .. eventualno .. mogući .. čovjek .. sa druge strane ..
.. ne glasa .. .. ne vjeruje u tu zoološku majmunariju .. .. ali .. vjerujem .. .. počinje gledati komšiluk .. neposredni mislim .. oko sebe .. .. sa zanimanjem .. onako kako je nekad gledao tomasusa krujcurusa u topus ganus ..

N'dugu
29-12-14, 21:47
.. pa .. pitanje je kako je sa radništvom bilo pod titinom .. ali je prilično jasno sada .. .. otprilike svaki je deseti hrvat proleter .. 400 000 ljudi .. .. sidikatni matijaševići su odavno pametni .. i znaju da su govna .. i lesari .. .. ovaj sinčić još ne zna ..
.. kontinuitet .. avangarde proletera je .. unatrag .. .. sinčić holi lesar i pernar ..
.. u svijetu siriza grilo i podemos .. .. malo su bolji .. ali ne mnogo ..

.. digići tu imaju uzrečicu .. la merda ke monta in škanjo la špuca e la fa dano .. govno koje se popne na stolac smrdi i pravi štetu ..
.. često izgleda kao da je to jedini problem ..
.. volim seljake .. što sam i sam .. .. držim ih pametnim .. sve dok znaju svoje mjesto .. sve dok postoje ..
.. sa tuđmanom je nastavljena kataklizma .. .. već su prije skladištari postajali šefovi računovodstva i financija .. .. a pod tuđmanom je krenulo .. strašno .. .. to nije trebalo gledati na televiziji .. svaka je općina svaki komšiluk takav ..

.. to sa .. renesansom opanaka .. izgleda mi dobro .. .. to se stručno doičamerski kaže .. održivi razvoj ..
.. kod toga ti doičlanderi i ameri više ne trebaju ..
.. a nesreća ima dva lica .. može izgledati kao govno i kao prokleto sjeme ..
.. ako ju mrziš .. i hoćeš izgoriti .. jačaš ju .. .. tvoj stav uvjek stvara kontra stav ..
.. nesreća treba biti govno .. koje izbjegavaš .. koje smrdi .. .. tada umire ..
.. kod svih glasanja je važno samo ko je .. izašao .. .. oni su jedni .. slični .. i oni koji nisu izašli su drugi ..

Ovo je zanimljiv dijalektički stav koji bi se također dao pobiti protu-stavom. Možda onim heraklitovskim "sve teče"? No, Heraklit se očito nije nikada suočio s govnom u čvrstom stanju ili nikada nije ugazio u govno. Inače bi morao svoj stav preoblikovati u "ne možeš dva puta ugaziti u isto govno". Ali u čemu je razlika? Govno je govno. Bez obzira koliko puta ugazio. Izbjeći gaziti suprotno je temeljnom načelu kurčevitosti, a s druge strane govno nema antitezu, nego se pojavljuje u tri agregatna stanja i jedan je od četiri osnovna elementa barbarogenijske kozmogonije po Rambu Amadeusu - kurac, pička, sisa, govno ili četiri elementa od kojih je sagrađen svemir, što je otkrio i Einstein, samo ih je on zvao "tenzori", a Watson i Creek su otkrili da se od njih sastoji DNK. I Božje ime tetragramaton.

Ukorijenjenost elemenata u balkansku pojavnost izvire već i iz samih prezimena vodećih književnika koji se istovremeno pojavljuju na povijesnoj sceni, npr. Krleža, Krklec... učestalost suglasničke grupe KR, recimo, ukazuje na snagu prvog elementa i na važnost teorija krvi i tla koje dominiraju prvom polovicom XX. stoljeća.

A i Krleža bi se složio s tobom, samo što bi to on formulirao otprilike ovako: "U ljudskom je stadu toplo, ali smrdi". Sukladno tome radi se o vještini da se izbjegne smrad, ali zadrži toplina.

