PDA

View Full Version : Moderator i njegovo stado (livada bez moderatora :D )

Pages : [1] 2

sanja
09-09-10, 15:46
Dobar dan, dobri ljudi!
(lošima ko j.m. :D2 )

Evo, otvaram ovu temu u cilju unapređivanja virtuelne poljoprivrede i stočarstva.
Sve je više seljaka koji migriraju u grad i tamo se transformišu u seljobere, dok pošten čovek seljak ostaje sam da rmbači i hrani urbane građane i urbane seljobere.
Drugovi i drugarice, dame i gospodo, seljanke i seljaci, građanke i građani, seljančure i seljoberi!
vreme je da izvršimo obrnutu migraciju i usmerimo duh prosvetiteljstva i napretka k našim ruralnim predelima.
(kako serem, to je neviđeno :D2 No, ne zaboravimo da se prirodno đubrivo u poljoprivredi veoma visoko kotira :top: )

dakle, plan za oživljavanje ovog pdf-a je sledeći:

- napraviti urnebesan i zanimljiv chat topic koji će privući veliki broj diskutanata
- stvoriti ovisnost od ovog pdf-a
- elegantno chat prebacivati na teme koje se tiču poljoprivrede i stočarstva
- organizovati kratke video kurseve upotrebe ašova, motike, grabulja i kose.
- dodeliti besplatne motike i grabulje najboljim polaznicima kursa
- organizovati dobrovoljan rad forumaša na imanjima supermoderatora i admina, na obostrano (a i svestrano) zadovoljstvo.

A sada krećemo sa zanimljivim temama koje nemaju mnogo veze s poljoprivredom, ali su dobre za privlačenje pažnje velikog broja posetitelja.

(tema izvorno dignuta na forumu Poljoprivreda i stočarstvo, no kako nema veze s istim, prebačena na odgovarajuće mjesto.
enky

................

Ovako se bori protiv lopova (klik) (http://www.eforum.hr/threads/2504-Carlos-Arias-Segura-Wiracocha-Kamayoc-FRAUD)

enky
09-09-10, 15:48
ahahahahahah. umirem. :rofl::rofl:

majstorski :s

nisu mi baš svi doma (jedan je otišao na put), ali svakako ću se pridružiti ovoj humanoj akciji.

sanja
09-09-10, 15:55
dakle, evo teme koju će mnogi forumaši rado priviti u naručje i smatrati je knjučnom temom evr potegnutom na nekom forumu.

Tema su - moderatori.

moderatori su, kao što znamo, ljudi koji na forumima imaju moć nad drugim forumašima i tretiraju ih kao svoje stado - određuju im u okviru koje ograde se mogu kretati, na šta smeju a na šta ne smeju blejati, na kojoj livadi smeju da pasu, etc.
Moderatori su ti koji zabludele ovce lupaju šibom, ili šalju u večna lovišta.
(iako se ovce ni po jednoj kategorizaciji ne ubrajaju u lovnu divljač)

Sada kada smo definisali odnos između forumaša i moderatora, možemo postaviti nekoliko ključnih filozofskih pitanja vezanih za moderatore i njihovu pastirsku praksu.

Prvo neka bude ovo:
- Šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da shvati dokle se proteže njegova, a dokle komšijska livada?
Iliti, drugim rečima - šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da razume teme i postove forumaša koje bi svojim pastirskim prutem trebao usmeravati?

Da čujemo vaša iskustva, mišljenja, sugestije, kletve i off-topice.

Scrubs
09-09-10, 16:41
- organizovati kratke video kurseve upotrebe ašova, motike, grabulja i kose. :pound::pound::s:pound:

sanja
09-09-10, 16:56
dva supermoda se raduju temi, to ne sluti na dobro.

:uzdah:

Scrubs
09-09-10, 16:57
Nikako :rofl::pound:

klon B
09-09-10, 17:20
- Šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da shvati dokle se proteže njegova, a dokle komšijska livada?
Iliti, drugim rečima - šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da razume teme i postove forumaša koje bi svojim pastirskim prutem trebao usmeravati?

Štovana pastirice, zaboravili ste jednu važnu granu a ta je marikultura, koja u sebi sadrži uzgajanje riba, školjaka i srednjoškoljaka:zubo: s tim da se za uzgoj ovih potonjih javljam kao dobrovoljac za eventualne radne akcije.:love:

klon B
09-09-10, 17:41
Jel moguće da moj post još uvjek stoji? E moderatori, moderatori...

sanja
09-09-10, 18:04
štovani klone, odnos moderatora prema forumašima bi se teško mogao opisati kao odnos ribara prema ribi.
mislim, ribe ne govore, a i ne bleje. Simbol su nekoga ko ne daje glasa od sebe.
postojanje moderatora je, dočim, usko vezano za (o)glas(havanje) forumaša.

klon B
09-09-10, 19:22
štovani klone, odnos moderatora prema forumašima bi se teško mogao opisati kao odnos ribara prema ribi.
mislim, ribe ne govore, a i ne bleje. Simbol su nekoga ko ne daje glasa od sebe.
postojanje moderatora je, dočim, usko vezano za (o)glas(havanje) forumaša.

Ma sve 5 nego dogodio vam se previd, naime mislim da sam prekršio zakon ili sam barem na samoj granici istog, a o moralno/etičkim vrijednostima posta najblaže bi bilo okarakterizirati ga kao šovinističkog i mizoginog uz to i vrlo morbidnog. Takvi su postovi za brisanje.
Štovana sanja, tražili ste citiram--
Šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da shvati dokle se proteže njegova, a dokle komšijska livada?, Dao sam vam primjer, ne vjerujem da niste shvatili, već po mom skromnom mišljenju nedostajalo vam je sigurnosti da isti i sankcionirate.
Ne zamjerite na edukaciji.

P.S. Ako uzgajanje srednjoškoljki nije zakonski prekršaj, svakako je za brisanje.

sanja
09-09-10, 20:25
Odakle ti ideja da ću ja ovde bilo šta brisati?

Zbunj.

Odakle ti ideja da ću ja bilo šta moderirati?

Dupli zbunj.

A tek da sankcionišem?!?
pa nisam ja međunarodna zajebnica. :/

klon B
09-09-10, 20:48
whatever...

sanja
09-09-10, 20:54
zar ti zaista veruješ u naslov topica?
(veruješ da su forumaši stoka kojoj treba neko da ih sateruje u tor, sankcioniše, briše? )

Inače, čudi me da se još niko nije pobunio zbog naslova.
Ili me možda ne čudi :zubo:

klon B
09-09-10, 21:01
zar ti zaista veruješ u naslov topica?
(veruješ da su forumaši stoka kojoj treba neko da ih sateruje u tor, sankcioniše, briše? )

Inače, čudi me da se još niko nije pobunio zbog naslova.
Ili me možda ne čudi :zubo:

Ja o kruškama a ti o šećernoj repi:tuzni: Naime htio sam nešto istaći, nečemu što znam nove moderatore ( a i sve koji imaju funkciju ) podučiti, al ko će s vama mladima i nadobudnima:zubo:, drugi put...idem sad u miru, ostani u miru...:smile:

sanja
09-09-10, 21:14
moderatori se ne moraju ničemu podučavati.
postoje dva uslova za biti moderator.
Jedan je da te stave za moda iako to nisi hteo - u tom slučaju, nisi u obavezi bilo šta da radiš.

Druga je varijanta kad neko želi da bude moderator.
Tu je onda dovoljno da smatraš kako si inteligentniji i bolji od svih ostalih forumaša koji su stoka, i da želiš moć nad njima.
A pošto se to svodi na prosto pitanje (nad)moći nad drugima - moderator mož' da radi šta god hoće, i ne trebaju mu uputstva.
To jest, šta god hoće, u okviru onoga što mu odredi admin. Koji ima veću, to jest ultimativnu moć, i zaista može da radi baš sve što hoće :mrgreen1:

klon B
09-09-10, 21:27
moderatori se ne moraju ničemu podučavati.
postoje dva uslova za biti moderator.
Jedan je da te stave za moda iako to nisi hteo - u tom slučaju, nisi u obavezi bilo šta da radiš.

Druga je varijanta kad neko želi da bude moderator.
Tu je onda dovoljno da smatraš kako si inteligentniji i bolji od svih ostalih forumaša koji su stoka, i da želiš moć nad njima.
A pošto se to svodi na prosto pitanje (nad)moći nad drugima - moderator mož' da radi šta god hoće, i ne trebaju mu uputstva.
To jest, šta god hoće, u okviru onoga što mu odredi admin. Koji ima veću, to jest ultimativnu moć, i zaista može da radi baš sve što hoće :mrgreen1:

E al' ga sad valjaš, sad bi te povalio tako valjavu:zubo:

Kada jedan forum ima intenciju,

da pobijedi ozbiljnu konkurenciju

nužno je da se suoči sa nedostacima,
i kroz edukaciju kadra pribjegne zadacima. :ranger: :tulum:

klon B
09-09-10, 21:35
'ebote koliko pišem na ovom pdf., mogo sam već pet lija na svom zasadit, tri obrezat i barem jednu nakalemit.:s:zubo:

sanja
09-09-10, 21:38
pa ako misliš na edukaciju tipa "kako promeniti boju slova u liht roze i tutnuti srculenca umesto tačkica iznad malog i" - onda se slažemo.

Inače, "pohvaliti" se piše sa "h", a "valjanu" sa "n".
Ako, slobodno me možeš pohvaliti kad god ti padne na pamet.

Ovaj forum će pobediti konkurenciju ako na njemu zaživi anarhija.

klon B
09-09-10, 21:43
i kao što pesnik jednom reče: whatever...

klon B
09-09-10, 22:12
Bilješka za notes.

Oh, kako si samo lakomislena bila,

kad sam ti pustio a ti se pod velo taštine skrila,

mislila si da sam mlad,

i da mojoj riječi ukrali su sklad.

Ne ide to tako, lane moje,

zašto moje šarene postove, farbaš da su crne boje?

sanja
09-09-10, 22:26
Svi mi kažu da sam tašta,
bogme im je bujna mašta.
Nemam zeta. Stvarno svašta -
kako mogu biti tašta?

:zubo:

sanja
09-09-10, 22:28
Klonu Be,
pazi bre,
rime ima
al se ritam
klima
sa metrikom
nešto ti
ne štima

klon B
09-09-10, 22:42
Svi mi kažu da sam tašta,
bogme im je bujna mašta.
Nemam zeta. Stvarno svašta -
kako mogu biti tašta?

Možeš srce, jer to želiš,
pogled svakom rado dijeliš,

da su barem poljupci slatki,
naši bi odnosi postali glatki.:zubo:

klon B
09-09-10, 22:47
Klonu Be,
pazi bre,
rime ima
al se ritam
klima
sa metrikom
nešto ti
ne štima

Slatko li se uz krivudavog smirit,
svoju halju obuć pa se divit,

revija kad počne,
uz uzvanike točne,

pitanje je da'l će halja,
ostat lijepa i bez malja?:smokin::cheer2::peace::hekla::rockon::party ::skroman::bicedobro::tulum::croc::B

klon B
09-09-10, 22:58
Mada, što se mene tiče, ma može bre i bez halje,
pa da vidiš kakve su, u čika klona B, ralje.:zubo:

pingy321
10-09-10, 09:00
:pound::pound::pound:

Bravo na otvaranju ovoga chat/a :top:

Valjah se od smeha i super je..za živce odmorit!
Izvrsno!

Moj prilog za sada...jer mislim puno više (od ponedeljka )
je ova slićica :

http://img716.imageshack.us/img716/3095/picture052a.jpg (http://img716.imageshack.us/my.php?image=picture052a.jpg)

...poljoprivreda!:zubo:

sanja
10-09-10, 10:56
eh, be klonu,
za romanse
ti sa sanjom
nemaš šanse

:kava:

klon B
10-09-10, 11:10
eh, be klonu,
za romanse
ti sa sanjom
nemaš šanse

Zar ni za ovakve virtualne seanse? :crying::crying::crying::crying::crying::crying:
Zar mi je tako mali, stih:zubo:

klon B
10-09-10, 12:55
:pound::pound::pound:

Bravo na otvaranju ovoga chat/a :top:

Valjah se od smeha i super je..za živce odmorit!
Izvrsno!

Moj prilog za sada...jer mislim puno više (od ponedeljka )
je ova slićica :

http://img716.imageshack.us/img716/3095/picture052a.jpg (http://img716.imageshack.us/my.php?image=picture052a.jpg)

...poljoprivreda!:zubo:

Pozdrav.

Da i meni se svidio, privukao me je svojim šarmom. Nema ništa ljepše od zdrave seljanke, odmah sam joj ponudio svoj plug. :love:
Svaka zdrava seljanka u fazi je urbane adolescencije a ja, dok se spomene ta zdrava dob, odmah mi skoči poetski poriv. Da i ne spominjem da sam ja gradski dečko a gradski dečko kad se u selu pojavi sve su ralice njegove. Pa čak i ove što svojim nijekanjem nastoje da ih uočim, jer borba je to kad se gradski dečko pojavi u selu, od siline nijekanja, selo drhti. Eto sad znaš sudbinu nestalih letvica sa seoskih klupa. Poispadale usljed drhtavog nijekanja. :zubo:

sanja
10-09-10, 13:03
sanja voli
ljude sa stavom
a ne misleće
donjom glavom.

klon B
10-09-10, 13:15
sanja voli
ljude sa stavom
a ne misleće
donjom glavom.

De ti meni nesto reci,
prije nego se vratis po još:zubo:

šta će mojoj donjoj glavi
tvoj briljantni um?

sanja
10-09-10, 14:49
Mislim da si malo zbunjen po pitanju toga ko dolazi po još :D:

Odgovor na postavljeno pitanje je - i ja se pitam.

klon B
10-09-10, 15:11
Mislim da si malo zbunjen po pitanju toga ko dolazi po još :D:

Odgovor na postavljeno pitanje je - i ja se pitam.

Vidi, srećo, da ti čika klon B objasni.
Kad nekog zajašiš, idi bre s njim do kraja.
Čika klon B misli gornjom glavom a izražava se donjom. Zato fino teta sanjo, napravite stoj na glavi, vidjet ćete svijet naopačke i u njemu sebe u svoj svojoj erotskoj slavi.
Za ovo je, dakako, potrebno tumačenje al pomučite se malo, nije do vrhunca lako doći.:zubo:

sanja
10-09-10, 15:39
Donja glava je sposobna izraziti samo ono što se u njoj nalazi.

A kad neko pokušava zajašiti, obično ga ritnem. U čelo.

S nekima je, doduše, proces ritanja dug i mukotrpan, zbog tvrdoće glave. Gornje.
I zbog buke, jer svaki udarac glasno odzvanja.

febo
10-09-10, 15:43
pa ako misliš na edukaciju tipa "kako promeniti boju slova u liht roze i tutnuti srculenca umesto tačkica iznad malog i" - onda se slažemo.

Inače, "pohvaliti" se piše sa "h".
Ako, slobodno me možeš pohvaliti kad god ti padne na pamet.

anarhije nema jerbo dok ti moderiraš ovdje je samo BOLJŠEVIZAM

sanja
10-09-10, 15:52
odakle ti ideja da ja moderiram?

klon B
10-09-10, 17:55
Donja glava je sposobna izraziti samo ono što se u njoj nalazi.

A kad neko pokušava zajašiti, obično ga ritnem. U čelo.

S nekima je, doduše, proces ritanja dug i mukotrpan, zbog tvrdoće glave. Gornje.
I zbog buke, jer svaki udarac glasno odzvanja.

A ništa, morat ću te sjebat kako dolikuje pa slijedi rezime:

Ovdje (http://www.eforum.hr/threads/403-Moderator-i-njegovo-stado-(chat-topic)?p=2386&viewfull=1#post2386) si me 'zajašila' i nakon što sam ja džentlmenski pokušao se izvući ovdje (http://www.eforum.hr/threads/403-Moderator-i-njegovo-stado-(chat-topic)?p=2398&viewfull=1#post2398) ti si počela uživati ovdje (http://www.eforum.hr/threads/403-Moderator-i-njegovo-stado-(chat-topic)?p=2399&viewfull=1#post2399). Ja sam ponovo htio da se izvučem ovdje (http://www.eforum.hr/threads/403-Moderator-i-njegovo-stado-(chat-topic)?p=2402&viewfull=1#post2402) ali ti si nastavila da me jebeš ovdje (http://www.eforum.hr/threads/403-Moderator-i-njegovo-stado-(chat-topic)?p=2407&viewfull=1#post2407). Vidjevši da se ne mogu izvući ispod tebe, prihvatio sam igru i počeo sam da mešam i sad kad smo pred kraj došli, sad bi da me ritneš, kao ne paše ti kako mešam. Htela si da me ostaviš da narod misli da sam vulgaran i napasnik, a ja sam ti celo vreme govorio u prenesenom značenju.
Eto, svršio sam.:ranger:

sanja
10-09-10, 20:59
prvi link je link na post u kome se nekome pojašnjava nešto što očito nije shvatio (a to je da ja ovde ništa ne moderiram).
Naravno, to objašnjavanje je odgovor, što opet znači da je nešto prethodno pitano, ili sugerisano.
Što opet znači da si ti tu nešto blebetao i pre prvog linka koji si dao kao navodni početak problema.
termin "zajašiti" se upotrebljava za kretene koji se nekome nameću.
Ti si se na ovom topicu prvo pokušao nametnuti kao iskusni-pandur-savetodavac.
Zatim si se pokušao nametnuti kao kvazi-pesnik.
Zatim si se pokušao nametnuti kao kvazi-švaler.
Dakle, evidentno je ko je koga pokušao jahati.
No, budući da ja očito ne dam da me jašu, a da se ti osećaš kao neko koga bi trebalo jahati, i budući da je ovo pdf poljoprivreda i stočarstvo - izaći ću u susret tvojim osnovnim vitalnim potrebama i ponuditi te kako je red:

http://www.croatia-istria.com/files/images2/trek/sijeno1.jpg

bujrum.

Što se tiče tvog džentlmenskog pristupa - znaš šta, previše puta sam sličan pristup doživljavala od lokalnih pijanaca ili bauštelaca s pivama u ruci, pa mi se malo smučio.

BIŽI ĆA
10-09-10, 21:10
:pound:
prvi link je link na post u kome se nekome pojašnjava nešto što očito nije shvatio (a to je da ja ovde ništa ne moderiram).
Naravno, to objašnjavanje je odgovor, što opet znači da je nešto prethodno pitano, ili sugerisano.
Što opet znači da si ti tu nešto blebetao i pre prvog linka koji si dao kao navodni početak problema.
No, budući da ja očito ne dam da me jašu, a da se ti osećaš kao neko koga bi trebalo jahati, i budući da je ovo pdf poljoprivreda i stočarstvo - izaći ću u susret tvojim osnovnim vitalnim potrebama i ponuditi te kako je red:

bujrum.

Što se tiče tvog džentlmenskog pristupa - znaš šta, previše puta sam sličan pristup doživljavala od lokalnih pijanaca ili bauštelaca s pivama u ruci, pa mi se malo smučio.

vidi male
šta se raspisala
neda nase
ali bi jahala ....:pound:

klon B
10-09-10, 22:01

bujrum.

Ja sam se obratio moderatorima u množini, a ponukan tvojim pozivom

Šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da shvati dokle se proteže njegova, a dokle komšijska livada? a ti si se kao tadašnji supermoderator prva javila i 'zajašila me' ( zajahati znači sesti nekome na mozak sa uživanjem iživljavajući se ).

A šta sam je hteo, sa tim mojim prvim javljanjem, ti neznaš, a svojim nastupom si onemogućila i druge da saznaju u startu okvalificiravši moje javljanje kao blebetanje.
Ostatak je bila čista umetnost ( experimentalna )u komunikaciji htela ti to priznati li ne.:smokin:

sanja
10-09-10, 22:18
Ta tvoja eksperimentalna umetnost je na nivou kursadžija iz granda.

Drugo - ja ti se nisam javila kao supermoderator, nego kao ono što jesam - ja, sanja.
Enki mi je nalepila tu supermoderaturu iz zajebancije, znala je da ja nemam ni najmanju nameru bilo šta moderirati.
(mada ona sad kaže da se nadala da ću ipak nešto moderirati. Što je tužno, jer znači ili da mi ne veruje, ili da me ne shvata ozbiljno onda kada sam ozbiljna, ili da smatra da nisam karakter)

U pravu si, međutim, da moderatura jeste iživljavanje nad drugima (osim u slučajevima kada se svodi na uređivanje izgleda foruma i tehničku pomoć forumašima). Upravo zbog tog odnosa nadmoći nad stadom ova tema i jeste na ovom pdf-u.
valjda ti to kao ex mod znaš najbolje :zubo:
(grešim u proceni da si već bio, ili si i dalje negde mod? :zubo: )

klon B
10-09-10, 22:39
Ta tvoja eksperimentalna umetnost je na nivou kursadžija iz granda.

Drugo - ja ti se nisam javila kao supermoderator, nego kao ono što jesam - ja, sanja.
Enki mi je nalepila tu supermoderaturu iz zajebancije, znala je da ja nemam ni najmanju nameru bilo šta moderirati.
(mada ona sad kaže da se nadala da ću ipak nešto moderirati. Što je tužno, jer znači ili da mi ne veruje, ili da me ne shvata ozbiljno onda kada sam ozbiljna, ili da smatra da nisam karakter)

U pravu si, međutim, da moderatura jeste iživljavanje nad drugima (osim u slučajevima kada se svodi na uređivanje izgleda foruma i tehničku pomoć forumašima). Upravo zbog tog odnosa nadmoći nad stadom ova tema i jeste na ovom pdf-u.
valjda ti to kao ex mod znaš najbolje :zubo:
(grešim u proceni da si već bio, ili si i dalje negde mod? :zubo: )

Odakle sam ja mogao znati za vaše interne dogovore? Zašto bi ih i morao znati?

Slatko li se uz krivudavog smirit,
svoju halju obuć pa se divit,

revija kad počne,
uz uzvanike točne,

pitanje je da'l će halja,
ostat lijepa i bez malja?

Ovo je tebi grand? ( ako trebaš tumačenje ovih stihova javi )

Druga stvar, o moderaturi pojma nemaš a donosiš sudove i gotove definicije ( da i ne spominjemo da ne želiš moderirati ) u koje se ne smije dirati, a moje prvo javljanje je bilo upravo da donese neke smjernice za moderaturu kao i da objasni neke teške zadaće koje se mogu naći pred moderatorima, naročito novima koji nemaju iskustva. Neznam zašto mi nisi dopustila da nastavim nego si, izbacivši sebe u prvi plan, prekinula prirodni tijek daljnjih mojih postova a koji bi bili vezani uz problematiku o kojoj maločas pisah? Zašto? Da ti kažem zašto, zato što ti je bio užitak zajahati me, eto zašto, a o poštivanju kolega ( da sad ne ulazimo u to da li si ili nisi tada stvarno bila supermod ) da i ne govorimo...

Il' sam i sad trebao reći whatever pa da me ponovo 'sjebeš'?

sanja
10-09-10, 22:55
Odakle sam ja mogao znati za vaše interne dogovore?
Pa i nisi morao. Ko kaže da si morao?
I kakve ima veze jesi li znao ili nisi?

Druga stvar, o moderaturi pojma nemaš
Naravno da imam.
Neke stvari si i ti sam potvrdio, a ti, eto, imaš iskustva.

