+ Reply to Thread
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 105

Thread: Zato neki forumai moraju vrijeđati svoje sugovornike?

...
    size="tall"

Zato neki forumai moraju vrijeđati svoje sugovornike?

Zašto?

Što je toliko teško reći:"Ne slažem se s rečenim" te objasniti zašto se ne slažete?
    Zar nije iznijeti svoj stav bolje od pljuvanja tuđeg ili neki forumaši uistinu smatraju kako je pljuvanje tuđeg stava = iznošenje vlastitog?

Čemu služe rečenice tipa:"Tvoje je znanje na predškolskom nivou" ili "Ti uopće ne razumiješ o čemu mi diskutiramo" ili "Ili si glup ili se praviš glupim" itd.
    Na kraju krajeva, ako već ne možete sugovornika tretirati s poštovanjem - zašto mu se uopće obraćate?

Zar je toliko teško voditi kulturnu diskusiju?

Što će biti kad proradi program (a ja ću se svojski potruditi napraviti takvu modifikaciju vBulletina), koji će svakom omogućiti da moderira svoju temu?
    Što ćete onda, vi, koji svoj boravak na forumima bazirate na uzdizanju sebe pljuvanjem po drugima?

Uskoro počinje novo doba forumašenja - bar na ovom forumu.
    Razmislite malo o tome.

persona non gratis
    "tvoje je znanje na predškolskom nivou" može biti činjenica.
    "ti uopće ne razumiješ o čemu se priča" takođe može biti činjenica.

nije pitanje, dakle, zašto neki forumaši vređaju sagovornike, nego je (bar za mene) zanimljivije pitanje zašto je neke forumaše moguće uvrediti iznošenjem činjenica.

Na kraju krajeva, što će biti kad proradi program (a ja ću se svojski potruditi napraviti takvu modifikaciju vBulletina), koji će svakom omogućiti da moderira svoju temu?
    odgovor je jednostavan - na temama nekih forumaša neće biti drugih forumaša

edit:
    naravno, ukoliko onaj koji nekome kaže da nešto ne razumije, to nešto sam nije u stanju objasniti, ili, ako onaj koji kaže nekome da mu je znanje na predškolskom nivou, ne zna karakteristike predškolskog nivoa - onda se radi o nekome ko se ne pravi glup, nego to, u stvari, jeste.
    Vrlo su česti slučajevi i da notorni glupak nekome drugom kaže da je glup.
    Mogućnosti su brojne, no, u svakom slučaju - i zbog činjenica, i zbog glupaka je jednako glupo vređati se. Jer činjenice su neupitne, a gluposti nema leka.
    Last edited by sanja; 23-01-11 at 14:55.

persona non gratis
    Na kraju krajeva, što će biti kad proradi program (a ja ću se svojski potruditi napraviti takvu modifikaciju vBulletina), koji će svakom omogućiti da moderira svoju temu?
    e, evo šta će još biti - tada će se, za pojedine forumaše, izreka "the truth will set you free - but first, it will piss you off" preinačiti u : "the truth will piss you off - but than, you can erase it"

član
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Čemu slue rečenice tipa:"Tvoje je znanje na predkolskom nivou" ili "Ti uopće ne razumije o čemu mi diskutiramo" ili "Ili si glup ili se pravi glupim" itd.
    Na kraju krajeva, ako već ne moete sugovornika tretirati s potovanjem - zato mu se uopće obraćate?

Zar je toliko teko voditi kulturnu diskusiju?
    Zato to ja ne vjerujem u demokraciju i dananji način razmiljanja da "svi mogu sve".
    Neki minimalni nivo znanja mora postojati ako elimo kvalitetnu i kulturnu diskusiju. Ako netko izjavi da je smisao Kur'ana negiranje krćanstva tada je rečenica koju sam napisao preblaga u odnosu na dugoročne implikacije takvog načina razmiljanja.

y's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post
    "Ili si glup ili se praviš glupim".
    Iako izbjegavam ovakve eksplicitne forme, ovo, ako se izrekne u obliku pitanja - može biti jako konstruktivno, jer npr. želiš znati je li sugovornik glup (nesposoban shvatiti), radi li se o tvrdoglavosti, ili možebitnom nepoštenju... A, nakon toga, iz (spontane) reakcije se može svašta iščitati...

Osim toga, glupanima je sve podređeno... Od većine TV programa, novinskih sadržaja... pogledaj samo naslovnice...

Mnogi će glupan i meni, opet i opet krojiti sudbinu, jer će vjerovati da su Šeks, Hebrang, Čačić i slični baš pošteni i istinoljubivi ljudi...

Glupanima se od malena tepa, podilazi se njihovoj gluposti, umjesto da ih se na vrijeme izvrgne ruglu, kako bi im se pružila prilika da se (barem malo) opamete.
    Last edited by y; 23-01-11 at 15:26.

colibri's Avatar
    Ne ,mene zabavljaju nista ne brisi molit cu lijepo ? Ima svako pravo na svoje misljenje ! Licno kada mi dojadi ja se povucem iz diskusije . Obicno ljudi koji te napadaju od necega se brane ,nije to uvredljivo vec na protiv poucno .

Mozes da iscitas iz odgovora da tvoj sugovornik da nema bas solidne zivce i da jako brzo gubi kontrolu ,sta znaci da je nesposoban voditi jednu hladnokvrnu debatu .

član
    Ne bi se trebali vrijeđat, ako elimo dobro forumu!
    Sve se moe reć u miru i sa potovanjem.

ivot je kratak i treba samo raditi lijepe stvari.

venerijanac's Avatar
    Izricanje nekog vrijednosnog suda promatram kao izbor djelovanja pojedinca.

Vrijeđati se može samo netko tko je ovisnik o tuđem mišljenju i tko je izrečenom dao svoje negativno značenje.

S druge strane, kako je vrijednosni sud relativan, onaj tko se ne povede riječima, ima prilike upoznati izrecitelja suda.

Hoće li tada i sam upasti u zamku sudovanja pa umjesto da, prihvaćajući da je netko takav kakav jeste, potraži moguća rješenja i sam postati izrecitelj vrijednosnog suda, na njemu je.
    Ne oslobađa pročitana, nego doivljena istina
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

.. ni sokrat ni isus nebi bili loše završili da su se znali ulagivati ..
    .. kako znate da baš od vređanja nećete imati najviše koristi .. ?

venerijanac's Avatar
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. ni sokrat ni isus nebi bili loe zavrili da su se znali ulagivati ..
    .. kako znate da ba od vređanja nećete imati najvie koristi .. ?
    A to s onima koji upotrebljavaju uvredljive izraze, ne s namjerom da pomognu, već da pokau da se ne znaju mirno nositi sa nekim situacijama? Kako njima pomoć?
    Ne oslobađa pročitana, nego doivljena istina
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

+ Reply to Thread