+ Reply to Thread
Page 3 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 105

Thread: Zato neki forumai moraju vrijeđati svoje sugovornike?

shakiri's Avatar
    čim se krene sa ad hominem argumentima - tu prestaje svaka konstruktivna rasprava.

s tim da se kroz ad hominem argument moe doivjeti sva punina i ljepota izraaja ljudske gluposti

Slaem se s Venerijancem...

Naime, ne moemo kontrolirati sve, i uvijek će biti osoba koji naprosto nisu čuli za riječ "pristojnost", njima će biti u interesu da se dogodi upravo to - da se rasprava svede na osobni nivo, na vrijeđanje i omalovaavanje, i da se tema zagui i uniti. No, moemo uvijek ostati mirni i prisebni, i ako to uspijemo, znači da smo dobro "istesali" same sebe, i po tom ćemo biti upamćeni.

Ni u stvarnom ivotu nismo imuni na osobne napade svih vrsta... Kao to ni jedna lađa koja plovi morem ne moe uvijek biti sigurna niti nekom magijom osigurati da more bude uvijek mirno, a vrijeme vedro... No uvijek moe ostati postojana i nastaviti dalje usprkos neverama i nevoljama.

Ne moemo promijeniti svijet, ali moemo promijeniti sebe, i time ostaviti trag u svijetu... A tako ćemo najbolje utjecati i na sam svijet.
    Nema takvog bogatstva kao to je znanje, niti takvog siromatva kao to je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

.. u nekim slučajevima .. ad hominem nije dovoljan .. treba ići .. na čovjeka .. ali ne riječima .. nego bombom ..

.. slaže li se neko sa mnom .. ?
    .. svi valjda .. nadam se ..
    .. kako meni to uspjeva .. kažem suprotno od svih .. i svi bi se trebali slagati sa mnom .. a ako se ne slažu .. to je zato što ne razumiju .. pa im i nije za zamjeriti ..

colibri's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Sta je tebi smjesno ? Ziva je katastrofa ako Shady ode . Shady zna sve ,ne pise on samo na religiji .

I on je najtolerantnije bice kada se pise o religiji . Ima strpljenja sa svima ,pa cak i sa menom . Nikada se ne naljuti na moje gluposti . Pa ovo je cista katastrofa .

Bit cu pravedna pa cu priznati da nisam trebala onako bujno reagirati na Tonyeve rijeci .

Moja reakcija je vezana uz nesta sta sam vec dozivjela i njegova flagrantna nepravd me je jako razljutila .

Nije mi cilj opravdavati se ,i ako ispada da je slucaj ,vec samo reci da mi se ne svidja necija nepravda i da jako rijetko vredjam svjesno sugovornika .

Recimo da cu prije izbjeci toga sugovornika ili temu na kojoj vidim da me se ne prihvaca .
    Zadrzat cu se tema u kojima mogu ucestvovati bez da se uzrujavam .

Shady ,meni ces mnogo nedostajati . Znas ,ne moram da ponavljam ,da sam te uvjek gotivila bilo tu ,bilo tamo, i to godinama .

persona non gratis
    Quote Originally Posted by shakiri View Post
    čim se krene sa ad hominem argumentima - tu prestaje svaka konstruktivna rasprava.

s tim da se kroz ad hominem argument može doživjeti sva punina i ljepota izražaja ljudske gluposti
    .. upravo ..

.. s tim što mnogi ne znaju šta je ad hominem ..
    .. ako nekome kažeš da je glup .. to može biti ad hominem a i ne mora ..

a.
    .. situacija kad jeste ad hominem ..
    .. pitaš nekoga .. kako to da tvrdiš da je dva i dva pet ..?
    .. a on odgovara .. tebi to ne vredi objašnjavati jer si glup ..

b.
    .. situacija kad nije ad hominem ..
    .. kažeš ..
    .. ako iz široke čaše .. prespem vodu u užu čašu .. ja i dalje imam isto vode ..
    .. onaj odgovara .. nemaš .. sad imaš više ..
    .. ti pitaš .. kako to ..? .. otkud više ..?
    .. on kaže .. pa vidiš da je sad nivo vode viši ..
    .. ja kažem .. da .. ali je čaša uža ..
    .. a on kaže .. pa jesi ti ćorava .. i pokazuje prstom na nivo .. i govori .. vidiš dokle je ovde a vidiš dokle je ovde .. očigledno je da je ovde više ..