Recimo, potvrdio si ovo za iživljavanje - jer je tvoja pretpostavka bila da se nužno iživljavam jer sam supermoderator.
Dakle, i ti sam tvrdiš da je nužno da obraćanje moderatora "podređenima" nužno mora biti potaknuto željom za iživljavanjem.

donosiš sudove i gotove definicije u koje se ne smije dirati,
naravno da se smije dirati.
Slobodno izvoli pa pokaži da mi sudovi i definicije ne valjaju.
(odakle ti to da se u moje sudove ne sme dirati? Pa nisam ja moderator :zubo: )

da i ne spominjemo da ne želiš moderirati
:lol: :lol: :lol:
Au, a to je težak greh - ne prihvatiti moderaturu?
nešto kao - neko mi poverava svetu dužnost, a ja odbijam :zubo: :D2
Odbiti moderaturu je isto što i odbiti pričest? :zubo:

moje prvo javljanje je bilo upravo da donese neke smjernice za moderaturu kao i da objasni neke teške zadaće koje se mogu naći pred moderatorima, naročito novima koji nemaju iskustva. Neznam zašto mi nisi dopustila da nastavim nego si, izbacivši sebe u prvi plan, prekinula prirodni tijek daljnjih mojih postova a koji bi bili vezani uz problematiku o kojoj maločas pisah? Zašto?
zato što mi se učinilo da pokušavaš meni deliti neke savete vezane za moderaturu.
Pa sam htela da te poštedim uzaludnog truda, jer ja ne moderiram ništa.

No, sad me zaista zanima sve to, naročito ove teške zadaće, i tako to.
Pa ti samo izvoli.

o poštivanju kolega ( da sad ne ulazimo u to da li si ili nisi tada stvarno bila supermod ) da i ne govorimo...
Vidiš, to o "poštivanju kolega" je jedna od stavki koju imam uvrštenu u svoju definiciju moderatora. :zubo:

Al samo ti hajde.
Naročito s teškim zadaćama.

(sve dok budeš zaobilazio poeziju, sve će biti ok)

Equalizer
10-09-10, 23:04
Slobodno izvoli pa pokaži da mi sudove i definicije ne valjaju.

ups :tape2:

sanja
10-09-10, 23:07
hoćeš se ubacivati, ha? :zubo:

klon B
10-09-10, 23:17
Pa i nisi morao. Ko kaže da si morao?
I kakve ima veze jesi li znao ili nisi?

Ima jer ja sam tražio konkretnu akciju od moderatora ( množina ), ti si se prva javila a tvoju sam funkciju shvaćao ozbiljno. ( da sam znao, ne bih je tako shvaćao )

Naravno da imam.
Neke stvari si i ti sam potvrdio, a ti, eto, imaš iskustva.

Kako onda možeš izjaviti da je edukacija budućih moderatora ravna anarhiji?

Recimo, potvrdio si ovo za iživljavanje - jer je tvoja pretpostavka bila da se nužno iživljavam jer sam supermoderator.
Dakle, i ti sam tvrdiš da je nužno da obraćanje moderatora "podređenima" nužno mora biti potaknuto željom za iživljavanjem.

Ovo si krivo shvatila jer tek kada si se jasno izjasnila da ne misliš moderirati, tek tada sam akcentirao tvoje iživljavanje, nije uopće bila riječ o predrasudi.

naravno da se smije dirati.
Slobodno izvoli pa pokaži da mi sudove i definicije ne valjaju.
(odakle ti to da se u moje sudove ne sme dirati? Pa nisam ja moderator :zubo: )

Pazi, kada sam spomenuo svoju experimentalnu komunikaciju, nisam mislio na erotsku dimenziju, ona je trenutno poslužila, mogu ja koristiti i znanstveni riječnik ( ili retoriku ) u svojoj experimentalnoj komunikaciji, ili umjetnički, ili literarni, ili poljoprivredni ili pak bauštelski. Zašto ovo govorim, zato jer kada se prekine prirodni tijek te komunikacije, ona gubi smisao a to je stoga što je njen glavni oslonac direktna komunikacija preko direktnih primjera, bez ikakva posrednika. Taj si tijek prekinula, kakvog sada ima smisla nastavljati? Ona se pojavi kada joj se ukaže prilika i izuzetno ju je teško držati pod kontrolom, odnosno, planirati njen tijek. Eto, a baš preko nje sam htio da ukažem na tvoje pogrešne sudove o moderiranju. Znači, za sada, prohujalo s vihorom.

:lol: :lol: :lol:
Au, a to je težak greh - ne prihvatiti moderaturu?
nešto kao - neko mi poverava svetu dužnost, a ja odbijam :zubo: :D2
Odbiti moderaturu je isto što i odbiti pričest? :zubo:

Nisam na to mislio već da ti kao vrsni poznavaoc moderiranja odbijaš funkciju što je apsurd jer moderiranje je prije svega čast ali očito je da ti ne misliš tako, a o tome smo već nešto rekli...

zato što mi se učinilo da pokušavaš meni deliti neke savete vezane za moderaturu.
Pa sam htela da te poštedim uzaludnog truda, jer ja ne moderiram ništa.

No, sad me zaista zanima sve to, naročito ove teške zadaće, i tako to.
Pa ti samo izvoli.

Drugi puta, sada mi je želja samo da završimo s ovim.

Vidiš, to o "poštivanju kolega" je jedna od stavki koju imam uvrštenu u svoju definiciju moderatora. :zubo:

Ovo ne razumijem, kada bi i ti pitala ono što ne razumiješ, svima bi nam bilo puno lakše:mig:

Al samo ti hajde.
Naročito s teškim zadaćama.

(sve dok budeš zaobilazio poeziju, sve će biti ok)

Moja je, kakva je da je, nekad je uspješna nekad nije...

sanja
10-09-10, 23:43
Ima jer ja sam tražio konkretnu akciju od moderatora ( množina ), ti si se prva javila a tvoju sam funkciju shvaćao ozbiljno. ( da sam znao, ne bih je tako shvaćao )
Pa mislila sam da si džentlmen i da mi to persiraš :love:

Ili sam previdela množinu, vatevr.
baj d vej, tema koju sam načela nije bila "kako biti moderator". Bliža je onome "zašto uopšte biti moderator?" ili "koj će nam moj moderatori".

Ti, dakle, na osnovu zatražene "akcije" moderatore doživljavaš kao pandurski pancir-odred?

http://www.mycity.rs/thumbs/71962_tmb_198472164_DSC_0269.JPG

Kako onda možeš izjaviti da je edukacija budućih moderatora ravna anarhiji?
nigde to nisam izjavila.
Biće da si i to pogrešno shvatio.

Ovo si krivo shvatila jer tek kada si se jasno izjasnila da ne misliš moderirati, tek tada sam akcentirao tvoje iživljavanje, nije uopće bila riječ o predrasudi.
dakle, mod koji se ne želi iživljavati nad forumašima (ponašati se prema njima kao pancir-pandur) - je mod koji se iživljava?
Zanimljivo razmišljanje.

nisam mislio na erotsku dimenziju, ona je trenutno poslužila,
za šta je poslužila?

Nisam na to mislio već da ti kao vrsni poznavaoc moderiranja odbijaš funkciju što je apsurd jer moderiranje je prije svega čast ali očito je da ti ne misliš tako, a o tome smo već nešto rekli...
za mene je to ispod časti.
Naravno, nisam osećala da mi je to ispod časti, jer sam mislila da se radi o zajebanciji.
Ili o dobrom, pravom, pametnom eksperimentu: mislila sam da enki pravi privid postojanja moderatora, kako bi povećala brojnost foruma - jer je većina ljudi naviknuta da se prema njima postupa kao prema stoci pa očekuju moderaturu; a istovremeno da za moderatore stavlja ljude za koje zna da im do moderature nije stalo, te da će tako omogućiti normalnu komunikaciju među članovima foruma.
No, biti "ozbiljno" moderator je zaista nešto što bi mi bilo ispod časti.

Ovo ne razumijem, kada bi i ti pitala ono što ne razumiješ, svima bi nam bilo puno lakše

To da moderatori ne tretiraju druge moderatore jednako kao ostale forumaše.
To jest, da se moderatori međusobno smatraju svojevrsnom elitom.
(što nas opet vraća na to da ostale forumaše nužno smatraju "građanima nižeg reda", ili još preciznije, stokom.)

NČFH je jednom rekao kako se jasno može uočiti razlika u obraćanju moderatora nekom forumašu, od obraćanja moderatora drugom moderatoru. I to si ti sada potvrdio (da je to pravilo, među moderatorima koji žele biti moderatori)

ja ne razumijem to s teškim zadaćama, pa eto. Jednom prilikom kad ti se bude objašnjavalo, ti navedi teške zadaće.

klon B
11-09-10, 00:08
Pa mislila sam da si džentlmen i da mi to persiraš :love:

Ili sam previdela množinu, vatevr.
baj d vej, tema koju sam načela nije bila "kako biti moderator". Bliža je onome "zašto uopšte biti moderator?" ili "koj će nam moj moderatori".

Ti, dakle, na osnovu zatražene "akcije" moderatore doživljavaš kao pandurski pancir-odred?

Jebote ( opet me teraš na erotski naboj ) koji zaključak:s A nije ti palo na pamet da moderator i štiti forumaše time što će im poneki post obrisati da forumaš ne bi završio u zatvoru u slučajevima kada se ogriješi o ustav a da jadničak to ni nezna.? Ali zato moderator zna i dužan je da zna gdje su granice i na njemu je odgovornost ako je savjestan. Međutim, postoje granični slučajevi i njih je najteže prepoznati.
Osim što moderator i usmjerava cijeli podforum, oživljava ga itd... a sve to je daleko od policijskog posla, naročito na ovakvim mladim forumima, na moderatoru je sve.

nigde to nisam izjavila.
Biće da si i to pogrešno shvatio.

Dakle u kontekstu kada pričamo o edukaciji moderatora i ti ustvrdiš da je moderatore nepotrebno educirati ( možda si čak rekla i nemoguće ) ti doneseš tu misao kao jedini mogući scenario. Znači, bili moderatori educirani(a) ili ne(b), obavezno je da je uspješan forum vođen anarhijom. Ja sam bio slobodan i izabrao(a) i izvukao zaključak da edukacija moderatora vodi u anarhiju što je potpuno logički ispravno prema zadatom.:ranger:

dakle, mod koji se ne želi iživljavati nad forumašima (ponašati se prema njima kao pancir-pandur) - je mod koji se iživljava?
Zanimljivo razmišljanje.

ovo ne kužim?

za šta je poslužila?

Za izričaj ali nije usko vezana ( nije uopće ) sa mojom ( možda i nije moja ) experimentanom komunikacijom.

za mene je to ispod časti.
Naravno, nisam osećala da mi je to ispod časti, jer sam mislila da se radi o zajebanciji.
Ili o dobrom, pravom, pametnom eksperimentu: mislila sam da enki pravi privid postojanja moderatora, kako bi povećala brojnost foruma - jer je većina ljudi naviknuta da se prema njima postupa kao prema stoci pa očekuju moderaturu; a istovremeno da za moderatore stavlja ljude za koje zna da im do moderature nije stalo, te da će tako omogućiti normalnu komunikaciju među članovima foruma.
No, biti "ozbiljno" moderator je zaista nešto što bi mi bilo ispod časti.

Svako vođstvo dato jednom čovjeku nad drugim ljudima je čast. Nije ni čudo da spominješ anarhiju.

To da moderatori ne tretiraju druge moderatore jednako kao ostale forumaše.
To jest, da se moderatori međusobno smatraju svojevrsnom elitom.
(što nas opet vraća na to da ostale forumaše nužno smatraju "građanima nižeg reda", ili još preciznije, stokom.)

NČFH je jednom rekao kako se jasno može uočiti razlika u obraćanju moderatora nekom forumašu, od obraćanja moderatora drugom moderatoru. I to si ti sada potvrdio (da je to pravilo, među moderatorima koji žele biti moderatori)

Svakom svačije kako sebe vidi u moderaturi ali među moderatorima mora postojati poštivanje zbog ozbiljnosti same komunikacije. Ti si divan primjer u šta se pretvori komunikacija bez obavezne doze poštivanja.

ja ne razumijem to s teškim zadaćama, pa eto. Jednom prilikom kad ti se bude objašnjavalo, ti navedi teške zadaće.

Kako se pojavi koji primjer, pokazat ću...

enky
11-09-10, 00:21
sanja,
pročitaj pravila. napisana su za forumaše.
ovdje biti moderatorom znači vježbati moć nad sobom, a ne nad drugima.

k tome, pusti priče o anarhiji, jer su te, ne tako davno, jako smetali "trolovi" (uključujući i mene) na temi "Priče starih vračeva" pa si iste znala često prijavljivati moderatorima.

sanja
11-09-10, 09:07
pa si iste znala često prijavljivati moderatorima.
Odakle ti ta ideja?
zaključak izveden istom logikom kojom se došlo do toga da bih ja htela biti moderator?

Trolovi mi jesu smetali (onaj ko dolazi na topic sa ciljem da ga sjebe) i trolovima sam govorila da su trolovi (i tebi, onda kada si trolala)

Moderator je nužno pitanje moći nad drugima, osim ako moderatura ne podrazumeva jedino tehničku podršku.
(tipa - zajebao sam se u naslovu teme, daj mi to prepravi)

sanja
11-09-10, 09:09
Znaš da nikad ne čitam pravila.
Većina ljudi ne čita pravila. To ti je čista psihologija.

enky
11-09-10, 09:21
Odakle ti ta ideja?
zaključak izveden istom logikom kojom se došlo do toga da bih ja htela biti moderator?

Trolovi mi jesu smetali (onaj ko dolazi na topic sa ciljem da ga sjebe) i trolovima sam govorila da su trolovi (i tebi, onda kada si trolala)

Moderator je nužno pitanje moći nad drugima, osim ako moderatura ne podrazumeva jedino tehničku podršku.
(tipa - zajebao sam se u naslovu teme, daj mi to prepravi)

ne izmotavaj se sada. sama si mi govorila da si prijavljivala postove.

pričaš gluposti, jer nisi pročitala pravila.
i generaliziraš.

ali, ajde, neka ti je. glavno da si ti nama važna i vesela. :love:

BIŽI ĆA
11-09-10, 09:56

pričaš gluposti, jer nisi pročitala pravila.
i generaliziraš.

ali, ajde, neka ti je. glavno da si ti nama važna i vesela. :love:

evo primjera osobe od povjerenja .. iznosi podatke drugog forumaša koje je dobila u privatnoj poruci ili razgovoru .. ako ispada da smo "ovce" ove "pastirice" onda neće moć mirno sidit .. natraću je da trče cilo vrime zamnom, dok me ne odstrani iz "stada" ..:p:

sanja
11-09-10, 09:56
Jebote ( opet me teraš na erotski naboj )
Nisam ni sumnjala.
Silovatelji, pedofili i bauštelci s pivama su uvek "naterani" na svoje "erotske naboje".

A nije ti palo na pamet da moderator i štiti forumaše time što će im poneki post obrisati da forumaš ne bi završio u zatvoru u slučajevima kada se ogriješi o ustav a da jadničak to ni nezna.?

ne.
Mislim da je takva pretpostavka čak kretenska.
navešću konkretne razloge zašto je kretenska:
- do forumaša ne može doći niko osim osoba koje imaju uvid u IP forumaša (a i za to nešto ne verujem)
Da bi neko završio u zatvoru, nužna je prethodna prijava.
To znači da među ovima koji imaju uvid u IP nužno moraš imati kretena koji bi nekog prijavljivao.

Zašto bi bilo ko bilo koga prijavljivao?

Ali zato moderator zna i dužan je da zna gdje su granice i na njemu je odgovornost ako je savjestan. Međutim, postoje granični slučajevi i njih je najteže prepoznati.
ovu sam rečenicu već čula, gotovo istu, razlika samo u reči "moderator".
razgovarala s jednim pandurom na nekoj slavi.

Osim što moderator i usmjerava cijeli podforum, oživljava ga itd... a sve to je daleko od policijskog posla, naročito na ovakvim mladim forumima, na moderatoru je sve.
To podrazumeva pretpostavku da se na podforumu nikada ne može pojaviti niko ko je pametniji, stručniji od dotičnog moderatora.
Jer će, po logici stvari, moderator u tom slučaju "usmeravati" nekoga ko o "smerovima" zna više od njega.
"Usmeravati" i "oživljavati" diskusiju može svaki onaj koji u diskusiji učestvuje.
Ako je potreban moderator da "oživljava" - tu znači ili da ne postoji potreba za razgovorom o tome (zašto se onda igrati fankenštajna?), ili da je nešto crklo, ili crkava.
Dakle, prirodno je živa ona komunikacija gde kod ljudi postoji želja za komunikacijom. tamo gde je potreban moderator koji bi "oživljavao" - komunikacija se nateže na silu.

Dakle u kontekstu kada pričamo o edukaciji moderatora i ti ustvrdiš da je moderatore nepotrebno educirati ( možda si čak rekla i nemoguće ) ti doneseš tu misao kao jedini mogući scenario.
Ja je ne donosim kao jedini mogući scenario - ja je suprotstavljam tvom scenariju, scenariju koji ti smatraš za jedino moguć (postojanje moderatora na forumu)
I kontekst nije bio "pričamo o edukaciji moderatora". To što si ti pričao, ne znači da smo MI pričali o tome. Niko nije pričao o tome dok ti nisi došao.
To ne znači da se to ne može potegnuti kao tema. Ali, onda kada si je potegnuo, ja sam iskazl svoje mišljenje o tome.
I to ne rukovodeći se prvenstveno pričom o edukaciji, nego pričom o "forum bolji od ostalih".
Ako na nekom forumu napraviš organizaciju koja je jednaka organizaciji na drugim forumima - na osnovu čega smatraš da si napravio nešto bolje?
Jedini mogući odgovor je - zato što sebe, koji sam u toj organizaciji, smatram boljim od onih koji su u organizaciji drugih foruma.
Dakle, to se svodi na puko komšijsko "moje je bolje jer sam ja bolji".

napraviti zaista bolji forum znači promeniti nešto suštinski u organizaciji.
To ne znači "druge zakone" jer se to onda svodi na "isto sranje, drugo pakovanje". Svodi se na političarenje. Nije li to ono na čemu se zasnivaju sve političke kampanje?
"Ako ja pobedim, promeniću taj i taj zakon i svima će biti bolje". I onda naivna stoka glasa. A suštinski se ništa ne menja, jer i dalje postoje zakoni, i dalje postoji hijerarhija koja jednom čoveku daje moć nad drugim.

Znači, bili moderatori educirani(a) ili ne(b), obavezno je da je uspješan forum vođen anarhijom. Ja sam bio slobodan i izabrao(a) i izvukao zaključak da edukacija moderatora vodi u anarhiju što je potpuno logički ispravno prema zadatom.:ranger:
reci kad ti je rođendan. Da ti kupim udžbenik logike za poklon.
(šteta što nema udžbenika za razvijanje sposobnosti razumevanja pročitanog)

ovo ne kužim?
Ocenio si moju izjavu da ja ništa ne moderiram kao iživljavanje.
Moj odgovor da ja ništa ne moderiram je usledio nakon tvog "uputstva" kako treba sankcionisati neprimerene postove.
Dakle, moj odgovor koji je značio da se ne želim iživljavati nad postovima drugih ljudi, ti si procenio kao iživljavanje.

Za izričaj ali nije usko vezana ( nije uopće ) sa mojom ( možda i nije moja ) experimentanom komunikacijom.

:povucivodu:

Svako vođstvo dato jednom čovjeku nad drugim ljudima je čast.
Šta je časno u tome?

Čast je biti hitler, čast je biti Kosorka, čast je biti Milošević.
Čast je postaviti se nad drugima kao neko ko ima moć nad njima?

Sorry ... za mene je sto puta veća čast kada me komšije pozovu da učestvujem u njihovom obredu, u kome, inače, učestvuju samo vlasi (a ja nisam vlajna)
ma šta sto puta ... milion puta. Neuporedivo mnogo puta, s obzirom na to da u želji za moći nad drugima nema ničega časnog.

Nije ni čudo da spominješ anarhiju.
S obzirom na to da verujem da ljudi ne moraju biti stoka, nije ni čudo.

Svakom svačije kako sebe vidi u moderaturi ali među moderatorima mora postojati poštivanje zbog ozbiljnosti same komunikacije. Ti si divan primjer u šta se pretvori komunikacija bez obavezne doze poštivanja.

Ja radim u školi, i između mene i đaka ne postoji obavezna doza poštovanja.
Ujedno sam jedna od retkih prosvetara danas koju đaci zaista poštuju.
I to upravo zato jer poštovanje nije obavezno.
"Obavezno poštovanje" je oksimoron. Poštovanje proizilazi iz unutrašnje potrebe za posebnim odnosom prema nekome koga ceniš, i samo tada postoji. Ne može se nametnuti kao obaveza. Onda kada je "obavezno" poštovanje nije poštovanje nego sranje kroz gusto granje :zubo:

Kako se pojavi koji primjer, pokazat ću...
baš me živo zanima.
(hoćeš se sad klonirati kako bi napravio neki takav primer?
Italijanska mafija je znala slati svoje momke da rasturi neke radnjice, kako bi pokazala vlasnicima da im je njihova zaštita neophodna.
Mogao bi i ti sad da se registruješ kao neki običan forumaš, pa da ostaviš par pedofilskih porno-sličica, kako bi ukazao na nužnost postojanja moderatora koji bi imao moć nad stokom)

sanja
11-09-10, 10:17
pa si iste znala često prijavljivati moderatorima

svoje postove često. Iz zajebancije. Ili onda kad ja napravim sranje a ne mogu izbrisati svoj post, jer je prošlo vreme za editiranje.

Vitu jednom, kad je zaspamao celu stranu samo svojim debilnim upisima. A i to zato što sam popizdela, ne zato što smatram da je to ispravno.

