+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 23

Thread: prokletstvo druge šanse

Quote Originally Posted by tojeh View Post
    gledajući svoj život unazad, a i uspoređujući ga sa nekim drugim životima, ima ta druga šansakoja je uvijek nekakav misterija
    davno mi se desila prva veza, ono prava, i bila je lijepa i sad je se rado sjetim..... znam da je poslije nekog vremena nakon prekida, bila obostrano željena, na kraju i data druga šansa, koja je bila nekako mlaka i nije uspjela......ali i nakon podosta godina, nakon nekih drugih veza, ona me htjela ponovo, ali ja to nijesam shvatio.........sad kad sam shvatio, ona se udala, dakle kasno je.........
    neke druge veze, kod mene su sve nekako bile duge (bar se meni i njima tako činilo), opet su tražile i drugu šansu, ali ona nije svaki put davana.......
    nakon svega mi se čini (ili ja samo ponekad buncam) da nakon nekog vremena, kad im, ili nam (dakle curama ili nama dečkima) dođe "iz guzice u glavu" (kako bi to rekli naši stari) se uvijek traži ta druga šansa, ali je najčešće kasno da se ona i dobije.........
    zašto odmah ne dajemo i drugu šansu, zašto ne dajemo ni prvu šansu ako se kemija stvori, ili stvara (naravno i sve ostalo kaj je potrebno za početak veze), zašto čekamo da bude kasno......
    dakle, postavio sam temu na kojoj bi malo raspravljali o drugim (trećim, četvrtim, petim, šestim, ........., stodvadesetosmim,.......) šansama, kada ih je dobro dati, a kada ne, kada one završavaju uspjehom, a kada ne,.......
    ako neće upaliti iz prvog pokušaja, neće ni iz drugog. sam si okusio na svojoj koži: 2gi put je mlako... jedino slično ovome što sam napravila je nastavila vezu nakon (moje) prevare i 2 tjedna prekida koja su uslijedila nakon. vrlo glupa stvar za učiniti.

medeari's Avatar
    Iskreno, ovisi.
    Ako se i nakon prekida sve svede na međusobno upiranje prstom, optuživanja i zahtjevanja kakav bi onaj drugi trebao biti, druga šansa nema nikakvoga smisla.
    Ako pak ipak postoji obostrana želja da se bude zajedno i svatko od nas zaviri malo u samoga sebe i uvidi čime on sam može doprinjeti kvaliteti same veze, bilo bi šteta onda tu drugu šansu ne pružiti prvenstveno sebi.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

cyber girl's Avatar
    Quote Originally Posted by KLOšarka View Post
    ako neće upaliti iz prvog pokušaja, neće ni iz drugog. sam si okusio na svojoj koži: 2gi put je mlako...
    Slazem se da je u velikoj vecini slucajeva tako. Ali ponekad stvarno profunkcionira, dali je to zbog toga jer su oboje imali vremena DOBRO razmisliti o dobrim i losim stvarima koje su se dogadale u vezi ili zbog toga da su shvatili da kad se maknu iz situacije (veye) da ipak neke stvari nisu ni priblizno takve kakve su mislili da jesu.
    Ponekad od sume ne vidimo drvo, to se moze i u vezi desiti i onda se jednostavno treba maknuti i rezimirati cijelu situaciju, a to je ponekad prekid za kojim ponekada slijedi druga sansa

teddybear miv's Avatar
    davao sad druge pa i treće šanse i nije mi nimalo žao bez obzira što na kraju te veze nisu uspjele....

a nije mi žao iz jednostavnog razloga što sam u sebi svjestan da sam dao sve od sebe da te veze uspiju. da nisam davao te šanse, vjerojatno bih se pitao - a što bi bilo da nisam bio toliko krut i egocentričan, da nisam dao šansu partneru da popravi pokvareno....
    Ljubav je velika pobjeda mašte nad inteligencijom.

Today we escape M.arianne's Avatar
    Quote Originally Posted by miv View Post
    davao sad druge pa i treće šanse i nije mi nimalo žao bez obzira što na kraju te veze nisu uspjele....
    a nije mi žao iz jednostavnog razloga što sam u sebi svjestan da sam dao sve od sebe da te veze uspiju. da nisam davao te šanse, vjerojatno bih se pitao - a što bi bilo da nisam bio toliko krut i egocentričan, da nisam dao šansu partneru da popravi pokvareno....
    dijelim tvoje iskustvo i mišljenje. Iako sam se mnogo puta zapitala jesam li prilikom davanja i tisućite šanse, uspjela izgubiti polovicu moždanih stanica i dobar dio emocionalne inteligencije, nekako sam tip osobe koja lakše zaspi i nastavi svoj život znajući da sam dala sve od sebe...pokušala sve što je u mojoj moći...i ako ne ide, jednostavno ne ide, koliko god ja to htjela i koliko god ja tu osobu voljela. Some things are not meant to be. Iako, uz veliku osobnu cijenu, radije se cijela dam nego do kraja života pitam "a što bi bilo da...". Naravno...govorimo o osobama koje su vrijedne takve žrtve. One u kojima vidimo mnogo i za koje osjećamo intenzivno i snažno. Meni je uvijek jako teško reći "sada je dosta. odlazim.". Voljela bih biti snažnija na tom polju.