.. e .. onda .. ako ja zaključim diskusiju sa .. ti si glup .. to nije ad hominem .. nego rezultat ispravnog zaključivanja ..
    .. a ujedno je i objašnjenje razloga zašto se od rasprave odustaje .. ili zašto ćeš ga ubuduće imati na ignore ..

venerijanac's Avatar
    Često sam u situaciji da stanem zadivljen snagom inteligencije. Sa kakvim li se sve argumentima brani vlastito djelovanje. Stvarno

Ali kada se malo zagrebe ispod te vidljive manifestacije, nije teko uočiti da je inteligencija uvijek uvjetovana ciljem. Dakle, u pozadini svakog inteligentnog djelovanja postoji cilj kojeg se eli ostvariti.

Za svoj dalji osvrt na ciljeve, pokuati ću ukazati na njihovu različitost, kod osoba sa viom i niom razinom samopouzdanja. Pri tom, samopouzdanje ne mora nuno biti generalna odlika neke osobe, već moe ovisiti o temi. I neka nesigurna osoba, moe na temi koju poznaje odisati samopouzdanjem.
    Uglavnom, osoba, sa viom razinom samopouzdanja, uvijek je spremna da neto nauči, a osoba sa niom razinom samopouzdanja, da bude u pravu.
    Meni osobno, je to ponaanje sasvim u skladu sa izrekom o razlici između sretnika i nesretnika, a koja glasi: 'Sretnik se lako odriče svoje sreće, očekujući jo veću, a nesretnik se grčevito dri svoje nesreće, plaeći se jo veće.

Osoba sa viom razinom samopouzdanja, lako podnosi neizvjesnost pa je sposobna strpljivo sagledavati to joj to neka druga osoba eli reći. Ako i ne pogodi iz prve, trai dodatna pojanjenja, ali uvijek sa ciljem, da sagleda sutinu.

Osoba sa niom razinom samopouzdanja, ne trpi neizvjesnost pa je sklona brz(oplet)om zaključivanju, u svezi onoga to joj neka druga osoba eli reći. Ako ne pogodi iz prve, a ne izvjesnost se pojača, takva osoba je sklona zaključiti da ona druga osoba nema pojma o čemu govori. Argumente za taj zaključak ona često pronalazi u formi.
    Ne oslobađa pročitana, nego doivljena istina

Arwen's Avatar
    Quote Originally Posted by venerijanac View Post
    Uglavnom, osoba, sa viom razinom samopouzdanja, uvijek je spremna da neto nauči, a osoba sa niom razinom samopouzdanja, da bude u pravu.

Osoba sa viom razinom samopouzdanja, lako podnosi neizvjesnost pa je sposobna strpljivo sagledavati to joj to neka druga osoba eli reći. Ako i ne pogodi iz prve, trai dodatna pojanjenja, ali uvijek sa ciljem, da sagleda sutinu.

Osoba sa niom razinom samopouzdanja, ne trpi neizvjesnost pa je sklona brz(oplet)om zaključivanju, u svezi onoga to joj neka druga osoba eli reći. Ako ne pogodi iz prve, a ne izvjesnost se pojača, takva osoba je sklona zaključiti da ona druga osoba nema pojma o čemu govori. Argumente za taj zaključak ona često pronalazi u formi.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni ivot, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadanjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne moe nas rastaviti od ljubavi Boje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu naemu.
    Rimljanima 8:38, 39

atomski s desna! scarletlemur's Avatar
    ja ne vrijeđam svoje sugovornike...ipak...mnogi se nađu uvrijeđeni razgovorom sa mnom.
    bitće....razgovaram s ljudima temeljito narušenog samopouzdanja...aka...neinteligentnim ljudima

.. venerjanac .. vjerovatno je tvoja inteligencija neupitna .. ali .. dali bi moglo ponešto na primjerima ..
    .. na koga misliš kao na višu razinu ili nižu razinu samopouzdanja .. ili primjere za bilo što ..
    .. ako primjeri postoje u tvojoj filozofiji .. onda su tu došli iz stvarnost .. pa .. kako im je ime .. ?

+ Reply to Thread