Odakle ti ideja o mom čestom prijavljivanju bilo koga?

ma moderatori se pale na te koji prijavljuju :D:
ja bih bila glavna faca tamo (tipa lastana ili bluebird) da sam to radila :D:

klon B
11-09-10, 13:39
Sanjo, ne palim se više na tebe:zubo:

Pišem s pametnog tel. pa da jadnicak ne bi poglupio, samo ću kratko. Sanjo, ti si žena s umisljenim idealima, nije ni čudo da radiš u prosvjeti, nedostaje ti kontakt sa surovom stvarnoscu. Ne sumnjam da si odlična učiteljica, ali pitanja o privredi, trgovini, ekonomiji, politici ostavi, ne razumijes te grane, osim teoretski. I odakle ti pravo da se izrugujes sa baustelcima? Gdje bi ti živjela bez njih, u imaginarnoj kucici od cvijeća kod profesorice sare?

klon B
11-09-10, 14:08
Znaš li da su baustelci( čitaj fizički radnici) danas jedni od glavnih nositelja covecanstva a to zato jer su zdravi, izdrzljivi i skoro su jedini ostali koji prave decu, onu decu od čijeg obrazovanja ti primas platu.
I sad se ti našla da im zameras na retorici, nedostatku kulture i još kojecega a prethodno ste vi gospoda prosvetari pokupovali unapred sva mesta u teatru ne ostavivsi ni jedno prazno mesto za jadnog baustelca koji je ni kriv ni dužan dio ogromnog sustava koji bez vlasti ne bi opstao ni jedno prepodne. Moderatori su takodjer dio sustava i kad na forum dodje tvoj pijani komsija zika koji je pre toga kresno ženu od pere i počne da trkeljise ovuda, onda će mu čika klon B da sprasi jedan ban i neće čika klon B da se čudi zašto su ljudi takvi.

sanja
11-09-10, 14:19
1. primedbu ne dajem na sve bauštelce, nego isključivo na bauštelce džiber-tipa, one koji s pivom u ruci dobacuju lascivne opaske.
2. učitelji nemaju novca za teatar
3. u (poljo)privredu se razumem, jer se njome bavim (doduše, samo za svoje potrebe :zubo: )
4. i u trgovinu se razumem, jer se ljudski odnosi često svde na trgovinu
5. klon B ne bi trebao banati pijanog komšija žiku koji bi samo kresao, jer klon b za sada ničim nije pokazao da je on drugačiji od tog i takvog komšija žike.

sanja
11-09-10, 14:23
inače, još glede pijanih bauštelaca:
- u stanu u kome živim ne postoji ni jedna prostorija pravilnog pravugaonog oblika
- u kupatilu su pločice stavljene na tri zida - ne uključujući onaj zid iz koga izlazi česma
- prekidač za svetlo u presoblju nalazi se izvan mog stana, iznad stepeništa
- zvono mi je postavljeno u stanu, na ulasku u kuhinju iz predsoblja

Toliko.

klon B
11-09-10, 14:23
Kako bre čika klon nije drukčiji:šok:, jesil ti videla ženu od cika pere:faint2::zubo:

sanja
11-09-10, 14:26
jesil ti vido mene? :zubo:

Equalizer
11-09-10, 14:30
- u stanu u kome živim ne postoji ni jedna prostorija pravilnog pravugaonog oblika
- u kupatilu su pločice stavljene na tri zida - ne uključujući onaj zid iz koga izlazi česma
- prekidač za svetlo u presoblju nalazi se izvan mog stana, iznad stepeništa
- zvono mi je postavljeno u stanu, na ulasku u kuhinju iz predsoblja

Toliko.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Uređenje tvog stana kao da je vlada RH izravno organizirala. :rofl:

klon B
11-09-10, 14:30
jesil ti vido mene? :zubo:

Čuo sam o tebi sve najlepse.

sanja
11-09-10, 14:44
Lagali te dušmani.

klon B
11-09-10, 14:55
Lagali te dušmani.

Tebe su lagali, s kim se ti to druzis?

sanja
11-09-10, 15:10
ni sa kim, da me ne bi lagali :zubo:

klon B
11-09-10, 15:26
Idi Sanjo tamo na one teme gde se diskutuje mnogo, ja sam ti već dosta vremena uzeo a znam da ne uživaš. Ako se ipak pozelis živog topica, gdje frcaju iskre, gdje se tuga radost nervoza i mir ispreplecu, navrati.(smajli)

sanja
11-09-10, 17:58
pa ako se nastavi nešto pričati svrnuću da vidim.
Ipak sam ja ovde kao neka domaćica (na topicu, jel)

servantes
16-09-10, 11:56
Pozdrav.

. Da i ne spominjem da sam ja gradski dečko a gradski dečko kad se u selu pojavi sve su ralice njegove. Pa čak i ove što svojim nijekanjem nastoje da ih uočim, jer borba je to kad se gradski dečko pojavi u selu, od siline nijekanja, selo drhti.

Nažalost ti i ne znaš s kim imaš posla. Sanja već ima dečka i to sam ja.:smokin:
Pored mene nemaš nikakve šanse.
Kao dokaz, a i mali prilog ovom poljoprivredno-marikulturnom čatu, prilažem nešto što sam napisao na jednom drugom forumu.

Sokol ih nije volio

Žorž je dršćući provirio kroz rupicu. Na sredini štale punoj sjena sjedila je Sanja na tronošcu i muzla kravu. Ruke su ubrzano stiskale vimena, tako žustro, da je krava izbuljila oči i nervozno mahala repom. Na nogama „batine“ gumenjače, debele pletene čarape do pola koljena, gole noge, plisirana kratka suknjica i veliki dekolte. Dugačka plava kosa raspušteno se drmala sa ritmom mužnje dok je mlijeko doslovice prštalo na sve strane. Žorž je uzbuđeno zamišljao usporenu Sanju kako polako pokreće glavu, punu kapljica mlijeka, zabacuje kosu..... i tako jedno pet, šest puta. Iznenada, Sanja se naglo digne, tronožac padne, krava odahne, uhvati kantu s mlijekom i otvori vrata tako naglo da je skoro udarila Žorža koji je pao nauznak.
- Što Vi ovdje radite? -
- Znate, ovaj, bacio sam par simplficirajućih pogleda....ovaj, onaj....-
Žorž, zagrebački student, krležijanske provijencije, sa špičokima, utegnutim hlačama, žutoj košulji i brkovima a la Clark Gable, se ponovo zbunjeno nasmije.
- Oprostite milostiva ....ja.....ovaj......-
Sanja ga pogleda. Zgodan, j'bem ga luda. Lijep dapače. Pogleda oko sebe, nema nikoga. Uhvati Žorža za košulju i odvuče u staju na slamu i drekne:
- Skidaj se! -
- Ali gospodična, vi ste tako lijepi. -
- Skidaj se kada sam rekla. -
- Ali gospodična.....ovaj, onaj -
- Slušaj fićfiriću, ovo je selo, a mi smo seljaci, radi i ne filozofiraj. -

Sunce je danas kradomice provirilo kroz ponistru, probilo se kroz koltrinu, i poškakljalo uspavanog Alima u krevetu. Promeškoljio se, mrdnio livom i desnom obrvom, polako se digao i sio na katrigu pored kreveta da se malo odmori. Cilu noć je padala kiša i mora bi otići u porat ispaljat kaić. Obuče se, sa dvije štedljive kapi vode skine krmelje, i izađe na strmu kalu koja se spuštala prema portu.
Na nogama crne teške cipele iz škvera, gaće marinero, marina plave boje, prugasta plavo-bila majca, kose zalizane. Na livoj ruci srce probodeno strilom a na desnoj isto takvo srce na kojem piše JNA. Korak lagan, pomalo frajerski, malo zanosi, onako najbolje.
- Mare vidi ga. Svete ti Divice Marije što je lip. Odmah bi mu dala. -
- E Ane, ima je on ove godine pesto litara maslinova uja, a i pape mu navigiva pa je pun dolari. Meni je radi tega, još i lipši. -
- Bok Alime! -
- Bok gospojice...pička... kurac... jebati...pička... kurac.. jebati...-
- Mare, što to Alim priča? -
- Šuti Ane, skidaj gaće. Nema kod Alima puno filozofije, on odmah prelazi na stvar. -

Oduvijek je Volver bila čudno dijete. Em pusti kokoši, em razbije čašu, em joj ispadne užareni ugalj iz pegle. Počne nešto raditi, odjednom stane, zagleda se i zamisli, i nikad ne znaš na čemu si. Kad čuva ovce ne pjeva i ne veze kao sav normalan svijet. Trči za leptirima, a ovce – gdje – u tuđi vrt. Ili primjerice ideš s njom okopavat krumpire. Ona ispred tebe okopava, a ti iza nje zagrćeš. Odjednom – bum – zabiješ se u njen „auspuh“. Volver stala, prevrće neku krumpirčinu u rukama i govori „pogledaj samo taj preljev smeđih boja – što je lijep ovaj krumpir.“
Hasan, njen otac je ludio i ludio. Ne znajući kako da riješi problem ode do hodže u Zenicu i zatraži od njega savjet. Hodža je dugo razmišljao pa najzad kaže Hasanu da bi bilo najbolje da se Volver uda. Žene se tada najbolje smire i izbiju im se bubice iz glave. Eto baš zna on jednog Mirsada iz Zenice koji ima dobru burekdžinicu a još mu se ni jedna nije obećala. Hasan se složi i sav sretan vrati se u svoje selo i pozove Volver.
- Znaš, razgovarao sam sa Hodžom. -
- E -
- Rekao mi je da bi se trebala udati. -
- E -
- Spominje nekog Mirsada iz Zenice -
- E -
- Pa što kažeš na to? -
- E -

Nakon poduže šutnje Hasan napokon shvati što mu je činiti. Skine kaiš i izbije Volver svu filozofiju iz glave.

klon B
18-09-10, 20:58
Vjerovao ili ne, pročitao sam cijeli tvoj post:zubo: i znaš kaj, nemaš ti šanse kod Sanje:p:

Druga stvar, ako smatraš da je tvoja, prepuštam ti je. U selu su ionako sve moje, jedna više manje, ko mari za to:D2

Problem današnjih žena, seoskih posebice:facepalm:, je što one misle da je meni stalo do njenih smeđih uvojaka ili rosnog pogleda u noći bez mjeseca ili što misli da ima nešto važno za reći i da baš ja to moram čuti i onda započnu onu igru što završava na neću i nedam a ne shvaćaju da su samo siluete koje plešu na vlastite note.
Kome ja onda pjevam svoje pjesme?
Reći ću ti, kneže nedorečenog pera, kome idu moji stihovi, moje proze i sve moje ostale nebuloze.

Postoji jedna žena, cijela je livada njena.
Na njoj raste samo blago cvijeće,

Ime joj je Kraljica tišine i što god pišem, gdje god da pišem, ja pišem njoj, mojoj kraljici tišine.

servantes
27-09-10, 12:33
Vjerovao ili ne, pročitao sam cijeli tvoj post:zubo: i znaš kaj, nemaš ti šanse kod Sanje:p:

Znam da nemam šanse.:tuzni:
Ona se pali na intelektualce, sa naočalama, rasijane, zamišljene....... A ja sam sve suprotno od toga. Lijep, mlad, naočit, bogat, obrazovan i živom na moru u najljepšem gradu na svijetu.

Druga stvar, ako smatraš da je tvoja, prepuštam ti je. U selu su ionako sve moje, jedna više manje, ko mari za to:D2

Sanja se ne prepušta.:D:

pingy321
16-10-10, 18:01
Znam da nemam šanse.:tuzni:
Ona se pali na intelektualce, sa naočalama, rasijane, zamišljene....... A ja sam sve suprotno od toga. Lijep, mlad, naočit, bogat, obrazovan i živom na moru u najljepšem gradu na svijetu.

Sanja se ne prepušta.:D:

Pripušta mortik?

Sorry Sanja,zanjela me poezija..:facepalm::kisic:

sanja
30-01-11, 17:17
Nego, sad kad sam opet silom prilika moderator (sopstvenog topica :love: ), mislim da je, u tim posebnim okolnostima, pogotovo pogodno da se ponovo aktivira ovaj topic.

I će da napravim od ovog nešto kao sanjin kolaž topic za sve i svašta.

Al mahom će da komentarišem neke zanimljive pojave s foruma kroz pesmu i prozu :zubo:

pa evo, inspirisana pojedinim temama, nastala je sledeća pesmica:

zašto da se uzbuđavam
svoje tvrdnje objašnjavam
kad je lakše tek da kažem
"bravo" onom s kim se slažem

:skroman:

enky
30-01-11, 17:27
moderatorska seko, ti popovati voliš,
navodno istinu da ogoliš,
a to od diskusije s tobom odbija
nas stoku,
što, jadna, ne želi znati - je li vrat il' je šija.

:eek:

sanja
30-01-11, 17:46
:D2

aj sad fino, u dva skoka
definiši šta je stoka.

(di ti je, da usput pitam,
nest'o osećaj za ritam? )

:misli:

enky
30-01-11, 18:17
stoka je ... (čitaj - nastavak u sljedećem broju)

(di si vidjela da ovca može bolje od pastirice?)

sanja
30-01-11, 18:33
tvoje neshvatanje
u srce me dira :crying:
zar ne shvataš da je ovo
topic bez pastira?

:hippie:

y
30-01-11, 18:35
Sanja, samo provjeravam čitaš li moje upise. Vidim - čitaš.
Znao sam. :mig:

insaninside
30-01-11, 18:40
Nego, sad kad sam opet silom prilika moderator

Vidjeo sam ovo već prije
e eto silom prilika da se evo oglasim
podsjeća me na alimovo atake na severinu
ili
tvoje gnušanje nad ćunom

no nekako
malo po malo
pa
vam se obrenu
u ruci,
oku
....
silom prilika

i pitam se što to je
rezultat
subliminalne propagande
il
raspojasanog id-a
i potisnutih želja
čin

i kako to
meni da se desi
više
silom prilika

someone help me

pliz

:pop2:

sanja
30-01-11, 18:53
imaš pravo, nisu tu čista posla.
ni to s ćunom, ni to sa severinom, a ni ono tvoje s gejovima :zubo:

aj sad svako nek priču udari
i objasni kako stoje stvari.

ti ćeš prvi, insane, junače:
rec' iskreno šta ti gejci znače?

:p:

sanja
30-01-11, 18:58
što se tiče nametnute moderature, to ti je isto kao s mujom kad je dobio na loto-u, pa otišao, kupio gajbu vajferta, napio se, pao u jarak, naišao neki peder i zguzio ga, al mu ga bilo žao tako pijanog, pa mu ostavi nešto para u džep, sutra se mujo probudi, vidi pare, ode kupi gajbu vajferta, napije se, padne pijan u jarak, naiđe onaj isti peder, naguzi ga, al mu bude žao pa mu ostavi nešto para u džep, mujo opet nađe pare, ode kupi gajbu vajferta, napije se, padne pijan u jarak, naiđe onaj isti peder, naguzi ga, al mu bude žao pa mu ostavi nešto para u džep, mujo se sutradan otrijezni, ode u kafanu, traži gajbu sarajevskog, a pitaju ga:
- pa otkud sad sarajevsko, do sad si uvijek vajfert pio?
- ma pusti bolan - kaže mujo - od vajferta me već tri večeri dupe boli.

sad ti meni reci, jel muji nametnuto da bude gej?

enky
30-01-11, 19:01
someone help me

pliz

done. :eek::love:
(osim homofobije, jerbo nju nisi ti "postavio kao temu", nego neka ovca)

insaninside
30-01-11, 19:18

Ti si mi na ignore !
:lever:

btw kolko si samo mojih tema zaključala
e nek si vala baš

rodio te šadi
:p:

enky
30-01-11, 19:33
btw kolko si samo mojih tema zaključala
e nek si vala baš

:nono:

ne laži.

insaninside
30-01-11, 19:36
ti ćeš prvi, insane, junače:
rec' iskreno šta ti gejci znače?

:p:[/CENTER]

Interesira te moje drugo lice ?

http://www.youtube.com/watch?v=5yrX9Y2Mps8

Hrvacka mi znači više!

:s

btw: imal alim brkove?..( mogo bi imat puno žena .. ja sam katolik ..)

sanja
30-01-11, 20:07

e, to me baš kopkalo.

insan je začetnik teme, ma koja čobanica da ju je otvorila (kad su ovce mogle lansirati druge ovce po livadi kojekude? :noidea: pa zna se ko drži daljinski za lansirnu rampu :zubo: )

otkud to sad da kao, svi moderiramo svoju temu, al insanovu temu moderira neko treći? :zubo:

sanja
30-01-11, 20:14
"šta kažete na muškarce koji nose kiltove?"
"pa dobro, to ima i u švedskoj"

sanja
30-01-11, 20:18
"prezervativa? Nikad ja to nisam koristio i ne treba mi. Zato i nema djece, što's ti to izmislio"

:s:rofl::s:pound::s:rofl:

ahahahahahahahahahaha :D2

sanja
30-01-11, 20:20

ne laži.

na mojoj temi, molim, NE mahati drugim forumašima srednjim prstom levo-desno.

Hvala.

enky
30-01-11, 20:31
e, to me baš kopkalo.

insan je začetnik teme, ma koja čobanica da ju je otvorila (kad su ovce mogle lansirati druge ovce po livadi kojekude? :noidea: pa zna se ko drži daljinski za lansirnu rampu :zubo: )

otkud to sad da kao, svi moderiramo svoju temu, al insanovu temu moderira neko treći? :zubo:

pitaj insana.
možda ti i objasni.

enky
30-01-11, 20:31
na mojoj temi, molim, NE mahati drugim forumašima srednjim prstom levo-desno.

Hvala.

mislim da ću izbjegavati tvoje teme.

sanja
30-01-11, 20:34
mislim da ću izbjegavati tvoje teme.

tko misli zlo ne pjeva. :zubo:

jedna za insana (pošto voli brkate)

http://www.youtube.com/watch?v=W1kt9h4-HL8

smalltown boy
31-01-11, 01:25

ne laži.

:misli:

derdi ne

http://www.youtube.com/watch?v=AhKRb7rp0Es&feature=player_embedded

sanja
31-01-11, 06:40
pitaj insana.
možda ti i objasni.

pa pitala sam, al sam mu na ignore, ne odgovara :zubo:

enky
31-01-11, 07:31
pa pitala sam, al sam mu na ignore, ne odgovara :zubo:

nego, a gdje su teme o poljoprivredi i stočarstvu. nešto ne niču, korovčiću živahni. pa kako to?
znači, sve one priče te djeca te priroda te sadim ovo, sadim ono, bile samo da moš otvorit ovaj chat? nemrem vjerovat. ovdje su svi ludi, majke mi. :D2

sanja
31-01-11, 18:05
nego, a gdje su teme o poljoprivredi i stočarstvu. nešto ne niču, korovčiću živahni. pa kako to?
pa ovo je tema o poljoprivredi i stočarstvu.
virtuelnom stočarstvu (odnos moderator-ostali)

al pošto je ta tema apsolvirana u više navrata, i pošto nemam baš puno ambicija da izigravam stoku pojedinim moderatorima, onda, reko', da iskoristim ovu livadu :zubo:

znači, sve one priče te djeca te priroda te sadim ovo, sadim ono, bile samo da moš otvorit ovaj chat? nemrem vjerovat. ovdje su svi ludi, majke mi. :D2
ne, ne, one priče nemaju nikakve veze s forumom.
ono sam se ja hvalila 'nako.

:D

al čisto sumnjam i da to nekog zanima.
1) ovce nisu gej, i ne vole bezuvjetno
2) povrtarske biljke ne dostižu više nivoe samospoznaje

... čime se iscrpljuju mogućnosti da se neko zainteresuje za te teme, ma kako komplikovano, naširoko i zaobilazno (čitaj "kvalitetno") bio postavljen uvodni post.

Arwen
31-01-11, 18:21
al čisto sumnjam i da to nekog zanima.
1) ovce nisu gej, i ne vole bezuvjetno
2) povrtarske biljke ne dostižu više nivoe samospoznaje

Jes' da si u pm naporan trol, al' brat bratu (onako, skroz homoseksualno), nitko tu nije smiješan kao ti kad si u elementu.

y
31-01-11, 18:29
Jes' da si u pm naporan trol, al' brat bratu (onako, skroz homoseksualno), nitko tu nije smiješan kao ti kad si u elementu.

Sad ću (savjest mi nalaže :rofl:) morati napisati da Sanja, koja me navodno drži na opciji 'ignore' (pozdrav i tebi Sanja, znam da čitaš) - nije trol.

Iskreno to govorim, bez zafrkancije...

(Mislim, da je tvdoglava - je, da ima svoj specifičan 'kut gledanja' - ima. A to je i ono lijepo kod nje... I, s logokom stoji dobro, što ponekad ne dolazi do izražaja zbog naglašenog djelovanja u afektu.)

PS
Pozdrav, Miss Wiseass, nadam se da nećeš zamjeriti zbog ovog upada...

smalltown boy
31-01-11, 18:29
oho

:love:

kano da ce se
koke opet
pomamiti

sanja
31-01-11, 18:30
da, da.
ironiju svi smatraju trolanjem, na većini foruma.

i kao što rekoh, do majeutike obično ne uspevam stići.

Arwen
31-01-11, 18:39
da, da.
ironiju svi smatraju trolanjem, na većini foruma.

i kao što rekoh, do majeutike obično ne uspevam stići.

Ne stigneš jer ti fitilj brzo izgori. :)
I nije stvar u ironiji, već što kad zagrizeš- ne puštaš.

sanja
31-01-11, 18:47
Ne stigneš jer ti fitilj brzo izgori. :)
ne, nego me brzo optuže da kvarim omladinu (koja eventualno čita forum) svojim neprimerenim ponašanjem :zubo:

I nije stvar u ironiji, već što kad zagrizeš- ne puštaš.
a poenta ironije je da se pusti?

how yes know :D

da je lako puštao
ne bi otrov gu(š)tao
jerbo ne bi rekli stari
da im omladinu kvari

(omladini društvo ne da
da na takve se ugleda)

Arwen
31-01-11, 19:07
ne, nego me brzo optuže da kvarim omladinu (koja eventualno čita forum) svojim neprimerenim ponašanjem :zubo:

a poenta ironije je da se pusti?

how yes know :D

da je lako puštao
ne bi otrov gu(š)tao
jerbo ne bi rekli stari
da im omladinu kvari

(omladini društvo ne da
da na takve se ugleda)

:rofl: Ma nema to veze s majeutikom, tako mi dr.sc. Grgića (on nas je ubijao Sokratom 3 semestra), nego više nekako s PMS-om. Al' si i dalje nezamjenjiva. :smokin:

Arwen
31-01-11, 19:14
Sad ću (savjest mi nalaže :rofl:) morati napisati da Sanja, koja me navodno drži na opciji 'ignore' (pozdrav i tebi Sanja, znam da čitaš) - nije trol.

Iskreno to govorim, bez zafrkancije...

(Mislim, da je tvdoglava - je, da ima svoj specifičan 'kut gledanja' - ima. A to je i ono lijepo kod nje... I, s logokom stoji dobro, što ponekad ne dolazi do izražaja zbog naglašenog djelovanja u afektu.)

PS
Pozdrav, Miss Wiseass, nadam se da nećeš zamjeriti zbog ovog upada...

Što da zamjerim? Živjela sloboda. :)

sanja
31-01-11, 19:25
pozdrav, ekvilajzeru, koji mi jesi na ignore. :)

jeste, čitam tvoje postove kad god ih neko kvota (jer ih tad vidim)

pusica :flert:

y
31-01-11, 19:27
jeste, čitam tvoje postove kad god ih neko kvota (jer ih tad vidim)

pusica :flert:

Znači, čitaš me dvostruko.
Počašćen sam. :mig:

sanja
31-01-11, 23:23
nešto me inspirisalo da postavim ovaj klip :zubo:

http://www.youtube.com/watch?v=k8uOYXT1G28

sanja
31-01-11, 23:26
:rofl: Ma nema to veze s majeutikom, tako mi dr.sc. Grgića (on nas je ubijao Sokratom 3 semestra), nego više nekako s PMS-om. Al' si i dalje nezamjenjiva. :smokin:
čuj, i kod nas matanovićka u srednjoj ubijala s delovima tučka i prašnika, al to ne znači da je miladinovićka, koja je u to vreme bila u učionici isto kao i ja, na kraju naučila delove tučka i prašnika (i nije :D )

btw, znam da nema veze s majeutikom, do majeutike s tbom nisam uspela da stignem (pobegla si još dok sam se baktala s ironijom)

Arwen
01-02-11, 06:46
E, baš dobro si primjetila. Do tučka i prašnika smo stigle, al' ni do ironije, ni do majeutike. :)
A Miladinovićka slučajno ima papir koji kaže- onako, parafrazirano: 'najbolji cvijetak u generaciji'. Pa ti sad možeš da kažeš na to nadahuto: 'sopr tutr' ili 'komifo', meni sasma svejedno. :)

sanja
01-02-11, 07:02
(.. ako najbolji cvetak u generaciji u "zaključivanju" polazi od zaključka .. pa onda polazeći od toga da je zaključak nužno tačan bira premise koje mu odgovaraju .. onda podatak da je cvetak najbolji u generaciji više govori o cvetkovoj generaciji .. nego o zaključku koji je cvetak izveo ..

