PDA

View Full Version : zašto muškarci imaju bradavice

sanja
14-11-10, 21:57
Ne, nije greška što je ova tema na podforumu "rast i razvoj deteta", jer je odgovor na ovo pitanje vezan upravo uz prenatalni razvoj.

Naime, budući da se koža kao organ razvija pre organa za reprodukciju, priroda je stvari organizovala tako da sve bebe tretira kao da su "ženske", pa im svima, za svaki slučaj, pravi bradavice.

Znači, svaki muškarac, ma kako mačozan bio, u prvom periodu svog života je, što se prirode tiče, bio tretiran kao - curica.

:love:

smalltown boy
14-11-10, 22:03
i onda mu je narasla kita pa ti plači do neba sada
:D:

so have no fear
:mig:

&
envy
ofskroz
:angeleye:

Apemant
17-11-10, 11:05
Sanja, a zašto žene imaju klitoris? :rofl:

silver fox
17-11-10, 11:11
Sanja, a zašto žene imaju klitoris? :rofl:

jedno on imena za klitač bi bilo i dražica .
evo apemant je počel dražit sanju pa bumo vidli kak bu to završilo .:rofl:

sanja
17-11-10, 11:45
:misli:

Pa valjda iz istih razloga (samo "istih" u "just opposite" varijanti :zubo: )

Ovo za "svi smo a prirori žene" mi pojasnili na bivšem rdf forumu :p
Ispravno je da smo svi najpre bili androgini?

Apemant
17-11-10, 12:19
:misli:

Pa valjda iz istih razloga (samo "istih" u "just opposite" varijanti :zubo: )

Ovo za "svi smo a prirori žene" mi pojasnili na bivšem rdf forumu :p
Ispravno je da smo svi najpre bili androgini?

Ispravno bi bilo reći da koncept fenotipskog 'spola' nema puno smisla prije seksualne diferencijacije. 'Nekad' smo svi bili - jedna zigota. Istina, neke od tih zigota su imale XX zadnji par kromosoma, a neke XY. No to se teško može vidjeti pod mikroskopom. :love: U svakom slučaju, kakvog smisla ima zigotu nazvati 'ženskom'? :misli: Pogotovo ako je XY varijanta zigote. Dakako da to nema bogzna kakvog smisla, pojam 'ženski' u fenotipskom smislu implicira ženska primarna i sekundarna spolna obilježja. Zigote nemaju nikakva obilježja.

Ipak, ima određenog smisla reći da je ženski spol 'default'. Tj. bez prisustva androgenih hormona (ili čak uz prisustvo, no uslijed određenih poremećaja tipa AIS - androgen insensitivity syndrome) - embrij će se razviti u fenotipsku 'ženu', bar izvana. (Postoje, naime, na prvi pogled 'ženska' djeca - koja međutim imaju XY par kromosoma. No takva djeca nemaju jajnike i neće imati ciklus kad uđu u pubertet...)

Na neki način, stoga bi se moglo reći da je SRY gen na Y kromosomu taj neki 'sastojak' kojeg treba 'dodati' embriju - da bi se razvio u muško dijete. Uslijed toga, imaš mnoštvo onih radikalnih feministica kojima se sviđa tu činjenicu izraziti riječima, da su muškarci 'mutirane žene'. :rofl:

sanja
17-11-10, 12:22
Ja nisam radikalna feministica.
Nisam nikakva feministica, dapače.
Al i meni je ta činjenica zanimljiva :)

Apemant
17-11-10, 12:25
Ja nisam radikalna feministica.
Nisam nikakva feministica, dapače.
Al i meni je ta činjenica zanimljiva :)

Ja sam još manje feministica, pa je i meni zanimljiva. :zubo:

No, ne iz istih razloga kao kod radikalnih feministica. :love: