+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 30 of 30

Thread: Alan Ford

Pa evo, Connery ima preko 80 godina i bolje izgleda, premda i on već sve više dobiva staračku facu.... 80 godina je ipak puno, oćeš, nećeš. Trebali su neki strip lik po njemu napraviti.
    A recimo, meni Gene Hackman već 40 godina izgleda jednako staroliko
    I sa 80 godina nije mu se nešt fizionomija promijenila unatoč tome kaj ima više bora. Al onaj razmak od 30-te do čak 70-te godine života, skoro da je uvijek isti bio.
    Connery se definitivno najbolje drži, tj. unatoč starenju ne transformira mu se faca u nešt monstruozno kao O'Tooleu koji je zbilja poseban slučaj.

Al zanimljivo je znati koje su sve glumce uzimali kao predloške za strip. Zbilja pojma nisam imao niti to za Alan Forda dok neki dan nisam pročitao, niti za Dylan Doga.

Hehe, i meni Gene Hackman izgleda kao da se rodio s tim licem.

Nego, evo malo i o crtačima Alan Forda, Robertu Ravioli poznatijeg pod pseudonimom "Magnus"...
    http://www.stripovi.com/enciklopedij...ri/magnus/346/

i Lucianu Secchiju, tj "Max Bunkeru":
    http://www.sklibellus.com/AlanFord/af_tekst15.html
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Ma, genijalci... vidi im se na facama da su likovi za 5. A zašto ja uvijek naletim na budale u životu!?

Hm, bolje budale nego... pa recimo ove spodobe:

Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

Alan u epizodi "Bradati Pljačkaši" improvizira Hamleta, ostvarenje na umjetničkoj razini...

Click image for larger version

Name:	AFscan1.jpg
Views:	337
Size:	104.5 KB
ID:	57Click image for larger version

Name:	AFscan2.jpg
Views:	375
Size:	87.6 KB
ID:	58

Izraz Sir Oliverovog lica je upravo nenadmašan...

(uputa: samo kliknite na sliku, otvorit će se u većoj rezoluciji)

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by ja_a View Post

a evo ga danas

http://www.mtv.com/news/photos/o/osc...ter_otoole.jpg

Mislim da nitko nije stario ružnije od Peter O'Toolea... to je zbilja rijetkost. Jedan takav lik s interesantnom i prilično zgodnom facom se iza 60-te godine počeo u nakazu pretvarati.
    Nije baš da je nakazan, čovjek ima godina. Istina da s godinama nije dobio na šarmu (kao na pr. Sean COnnery, )ali alkohol je uzeo svoj danak. Kažu da je stvarno mogao popit.
    Sori na offu.

Nego Alan Ford. Nisam znala da je po Peteru dobio lik. Sad mi je to interesnatnije po kome su dobili ostali? ( ne znam je li točno da je Bob Rock dobio izgled svog crtača )

Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Nije baš da je nakazan, čovjek ima godina. Istina da s godinama nije dobio na šarmu (kao na pr. Sean COnnery, )ali alkohol je uzeo svoj danak. Kažu da je stvarno mogao popit.
    Sori na offu.

Nego Alan Ford. Nisam znala da je po Peteru dobio lik. Sad mi je to interesnatnije po kome su dobili ostali? ( ne znam je li točno da je Bob Rock dobio izgled svog crtača )
    Pa stvar je u tome da Peter i nije toliko star i da izgleda prilično loše s obzirom na godine i to tako grozno izgleda već dosta godina... on se od 60-te negdje počeo unakažavati. William Shatner je godinu dana stariji od njega, a izgleda kao da je 15 do 20 godina mlađi od njega. Connery iako je već prešao 80-tu isto izgleda pristojno. Normalno stare bez obzira ostao im šarm ili ne, a Peter izgleda i prestaro za svoje godine (kao da ima najmanje 95 godina) i unakazila mu se fizionomija lica, a to je rijetkost. Da li je alkohol uzrok tome ne znam. Mnoge holivudske zvijezde loču, pa ne izgledaju sa 70 godina kao da im je netko na lubanju navukao kožu.
    Ernest Borgnine s 94 godine izgleda mlađe od Petera kad je imao 75... prilično tragično.

Evo, na ovoj slici su oba vršnjaka, a izgleda kao da je 65-godišnjak sa 95-godišnjakom na slici:
    http://www.imdb.com/media/rm2934225152/nm0000564

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by ja_a View Post
    Evo, na ovoj slici su oba vršnjaka, a izgleda kao da je 65-godišnjak sa 95-godišnjakom na slici:
    http://www.imdb.com/media/rm2934225152/nm0000564
    Opet smo off

Imam ja frenda koji tako izgleda već nekoliko godina a ima 48. Danak je uzeo alkohol, nešto droge ali izravno i bolesti koje idu uz to.
    Da ne misliš da ga branim, zapravo se slažem da loše izgleda za svojih nepunih 80 godina, ali isto ne mislim da je nakazan jer su mi nakaze u mom rječniku nešto drugo ...enivej, nastavimo o stripu.

Opet smo off

Imam ja frenda koji tako izgleda već nekoliko godina a ima 48. Danak je uzeo alkohol, nešto droge ali izravno i bolesti koje idu uz to.
    Da ne misliš da ga branim, zapravo se slažem da loše izgleda za svojih nepunih 80 godina, ali isto ne mislim da je nakazan jer su mi nakaze u mom rječniku nešto drugo ...enivej, nastavimo o stripu.

O stripu smo već sve rekli
    Ma ok.. nije nakazan, al ono.. nije niti daleko... glupo je ikoga nazivati nakaznim, ali za svoje godine očito loše izgleda.
    I Joe Cocker i mnogi su se ubijali drogom i alkoholom u životu, pa ne izgledaju tako. Petera jednostavno godine nisu mazile.

Sam dvojac Magnus-Bunker kaže da su uvijek imali konkretnu ličnost pred očima kad su crtali likove, iako mi to ne možemo uvijek percipirati, niti znati o kom se radi, jer to je prvenstveno satira nastala u internom talijanskom miljeu. Zanimljivo, sam Berlusconi je rekao kako se pronašao u jednom od likova u novijim brojevima AF-a. (Možda Anten-Man tj. Superpredsjednik Velasca??)

+ Reply to Thread

Tags for this Thread