.. recimo .. da ja kažem da je zemlja u centru svemira .. i da posle kažem da sam diplomirala astronomiju .. najbolji cvetak u generaciji ..
.. ta bi tvrdnja govorila više o položaju zemlje u svemiru .. ili o toj generaciji studenata astronomije ..? )

sanja
01-02-11, 07:04
.. čekaj .. kako su vas učili ..?
.. argument je validan kad ..? .. onda kada iza njega stoji diploma ..?

:)

scarletlemur
01-02-11, 07:10
jutro stočarice....imatel mlijeka il beskorisno muzete?
možda je do nekvalitetnog krmiva;)

Arwen
01-02-11, 07:23
(.. ako najbolji cvetak u generaciji u "zaključivanju" polazi od zaključka .. pa onda polazeći od toga da je zaključak nužno tačan bira premise koje mu odgovaraju .. onda to više govori o cvetkovoj generaciji .. nego o zaključku koji je cvetak izveo ..

.. recimo .. da ja kažem da je zemlja u centru svemira .. i da posle kažem da sam diplomirala astronomiju .. najbolji cvetak u generaciji ..
.. ta bi tvrdnja govorila više o položaju zemlje u svemiru .. ili o toj generaciji studenata astronomije ..? )

Može se i indukcijom do zaključka, ali se nekad od ega i taštine ne može do logične diskusije.
Inače se Sokrata demistificira još na 1. godini studija, za sve koji su studirali, pa im smaklo s uma. ;)

Da si htjela raspravu s područja analitičke filozofije, mogla si me, kako ti kažeš, razbiti kao beba zvečku. Ali nisi. To je mogao, recimo, uraditi Apemant, pa je odabrao da šuti. Diskusija o Pismima ionako ne spada u tu domenu filozofsko spekulativne rasprave. A da oružja ima, ima napretek. Mogla si pucati Schopenhauerovim argumentima, Nietzscheovim, Feuerbachovim, Meslierovim, meni najdražim Sartrom ili npr. Freudom, ako ti je draži. Ako više voliš Grke, tu su Heraklit i Ksenofan... Pa ipak su se kontraargumenti sveli na tvoju ovulaciju i PMS. Ili na gaće, paradajze, prašnike i tučke. :rofl:

Arwen
01-02-11, 07:56
.. čekaj .. kako su vas učili ..?
.. argument je validan kad ..? .. onda kada iza njega stoji diploma ..?

:)

Ma kakva diploma. Ne može se ni do 2. godine bez položene logike I. Mi ti Riječani imamo najbolji studij analitičke filozofije na ovim prostorima, znaš? A trebala bi znati, jer ako si doktorirala analitičku, morala si k nama doći- budući da u Srbiji imaju samo kontinentalnu. Osim, ako, naravno, nisi na postdiplomski išla u Budimpeštu ili drugdje... Onda me pak čudi što si zapela na Sokratu, koji je (prevaziđeno) gradivo s 1. godine.

Arwen
01-02-11, 08:00

:rofl::rofl::rofl:

y
01-02-11, 09:26
O, Miss, danas si nešto 'borbeno' raspoložena...

Arwen
01-02-11, 09:33
O, Miss, danas si nešto 'borbeno' raspoložena...

Ček' da provjerim svoj kalendar... Nije PMS, al' je zato ovulacija. :rofl:

y
01-02-11, 10:50
Miss,... imam jedno pitanje... zanima me tvoje mišljenje, pa možemo ovdje, dok nam nema ljute moderatorice...

Želio bih otvoriti jednu temu vezanu uz 'potragu za srećom'...

Poslužio bih se, pri tome, jednom duhovitom (poluironičnom) pjesmom...

I sad... kamo da to stavim..., na filozofiju? na psihologiju? na nekakav 'književni kutak'?

sanja
01-02-11, 11:09
Ma kakva diploma. Ne može se ni do 2. godine bez položene logike I. Mi ti Riječani imamo najbolji studij analitičke filozofije na ovim prostorima, znaš? A trebala bi znati, jer ako si doktorirala analitičku, morala si k nama doći- budući da u Srbiji imaju samo kontinentalnu.

Odakle ti to da sam doktorirala analitičku? :zubo:

dakle, validan argument nije diploma nego položen ispit? :D

Osim, ako, naravno, nisi na postdiplomski išla u Budimpeštu ili drugdje... Onda me pak čudi što si zapela na Sokratu, koji je (prevaziđeno) gradivo s 1. godine.
Nisam ja zapela na Sokratu.
Ja na Sokratu čvrsto stojim.
To si ti zapela :D

sanja
01-02-11, 11:13

Nisam ja stočarica. Laže naslov.
Ovo je rezervat za slobodnu divljač. :lama:

A vi, u kom svojstvu dolazite? :popcorn:

sanja
01-02-11, 11:15

Nisam ja stočarica. Laže naslov.
Ovo je rezervat za slobodnu divljač. :lama:

A vi, u kom svojstvu dolazite? :popcorn:

Arwen
01-02-11, 11:27
Miss,... imam jedno pitanje... zanima me tvoje mišljenje, pa možemo ovdje, dok nam nema ljute moderatorice...

Želio bih otvoriti jednu temu vezanu uz 'potragu za srećom'...

Poslužio bih se, pri tome, jednom duhovitom (poluironičnom) pjesmom...

I sad... kamo da to stavim..., na filozofiju? na psihologiju? na nekakav 'književni kutak'?

To trebaš Enky pitati. Ja ti imam premalo forumskog iskustva. Garant ću uskoro biti jedna od onih koji pogrešno stavljaju teme, pa ih vlasnica mora 'seliti'. :zubo:

sanja
01-02-11, 11:27
Može se i indukcijom do zaključka, ali se nekad od ega i taštine ne može do logične diskusije.
pazi kad ću se složiti s tobom :zubo:
samo što ja postavljanje pitanja i traženje argumenata neću uzeti za manifestaciju taštine, nego, recimo, razmahivanje titulama onda kada se nema argumenata.

Inače se Sokrata demistificira još na 1. godini studija, za sve koji su studirali, pa im smaklo s uma. ;)

Da si htjela raspravu s područja analitičke filozofije, mogla si me, kako ti kažeš, razbiti kao beba zvečku. Ali nisi. To je mogao, recimo, uraditi Apemant, pa je odabrao da šuti. Diskusija o Pismima ionako ne spada u tu domenu filozofsko spekulativne rasprave. A da oružja ima, ima napretek. Mogla si pucati Schopenhauerovim argumentima, Nietzscheovim, Feuerbachovim, Meslierovim, meni najdražim Sartrom ili npr. Freudom, ako ti je draži. Ako više voliš Grke, tu su Heraklit i Ksenofan... Pa ipak su se kontraargumenti sveli na tvoju ovulaciju i PMS. Ili na gaće, paradajze, prašnike i tučke. :rofl:

Ne, nije ovulacija ni PMS, nego mi to takav nezgodan karakter.

Recimo, imala sam situaciju sličnu ovoj s tobom u prvom srednje, s profesorkom književnosti.

Radimo mi lektiru, i žena na tabli napiše naslov TILGAMEŠ.

Ja odma' dignem ruku, kažem - profesorka, malko ste se zbunili, treba da piše GILGAMEŠ.
A ona pogleda ono svoje, pa kaže - pa i piše Gilgameš.

Al ja uporna :zubo:
Ne piše, profesorka, Gilgameš, nego TILGAMEŠ, pomešali ste latinicu i ćirilicu.

A ona se malo ljutne (pa kako i ne bi, ja pozni adolescent a ona mr književnosti :D , i onda ja tu njoj nešto našla da serem :rofl: ) - kaže, ma šta lupaš, gde sam pomešala?

No ja ko mazga (karakter, šta ćeš) - kažem, prvo slovo vam je ćirilično g, a ostatak vam je latinica.

Eto. Vidiš, ta moja društvena neprilagodljivost datira još od srednjoškolskih dana - nikako da se prilagodim tome da profesor književnosti može biti nepismen. :(

I čak nisam učila na greškama, nego sam joj, već sledećeg časa, kada je na tabli napisla BOGASTVO, (javivši se najpre za reč, naravno) rekla:
- Profesorka, fali vam T.
- Kako fali! - vidno uzrujana će ona, a zadim značajno diže prst najpre u vazduh, a onda ga pobedonosno uperi ka spornoj reči.
- Evo ga T! (bogastvo) Malo više koncentracije!
- Ma dobro ... al treba da bude još jedno.

Da li možete da poverujete da me je pitala "gde?" :D
Pitala me je :D

I nikako nije mogla da prihvati moje objašnjenje.

(a i kako bi. Pa zaboga, žena je završila književnost. Što znači da je svakako položila i pravopis i gramatiku s prve godine :D )

alim
01-02-11, 11:33
(.. zanimljive su škole .. znao sam nekog mušanovića lavrnju tabakovića vrcelj .. mislim da su me naučili stvari koje sami neće nikada znati .. a pitanje je i šta će to meni ..)

Arwen
01-02-11, 11:39
pazi kad ću se složiti s tobom :zubo:
samo što ja postavljanje pitanja i traženje argumenata neću uzeti za manifestaciju taštine, nego, recimo, razmahivanje titulama onda kada se nema argumenata.

Ne, nije ovulacija ni PMS, nego mi to takav nezgodan karakter.

Recimo, imala sam situaciju sličnu ovoj s tobom u prvom srednje, s profesorkom književnosti.

Radimo mi lektiru, i žena na tabli napiše naslov TILGAMEŠ.

Ja odma' dignem ruku, kažem - profesorka, malko ste se zbunili, treba da piše GILGAMEŠ.
A ona pogleda ono svoje, pa kaže - pa i piše Gilgameš.

Al ja uporna :zubo:
Ne piše, profesorka, Gilgameš, nego TILGAMEŠ, pomešali ste latinicu i ćirilicu.

A ona se malo ljutne (pa kako i ne bi, ja pozni adolescent a ona mr književnosti :D , i onda ja tu njoj nešto našla da serem :rofl: ) - kaže, ma šta lupaš, gde sam pomešala?

No ja ko mazga (karakter, šta ćeš) - kažem, prvo slovo vam je ćirilično g, a ostatak vam je latinica.

Eto. Vidiš, ta moja društvena neprilagodljivost datira još od srednjoškolskih dana - nikako da se prilagodim tome da profesor književnosti može biti nepismen. :(

I čak nisam učila na greškama, nego sam joj, već sledećeg časa, kada je na tabli napisla BOGASTVO, (javivši se najpre za reč, naravno) rekla:
- Profesorka, fali vam T.
- Kako fali! - vidno uzrujana će ona, a zadim značajno diže prst najpre u vazduh, a onda ga pobedonosno uperi ka spornoj reči.
- Evo ga T! (bogastvo) Malo više koncentracije!
- Ma dobro ... al treba da bude još jedno.

Da li možete da poverujete da me je pitala "gde?" :D
Pitala me je :D

I nikako nije mogla da prihvati moje objašnjenje.

(a i kako bi. Pa zaboga, žena je završila književnost. Što znači da je svakako položila i pravopis i gramatiku :D )

:rofl:

Ma nema to veze s titulama, titule napadaju oni koji su iskompleksirani što ih nemaju. I obavezno onda kad im nedostaju argumenti.
To je i inače česta logička pogreška znana kao argumentum ad hominem- i baš jedan njen školski primjer stoji u ovom tvom zadnjem postu. :)

Inače si sklonija Qui nimium probat, nihil probat ili argumentum ad nauseam, ali si i dalje vrlo humoristična i originalna. :top:

y
01-02-11, 11:39
To trebaš Enky pitati. Ja ti imam premalo forumskog iskustva. Garant ću uskoro biti jedna od onih koji pogrešno stavljaju teme, pa ih vlasnica mora 'seliti'. :zubo:

Enky i ja imamo dugu povijest (ne)sporazuma... budući da ona više ne zalazi na temu kod opake Sanje, a njoj sam na 'ignore', mislio sam da je ovo idealno mjesto za pitati/dobiti odgovor...

No, kamo spada ljudska potraga za srećom... (možda i netko treći može pomoći)

PS
Sanja, oprosti, znam da čitaš i ti, a nisam te ni pozdravio. Kako nekulturno od mene. Pozdrav...

sanja
01-02-11, 11:42
Dakle, pazi - to šta si ti završila je potpuno irelevantno.
Ono što je relevantno je znanje kje si u stanju demonstrirati, i validnost argumenata koje daješ.

Ako ti meni kažeš (parfraziraću, jer me mrzi da tražim)
"Ivanova evanđelja datiraju iz 80-90 godine N.V."
Pa ti ja navedem stranicu na kojoj su linkovi na nekoliko izvora u kojima se tvrdi da je starost tih zapisa manja (da datiraju iz 125 - 150. godine), varijante validnih odgovora bi bile sledeće:

- Ti izvori su irelevantni, zato što ... (neka manjkavost koja im se potkrala prilikom istraživanja)
ili:
- Većina izvora (navedeš većinu) tvrdi da su spisi stariji, i tim izvorima treba više verovati zato što (navesti koji to precizniji metod zaključivanja o starosti pisanih artefakta koriste)
ili:
- Meni se lično u snu javio Ivan evanđelista, i ispričao mi šta je i kako bilo.
(dobro, ovaj se baš ne bi mogao uzeti za validan, ali ga ničim ne bih mogla osporiti :zubo: )

No, ti umesto svega toga, kažeš ovo:

- Nemoguće je da su ti izvori u pravu (radi se o nekoliko različitih izvora) jer Ivan nije mogao živjeti toliko.

dakle, tvoja "logika" je - on je to sigurno napisao, pa nije moguće naći dokaze kojima bi se pokazalo kako on to nije napisao.

Tako su nekako verovali i za geocentrični sistem.
Sunce se okreće oko zemlje, i taj Galileo, mora da se smeo.
Možda je bunike jeo,
il je mentlno oboleo,
u svakom slučaju,
za lomaču je zreo.

Neka nam zaključke ne krivi
ako želi duže da živi.

Arwen
01-02-11, 11:48
Dakle, pazi - to šta si ti završila je potpuno irelevantno.
Ono što je relevantno je znanje kje si u stanju demonstrirati, i validnost argumenata koje daješ.

Ako ti meni kažeš (parfraziraću, jer me mrzi da tražim)
"Ivanova evanđelja datiraju iz 80-90 godine N.V."
Pa ti ja navedem stranicu na kojoj su linkovi na nekoliko izvora u kojima se tvrdi da je starost tih zapisa manja (da datiraju iz 125 - 150. godine), varijante validnih odgovora bi bile sledeće:

- Ti izvori su irelevantni, zato što ... (neka manjkavost koja im se potkrala prilikom istraživanja)
ili:
- Većina izvora (navedeš većinu) tvrdi da su spisi stariji, i tim izvorima treba više verovati zato što (navesti koji to precizniji metod zaključivanja o starosti pisanih artefakta koriste)
ili:
- Meni se lično u snu javio Ivan evanđelista, i ispričao mi šta je i kako bilo.
(dobro, ovaj se baš ne bi mogao uzeti za validan, ali ga ničim ne bih mogla osporiti :zubo: )

No, ti umesto svega toga, kažeš ovo:

- Nemoguće je da su ti izvori u pravu (radi se o nekoliko različitih izvora) jer Ivan nije mogao živjeti toliko.

dakle, tvoja "logika" je - on je to sigurno napisao, pa nije moguće naći dokaze kojima bi se pokazalo kako on to nije napisao.

Tako su nekako verovali i za geocentrični sistem.
Sunce se okreće oko zemlje, i taj Galileo, mora da se smeo.
Možda je bunike jeo,
il je mentlno oboleo,
u svakom slučaju,
za lomaču je zreo.

Neka nam zaključke ne krivi
ako želi duže da živi.

To što si poboldala zapravo je bio sarkastičan komentar, ali nije bio shvaćen.

Svoje vjerovanje o dobi iz kojeg datira Ivanovo evanđelje temeljim na mišljenjima nekih eminentnih arheologa, koji ne objavljuju tekstove na Wikipediji, već u znanstvenim časopisima.

sanja
01-02-11, 11:50

Ma nema to veze s titulama, titule napadaju oni koji su iskompleksirani što ih nemaju.
prvo, ti nemaš pojma imam li ja titulu ili ne.
drugo, kad god čujem nekog seronjicu da se predstavlja kao "profesor razredne nastave" (čitaj: učitelj) ja znam da se radi o polupismenom naduvenku koji je studije završio ili jedva, ili preko veze.

Treće - činjenica je da oni koji imaju znanje nikada ne predstavljaju sebe titulom.

Četvrto - činjenica je i da imaš jako mnogo kretena s titulama.

I obavezno onda kad im nedostaju argumenti.
To je i inače česta logička pogreška znana kao argumentum ad hominem
čekaj malo - to što neko ne prihvata titulu kao argument ti nazivaš ad hominem argumentom?
lepo si ti naučila šta je ad hominem :D

- i baš jedan njen školski primjer stoji u ovom tvom zadnjem postu. :)
daj, kvotaj da vidim koji :D

(usput, pomeri se s mesta, nedo bog da mi to bude zadnji post :eek: )

sanja
01-02-11, 11:54
To što si poboldala zapravo je bio sarkastičan komentar, ali nije bio shvaćen.
Možda zato što sarkazam nije uspeo :D

Svoje vjerovanje o dobi iz kojeg datira Ivanovo evanđelje temeljim na mišljenjima nekih eminentnih arheologa, koji ne objavljuju tekstove na Wikipediji, već u znanstvenim časopisima.
Nekih?
Kojih?

(taj argument sam gore navela kao jedan od mogućih odgovora koje nisi dala :D Dakle, ti si umesto da navedeš časopise i znanstvenike - jer možda i mene zanimaju podaci o originalnosti jevanđelja) - krenula s argumentima tipa "ti si agresivna i s tobom se ne može razgovarati", koji svakako ne spadaju u ad hominem argumente, budući da se u njima ne pominje nikakva titula :D

sanja
01-02-11, 11:56
(.. zanimljive su škole .. znao sam nekog mušanovića lavrnju tabakovića vrcelj .. mislim da su me naučili stvari koje sami neće nikada znati .. a pitanje je i šta će to meni ..)
.. aj daj neki primer ..
.. baš toga .. kako su te naučili nečemu što sami nikada neće znati ..

(.. pa i mene ta lidija .. iz književnosti .. naučila nečemu što nikad neće sama znati ..
.. a to je .. koliko vrede diplome ako iza njih ne stoji znanje ..)

Arwen
01-02-11, 12:00
Možda zato što sarkazam nije uspeo :D

Nekih?
Kojih?

(taj argument sam gore navela kao jedan od mogućih odgovora koje nisi dala :D Dakle, ti si umesto da navedeš časopise i znanstvenike - jer možda i mene zanimaju podaci o originalnosti jevanđelja) - krenula s argumentima tipa "ti si agresivna i s tobom se ne može razgovarati", koji svakako ne spadaju u ad hominem argumente, budući da se u njima ne pominje nikakva titula :D

Sarkazam nije shvaćen jer nisam napisala (u zagradama koje ti tako voliš) 'Pazi, sarkazam!' :rofl:

A sve stavke koje si tražila sam ti i dala, kao i ime arheologa na kojeg sam se pozvala... jednog, mada ih ima više. Slobodna si ponovo otići na tu temu i provjeriti.

Tebe ne zanima ni konstruktivna rasprava, ni majeutika, ni dolaženje do istine, samo diskreditiranje sugovornika. I to je jasno već djetetu s osnovnom školom i svakome bez ijedne titule.
Neosporan ti je humor, pa i inteligencija, ali jednako tako i nadmenost i arogancija.

alim
01-02-11, 12:04
.. naučili me timskom radu .. postoji sistem .. procedura ..
.. pritisak teškoća .. smjestiti .. pogledati .. razmisliti .. djelovati .. provjeriti .. zaključati ..
.. postoji grupa .. i u njoj pojedinci .. iz njih treba .. izljuštiti svo njihovo nastojanje osim znanja o problemu .. i ta znanja .. slagati ..
.. oni nisu imali pojma da metoda valja .. koristili su primjere iz knjige .. a ja znam da valja .. prvo što sam vidio .. drugo što sam provao ..
.. ti imaš planera koji se veoma petlja u razvoj .. ali tebi treba planer .. ti ga izvlačiš kod planiranja .. a ako kod planiranja ne zna .. ušutka se .. sam .. barem kod razvoja .. sve stvari znam .. čudo je to da ne trebaš znati ništa osim metode .. i nju ponavljati .. i opet .. i situacija se .. ledi .. izranja čudna ..
.. pričati ću vam jednom ..

y
01-02-11, 12:08
.. postoji grupa .. i u njoj pojedinci .. iz njih treba .. izljuštiti svo njihovo nastojanje osim znanja o problemu .. i ta znanja .. slagati ..

Ova misao mi se sviđa... vrlo.
(Samo sam ju htio izdvojiti, jer je dobra sama za sebe, kao 'zaokružena' misao)

Arwen
01-02-11, 12:09
prvo, ti nemaš pojma imam li ja titulu ili ne.
drugo, kad god čujem nekog seronjicu da se predstavlja kao "profesor razredne nastave" (čitaj: učitelj) ja znam da se radi o polupismenom naduvenku koji je studije završio ili jedva, ili preko veze.

Treće - činjenica je da oni koji imaju znanje nikada ne predstavljaju sebe titulom.

Četvrto - činjenica je i da imaš jako mnogo kretena s titulama.

čekaj malo - to što neko ne prihvata titulu kao argument ti nazivaš ad hominem argumentom?
lepo si ti naučila šta je ad hominem :D

daj, kvotaj da vidim koji :D

(usput, pomeri se s mesta, nedo bog da mi to bude zadnji post :eek: )

Titula, pa titula, pa red 'seronjica' i 'kretena'...
Nisam profesor razredne nastave, časna izviđačka. I, što se ono dogodilo sa znanjem i argumentima? :misli:

alim
01-02-11, 12:25
.. i još su me nešto naučili .. što sami neće nikad znati ..
.. da je čovjek tjeran .. kao stroj .. gorivom zrakom .. i da ne može stati .. ako mu neki dovod ne prekineš ..
.. i da su .. tjeranja .. sa tri nivoa .. sa nivoa životinje .. komšiluka i boga ..
.. čovjek je tjeran kao životinja .. glađu .. nagonima .. ali .. ponekad mu komšiluk postane važan ..
.. pa je tjeran žikom .. ljubavlju za primicovu ljubicu .. ili .. umire za otađbinu .. da bi naša djeca ..
.. i dešava se .. da stane .. i počinje biti .. tjeran sobom .. postane .. sam svoj zakon .. kant .. ili egzistencija koja prethodi esenciji .. i tu je bog .. sasvim blizu ..
.. to su me oni bili naučili .. ali meni beše nejasno .. kako me ljudi naučili .. kad to niko ne zna ..

alim
01-02-11, 12:26
.. oko čega se svađate .. ? .. šta je tema .. ?

sanja
01-02-11, 12:38
.. oko čega se svađate .. ? .. šta je tema .. ?
.. ma .. bilo tamo na .. čemu se klanjaju kršćani .. valjda ..
.. standardno ..

.. ja tražila argument .. ona ga nije dala ..
.. a ja navalila .. pa što ne daš ..

.. i onda krenulo ono .. ja imam titulu .. koj si ti da meni tražiš argumente ..
.. a s druge strane .. i ja se primim ko mlad majmun .. na zelene banane .. i tako ..