N'dugu
29-12-14, 21:50
.. izlaznost .. .. puhovski i đenari .. novinari profesori i ostali .. .. sada su ipak stari ..
.. pitanje toga koliko ljudi glasa .. i koji su to .. bilo je pitanje prije 5 ili 6 godina ..
.. danas je sve glasače prilično dobro moguće smjestiti .. .. svi negdje spadaju .. ili su u partiji ili su načelnici općina ili su braća od tetke ..
.. čak i stari penzići znaju da su već mrtvi ..
.. danas je .. eventualno .. mogući .. čovjek .. sa druge strane ..
.. ne glasa .. .. ne vjeruje u tu zoološku majmunariju .. .. ali .. vjerujem .. .. počinje gledati komšiluk .. neposredni mislim .. oko sebe .. .. sa zanimanjem .. onako kako je nekad gledao tomasusa krujcurusa u topus ganus ..

Kaže netko štakori prvi napuštaju brod koji tone... Ima nešto u tome... Hoće i puhovi za Kolindu, ne znam, teško... prestar je čovjek u tim godinama da se mijenja...

alim
30-12-14, 09:46
Ovo je zanimljiv dijalektički stav koji bi se također dao pobiti protu-stavom. Možda onim heraklitovskim "sve teče"? No, Heraklit se očito nije nikada suočio s govnom u čvrstom stanju ili nikada nije ugazio u govno. Inače bi morao svoj stav preoblikovati u "ne možeš dva puta ugaziti u isto govno". Ali u čemu je razlika? Govno je govno. Bez obzira koliko puta ugazio. Izbjeći gaziti suprotno je temeljnom načelu kurčevitosti, a s druge strane govno nema antitezu, nego se pojavljuje u tri agregatna stanja i jedan je od četiri osnovna elementa barbarogenijske kozmogonije po Rambu Amadeusu - kurac, pička, sisa, govno ili četiri elementa od kojih je sagrađen svemir, što je otkrio i Einstein, samo ih je on zvao "tenzori", a Watson i Creek su otkrili da se od njih sastoji DNK. I Božje ime tetragramaton.

Ukorijenjenost elemenata u balkansku pojavnost izvire već i iz samih prezimena vodećih književnika koji se istovremeno pojavljuju na povijesnoj sceni, npr. Krleža, Krklec... učestalost suglasničke grupe KR, recimo, ukazuje na snagu prvog elementa i na važnost teorija krvi i tla koje dominiraju prvom polovicom XX. stoljeća.

A i Krleža bi se složio s tobom, samo što bi to on formulirao otprilike ovako: "U ljudskom je stadu toplo, ali smrdi". Sukladno tome radi se o vještini da se izbjegne smrad, ali zadrži toplina.

.. nisam za pretjerane kompromisu .. o tom i .. takvijem .. slučajevima .. .. uostalom .. kao ni heraklit .. on je za političare rekao .. bilo bi dobro da se objese ..
.. govno nije sasvim nekorisno .. ono je gnojivo .. .. slovenci imaju uzrečicu .. kažu tako nekom .. lezi dole zemlja rabi gnoja ..
.. evolucija je skokovita .. .. jedan dio vrste treba .. legnuti dole .. a drugi se .. dignuti gore ..

alim
30-12-14, 09:51
Kaže netko štakori prvi napuštaju brod koji tone... Ima nešto u tome... Hoće i puhovi za Kolindu, ne znam, teško... prestar je čovjek u tim godinama da se mijenja...

.. da .. prestaro sve .. .. kolinda vodi hrvate pod staljingrad .. .. šeks neće na ruse .. ali će umrijeti što više neće moći živjeti ..

N'dugu
31-12-14, 11:12
Prestaro sve, čak i popovi idu u politiku jer vide da ih Bog ne šljivi, a bez politike nema svega onoga što božjemu čovjeku treba da bi spoznao raj - ždranje, cipelice, skupi auti, oniks. Koljinda, Kaljinka, Kaćuša, Karamarko, Klemm, Kujundžić, nema tko da mrda, jawohl! I tako u novu godinu, sretna nam!

https://www.youtube.com/watch?v=VJ9q7N5e25c

https://www.youtube.com/watch?v=MLg83QMmlGs

https://www.youtube.com/watch?v=m-IOE40cpDo

alim
01-01-15, 11:58
.. sretna nova .. da nam komšije počnu više sličiti na ljude .. pa će se i političari početi mjenjati .. .. svako dobro u novoj godini ..

enky
08-01-15, 15:38
Sretna Nova drugari! :zubo:

sanja
08-02-15, 12:17
Osmog januara želiš srećnu Novu.
Pa koja je to Nova, urugvajska? :D

enky
08-02-15, 12:57
:noidea: :D2