+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Thread: Alan Ford

Chocoholic Carla's Avatar
    size="tall"

Alan Ford

Genijalan strip na kojem su odrasle generacije stripoljubaca i moj prvi dodir sa stripovima...

Njegovi kreatori su: Luciano Secchi (aka Max Bunker) te Roberto Raviola (aka Magnus).
    Magnus, nakon 75og broja prestaje raditi kao strip-crtač i na njegovo mjesto dolazi Paolo Piffarerio, kojeg, nešto kasnije, zamjenuju razno raznih strip crtači.
    Nakon tog (nemilog ) događaja, strip ipak ponešto gubi na kvaliteti (ponajviše kod svoje crno-humorne note), što se osjeća na nakladi, koja počinje opadati.

Odlični likovi, naizgled nespojivi, a opet funkcioniraju kao ekipa. Puno dobrih fora, osebujnih sporednih likova (Superhik, Beppa Joseph, Veliki Cezar i drugi), zanimljivih priča Broja 1 i preokretanja povijesnih događaja...

Broj 1, Alan Ford, Bob Rock, Sir Oliver, Šef, Jeremija, Grunf (i njegove legendarne majice), Klodovik, Superhik, Minuette Macon, Nosonja...

Što mislite o ovom stripu? Koji vam je najdraži lik, epizoda? Smatrate li da se kvaliteta pogoršala u novijim brojevima?
    Last edited by Carla; 25-01-11 at 23:00.

persona non gratis
    "ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti"

al najjače mi je bilo kad su pevanje bob roka okarakterisali kao:

"ima glas prehlađene koze koja mutira"

Quote Originally Posted by Carla View Post
    Što mislite o ovom stripu? Koji vam je najdraži lik, epizoda? Smatrate li da se kvaliteta pogoršala u novijim brojevima?
    da, kvaliteta se pogoršavala sve gore i gore. najkvalitetnije epizode su do broja 75 (dakle prvih 75 brojava originalno) a kasnije kako se dvojac magnus bunker razdvojio kvaliteta je opadala i sada je očajna.

inače alan ford izlazi godinama kod nas i doživio je puno reprintetava. trenutno idu klasik alan ford i superklasik alan ford koji nije ništa drugo nego reprint klasik alanforda ispočetka. eto to ti je dovoljno da se vidi kolika je potražna za alan fordom. inače ima i crtić što je izašao.

nego dosta moga mudrovanja

...
    halo, bing, kako brat? ma jesam mu ja uvijek govorio....cijena? prava sitnica

...

beppa joseph

Quote Originally Posted by nana View Post
    halo, bing, kako brat? ma jesam mu ja uvijek govorio....cijena? prava sitnica
    sir oliver je uvijek nekaj krao i prodavao bingu

Quote Originally Posted by nana View Post

beppa joseph
    superhikova ljubav

Strip moje mladosti. A i još uvijek No.1 bez konkurencije. Čak i kad više nije bio toliko kvalitetan ni crtežom ni tekstom, držao je "standard" punih 400 brojeva...
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Koja mi je najdraža, ili par najdražih epizoda Alan Forda?

Osobno, u najužu konkurenciju bi ušli "Kuća duhova", "Centurion", "Sve ili metak"...
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Quote Originally Posted by dux pessimus View Post
    Strip moje mladosti. A i još uvijek No.1 bez konkurencije. Čak i kad više nije bio toliko kvalitetan ni crtežom ni tekstom, držao je "standard" punih 400 brojeva...
    hm... ne bi se baš složio. crtež poslije 150 epizode nije baš na nivou. nema toliko detalja, fali nešto
    ...

homo islamicus musa's Avatar
    odavno nisam citao, ali imao je podosta genijalnosti

trenutno mi dvije stvari komicne padaju napamet:

ulaz besplatan, izlaz 10 $
    (tako je u dzamijama kad se na izlazu prostiru sergije...)

ili kad su alan i bob dosli u neku staru zgradu i pri ulazu veli bob kako jamacno zgrada nema lifta, i kad su usli pise upotreba lifta 3 centa, a nigdje lifta, kad dolazi velika crncuga pljune u ruke i u buretu ih uzetom uspinje ka gore. i samo sto je bob rekao da i nije tak skup lift, negdje poslije 3. sprata na zidu napisano:
    u povratku po sistemu gravitacije

+ Reply to Thread

Tags for this Thread