.. ono si se bio sam naučio ..
.. jer ti su .. ako sam ja dobro shvatila .. bili kao google ..
.. a kad nešto nađeš preko googla .. nije google taj koji te naučio .. ti si ..

alim
01-02-11, 12:50
.. nikad tebe niko ništa ne može naučiti .. sve moraš sam .. na tome se temelji postojanost svetih ..

sanja
01-02-11, 12:50
Sarkazam nije shvaćen jer nisam napisala (u zagradama koje ti tako voliš) 'Pazi, sarkazam!' :rofl:
ne, nego tu nije bilo sarkazma.
(možda je bilo pokušaja da se izvede, ali pokušaj nije uspeo.
Pa veruj mi, majkumu. Ja sam stručnjak za sarkazam :D2 )

((zagrade su uebercool :zubo: ))

A sve stavke koje si tražila sam ti i dala, kao i ime arheologa na kojeg sam se pozvala... jednog, mada ih ima više. Slobodna si ponovo otići na tu temu i provjeriti.
ma neš' me šetati, kad znam da nisi dala.
Znam da si pomenula JEDNOG. Al čak ni kod njega nisi navela to što stoji u stavkama.

Tebe ne zanima ni konstruktivna rasprava, ni majeutika, ni dolaženje do istine, samo diskreditiranje sugovornika.
I to je jasno već djetetu s osnovnom školom i svakome bez ijedne titule.
Neosporan ti je humor, pa i inteligencija, ali jednako tako i nadmenost i arogancija.
ah?
(a.h. je skraćenica :D2 )

Titula, pa titula, pa red 'seronjica' i 'kretena'...
Ček, možda si nešto pogrešno shvatila.
Nemam ja ništa protiv titula kao takvih - nađe se dosta pametnih ljudi s titulama.
"Potezanje titule onda kad nemaš potegnuti šta drugo" - je ono na šta je usmerena moja kritika.
A seronjica i kreten je svako onaj koji je nesposoban obavljati svoj posao, i ja te reči nikada ne koristim bez dobrog razloga.

(Bila jedna profesorka razredne nastave, taze završila učiteljski, zaposlila se, i došla kod mene da joj objasnim čudo od zadatka koje stoji u udžbeniku četvrtog razreda:

356 783 : 3 431

A meni nije jasno šta njoj nije jasno. Pa pitam:
- Ne razumem šta ti tu nije jasno.
- Pa kakav je to zadatak?
- Pa običan, s deljenjem.
- Ali kako? Pa vidi brojeve?
- Šta s brojevima?
- Pa vidi koliki su?
- A?
- Vidi koliki su!
- Pa vidim. I dalje ne razumem šta ti nije jasno.
- Ali vidi koliki su brojevi!!!
- Vidim, jebote. Šta ti nije jasno?!?!
- Pa zar to može?
- (pauza) Pa naravno da može. Da ne može ne bi deca učila u četvrtom.

i naučim je da deli.

I, što se ono dogodilo sa znanjem i argumentima?
pa ništa, to sam čekam na onoj temi.
da daš neki argument, i obraduješ me svojim znanjem (jer ako se ispostavi da ti znaš, i ja bih mogla naučiti)

sanja
01-02-11, 12:55
.. nikad tebe niko ništa ne može naučiti .. sve moraš sam .. na tome se temelji postojanost svetih ..

.. oćemo debatu ..? :)

alim
01-02-11, 12:59
.. može .. imaš nekakav .. ikakav .. stav .. ?

enky
01-02-11, 13:05
jedan na jedan? predlažem forum filozofiju (pa stavim za top temu - dok traje).
(sanja, ti kreni s uvodnim postom pa moderiraj, al' napiši neka si otvore temu za komentiranje)

medeari
01-02-11, 13:05
Nikakvi potrebni argumenti ne znače ništa kada čvrsti stav već postoji.
Prihvatljivi su samo oni koji potvrđuju taj stav.
Sve ostalo su gluposti.

Arwen
01-02-11, 13:06
ne, nego tu nije bilo sarkazma.
(možda je bilo pokušaja da se izvede, ali pokušaj nije uspeo.
Pa veruj mi, majkumu. Ja sam stručnjak za sarkazam :D2 )

((zagrade su uebercool :zubo: ))

ma neš' me šetati, kad znam da nisi dala.
Znam da si pomenula JEDNOG. Al čak ni kod njega nisi navela to što stoji u stavkama.

ah?
(a.h. je skraćenica :D2 )

Ček, možda si nešto pogrešno shvatila.
Nemam ja ništa protiv titula kao takvih - nađe se dosta pametnih ljudi s titulama.
"Potezanje titule onda kad nemaš potegnuti šta drugo" - je ono na šta je usmerena moja kritika.
A seronjica i kreten je svako onaj koji je nesposoban obavljati svoj posao, i ja te reči nikada ne koristim bez dobrog razloga.

(Bila jedna profesorka razredne nastave, taze završila učiteljski, zaposlila se, i došla kod mene da joj objasnim čudo od zadatka koje stoji u udžbeniku četvrtog razreda:

356 783 : 3 431

A meni nije jasno šta njoj nije jasno. Pa pitam:
- Ne razumem šta ti tu nije jasno.
- Pa kakav je to zadatak?
- Pa običan, s deljenjem.
- Ali kako? Pa vidi brojeve?
- Šta s brojevima?
- Pa vidi koliki su?
- A?
- Vidi koliki su!
- Pa vidim. I dalje ne razumem šta ti nije jasno.
- Ali vidi koliki su brojevi!!!
- Vidim, jebote. Šta ti nije jasno?!?!
- Pa zar to može?
- (pauza) Pa naravno da može. Da ne može ne bi deca učila u četvrtom.

i naučim je da deli.

pa ništa, to sam čekam na onoj temi.
da daš neki argument, i obraduješ me svojim znanjem (jer ako se ispostavi da ti znaš, i ja bih mogla naučiti)

E, ali kvaka je u tome što se tebe ništa ne može naučiti, jer ti sve znaš. Zato te i nerviramo mi (svi) ostali koji ništa ne znamo, jer nemaš s kime na nivou raspravljati. Mora biti strašno osamljeno u tom tvom svijetu jednog jedinog apsoluta- same sebe. Mi obični smrtnici (kreteni i seronjice) nemamo tih muka, pa ne mogu reći da suosjećam.

Mnogo si primjera navela u prilog teoriji svog sveznanja, sve sami profesori redom padaju ničice pred tvojom veličinom. A zamisli čuda, ja sam, ovako skroz obična, ovdje došla da razmjenjujem mišljenje, ne da se nadmudrujem. I zamisli, čak mislim da su mi mnogi ovdje ravni. Nikoga nisam uspjela ni poniziti, ni diskreditirati, niti mu se narugati, a ponešto sam i naučila... Nisam li za žaliti? :redface:

medeari
01-02-11, 13:06
Nikakvi potrebni argumenti ne znače ništa kada čvrsti stav već postoji.
Prihvatljivi su samo oni koji potvrđuju taj stav.
Sve ostalo su gluposti.

(...sarkazam...)

sanja
01-02-11, 13:28
E, ali kvaka je u tome što se tebe ništa ne može naučiti, jer ti sve znaš.
ah, da, sad već prepoznajem sarkazam :D2
keep practicing, keep practicing :top:

Zato te i nerviramo mi (svi) ostali koji ništa ne znamo, jer nemaš s kime na nivou raspravljati.
ma ne.
to ja nerviram samu sebe kad pogrešno procenim čoika. Nerviram se što sam loše procenila.

Mnogo si primjera navela u prilog teoriji svog sveznanja, sve sami profesori redom padaju ničice pred tvojom veličinom.
pa navela sam jednu svoju profesorku.
koji "sve sami"?
in fact, večina profesora mi je bila sjajna, i to kroz celokupno školovanje (s par nečasnih izuzetaka)

Al kasnije sam shvatila da to nije pravilo, nego sreća.

A zamisli čuda, ja sam, ovako skroz obična, ovdje došla da razmjenjujem mišljenje, ne da se nadmudrujem. I zamisli, čak mislim da su mi mnogi ovdje ravni.
I oni su titulirano cvijeće generacije?
E, pa to je fino. :hippie:

sanja
01-02-11, 13:30
.. može .. imaš nekakav .. ikakav .. stav .. ?
.. pa imam .. malko je suprotan tvom .. pa je zgodno za debatu ..
.. glasi .. ipak je ponekad moguće da neko nekog nečemu nauči ..

sanja
01-02-11, 13:31
jedan na jedan? predlažem forum filozofiju (pa stavim za top temu - dok traje).
(sanja, ti kreni s uvodnim postom pa moderiraj, al' napiši neka si otvore temu za komentiranje)
.. može ..

alim
01-02-11, 13:34
.. biti će to kratka debata .. jer ja znam šta znam .. šta ti znaš .. i kada sve kažem .. neće trebati debata ..

sanja
01-02-11, 13:37
.. biti će to kratka debata .. jer ja znam šta znam .. šta ti znaš .. i kada sve kažem .. neće trebati debata ..
.. pa nema veze ..

.. meni se čini da je ovo moje prilično čvrsto ..
.. a to tebi taman odgovara .. za debatu ..

.. a ako me uspeš pomeriti .. tim bolje ..
(.. pa .. to me uvek obraduje ..)

.. mogu onda ja početi ..?
.. da debata ima bar dva posta .. :D

Arwen
01-02-11, 13:38
ah, da, sad već prepoznajem sarkazam :D2
keep practicing, keep practicing :top:

ma ne.
to ja nerviram samu sebe kad pogrešno procenim čoika. Nerviram se što sam loše procenila.

pa navela sam jednu svoju profesorku.
koji "sve sami"?
in fact, večina profesora mi je bila sjajna, i to kroz celokupno školovanje (s par nečasnih izuzetaka)

Al kasnije sam shvatila da to nije pravilo, nego sreća.

I oni su titulirano cvijeće generacije?
E, pa to je fino. :hippie:

Da, to je čudno, ne znam ni imaju li ti forumaši titulu, čak, štoviše o tome nismo ni raspravljali! :faint2: , pa ipak mislim da su pametni i poštujem im stav. Zamisli što će tek biti ako otkrijem da je netko od njih i intelektualno iznad mene.Trebat će me ubiti, neću to nikako moći izdržati.
Znala sam da sam nešto na faksu propustila, nisu dali semestar (dva) iz arogancije i ponižavanja sugovornika. A možda sam ga prespavala? Dobro je onda da si mi ti u tome ovdje profesorka. Jedna, jedina i diplomirana.:s

sanja
01-02-11, 13:40
Da, to je čudno, ne znam ni imaju li ti forumaši titulu, čak, štoviše o tome nismo ni raspravljali!
.. eto .. to je dobro .. kad niko u društvu ne postavlja pitanja zbog kojih moraš potezati titulu ..

alim
01-02-11, 13:45
.. može ..

Arwen
01-02-11, 14:15
Uh, gdje mi nestade zadnji post, baš sam ga dobro bila sročila... Ček' da potražim pod temama: 'Povrijeđeni ego i taština' ili 'Umišljena veličina'... Nope, nije ni tamo, bit će... isti je moderator... :zubo:

Ma ne, eto ga tu, to sam ja oćoravila...

sanja
01-02-11, 14:17
ako je bilo brisanja, brisao je neko drugi ko može ovuda brisati.

a ja svakako nisam.

dakle, il je brisala enki, ili ti se posjebala tehnika, ili lažeš da ti je nestao post.
(ne navijam ni za jednu opciju)

Arwen
01-02-11, 14:23
ako je bilo brisanja, brisao je neko drugi ko može ovuda brisati.

a ja svakako nisam.

dakle, il je brisala enki, ili ti se posjebala tehnika, ili lažeš da ti je nestao post.
(ne navijam ni za jednu opciju)

Bit će ovaj naš Forum nekad zafrkava kao Fejs ili je do mog kompjutera. A nije isključeno ni da sam ćorava. To će biti najvjerovatnija opcija. (nije sarkazam, stvarno mi se činilo da je nestao).

sanja
01-02-11, 14:29
eto. dakle posjebala se tehnika.

enky
01-02-11, 15:24
Bit će ovaj naš Forum nekad zafrkava kao Fejs ili je do mog kompjutera. A nije isključeno ni da sam ćorava. To će biti najvjerovatnija opcija. (nije sarkazam, stvarno mi se činilo da je nestao).

otkad smo jučer opet prešli na novi server da se riješi i zadnja neprilika s forumom (internal server error), meni radi savršeno. čudi me da ti se to dogodilo. možda je netko čini na tebe bacio? :noidea::D2

Arwen
01-02-11, 15:38
otkad smo jučer opet prešli na novi server da se riješi i zadnja neprilika s forumom (internal server error), meni radi savršeno. čudi me da ti se to dogodilo. možda je netko čini na tebe bacio? :noidea::D2

Ma ćorava sam, izvini.:redface:

y
01-02-11, 16:07
Dobro je onda da si mi ti u tome ovdje profesorka. Jedna, jedina i diplomirana.:s

Ne se zafrkavati s autoritetima! :old:

Ovakva je bila već kao mlada:

http://img24.imageshack.us/img24/6135/sanjanekad.jpg

A molim poseban respekt - sada:

http://img266.imageshack.us/img266/5033/sanjasad.jpg

sanja
01-02-11, 20:40
Zapravo idemo induktivnim zaključivanjem. Ti, kao Sokrat koji jesi, znaš o čemu pričam. :love:

cvjetak filozofske generacije koji smatra da je indukcija put od gotovog zaključka do premise, meni se ni po čemu ne razlikuje od profesorke književnosti koja bogatstvo piše s jednim t :zubo:

Arwen
01-02-11, 21:24

cvjetak filozofske generacije koji smatra da je indukcija put od gotovog zaključka do premise, meni se ni po čemu ne razlikuje od profesorke književnosti koja bogatstvo piše s jednim t :zubo:

Da pojasnim, deduktivno zaključivanje je samo sumiranje premisa- dosadno. Kao i tvoje kokoda na sve i sva. :)
Induktivno zaključuje malo više, ali ne od zaključka do premise. To je, inače, također gradivo prve godine (dodiplomskog).
Je li u 'forumska biljka ljudožderka' idu dva 'd' ili jedno? Ne znam, pa reko, da pitam onog tko zna sigurno...:D2

sanja
01-02-11, 21:37
Da pojasnim, deduktivno zaključivanje je samo sumiranje premisa- dosadno. Kao i tvoje kokoda na sve i sva. :)
Induktivno zaključuje malo više, ali ne od zaključka do premise. To je, inače, također gradivo prve godine (dodiplomskog).
Je li u 'forumska biljka ljudožderka' idu dva 'd' ili jedno? Ne znam, pa reko, da pitam onog tko zna sigurno...:D2

:s

post dostojan cvetka zanovetka (http://www.youtube.com/watch?v=UcmjQ-B726g) :love:

sanja
03-02-11, 19:13
.. malo radovića .. i njegovih mudrosti ..
(.. iliti .. materijal pogodan za otvaranje raznoraznih diskusija .. na raznorazne teme ..)

Zašto bi čovek trebalo da se razvede? Pre svega zato što je oženjen, a zatim i iz nekih drugih razloga.

Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

Evo nam još jednog jutra i dana. Počnimo život ispočetka! Prvo nađimo nekoga ko će nam za sve biti kriv. Njega svi imaju, bez njega se ne može.

Sneg još pada, mada mu je rečeno da neće padati.

Neko se u međuvremenu rodio. Traži sisu, ali sise nema. Nude mu cuclu i kašičicu. Sise su ukinute. Da su sise dobre, i muškarci bi ih imali.

Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne.

Kada smo nekada govorili o lepšoj budućnosti, niko nije spominjao da ćemo u međuvremenu ostariti. I evo kako je ispalo: budućnosti je sve više, a nas sve manje.

Ko nema u glavi ima u nogama, ko nema u nogama ima u banci, ko nema u banci ima nešto u Grockoj, ko nema ni u Grockoj - naćiće mu se nešto u mokraći. Niko baš nije da nema nigde ništa.

Danas će na Topčiderskom brdu neko slaviti mali intimni jubilej: ovo je već šezdeset i peta godina kako - ne može više da živi.

I juče je veliki broj vozača imao saobraćajnu sreću da izbegne nesreću.

Kad se sretnu muškarac koji ne zna šta hoće i žena koja zna šta hoće, takav susret mora se završiti brakom.

.. jedna proročka .. u ono vreme ..

Kad lopovi počnu da brane ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje, a protiv lopova.

.. pa dalje ..

Kad je neko glup, ne možete mu to ni dokazati.

:D2

Ovih dana doći će nam u goste gastarbajteri da provere koliko imaju dece, kako se zovu i ko brine o njima. Mnogom detetu će laknuti kad shvati da nije baš direktno postalo od majmuna, već da ima i oca.

Da li primećujete da ima struje? Ne primećujete. A čim je nema, vi primetite, je l' tako? Čudni smo mi. Lakše nam je da primetimo ono čega nema, nego ono čega ima.

Lepo je biti mlad, ali nije mali uspeh ni ostariti.

Vi mislite da život muči vas, a mi imamo utisak da vi mučite, gnjavite i ponižavate život.

Lako je voleti one koji vas ne vole. Pokušajte jednom da volite one koji vas vole.

a su mnogi ljudi bez vrednosti bili pametni i objektivni, nikad ne bi postigli ono što su
postigli. Mnoge je samo glupost spasla od anonimnosti.

Bili ste tako dobri, sve do malopre, sve dok ste spavali. A sad moramo strepeti za sve ono što ste u stanju da uradite budni.

Sve smo bliže polugođu. Bivši loši đaci daju jedinice sadašnjim đacima, a najgori ih grde i biju kod kuće.

Evo nas još jednom na početku.
Danas ćemo ponovo uvežbavati kompletan program života.
Da budemo spremni kad jednom počnemo da živimo.

Kukali smo za šansama: dajte nam šanse, stvorite nam uslove, pružite nam mogućnosti, pa ćete videti šta znamo i možemo.
I najbolje smo izgledali tada, dok nismo imali mogućnosti.
Bolji uslovi su nas samo kompromitovali.
Neke važne stvari ne zavise samo od uslova, nego i od nas samih.

Ako rešite sve probleme svoje dece, ona neće imati drugih problema sem vas.

Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.

sanja
07-02-11, 20:55
.. glede ove teme (http://www.eforum.hr/threads/1563-O-smrti-i-smrtnoj-kazni) ..

.. sad se .. enki .. opet ljutiš .. jer pored alima ne razumeš ni mene ..

.. a ono što ja govorim je sledeće ..
.. ako si inspirisana njegovim rečima .. mogla si ga kvotati .. a njegov odgovor ostaviti da stoji tamo gde je stajao ..
.. tako tvoje pogrešno shvatanje ne bi ništa kvarilo ..
.. ne vidim zašto je toliko nužno da baš .. kvariš ..

.. pokušavaš alimovu priču sabiti u skučeni okvir priče o institucijama ..
.. ja nemam reči kojima bih ti mogla opisati koliki je to promašaj ..

(.. i opet .. sve bi bilo ok da si samo kvotala .. i napisala .. ja dižem ovu temu .. s ovakvim naslovom .. jer ja to vidim tako ..
.. jako si .. jako agresivna .. s tim insistiranjem da se drugi uguraju u tvoje skučene šablone ..)

sanja
09-02-11, 18:07
http://www.imagenerd.com/uploads/dprob-LcN8w.jpg

colibri
10-02-11, 19:10
http://www.imagenerd.com/uploads/dprob-LcN8w.jpg
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::pound::pound::pound : Bez rijeci .:pound:

sanja
20-02-11, 19:35
.. ajde apemant .. ovde ćemo ..
.. ovo je inače nešto kao sigurna kuća za sve one pogođene nečijom iskompleksiranošću koja se bezuspešno leči moderaturom .. :D

.. dakle ..

Ti smatraš da inteligentni ljudi ne mogu biti indoktrinirani političkom korektnošću? Noam Chomsky tvrdi suprotno: da je inteligentne i obrazovane LAKŠE vući za nos - nego prosječne seljake. Teško je prevariti seljaka, on vidi što je 'opipljivo' i ne možeš mu tek tako prodati muda pod bubrege. No intelektualci su posebno 'slabi' na prodavanje magle. Dapače, to proizlazi i iz mog iskustva na forumima. :zubo:
.. da .. smatram da inteligentni ljudi ne mogu biti indoktrinirani političkom krektnošću ..
.. vrlo jasno razgraničavam inteligenciju od obrazovanja ..
.. jer .. danas i prosečno i ispodprosečno inteligentnim ljudima uspeva da završavaju visoke škole .. ili da dobiju doktorate ..
(.. mogu ti pokazati jednu svoju diskusiju sa .. "doktorom nauka" .. :lol: )
.. školstvo se sunovraćuje .. i to je rezultat ..
.. možda je čomski računao s nekim podacima iz perioda pre tog sunovrata ..
(.. podacima o korelaciji inteligencije i obrazovanja ..)

.. znam iz iskustva da prosečan seljak može biti daleko inteligentniji od visoko obrzovanog idiota ..
.. a moj deda rade .. čoek s četiri fakulteta .. rado primenjuje dve poslovice .. u susretu s nekim .. visokoobrazovanima ..
.. prva ..
.. fakultet se završava dupetom a ne glavom ..
.. i druga ..
.. buš završil školu i fakultet al buš ostal bedak ..

.. možda je ispravnije koristiti termin .. pametan .. nego inteligentan ..
.. razuman .. to bi bila najpreciznija reč ..
.. a .. sposoban za kritičko mišljenje .. najpreciznija preciznost ..

.. čovek sposoban za kritičko mišljenje neće upasti u zamku indoktrinacije .. bilo kakve vrste ..
.. ili .. čak i ako upadne .. u trenutku slaabosti .. ili iz radoznalosti ..
.. lako će se odatle iskobeljati .. čim mu se da mogućnost da se uhvati za prave argumente ..

.. idioti su slepi za argumente ..
.. nema apsolutno nikakvog rezona da mi za osobu koja ne vidi i ne prepoznaje argument tvrdiš da je inteligentna ..

.. eto ..
.. volela bih da se kritički osvrneš na ovaj moj upis .. :love:

y
20-02-11, 19:44
Naravno da neobrazovani seljak može biti inteligentniji od nekoga s visokim obrazovanjem... kao što sam i ranije naveo primjer, u nepovoljnijem spletu okolnosti i Tesla je mogao ostati tek neobrazovani seljak.

No, ni to nije cijela priča. I inteligentna osoba može biti glupa, naime, zbog inertnosti i lijenosti može težiti tome da ne koristi inteligenciju koju prirodno ima. Zaglupljivalački mediji upravo u tom smislu djeluju. Inteligencija odraslih osoba se ne mijenja bitno tokom vremena, ali neovisno o tome proces zaglupljivanja može teći cijelo vrijeme...

Apemant
20-02-11, 21:38
.. da .. smatram da inteligentni ljudi ne mogu biti indoktrinirani političkom krektnošću ..
.. vrlo jasno razgraničavam inteligenciju od obrazovanja ..

Dobro, ovo drugo stoji - premda, ni inteligencija nije posve jasno definirana. Samim time, ne vidim kako možeš biti tako sigurna u ovo prvo.

.. jer .. danas i prosečno i ispodprosečno inteligentnim ljudima uspeva da završavaju visoke škole .. ili da dobiju doktorate ..
(.. mogu ti pokazati jednu svoju diskusiju sa .. "doktorom nauka" .. :lol: )

Ne treba LOL.

.. znam iz iskustva da prosečan seljak može biti daleko inteligentniji od visoko obrzovanog idiota ..

Dobro, nisam ni htio reći da su seljaci po defaultu manje inteligentni. :zubo: Nego sam upravo i mislio na 'obične seljake'. S običnom, seljačkom pameti kojoj ne možeš tek tako prodati bilo što. Brijem da tek s 'obrazovanjem' (i medijima, pogotovo) čovjek postane sklon da povjeruje svašta - jer do tada, zna samo ono što je vidio i što je čuo od ljudi kojima može vjerovati (precima). (Doduše, tu sad de facto citiram Tolstoja LOL, nije da imam osobnog iskustva sa seljacima različitih profila).

BTW, tu gore pojam 'seljak' koristim u smislu 'čovjek sa sela'. A ne ono, 'seljačina'. :zubo: Da ne bude zabune...

.. čovek sposoban za kritičko mišljenje neće upasti u zamku indoktrinacije .. bilo kakve vrste ..
.. ili .. čak i ako upadne .. u trenutku slaabosti .. ili iz radoznalosti ..
.. lako će se odatle iskobeljati .. čim mu se da mogućnost da se uhvati za prave argumente ..

Da, AKO ti pravi argumenti postoje. :love: Mislim, pa ono - ja još uvijek ni sam ne znam 'prave argumente' za one stvari u životu koje mi se čine BITNE. Zar je čudno da se u takvim okolnostima čovjek uhvati nečega što percipira 'sigurnim'? Mislim da malo podcjenjuješ slabost ljudi - pa i onih inteligentnih. Recimo, pitam se što bi rekla da znaš za moje slabosti LOL.

.. idioti su slepi za argumente ..
.. nema apsolutno nikakvog rezona da mi za osobu koja ne vidi i ne prepoznaje argument tvrdiš da je inteligentna ..

Ima, rekoh - možda ne vidi jer je zaslijepljena nečim, a možda vidi, ali ne želi priznati/prihvatiti, jer je 'cijena' tog prihvaćanja, prevelika. Oboje nema nužno veze s inteligencijom.

Opet, čini mi se da podcjenjuješ ljudsku sklonost 'vezanju' za određene ideologije ili obrasce mišljenja... dok ja to, recimo, razumijem - i na svom primjeru, ali i na primjeru nekih meni dobro poznatih ljudi.

sanja
20-02-11, 21:50
.. pa .. obraz znači .. lik ..
.. pa bi .. obrazovati .. značilo uobličiti nekoga ..
.. modelovati ga .. mesiti ga kao glinu .. i napraviti željeni oblik ..

.. dok .. naučiti .. ima drugačije značenje ..
.. znači .. provesti nekoga kroz proces učenja .. ujedno ga osposobivši za kasnije primenjuje taj proces .. na sticanje novih znanja ..
.. dakle .. ne samo dati informaciju .. nego osposobiti za kritičko razmišljanje ..

.. naše se školstvo .. a i školstvo zapadnog sveta generalno .. uglavnom bavi obrazovanjem .. a manje učenjem ..

Recimo, pitam se što bi rekla da znaš za moje slabosti LOL.
.. pa .. to šta bih rekla da znam .. lako se može saznati ..
.. samo treba da znam .. :love:

(.. neke od slabosti znam .. znam da si slab na onu .. enciklopediju dramatiku .. :zubo: )

Da, AKO ti pravi argumenti postoje.
.. naravno ..

scarletlemur
20-02-11, 22:17
pridružujem se vašem lutajućem stadu...da se krivo ne uzmemo...čast mi je na vašem proplanku bit. imam problem jedan...s drugijeh pašnajka preuzet. naime...gorka mi ta zapovijedana pašnja, ta nasilna mužnja i pastiri...koji u kurčeve frulice duvaju da bi mene u tor natjerali.
i kad mi visokokvalificirana pastirica veli da joj ne trebam tu...ne samo ja...nego mnogo nas...kvalitetnijeg krmiva željni, pitam se koji me kurton žalosne sove zakržljalog lokomotornog sustava ovdje drži?

sanja
20-02-11, 22:25
pridružujem se vašem lutajućem stadu...da se krivo ne uzmemo...čast mi je na vašem proplanku bit.
.. eto .. i nama je čast ..
.. bujrum .. sneg pao na travu pa nudimo ledeni dezert .. :love:

imam problem jedan...s drugijeh pašnajka preuzet. naime...gorka mi ta zapovijedana pašnja, ta nasilna mužnja i pastiri...koji u kurčeve frulice duvaju da bi mene u tor natjerali.
.. e .. ima jedan forum na kome ispod posta .. umesto za tužakanje .. imaš gumbić za reputaciju ..
.. u fazonu .. daješ bombonicu za post koji ti se sviđa ..
.. ja bi ovaj deo .. posebno .. nagradila zbog izričaja .. književno-filozofskog .. :love:

i kad mi visokokvalificirana pastirica veli da joj ne trebam tu...ne samo ja...nego mnogo nas...kvalitetnijeg krmiva željni, pitam se koji me kurton žalosne sove zakržljalog lokomotornog sustava ovdje drži?
.. ja se ne pitam .. pita se onaj ko ne zna ..
.. ja za sebe znam ..
.. lako se navučem na forume .. sklonos ovisnosti .. jebiga ..
.. a imam i drugih razloga .. recimo .. dovoljno je da imam jednoga koga tu volim čitati pa da me to drži tu ..
.. a imam ..

Apemant
20-02-11, 22:27
pridružujem se vašem lutajućem stadu...da se krivo ne uzmemo...čast mi je na vašem proplanku bit. imam problem jedan...s drugijeh pašnajka preuzet. naime...gorka mi ta zapovijedana pašnja, ta nasilna mužnja i pastiri...koji u kurčeve frulice duvaju da bi mene u tor natjerali.

:rofl: koji ... osebujan stil izražavanja... :love:

sanja
20-02-11, 22:29
koji ... osebujan stil izražavanja...

.. da ima taj gumb za bone ja bih pritiskala jedno pedesetak puta .. :love:

sanja
20-02-11, 22:32
.. kurton žalosne sove zakržljalog lokomotornog sustava ..

:s :love: :s :love: :s :love:

:love: :love: :love:

scarletlemur
20-02-11, 22:38
.. a imam i drugih razloga .. recimo .. dovoljno je da imam jednoga koga tu volim čitati pa da me to drži tu ..
.. a imam ..
a jebiga...i ja sam ovisna o nekoliko njih. a je li to dovoljno da me zadrži :misli:
jel se sjećaš ti sanja one pjesme jedne....milicija ima dobrih strana što je mlada, lijepa i okretna, dobroćudna i naoružana...pa su djeca sigurna i sretna.
i njihov poziv ima loših strana...kad je kiša, blato ili zima, a lopovi dođu toga dana i moraju se igrati sa njima.....i sad kao...to je opravdanje što milicija trenira strogoću....pa što nas onda pastirice biju za dobronamjerno meketanje....ta tu su da nas od vukova čuvaju...
ma okrenulo se sve naopak...ošlo uqurac. krasni.

scarletlemur
20-02-11, 22:40
vidim...zabavljate se vas dvoje...nad mojim rečeničnim konstrukcijama.

sanja
20-02-11, 22:52
.. pa jebiga .. koje su ti to praistorijske pesme .. i još dečije .. i to još .. za decu sa posebnim potrebama ..?

.. ovi ti je savremen .. a i zreo .. pogled na temu ..:

http://www.youtube.com/watch?v=ny4st8wvzgA

.. čuj .. po ovoj livadi ne trčkaraju samo ovce .. nego i duhovi ratnika .. na koje manitu blagonaklono gleda ..
.. a ratničkim duhovima ne trebaju nikakvi pastiri ..

.. danas ušla komšinica u prodavnicu .. kaže .. lovci slave .. ubili vuka .. pa napravili lovačku večeru ..
.. ne jedu valjda vuka ..? .. pitam ja ..
.. ona se smeje .. kaže .. pa ne jedu .. jedu svinju ..
.. pa koj su moj ubijali vuka .. i na koju foru je svinja lovačka večera ..? .. čudim se ja ..
.. kaže .. ma divlju svinju jedu .. i nju su ubili ..
.. jebiga .. kažem .. za svinju mi manje žao .. jer je hrana ..
.. al zašto vuka .. majkumu ..
.. a ona će .. pa vuk je štetočina .. jede ovce ..
.. pa jebiga .. kažem ja .. a je li pastir štetočina ..?
.. jer .. evenčuli .. zna se šta čeka ovce .. od strane pastira .. jel tako ..? :zubo:

.. daklem ..
.. svaka ovca više voli pastira nego vuka ..
.. vuk pojede kad je gladan .. jednu ..
.. a pastir čuva celo stado .. pa čeka da se ojagnje .. pa prodaje jagnjiće .. tamo pred đurđevdan .. jer se tad jede jagnjetina ..
.. pa tako nekoliko puta .. a na kraju i mama ovca skonča isto ..

.. a opet .. svaka ovca oseća izuzetnu potrebu za čobanom .. da je zaštiti od vukova ..
.. iako bi .. činjenica je .. mnogo više ovaca preživljavalo s vukovima nego što ih preživljava s čobanom ..

.. zato ovca i jeste .. ovca ..

.. eve ti još jedna pesmica na temu ..

http://www.youtube.com/watch?v=kTxWcz8i7zI

sanja
20-02-11, 22:55
vidim...zabavljate se vas dvoje...nad mojim rečeničnim konstrukcijama.
.. nije to zabavljanje .. to je iskreno i duboko divljenje ..

Talični Meho
20-02-11, 23:07
.. a imam ..

al taj nisam ja

http://www.youtube.com/watch?v=pSOA_B11SjU

kroz čempres vjetar duva
i kroz groblja vjetar duva
draga sloboda
da l' će znati da pjeva

bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al taj nisam ja
štuc u ruke i crta

kako gordo teku suze
skrivao sam mnoge ljude
kao i imena
a sad i ona ginu sa mnom

zatim djevojka u bašti
i spas u njenoj duši
baš u pravi čas
umrla je bez riječi

sanja
21-02-11, 01:52
.. nova temica za novi dan .. :D

Reprinted from Lewis Carroll, "What the Tortoise Said to Achilles," Mind 4, No. 14 (April 1895): 278-280.

Achilles had overtaken the Tortoise, and had seated himself comfortably on its back.

"So you've got to the end of our race-course?" said the Tortoise. "Even though it does consist of an infinite series of distances? I thought some wiseacre or other had proved that the thing couldn't be done?"

"It can be done," said Achilles. "It has been done! Solvitur ambulando. You see the distances were constantly diminishing; and so --"

"But if they had been constantly increasing?" the Tortoise interrupted "How then?"

"Then I shouldn't be here," Achilles modestly replied; "and you would have got several times round the world, by this time!"

"You flatter me -- flatten, I mean" said the Tortoise; "for you are a heavy weight, and no mistake! Well now, would you like to hear of a race-course, that most people fancy they can get to the end of in two or three steps, while it really consists of an infinite number of distances, each one longer than the previous one?"

"Very much indeed!" said the Grecian warrior, as he drew from his helmet (few Grecian warriors possessed pockets in those days) an enormous note-book and a pencil. "Proceed! And speak slowly, please! Shorthand isn't invented yet!"

"That beautiful First Proposition of Euclid!" the Tortoise murmured dreamily. "You admire Euclid?"

"Passionately! So far, at least, as one can admire a treatise that won't he published for some centuries to come!"

"Well, now, let's take a little bit of the argument in that First Proposition -- just two steps, and the conclusion drawn from them. Kindly enter them in your notebook. And in order to refer to them conveniently, let's call them A, B, and Z: --

(A) Things that are equal to the same are equal to each other.

(B) The two sides of this Triangle are things that are equal to the same.

(Z) The two sides of this Triangle are equal to each other.

Readers of Euclid will grant, I suppose, that Z follows logically from A and B, so that any one who accepts A and B as true, must accept Z as true?"

"Undoubtedly! The youngest child in a High School -- as soon as High Schools are invented, which will not be till some two thousand years later -- will grant that."

"And if some reader had not yet accepted A and B as true, he might still accept the sequence as a valid one, I suppose?"

"No doubt such a reader might exist. He might say 'I accept as true the Hypothetical Proposition that, if A and B be true, Z must be true; but, I don't accept A and B as true.' Such a reader would do wisely in abandoning Euclid, and taking to football."

"And might there not also he some reader who would say 'I accept A and B as true, but I don't accept the Hypothetical '?"

"Certainly there might. He, also, had better take to football."

"And neither of these readers," the Tortoise continued, "is as yet under any logical necessity to accept Z as true?"

"Quite so," Achilles assented.

"Well, now, I want you to consider me as a reader of the second kind, and to force me, logically, to accept Z as true."

"A tortoise playing football would be -- " Achilles was beginning

"-- an anomaly, of course," the Tortoise hastily interrupted. "Don't wander from the point. Let's have Z first, and football afterwards!"

"I'm to force you to accept Z, am I?" Achilles said musingly. "And your present position is that you accept A and B, but you don't accept the Hypothetical --"

"Let's call it C," said the Tortoise.

"-- but you don't accept

(C) If A and B are true, Z must be true. "

"That is my present position," said the Tortoise.

"Then I must ask you to accept C."

"I'll do so," said the Tortoise, "as soon as you've entered it in that note-book of yours. What else have you got in it?"

"Only a few memoranda," said Achilles, nervously fluttering the leaves: "a few memoranda of -- of the battles in which I have distinguished myself!"

"Plenty of blank leaves, I see!" the Tortoise cheerily remarked. "We shall need them all!" (Achilles shuddered.) "Now write as I dictate: --

(A) Things that arc equal to the same are equal to each other.

(B) The two sides of this Triangle are things that are equal to the same.

(C) If A and B are true, Z must be true.

(Z) The two sides of this Triangle are equal to each other."

"You should call it D, not Z," said Achilles. "It comes next to the other three. If you accept A and B and C, you must accept Z."

"And why must I?"

"Because it follows logically from them. If A and B and C are true, Z must be true. You don't dispute that, I imagine?"

"If A and B and C are true, Z must he true," the Tortoise thoughtfully repeated. "That's another Hypothetical, isn't it? And, if I failed to see its truth, I might accept A and B and C', and still not accept Z. mightn't I?"

"You might," the candid hero admitted; "though such obtuseness would certainly be phenomenal. Still, the event is possible. So I must ask you to grant one more Hypothetical."

"Very good. I'm quite willing to grant it, as soon as you've written it down. We will call it

(D) If A and B and C are true, Z must be true.

"Have you entered that in your notebook?"

"I have!" Achilles joyfully exclaimed, as he ran the pencil into its sheath. "And at last we've got to the end of this ideal race-course! Now that you accept A and B and C and D, of course you accept Z."

"Do I?" said the Tortoise innocently. "Let's make that quite clear. I accept A and B and C and D. Suppose I still refused to accept Z?"

"Then Logic would force you to do it!" Achilles triumphantly replied. "Logic would tell you 'You can't help yourself. Now that you've accepted A and B and C and D, you must accept Z!' So you've no choice, you see."

"Whatever Logic is good enough to tell me is worth writing down," said the Tortoise. "So enter it in your book, please. We will call it

(E) If A and B and C and D are true, Z must be true. Until I've granted that, of course I needn't grant Z. So it's quite a necessary step, you see?"

"I see," said Achilles; and there was a touch of sadness in his tone.

Here narrator, having pressing business at the Bank, was obliged to leave the happy pair, and did not again pass the spot until some months afterwards. When he did so, Achilles was still seated on the back of the much-enduring Tortoise, and was writing in his note-book, which appeared to be nearly full. The Tortoise was saying, "Have you got that last step written down? Unless I've lost count, that makes a thousand and one. There are several millions more to come. And would you mind, as a personal favour, considering what a lot of instruction this colloquy of ours will provide for the Logicians of the Nineteenth Century -- would you mind adopting a pun that my cousin the Mock-Turtle will then make, and allowing yourself to be re-named Taught-Us?"

"As you please!" replied the weary warrior, in the hollow tones of despair, as he buried his face in his hands. "Provided that you, for your part, will adopt a pun the Mock-Turtle never made, and allow yourself to be re-named A Kill-Ease!"
.. kome se da nek prevodi .. ako se ne da nikome ja ću sutra .. ako mi se bude dalo ..

Apemant
21-02-11, 08:43
^^ hoće reći da je nekome tko nije sposoban shvatiti logiku, nemoguće 'logički' pokazati da je ne shvaća. Zgodna pričica, tipična za opičenog Carrolla...

y
21-02-11, 09:13
^^ hoće reći da je nekome tko nije sposoban shvatiti logiku, nemoguće 'logički' pokazati da je ne shvaća. Zgodna pričica, tipična za opičenog Carrolla...

Već sam to jednom napisao...

Kako najčešće dolazi do pogrešaka na 'društveno osjetljivim' temama?

vezanost uz ideologiju (često aktualno dominantnu - 'mainstream', ali može biti i neka druga...)
+
sentimentalni razlozi
+
slaba razina sposobnosti logičkog zaključivanja

Napomena:
Vezanost uz neku ideologiju ili pak sentimentali razlozi, mogu 'zasjeniti' sposobnost logičkog zaključivanja i kod ljudi koji bi izvan takvog konteksta imali dostatnu razinu sposobnosti logičkog zaključivanja.

Znači, Apemante, želim ti skrenuti pozornost na ovu napomenu napisanu na kraju. Slažeš li se s njom?

Apemant
21-02-11, 09:44
Napomena:
Vezanost uz neku ideologiju ili pak sentimentali razlozi, mogu 'zasjeniti' sposobnost logičkog zaključivanja i kod ljudi koji bi izvan takvog konteksta imali dostatnu razinu sposobnosti logičkog zaključivanja.

Znači, Apemante, želim ti skrenuti pozornost na ovu napomenu napisanu na kraju. Slažeš li se s njom?

Pa da, to sam i napisao u odgovoru sanji. Par postova ranije na ovom topiku.

Enivej, ciljaš li na mene, možda? :zubo: Ako da, reci - ako ne, onda nemoj specificirati; no ako se radi o meni, bilo bi lijepo čuti na koji način moja ideologija i sentimentalni razlozi negativno utječu na moju sposobnost logičnog zaključivanja.

y
21-02-11, 10:00
Pa da, to sam i napisao u odgovoru sanji. Par postova ranije na ovom topiku.

Enivej, ciljaš li na mene, možda? :zubo: Ako da, reci - ako ne, onda nemoj specificirati; no ako se radi o meni, bilo bi lijepo čuti na koji način moja ideologija i sentimentalni razlozi negativno utječu na moju sposobnost logičnog zaključivanja.

Ne, risam ciljao na tebe, nego na tvoj komunikacijski (uvjetno rečeno) problem s drugima...

Tebi je izuzetno teško prihvatiti ljudske iracionalnosti, a naročito nelogičnosti društvenih tretmana pojedinih iracionalnosti...

Apemant
21-02-11, 10:09
Ne, risam ciljao na tebe, nego na tvoj komunikacijski (uvjetno rečeno) problem s drugima...

Tebi je izuzetno teško prihvatiti ljudske iracionalnosti, a naročito nelogičnosti društvenih tretmana pojedinih iracionalnosti...

Nije baš tako, nego malo kompliciranije.

Prvo, prihvatiti činjenicu da su neki (mnogi) ljudi glupi - nije baš tako teško. :zubo: (U biti jest, ali na jedan drugi način...) Mnogo je teže prihvatiti očito (i drastično) neslaganje oko nečega što se meni čini 'logično' - ukoliko imam dojam da bi i ta druga osoba (s kojom se ne slažem) 'trebala' biti sposobna uvidjeti tu 'logičnost'.

A ako uvidi tu logičnost, onda nemam ništa protiv da usput doda 'ok, to je logično, ali sorry, ovo je jače od mene' - itd itd. Jer, to mi nije teško shvatiti, po uzoru na samog sebe. I meni je teško (nekad i nemoguće) 'prihvatiti' neke stvari koje mi inače izgledaju 'potpuno logično'. No kažem - bar priznam da sam tu nelogičan. A ne pravim se blesav i tvrdim da je sve jasno.

U biti je još kompliciranije od ovoga, ali ne mogu preciznije. :zubo:

y
21-02-11, 10:20
Nije baš tako, nego malo kompliciranije.

Prvo, prihvatiti činjenicu da su neki (mnogi) ljudi glupi - nije baš tako teško. :zubo: (U biti jest, ali na jedan drugi način...) Mnogo je teže prihvatiti očito (i drastično) neslaganje oko nečega što se meni čini 'logično' - ukoliko imam dojam da bi i ta druga osoba (s kojom se ne slažem) 'trebala' biti sposobna uvidjeti tu 'logičnost'.

A ako uvidi tu logičnost, onda nemam ništa protiv da usput doda 'ok, to je logično, ali sorry, ovo je jače od mene' - itd itd. Jer, to mi nije teško shvatiti, po uzoru na samog sebe. I meni je teško (nekad i nemoguće) 'prihvatiti' neke stvari koje mi inače izgledaju 'potpuno logično'. No kažem - bar priznam da sam tu nelogičan. A ne pravim se blesav i tvrdim da je sve jasno.

U biti je još kompliciranije od ovoga, ali ne mogu preciznije. :zubo:

Pa jest. Ljudi su u velikoj mjeri bića sljepila. To pokazuju i veliki povijesni primjeri... I Hitlerovi zločinci i oni koji su rušili hitlerovštinu su činili zlodjela po inerciji indoktrinacije kojoj su pripadali...

Budi sretan da nisi živo u takvo vrijeme, jer, ako ne bi šutio... tebe bi rado likvidirali i jedni i drugi...

sanja
21-02-11, 10:52
A ako uvidi tu logičnost, onda nemam ništa protiv da usput doda 'ok, to je logično, ali sorry, ovo je jače od mene' -
.. i to je jedini efekat koji možeš imati kod inteligentne osobe .. kad kod nje pretegnu sentimentalni ili neki drugi iracionalni razlozi ..
.. ali da neko ko je sposoban za logično mišljenje apsolutno nije u stanju prepoznati logiku .. i biti potpuno slep za argument ..
.. to nije moguće ..

.. a kad eliminišemo nemoguće .. ono što ostaje .. ma kako čudno izgledalo .. mora biti istina ..

.. a to što ostaje je jedini logičan zaključak .. da ti je premisa bila pogrešna .. i da s druge strane nemaš nekog ko je sposoban za logično i kritičko razmišljanje ..

Apemant
21-02-11, 11:04
Moram ovdje - jer tamo nije tema: (a i ovdje dobro paše na liniju rasprave)

Čemu rasprava o inteligenciji usred rasprave o homoseksualnosti?

Pozivanje na nečiju inteligenciju, odlika je i posljednje utočište intelektualno inferiornijih.

Intelektualno superiorniji, naime, da se vratim na topic, nemaju taj nagon ili potrebu.
Pa tako ni ja ne namjeravam raspravljati o ičijoj inteligenciji ovdje ili bilo gdje drugdje.

Čekaj, ako je pozivanje na nečiju inteligenciju - odlika intelektualno inferiornih, odgovori mi sljedeće:

Čija je odlika pozivanje na intelektualnu inferiornost? :rofl:

Mislim ono, ta izreka gore je tako lijep metafizički skok u vlastita usta, da se čovjek može samo diviti tome. :zubo: Masa takvih 'mudrih izreka' je zapravo totalno blentava, kad malo zagrebeš ispod celofana. Car je gol, ma koliko ti sebe uvjeravala da vidiš lijepe haljine na njemu.

Inače, ne bi bilo zgoreg priupitati - smatraš li ti sebe zaista intelektualno superiornom meni, ili to samo tako kažeš, da me posramiš? Imaš li uopće hrabrosti odgovoriti izravno na to pitanje. :noidea:

Zanimaju me samo argumenti.

Nisam stekao taj dojam. :noidea: Dapače, stekao sam dojam da te *ne* zanimaju argumenti - jer što će ti argumenti kad si već došla do 'ispravnog' stava, zar ne? Nego argumente uredno zaobilaziš, no zato se hvataš mog stila pisanja itd. A ne vidiš da taj stil pisanja upravo i postaje sve neugodniji, koliko ti radosnije zaobilaziš i natežeš te jadne argumente.

Imaš li ti ikakvu namjeru nešto naučiti od mene? Ili nemaš. Hoćeš da ti objasnim što je to argumentum ad hominem? Gore si pet-šest puta pogrešno označila moj pasus kao argumentum ad hominem, premda to jednostavno nije bio. Ali ne beri brigu, taj nesretni argumentum ad hominem i jest najčešće pogrešno upotrebljavan prigovor u cyberspaceu - nisi ti jedina koja ne shvaća što on jest, a što nije. Enivej, evo pa probaj shvatiti: Argumentum ad hominem (http://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem)

Pogotovo obrati pozornost na iznimno interesantnu rečenicu odmah naprijed:
"... but it is not always fallacious; in some instances, questions of personal conduct, character, motives, etc., are legitimate and relevant to the issue."

Imaš li kakvih komentara na to?

Apemant
21-02-11, 11:06
.. i to je jedini efekat koji možeš imati kod inteligentne osobe .. kad kod nje pretegnu sentimentalni ili neki drugi iracionalni razlozi ..
.. ali da neko ko je sposoban za logično mišljenje apsolutno nije u stanju prepoznati logiku .. i biti potpuno slep za argument ..
.. to nije moguće ..

Da ponovim: je li netko prepoznao argument, ili nije - ja to ne mogu znati, zar ne? Mogu jedino probati zaključiti iz odgovora; no ne mogu biti siguran radi li se zbilja o nesposobnosti shvaćanja napisanog, ili postoji neko 'shvaćanje' unutra, samo što je osobi (svjesno ili intuitivno) jasno kolika je 'cijena' tog shvaćanja - pa radije odabire da 'ne shvati', tj. da se naglas gradi da ne shvaća. Premda itekako shvaća, duboko unutra.

Zar ne?

Arwen
21-02-11, 11:10
Nikad te nisam niti ću smatrati inferiornijim, samo mi promiče shvatiti kako to da ne razumiješ da se taj post nije uopće odnosio na tebe?

Arwen
21-02-11, 11:11
I nikoga ja nisam nazvala inferiornim. Ako se netko prepoznao, što tebi nije trebalo, onda to nije moj problem.

y
21-02-11, 11:20
.. to nije moguće ..

.. a kad eliminišemo nemoguće .. ono što ostaje .. ma kako čudno izgledalo .. mora biti istina ..

.. a to što ostaje je jedini logičan zaključak .. da ti je premisa bila pogrešna .. i da s druge strane nemaš nekog ko je sposoban za logično i kritičko razmišljanje ..

Pa jest, Sanja,... no, ljudi su slijepi upravo za svoje afektivno sljepilo. Tako je i s tobom. Kada se ti nađeš pogođenom, ili netko takne u tvojeg Alima, onda 'sklizneš' u grupu koju inače kritiziraš... Apemant je, za razliku od tebe, mnogo manje afektivan... a to je u kontekstu neometene sposobnosti za ispravno logičko zaključivanje svakako prednost... iako možda općenito govorići nosi sa sobom neko prokletstvo nekompatibilnosti s okolinom... a koja je istovremena s činjenicom da je (skoro svaki) čovjek društveno biće... na ovaj ili onaj način...

PS
Apemante, molim te, odgovori na ovo, makar i nemao potrebe...

Naime, Sanja čita (i sama je eksplicitno priznala) one koje 'ignorira' kada su citirani.
Taj paradoks bi se mogao zvati " 'Ignoriranje' po modelu turbologične Sanje." :zubo: :love:

Arwen
21-02-11, 11:21

Čekaj, ako je pozivanje na nečiju inteligenciju - odlika intelektualno inferiornih, odgovori mi sljedeće:

Mislim ono, ta izreka gore je tako lijep metafizički skok u vlastita usta, da se čovjek može samo diviti tome. :zubo: Masa takvih 'mudrih izreka' je zapravo totalno blentava, kad malo zagrebeš ispod celofana. Car je gol, ma koliko ti sebe uvjeravala da vidiš lijepe haljine na njemu.

Inače, ne bi bilo zgoreg priupitati - smatraš li ti sebe zaista intelektualno superiornom meni, ili to samo tako kažeš, da me posramiš? Imaš li uopće hrabrosti odgovoriti izravno na to pitanje. :noidea:

Nisam stekao taj dojam. :noidea: Dapače, stekao sam dojam da te *ne* zanimaju argumenti - jer što će ti argumenti kad si već došla do 'ispravnog' stava, zar ne? Nego argumente uredno zaobilaziš, no zato se hvataš mog stila pisanja itd. A ne vidiš da taj stil pisanja upravo i postaje sve neugodniji, koliko ti radosnije zaobilaziš i natežeš te jadne argumente.

Imaš li ti ikakvu namjeru nešto naučiti od mene? Ili nemaš. Hoćeš da ti objasnim što je to argumentum ad hominem? Gore si pet-šest puta pogrešno označila moj pasus kao argumentum ad hominem, premda to jednostavno nije bio. Ali ne beri brigu, taj nesretni argumentum ad hominem i jest najčešće pogrešno upotrebljavan prigovor u cyberspaceu - nisi ti jedina koja ne shvaća što on jest, a što nije. Enivej, evo pa probaj shvatiti: Argumentum ad hominem (http://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem)

"... but it is not always fallacious; in some instances, questions of personal conduct, character, motives, etc., are legitimate and relevant to the issue."

A zašto bi ti mislio da me imaš čemu podučiti? Iz kakvog mišljenja o sebi proizlazi taj stav?
To da ja učim od tebe mogu ja zaključiti, a da ti nastupaš s tim stavom, ne misliš li da te to čini malkice arogantnim i pretencioznim?

Za tvoju informaciju, učim tu od mnogih, ti nisi presvijetla iznimka.

Na koji način je pozivanje na nečije obrazovanje, zanimanje, inteligenciju relevantno za temu o kojoj smo raspravljali?

Ti si taj koji pišeš IQ testove, pa kod tebe dolazimo na procjenu. Ili kod Sanje možda?

A što ako je netko obrazovaniji od tebe i eventualno spada u 2% populacije, i to po testu koji se zasniva na logičkom zaključivanju?

Onda ćeš pobijati točnost testova? Pa možeš. Ti to zovi inteligencijom, ja ću zvati frustracijama i kompleksima.

Sasvim se lijepo dade razgovarati bez omalovažavanja.

y
21-02-11, 12:01
Miss, iako sam iskreno uvjeren da su tvoji motivi (generalno govoreći) plemeniti, ostaje činjenica da ignoriraš argumente, logički slijed, a na drugoj strani za svoje izjave ponovljeno i ponovljeno izbjegavaš dati argumente.

(Ja sam s Apemantom već bio i na 'suprotnim stranama' i moram ti reći da me 'hladnom' logikom jednom prilikom prisilio na revidiranje nekih stavova tom svojom sposobnošću argumentiranja i zaključivanja. I sve to upravo nasuprot činjenici da mi to emocionalno nikako nije odgovaralo. :zubo: Zdrava logika je 'hladna'... ma koliko bismo mi (ljudska bića) ponekad snažno željeli da nije.)

Arwen
21-02-11, 12:14
Ako je tebi Apemant, Ipsilone, autoritet po pitanju logike, izvini ako meni nije.

Kao što mi ni tvoje, ili bilo čije ovdje na forumu mišljenje, o tome čija je logika bolja- jer ovdje nema apsoluta-nije presudno za stvaranje vlastitog mišljenja, budući da se radi o subjektivnim, ne objektivnim stavovima.

Ja tebe mogu cijeniti bez da mislim da je tvoje mišljenje univerzalno obvezujuće, razumiješ?

Ako je njegovo oružje logika, onda neka neka puca svim raspoloživim sredstvima, ja nemam ništa protiv, dapače. Logici, međutim, nije potrebno omalovažavanje sugovornika. Ona je sama sebi potpuno dovoljna.

y
21-02-11, 12:19
Ako je tebi Apemant, Ipsilone, autoritet po pitanju logike, izvini ako meni nije.

Apsolutno ne, opet si pogrešno shvatila i opet se nadovezuješ na usputan dio namjerno pisan u zagradi.

Stalno takve stvari radiš.

Skoncetriraj se na ovo:

Miss, iako sam iskreno uvjeren da su tvoji motivi (generalno govoreći) plemeniti, ostaje činjenica da ignoriraš argumente, logički slijed, a na drugoj strani za svoje izjave ponovljeno i ponovljeno izbjegavaš dati argumente.

Zdrava logika nije subjektivna, pa je glupo govoriti o autoritetu u tom kontekstu. (A ja i općenito nisam čovjek koji se klanja ikakvim 'autoritetima', mnogi to smatraju mojom velikom manom...)

Znači, dvostruko si promašila. (ali opet, možeš zanemariti dodatak u zagradi, jer je usputan...)

Arwen
21-02-11, 12:39
Logički slijed kojih argumenata ignoriram? Tko odlučuje tu što je logički slijed i čiji su argumenti logični, a čiji ne? Ti? Apemant?

Ja tvrdim da su moji argumenti bolji, a ti dokaži da nisu- bez pozivanja na svoje mišljenje o Apemantu.

Moraš mi dati dobre reference da bih tvoj stav uzela kao objektivan, univerzalno važeći stav.

Sve dok toga nema, to je samo tvoje mišljenje i ništa više. With all due respect.

y
21-02-11, 12:47
Moraš mi dati dobre reference da bih tvoj stav uzela kao objektivan, univerzalno važeći stav.

Opet pogreška. Sad je preočito da si ti ta koja traži autoritete, i ova citirana rečenica to potvrđuje.

Kad zabrazdi, ja ću se i sa Sanjom 'zakvačiti'. I jesam. I Apemantu ukažem na pogrešku, ako naiđem i ako je ima. Dešavalo se.

colibri
21-02-11, 12:54
Miss ,ne se ljutiti i zivcirati ? Njih dvojica idu uvjek u napad u tandemu i pocnu te resetati da to mijer da izgubis glavu .
Ne nasjedaj na njihove provokacije . Oni to obozavaju . Mene su vucali za nos danima .Pogledaj na jedno dvadesetak stranica Apemant i Ypsilon su uzivali .
Ne daji im to zadovoljstvo ?:love:

Lijepo napisi Apemantu da je slika koju je stavio degutantna i da ti se povraca ,na nju ,sta je ziva istina ,i vidjet ces da ces ga smiriti kao bubicu ?:love:

Igraj njegovu igru i njegovim karatama ga ubijaj ? Znas ti koji je njegov najcuveniji argumenat ? " Gdje sam ja to napisao ,dokazi" . E pa koristi isto oruzje kao i on i smuhat ces ga prije nego si rekla piksla .

Nemoj se uzbudjivati ,molim te ?:grli:

Arwen
21-02-11, 12:59
Pa onda je, Y, ukaži i meni, argumentiraj. Nemam ništa protiv. Ako tri homofoba tvrde da homoseksualnost jest poremećaj, a jedan koji nije homofob tvrdi da nije, griješi taj jedan jer se ne podređuje mišljenju većine?

Glup je, jer ne prihvaća njihove 'argumente' ili zato jer se usudi imati vlastito mišljenje, koje nije nastalo tako što se stav najprije utvrdio, a kasnije se iznalazile 'činjenice' koje ga 'potvrđuju'?

I zašto stalno govoriš o Apemantu i Sanji, jel' to neka sekta kojoj je nužno pripadati?

Trebam vam podilaziti da me primite jer ste vi što, elita, odabrani?

U kojem kontekstu uopće ide usporedba između mene i bilo kojeg drugog forumaša ovdje?

Tebe netko stavi na ignore, ti upireš čita li te ili ne, kao da preklinješ. To nećeš vidjeti da ja radim, sasvim sigurno. I ne, ne cijenim je. Ni najmanje. Ako mi je to mana u tvojim očima, vidi jel' me briga.

Nisam dio nikakve grupe, niti ću biti.

Nikome neću podilaziti, niti mi treba ičija podrška. Ako hoćeš da diskutiramo, tu sam, ako nećeš, živjela sloboda.

Idemo dalje.

y
21-02-11, 12:59
Lijepo napisi Apemantu da je slika koju je stavio degutantna i da ti se povraca ,na nju ,sta je ziva istina ,i vidjet ces da ces ga smiriti kao bubicu ?:love:

Pa da, povraća ti se na sliku. A ta slika je snimljena u pola bijela dana u 'naprednoj' Kaliforniji, u San Franciscu...

Shut the messenger! :rofl: :rofl: :rofl:

Apemant pokušava 'povući ručnu' i tebe i tvoju djecu zaštiti od takve 'naprednosti'... i to je sve što radi...

Ti si ovim upisom Apemantu dala veću potvrdu nego što mu je itko ikada dao...

Arwen
21-02-11, 13:13
Miss ,ne se ljutiti i zivcirati ? Njih dvojica idu uvjek u napad u tandemu i pocnu te resetati da to mijer da izgubis glavu .
Ne nasjedaj na njihove provokacije . Oni to obozavaju . Mene su vucali za nos danima .Pogledaj na jedno dvadesetak stranica Apemant i Ypsilon su uzivali .
Ne daji im to zadovoljstvo ?:love:

Igraj njegovu igru i njegovim karatama ga ubijaj ? Znas ti koji je njegov najcuveniji argumenat ? " Gdje sam ja to napisao ,dokazi" . E pa koristi isto oruzje kao i on i smuhat ces ga prije nego si rekla piksla .

Nemoj se uzbudjivati ,molim te ?:grli:
Koja slika, nisam ni gledala. Nemam više volje ni vremena za rasprave u analnoj fazi. :rofl:

Sekta i oni koji bi to htjeli biti i takvima se smatraju, mada ih sekta ne prihvaća :pound: meni služe samo za ubijanje dokonosti i ništa više.

Budi mi bez brige.

I nemoj da čujem više da tražiš da te se briše. :love:

y
21-02-11, 13:15
Pa onda je ukaži i meni, argumentiraj. Nemam ništa protiv. Ako tri homofoba tvrde da homoseksualnost jest poremećaj, a jedan koji nije homofob tvrdi da nije, griješi taj jedan jer se ne podređuje mišljenju većine?

Glup je, jer ne prihvaća njihove 'argumente' ili zato jer se usudi imati vlastito mišljenje, koje nije nastalo tako što se stav najprije utvrdio, a kasnije se iznalazile 'činjenice' koje ga 'potvrđuju'?

I zašto stalno govoriš o Apemantu i Sanji, jel' to neka sekta kojoj je nužno pripadati?

Trebam vam podilaziti da me primite jer ste vi što, elita, odabrani?

U kojem kontekstu uopće ide usporedba između mene i bilo kojeg drugog forumaša ovdje?

Tebe netko stavi na ignore, ti upireš čita li te ili ne, kao da preklinješ. To nećeš vidjeti da ja radim, sasvim sigurno. I ne, ne cijenim je. Ni najmanje. Ako mi je to mana u tvojim očima, vidi jel' me briga.

Nisam dio nikakve grupe, niti ću biti.

Nikome neću podilaziti, niti mi treba ičija podrška. Ako hoćeš da diskutiramo, tu sam, ako nećeš, živjela sloboda.

Idemo dalje.

Pa ti sve pogrešno shvaćaš. Sustavno.

Još ti istaknem kako nema tih kojima neću izići s protuargumentom, ako ga imam... a onda me ti optužiš za suprotno. :rofl:

Koja slika, nisam ni gledala. Nemam više volje ni vremena za rasprave u analnoj fazi. :rofl:

Kada omalovažavaš (još to i ponavljaš :rofl:) sugovornike radiš to jako nemaštovito, traljavije od onih kojima to sveposvuda gdje te ima sustavno - zamjeraš.
Valjda je to tvoja projekcija... a, kao i uvijek s takvim stvarima, postižeš samo bumerang efekt

Arwen
21-02-11, 13:19
Kao kad pišeš postove u kojima ti je Apemant rijedak primjer logike, pameti i čega ono još, citiraj se, molim te?

Ili kad u maltene svakom postu zapitkuješ čita li te netko kome si na ignore ili ne?

To nije podilaženje?

Onda ne znam što jest, nauči me.

y
21-02-11, 13:23
Kao kad pišeš postove u kojima ti je Apemant rijedak primjer logike, pameti i čega ono još, citiraj se, molim te?

Ili kad u maltene svakom postu zapitkuješ čita li te netko kome si na ignore ili ne?

To nije podilaženje?

Onda ne znam što jest, nauči me.

Ne, da su oni nekakvi moderatori/administratori/velevažni :rofl: vlasnici foruma, onda bi još ovo i imalo nekakvog bar potencijalnog smisla...
Dakle, opet promašaj, koji ti je jarac danas, što te spopalo? :noidea:

Arwen
21-02-11, 13:27
Ja tebe, Y, nisam nikad omalovažila, niti bih, to su tvoji kompleksi iz djetinjstva, ne ja.

Svoje sam ti mišljenje o tebi rekla, ali vidim da sam se prevarila. Nažalost.

O maštovitosti ti također nisi meritoran ovdje govoriti, baš kao ni o logici.

Što misliš da jesi, e, to bi isto bila jedna druga tema, na nekim drugim podforumima.

y
21-02-11, 13:29
Ja tebe, Y, nisam nikad omalovažila, niti bih, to su tvoji kompleksi iz djetinjstva, ne ja.

I opet ad hominem. :rofl:

Evo ponovno. Prvo si mene optužila za podložnost autoritetima. :rofl:

A onda si napisala ovo:

Možeš li to objasniti?
Umjesto da pričaš o mojem djetinjstvu (o kojem nemaš pojma) i spuštaš se na najniže ad homineme.

Arwen
21-02-11, 13:33
Aha, podilaziti se može samo Enky, jer je ona vlasnica foruma... Nisam znala. Ubuduće ću sve ulizice na koje naiđem usmjeravati na Enky, da ne troše više trud bezveze...

Arwen
21-02-11, 13:39
I opet ad hominem. :rofl:

Evo ponovno. Prvo si mene optužila za podložnost autoritrtima. :rofl:

A onda si napisala ovo:

Možeš li to objasniti?
Umjesto da pričaš o mojem djetinjstvu o kojem nemaš pojma i suštaš se na najniže ad homineme.

Šta nisi danas naučio da je nekad ad hominem nužan za temu o kojoj se raspravlja?

Znam o tvom djetinjstvu koliko i ti o mom poznavanju logike ili o mojoj maštovitosti. Pa svejedno donosiš zaključke.

Arwen
21-02-11, 13:41
Ne treba pojašnjavati onome tko logikom barata besprijekorno. Pitaj Apemanta, on će sigurno znati.

y
21-02-11, 13:41
Aha, podilaziti se može samo Enky, jer je ona vlasnica foruma... Nisam znala. Ubuduće ću sve ulizice na koje naiđem usmjeravati na Enky, da ne troše više trud bezveze...

A gdje sam ja to baš tako rekao? Može konkretan citat?

I opet bježiš od konkretnog odgovora.

Kako možeš, kojom logikom :rofl:, nekoga optuživati za podložnost autoritetima, a odmah nakon toga napisati:

Kaniš li uopće odgovoriti na suštinu pitanja?

Znam o tvom djetinjstvu koliko i ti o mom poznavanju logike ili o mojoj maštovitosti. Pa svejedno donosiš zaključke.

Ja o tvojem djetinjstvu ne znam ništa, kao ni ti o mojem - i ne spuštam se na tvoj nivo komentiranja tuđeg djetinjstva.

Znači, komentiram te na temelju tvojih upisa.
Naprimjer, drugu stranu optužiš za podložnost autoritetima, a onda napišeš rečenicu kakvu napišeš.

Ovdje se ni jedan upis ne briše, svatko može pročitati. (Nisam ja taj koji je neukusno insinuirao i lupetao o tuđem djetinjstvu.)

Arwen
21-02-11, 13:49
'Ne, da su oni nekakvi moderatori/administratori/velevažni vlasnici foruma, onda bi još ovo i imalo nekakvog bar potencijalnog smisla...'

Zvuči poznato? Naime, to si napisao prije nekoliko minuta, trebalo bi biti još svježe u memoriji.

Kojim autoritetima? Ja uopće nisam rekla da se podvrgavaš autoritetima, jer tu autoriteta nema. To što ti misliš da ih ima, i tima se podvrgavaš, e to je opet druga tema i opet za jedan drugi podforum.

Nemam namjeru objašnjavati ono što je razumljivo samo po sebi. A ni raspravljati više s tobom ovdje- nije mi gušt, kad ne kužiš ironiju.

Idem se spremiti za igraonicu, pozdravljam te...

colibri
21-02-11, 13:50

Sekta i oni koji bi to htjeli biti i takvima se smatraju, mada ih sekta ne prihvaća :pound: meni služe samo za ubijanje dokonosti i ništa više.

Budi mi bez brige.

I nemoj da čujem više da tražiš da te se briše. :love:

Evo tebe sada ?:love: propustas najveci Apemantov argumenat zasto mu se gade pederi .:love:

Mislim iskreno ,kada sam ju vidjela ostala sam bez rijeci .:love: Prvo nisam vjerovala da se usudijo tako nesta staviti a poslije nisam mogala a da sama u sebi priznam da ne bih nikada prihvatila jednu takvu scenu na javnome mjestu .Mislim da bi i ja postala homofob .

Kako si to mogla da ispustis ?:rofl:
Sta se tice ostaloga ne zanima me vise ,niti imam potrebu bilo kakve pripadnosti .Dovoljna sam sama sebi . Nemam namjeru nikome se uvlaciti u guzicu . Sta se tice ostaloga ,to je moja iskrena zelja ,ako bi mogla da mi se realizira ,rijesila bih se nekih sitnih briga ,koje me preokupiraju i mogla bih da konacno mirno spavam ,bez da se izjedam .
Mislim da ce gazdarica shvatiti moje potrebe ,ona mene jako dobro zna.

Apemant
21-02-11, 13:56
Nikad te nisam niti ću smatrati inferiornijim, samo mi promiče shvatiti kako to da ne razumiješ da se taj post nije uopće odnosio na tebe?

I nikoga ja nisam nazvala inferiornim. Ako se netko prepoznao, što tebi nije trebalo, onda to nije moj problem.

Draga Miss Wisecrack. :love: Bili smo sami na onom topiku, i ja sam se *jedini* pozivao na inteligenciju. I to čak, rekao bih, ne pretjerano omalovažavajući - tj. da te ne smatram inteligentnom, ne bih se na nju ni pozivao. Čemu služi nekoga tko nije inteligentan, pozivati da 'uključi' - tu (za njega nepostojeću) inteligenciju? Što je tu bilo uvredljivo?

I na to si ti poslala onaj odgovor. Zar zaista misliš da nije očito što si time htjela reći? Zašto se sada izmotavaš i kažeš 'tko ti je kriv što si se prepoznao'? Hoćeš li sada reći da ni ovo 'ako se netko prepoznao' - nisi uputila meni, nego valjda nekom zamišljenom forumašu?

Mislim ono, čemu farbanje. :noidea: Meni je to neugodnije nego da mi kažeš u facu što misliš o mom načinu pisanja. Probaj jednom, nije to tako strašno.

y
21-02-11, 13:57
Nemam namjeru objašnjavati ono što je razumljivo samo po sebi. A ni raspravljati više s tobom ovdje- nije mi gušt, kad ne kužiš ironiju.

Nećeš se izvući na ironiju. Sasvim je jasno da je ono što sam ti citirao bilo s tvoje strane pisano u neironičnom tonu.

Idem se spremiti za igraonicu, pozdravljam te...

I ja tebe.

Ako budeš bila sposobna odgovoriti bez insinuiranja o sugovornikovom djetinjstvu i spuštanja na takvu razinu, rado ću pročitati tvoj odgovor naknadno.

colibri
21-02-11, 13:59
Pa da, povraća ti se na sliku. A ta slika je snimljena u pola bijela dana u 'naprednoj' Kaliforniji, u San Franciscu...

Shut the messenger! :rofl: :rofl: :rofl:

Apemant pokušava 'povući ručnu' i tebe i tvoju djecu zaštiti od takve 'naprednosti'... i to je sve što radi...

Ti si ovim upisom Apemantu dala veću potvrdu nego što mu je itko ikada dao...
Nikada je ne osporavam kada se radi o necemu sta je zbilja ne prihvatljivo za druge . Ova scena je degutantna i on je namjerno izabrao nesta strasno sta ce ljude poput mene sokirati i naljutiti .

Cisto sumnjam da cu se ja uputiti u jedan kvart za pedere i biti neki voajorista .Indiferentna sam na njih ,ne opterecujem se kao Apemant sa njima. Apemant voli to, da ne voli ne bi pilijo vec godinama o tome i pravio na svim forumima c/p vezano uz taj problem . E sada ova njegova krizanska borba mi je malo smijesna .Mislim da ako zeli probuditi jos vise homofobije na ovoj kugli neka samo stavlja ovakve slike .:rofl:
Ti znas da citam i tamo i vamo (obozavam ovo tamo-vamo podsjecame na neki pokret) Pardon Ypsilon ? Toni bi moga sada komotno da me optuzi za lsivne misli .:rofl:

Apemant
21-02-11, 14:27

Moram odgovoriti na ovu objedu. :raspa:

Ti i ja smo se prepirali 20 stranica prije nego što je y slučajno naišao. Ne izmišljaj.

Uostalom, on i ja se još ni ne poznamo u zbilji. :noidea: Ne znam odakle ti ta ideja o 'tandemu'.

Ništa od onog nije bilo vučenje za nos. :noidea: I da ponovim, to je bilo 20 stranica samo nas dvoje, y je došao tek pred kraj.

Pa da, nagovori je da pogleda tu sliku. :noidea:

LOL. A što bih trebao? Ne reagirati kad mi netko stavlja riječi i tvrdnje u usta (tj. tipkovnicu) - koje nikad nisam rekao?

Ako tvrdiš da sam nešto rekao - nađi fino, i citiraj me.

Apemant
21-02-11, 14:48
Nikada je ne osporavam kada se radi o necemu sta je zbilja ne prihvatljivo za druge . Ova scena je degutantna i on je namjerno izabrao nesta strasno sta ce ljude poput mene sokirati i naljutiti .

A evo, mene uvijek zaprepasti da nekog poput tebe takva jedna scena može 'šokirati'. :noidea:

Stavio bih ja manje napadne scene, da nemam dojam da će mi netko i na ovo napisati 'pa što, eto ljudi se zabavljaju i uživaju'. :facepalm: :rofl:

colibri
21-02-11, 14:53
Moram odgovoriti na ovu objedu. :raspa:

Ti i ja smo se prepirali 20 stranica prije nego što je y slučajno naišao. Ne izmišljaj.

Uostalom, on i ja se još ni ne poznamo u zbilji. :noidea: Ne znam odakle ti ta ideja o 'tandemu'.
Prije svega cu podvuci da sam uvjek bila ugodno odusevljena tvojim disponibilitetom u razgovoru i tvojom stalozenosti . Zbilja i iskreno je za pohvaliti .

Pa cuj ,nisam se samo osvrnula na onu temu .Mogu, ako treba, da ti na svakoj temi gdje si pronadjem i Y.

Ok ako ti afirmiras da je slucajnost ,ja cu ti povjerovati na rijec .Moje dugo poznavanje tebe mi kaze nesta sasvim suprotno . Nemam namjeru se sa tobom prepirati ,ok ?

Ništa od onog nije bilo vučenje za nos. :noidea: I da ponovim, to je bilo 20 stranica samo nas dvoje, y je došao tek pred kraj.

Da ,koliko romantike u ovoj frazi . :love: U pravu si uskocijo je na kraju .

Pa da, nagovori je da pogleda tu sliku. :noidea:
:love:Pokusala sam nisam uspijela .:rofl: Pokusaj ti ,imat ces sigurno vise validnih argumenata nego ja .:love:

LOL. A što bih trebao? Ne reagirati kad mi netko stavlja riječi i tvrdnje u usta (tj. tipkovnicu) - koje nikad nisam rekao?

Ako tvrdiš da sam nešto rekao - nađi fino, i citiraj me.
Naprotiv ,kao sta sam gore navela ,priznajem ti tu veliku kvalitetu i zbilja me je uvjek kod tebe odusevila . Naravno da je pristojno a jos vise potrebno odbraniti svoj stav ili proturijeciti drugoga u interesu debate .

scarletlemur
21-02-11, 15:07
baš ste zabavni. naročito vi muški...kultivirani nekako...tako lijepo ophođujući.
žene obično navaljuju kad se komunikacijske prepreke gomilat počnu, a vi ste vječito dvosmisleni....začkoljicama logičkim srpljivo oboružani.
u naramku mudrolija...štono su ih konfučije & co introspekcijom utemeljili...nalazi se jedna...ovako otprilike iđe: jedini način za boriti se protiv pogrešaka i slabosti jest da ih priznamo.
ništa od napisanog...ne ide vašoj temeljitosti...neg mom površnom pristupu uvaženog ograničenja nasumičnog nebaratanja kritičkim zaključivanjem...pa se pitam...služi li moć razmetanju?

pod moć...mislim na postignuća, kombiniranu značajnost intelekta i obrazovanja...i tak

colibri
21-02-11, 15:16
A evo, mene uvijek zaprepasti da nekog poput tebe takva jedna scena može 'šokirati'. :noidea:

Stavio bih ja manje napadne scene, da nemam dojam da će mi netko i na ovo napisati 'pa što, eto ljudi se zabavljaju i uživaju'. :facepalm: :rofl:

Profulala sam ovo . Kako ti sebi u glavi zamisljas mene ? Zasto ovo "netko poput tebe" ?

Ova scena je za povracati ,barem meni .Nisam naviknuta i ne gledam takve scene . Kino je jedno ,i znam napraviti razliku izmedju imaginarnoga i necega sta je realno .Slika dijeluje sasvim realno .

Sta se tice zabave i da bi ti netko mogao ovo napisati ,slika prije odrazava dosadu i indiferenciju barem u mojim ocima .
To kao kada ja jedem kiflu cekajuci tramvaj i manje od toga,posto ja kiflu volim i jedem je sa uzivanjem .:love::rofl:

y
21-02-11, 15:23
Colibri, budi fer pa priznaj da sam ja i na temama s tobom (zar si i ono od jučer zaboravila, sram te bilo :mig: ), s Alimom, Emom, Scarlet, Medeari, Miss... pa, evo, i s Venerijancem sam se lijepo napričao zadnjih dana... a nedostaje mi kolegica Vess (iako smo često znali imati suprostavljene stavove). Alim je više pjesnički tip, Apemant analitičan i racionalan, Ema dobronamjerna i duhovita, Scarlet originalna i 'otvačena'... itd., itd... a ti (nerijetko) lepršavo vesela i simpatična, iako mušičava. :mig:

I, zar je problem ako u različitim ljudima prepoznajem različite osobine?

No, u raspravi uvijek očekujem argument, logički slijed, citat mojeg eventualno spornog upisa.

scarletlemur
21-02-11, 15:26
zaš sam ja "otvačena"...i kak bi svoja duševna raspoloženja komentirao? predrasude-imaš li ih? fiksacije-postoje li?

colibri
21-02-11, 15:31
Colibri, budi fer pa priznaj da sam ja i na temama s tobom (zar si i ono od jučer zaboravila, sram te bilo :mig: ), s Alimom, Emom, Scarlet, Medeari, Miss... pa, evo, i s Venerijancem sam se lijepo napričao zadnjih dana... a fali mi kolegica Vess (iako smo često znali imati suprostavljene stavove). Alim je više pjesnički tip, Apemant analitičan i racionalan, Ema dobronamjerna i duhovita, Scarlet originalna i 'otvačena'... itd., itd... a ti (nerijetko) lepršavo vesela i simpatična, iako mušičava. :mig:

I, zar je problem ako u različitim ljudima prepoznajem različite osobine?

No, u raspravi uvijek očekujem argument, logički slijed, citat mojeg eventualno spornog upisa.

Nisam nista zaboravila .:D2 Znas ti kao i ja da sam bila odusevljena tvojim poklonom .

Zbilja ti si prisutan u manje vise svim temama . To je za pohvaliti .Ali ne znam koju bolesnu admiraciju imas naspram Apemanta pa si mu uvjek vraziji advokat ili on tebi .
Cudni ste mi ,da vi niste pederi obadvojica ?:love::rofl::rofl::rofl:

Ne dao te Bog ,znas kako sam ja osjetljiva na ugodne gospodine ,bolje me odmah u parfem stavite da ne napravim fatalnu gresku ?:grli:

y
21-02-11, 15:39
Nisam nista zaboravila .:D2 Znas ti kao i ja da sam bila odusevljena tvojim poklonom .

Zbilja ti si prisutan u manje vise svim temama . To je za pohvaliti .Ali ne znam koju bolesnu admiraciju imas naspram Apemanta pa si mu uvjek vraziji advokat ili on tebi .
Cudni ste mi ,da vi niste pederi obadvojica ?:love::rofl::rofl::rofl:

Ne dao te Bog ,znas kako sam ja osjetljiva na ugodne gospodine ,bolje me odmah u parfem stavite da ne napravim fatalnu gresku ?:grli:

Vidiš kako imaš izvitoperenu maštu. :rofl: :love:

Ako težim ozbiljnoj raspravi, onda su mi zanimljiviji neki sugovornici, a ako zafrkanciji, onda neki drugi.

Što se tiče tema, ja sam alergičan na aktualne perilice mozga - medije koji ljudima 'ulijevaju' u mozgove što će misliti... Osobno me ova tema s homoseksualcima najviše zanima s tog aspekta, jer je pokazatelj tih procesa...

Je li ti sada jasnije?

Apemant
21-02-11, 15:44
baš ste zabavni. naročito vi muški...kultivirani nekako...tako lijepo ophođujući.
žene obično navaljuju kad se komunikacijske prepreke gomilat počnu, a vi ste vječito dvosmisleni....začkoljicama logičkim srpljivo oboružani.

Kojim začkoljicama? :raspa:

Imenuj jednu-dvije... da to raščistimo, dok se ne nagomila. :zubo:

y
21-02-11, 15:47
zaš sam ja "otvačena"
Zar sam pogriješio? :noidea:
Prekratko te (i prepovršno) poznajem...

...i kak bi svoja duševna raspoloženja komentirao?
Kako kad...

predrasude-imaš li ih?
Mislim da ih svaki čovjek ima, ali onaj koji je toga svjestan ima bolju motivaciju za preispitivanje.

fiksacije-postoje li?

Kako biti poslušan svima koji vlasti teže, od moderatora do RL gradonačelnika, premijerke i predsjednika. :rofl:

sanja
21-02-11, 16:45
Da ponovim: je li netko prepoznao argument, ili nije - ja to ne mogu znati, zar ne? Mogu jedino probati zaključiti iz odgovora; no ne mogu biti siguran radi li se zbilja o nesposobnosti shvaćanja napisanog, ili postoji neko 'shvaćanje' unutra, samo što je osobi (svjesno ili intuitivno) jasno kolika je 'cijena' tog shvaćanja - pa radije odabire da 'ne shvati', tj. da se naglas gradi da ne shvaća. Premda itekako shvaća, duboko unutra.

Zar ne?

.. a ..
.. smatraš da je alternativno rešenje to .. da je neko pizda .. u morlano-emocionalno-filozoskem smislu ..?

..

.. pa ideja ti nije loša ..
.. dapače .. dopadljiva je ..
.. i ima logike ..

.. no uprkos logici .. meni je jednostavnije da smatram da je taj koji ne pokazuje znakove prepoznavanja argumenta .. i koji ne pokazuje znakove sposobnosti logičnog razmišljanja .. prosto nesposoban bilo za jedno bilo za drugo ..
(.. zašto da sebi bespotrebno komplikujem život .. zar ne ..? )

y
21-02-11, 16:52
...pa se pitam...služi li moć razmetanju?

pod moć...mislim na postignuća, kombiniranu značajnost intelekta i obrazovanja...i tak

Ne bi trebala, odnosno, trebala bi prije služiti dekonstrukciji tuđe neopravdane moći, kao i onih koji joj (možda i nesvjesno) služe...
(... oni koji stvarno imaju moć, najčešće ju imaju zbog mehanizama negativne selekcije, iako su rijetki izuzeci možda mogući...)

sanja
21-02-11, 16:53

.. ne vidim njene komentare .. al obavesti me ako te je u nekom od njih obavestila o tome kako ona zna mnogo više od tebe u tim stvarima ..
.. jer je studirala .. i bila cvetak generacije ..

(.. to ti je njen ključni i neoborivi argument ..

osoba A:
.. A nije jednako B ..

osoba B:
.. ali kako to ..? .. A=C .. a i B=C ..
.. zar nije onda logično da i A=B ..?

osoba A:
.. valjda ja bolje znam šta je logično .. ja sam to studirala .. i bila cvet generacije ..

alim
21-02-11, 16:53
.. zna apemant šta priča .. vjeruj meni ..

sanja
21-02-11, 16:58
Evo tebe sada ?:love: propustas najveci Apemantov argumenat zasto mu se gade pederi .:love:

Mislim iskreno ,kada sam ju vidjela ostala sam bez rijeci .:love: Prvo nisam vjerovala da se usudijo tako nesta staviti a poslije nisam mogala a da sama u sebi priznam da ne bih nikada prihvatila jednu takvu scenu na javnome mjestu .Mislim da bi i ja postala homofob .

.. ali to JESU slike sa javnog mesta .. u sred milionskog grada u po bela dana .. :zubo:

(.. zašto se ovi razgovori vode ovde a ne na topicu o homofobiji ..?
.. a .. da .. tamo ima moserator .. :D )

sanja
21-02-11, 17:01
.. zna apemant šta priča .. vjeruj meni ..
.. to meni kažeš ..?

.. pa .. verujem da zna ..
.. samo ja smatram da ja znam bolje ..

.. pa zar ne vidiš koliko je njemu život .. komplikovaniji ..? :zubo:
.. za tu energiju koju ulaže u kilometarske rasprave s nekim za koga je izvesno da neće shvatiti nikad .. ja bih mu mogla platiti i put i nadnicu .. da dođe i poore njive po selu .. :D
(.. od toga bi .. u stvari .. i bilo neke koristi .. :love: )

Apemant
21-02-11, 17:06
.. no uprkos logici .. meni je jednostavnije da smatram da je taj koji ne pokazuje znakove prepoznavanja argumenta .. i koji ne pokazuje znakove sposobnosti logičnog razmišljanja .. prosto nesposoban bilo za jedno bilo za drugo ..
(.. zašto da sebi bespotrebno komplikujem život .. zar ne ..? )

:zubo: Je li želja da si pojednostaviš život racionalna, ili iracionalna?

Tj. ovdje mi je netko skrenuo pozornost da pogrešno koristim riječ 'iracionalna'. Meni je to prije značilo 'nevezano uz razum' (onako, intutivno sam tako mislio) - a to sam valjda tako zaključio po uzoru na termin 'amoralan' što znači 'onkraj morala' (a ne 'protiv morala'). No, kaže netko da je 'iracionalno' ono što je doslovno protivno razumu. No, kako bi se nazvalo ono što nije protivno razumu, ali ni ne slijedi iz njega? Npr. emocije?

'a-racionalno'? :zubo: :misli:

y
21-02-11, 17:06

Pa jest, ti voliš shortcut, pa povremeno 'pucaš' i na slijepo, poneki puta i bez da čitaš. :rofl:

Apemant
21-02-11, 17:08
.. to meni kažeš ..?

.. pa .. verujem da zna ..

.. pa zar ne vidiš koliko je njemu život .. komplikovaniji ..? :zubo:
.. za tu energiju koju ulaže u kilometarske rasprave s nekim za koga je izvesno da neće shvatiti nikad .. ja bih mu mogla platiti i put i nadnicu .. da dođe i poore njive po selu .. :D
(.. od toga bi .. u stvari .. i bilo neke koristi .. :love: )

Misliš da bi bilo koristi? :zubo:

Eh, ali to nužno vodi do pitanje krajnjeg izvora 'koristi' bilo čega, a na to pitanje ne vjerujem da se može odgovoriti racionalno. Pa sam zato skeptičan prema bilo kakvim razumskim pojednostavljenjima.

Dakako, to što sam skeptičan ne znači da ih apriori 'odbacujem'. Ponegdje je zgodno pojednostaviti situaciju... ali ne mogu to prihvatiti kao unverzalno pravilo. ("Thou shalt always strive to make things simpler.")

alim
21-02-11, 17:17
.. ne .. ne znaš bolje ..
.. radi se o .. shvatiti .. ali .. znati .. cjenu .. pa .. ne shvatiti .. pa nađi ti šta je ashvaćeno ..

.. tamo gdje apemant mulja .. tamo je .. iracionalno .. a to je gadna zvijer .. blaženi su oni koji se drže daleko ..
.. nije li tako apemant ..
.. ili pričam gluposti ili me ne uspijevaš shvatiti .. ?

sanja
21-02-11, 17:20
u naramku mudrolija...štono su ih konfučije & co introspekcijom utemeljili...nalazi se jedna...ovako otprilike iđe: jedini način za boriti se protiv pogrešaka i slabosti jest da ih priznamo.
.. pa upravo tako i jeste počela rasprava ..
.. zanima me zašto apemant istrajava .. u pokušajima da nekoga navede da ispravi svoje greške .. logičke prirode .. :D2

.. nema smisla .. po meni ..
(.. ima još jedan način borbe protiv pogrešaka i slabosti .. naučiš nekog da se bori protiv svojih slabosti .. i da prihvata i ispravlja svoje greške .. i da na njima uči ..

.. jebiga .. profesionalno sam deformisana ..)

ništa od napisanog...ne ide vašoj temeljitosti...neg mom površnom pristupu uvaženog ograničenja nasumičnog nebaratanja kritičkim zaključivanjem...pa se pitam...služi li moć razmetanju?

.. imam jednog pajdaša koji se izražava ovako .. u jezičkim gordijevim čvorovima ..
.. da vas upoznam .. jedared ..? :love:

Apemant
21-02-11, 17:25
.. tamo gdje apemant mulja .. tamo je .. iracionalno .. a to je gadna zvijer .. blaženi su oni koji se drže daleko ..

Imam osjećaj da naslućujem nešto, kamo ciljaš... ali nisam 100% siguran. :zubo:

alim
21-02-11, 17:28
.. i mene bije isti osjećaj .. .. a oćeš li izdržati .. bi li se kladio u to .. jer ko zna bolje tebe od tebe .. valjda ti dobro znaš šta nikako nećeš moći svatiti .. ?

Apemant
21-02-11, 17:32
.. pa upravo tako i jeste počela rasprava ..
.. zanima me zašto apemant istrajava .. u pokušajima da nekoga navede da ispravi svoje greške .. logičke prirode .. :D2

Nemam pojma, donkihotovski sindrom valjda. :zubo: :rofl:

Zapravo, nije samo to, nego valjda hmm... valjda me intrigira tvrdoglavost, s obzirom da sam i ja stravično tvrdoglav...? :misli: :zubo: Pa me zanima, je li moguće nekom tvrdoglavcu izbiti neku tvrdoglavu misao iz glave. Ako nije, onda znači da ni za mene nema nade. :rofl:

alim
21-02-11, 17:35
.. ili suprotno .. ?

colibri
21-02-11, 17:36
Vidiš kako imaš izvitoperenu maštu. :rofl: :love:

Ako težim ozbiljnoj raspravi, onda su mi zanimljiviji neki sugovornici, a ako zafrkanciji, onda neki drugi.

Što se tiče tema, ja sam alergičan na aktualne perilice mozga - medije koji ljudima 'ulijevaju' u mozgove što će misliti... Osobno me ova tema s homoseksualcima najviše zanima s tog aspekta, jer je pokazatelj tih procesa...

Je li ti sada jasnije?
Izvitopiranu mastu ,da malo morgen . Da mi smrdite obadvojica smrdite brate mili .:love::love::love: Mislim ,ne uzmi ovo bukvalno ?:rofl:

Evo ,vidi koliko Apemant ima na tebe utijecaj ,zvucis u ovom postu kao on .:noidea:

Pa sto vi ne oganizirate jednu kontra ofenzivu ,tipa jednu homofobnu paradu ?:love:

sanja
21-02-11, 17:41
.. ne .. ne znaš bolje ..
.. radi se o .. shvatiti .. ali .. znati .. cjenu .. pa .. ne shvatiti .. pa nađi ti šta je ashvaćeno ..

.. dakle .. strah od užasnog .. neizdrživog sveta istine ..?

colibri
21-02-11, 17:42

.. ali to JESU slike sa javnog mesta .. u sred milionskog grada u po bela dana .. :zubo:

(.. zašto se ovi razgovori vode ovde a ne na topicu o homofobiji ..?
.. a .. da .. tamo ima moserator .. :D )
Ne znam da li tamo Enky sta prati ,moguce ,ona tura nos na sve strane .:D2 Enky je premijestila jedno pitanje upuceno Apemantu tamo.

Nisam nikada bila u Sad-u poslije ove slike moje turisticke zelje su kompletno splahnule .:love:

Za par godina prisustvovat cemo vjerovatno i Europi takvim scenama .Zahvaljujuci zenama kao ja .:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

alim
21-02-11, 17:50
.. jesi li kršten .. apemant .. ?

y
21-02-11, 17:52
Izvitopiranu mastu ,da malo morgen . Da mi smrdite obadvojica smrdite brate mili .:love::love::love: Mislim ,ne uzmi ovo bukvalno ?:rofl:

Evo ,vidi koliko Apemant ima na tebe utijecaj ,zvucis u ovom postu kao on .:noidea:

Pa sto vi ne oganizirate jednu kontra ofenzivu ,tipa jednu homofobnu paradu ?:love:

A odakle tebi takva besmislena ideja da sam ja nekakav homofob? :noidea:

Možeš nešto konkretno citirati?

Kao što rekoh, meni najdraža pjevačica je homoseksualka, u sferi popularne glazbe, opet mi je jedna od (po)najdražih homoseksualka, a isto tako i glumica i jedan režiser...

Kako se to uklapa u tvoje podmetanje? :noidea:

(Srećom pa te ne shvaćam ozbiljno kad ovako podmećeš. :mig: :love: )