Quote Originally Posted by tojeh View Post
    dakle, postavio sam temu na kojoj bi malo raspravljali o drugim (trećim, četvrtim, petim, šestim, ........., stodvadesetosmim,.......) šansama, kada ih je dobro dati, a kada ne, kada one završavaju uspjehom, a kada ne,.......

Mene bi zanimalo, što znači kad šansa 'završi uspjehom'?

Jedan stariji čovjek je običavao ovako govoriti sinu:
    - e moj sine... postoje veze koje završe brakom... a postoje i one koje završe sretno...

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by M.arianne View Post
    dijelim tvoje iskustvo i mišljenje. Iako sam se mnogo puta zapitala jesam li prilikom davanja i tisućite šanse, uspjela izgubiti polovicu moždanih stanica i dobar dio emocionalne inteligencije, nekako sam tip osobe koja lakše zaspi i nastavi svoj život znajući da sam dala sve od sebe...pokušala sve što je u mojoj moći...i ako ne ide, jednostavno ne ide, koliko god ja to htjela i koliko god ja tu osobu voljela. Some things are not meant to be. Iako, uz veliku osobnu cijenu, radije se cijela dam nego do kraja života pitam "a što bi bilo da...". Naravno...govorimo o osobama koje su vrijedne takve žrtve. One u kojima vidimo mnogo i za koje osjećamo intenzivno i snažno. Meni je uvijek jako teško reći "sada je dosta. odlazim.". Voljela bih biti snažnija na tom polju.
    I sama sam uvijek davala mnogo a ne samo drugu šansu, pokušavala se prilagoditi partneru na sve moguće načine al sam tim načinom pomalo putem gubila sebe a veza bi se svejedno raspala.
    Tako sam na vlastitoj koži naučila da ono što u startu ne ide vjerojatno neće ići nikada.
    Naravno da tu ima nekih iznimaka, ali kad se partneri generalno ne razumiju i nisu kompatibilni nego stalno krpaju probušeni lonac tada je kraj neminovan.

Today we escape M.arianne's Avatar
    Quote Originally Posted by ema007 View Post
    I sama sam uvijek davala mnogo a ne samo drugu šansu, pokušavala se prilagoditi partneru na sve moguće načine al sam tim načinom pomalo putem gubila sebe a veza bi se svejedno raspala.
    Tako sam na vlastitoj koži naučila da ono što u startu ne ide vjerojatno neće ići nikada.
    Naravno da tu ima nekih iznimaka, ali kad se partneri generalno ne razumiju i nisu kompatibilni nego stalno krpaju probušeni lonac tada je kraj neminovan.
    Da, najgori mi je taj osjećaj "gubljenja same sebe". A zašto to uopće radimo? Ako nas partner ne prihvaća takve kakve jesmo i ako mu "cijela ja" nisam dovoljna, zašto i dalje pokušavamo? Ja sam se često to zapitala. Ja si nekako uvijek umislim da je problem u meni i da je upravo on "taj pravi" za mene i da više nikada neću voljeti nekoga kao što njega volim. Uz to dolazi i ono "utrošeno" vrijeme na tu osobu...sva silina emocija koje sam sa lanca pustila radi njega...svi slojevi ograda iza kojih sam se sakrivala od nove osobe u mom životu...sve one riječi i akcije kojima sam mu objašnjavala sebe....davala sebe...a on na to odmahuje rukom i kaže "whatever". I zašto onda ja u tom trenutku ne pomislim "fuck u.bye", nego krenem u analizu toga što još mogu promijeniti...što još pokušati...?

teddybear miv's Avatar
    Quote Originally Posted by M.arianne View Post
    vidiš, ja sam sebi priznao u par navrata da sam druge šanse davao i zbog najobičnije sebičnosti, jer uvijek dajem sve od sebe i teško mi je pustit moje pa sam si dao truda. možda te osobe nisu bile vrijedne truda, ali moji osjećaji jesu...
    Ljubav je velika pobjeda mašte nad inteligencijom.

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by miv View Post
    vidiš, ja sam sebi priznao u par navrata da sam druge šanse davao i zbog najobičnije sebičnosti, jer uvijek dajem sve od sebe i teško mi je pustit moje pa sam si dao truda. možda te osobe nisu bile vrijedne truda, ali moji osjećaji jesu...
    Druge šanse uvijek dajemo i zbog sebe a ne samo zbog druge strane, jer nam je žao našeg vlastitog truda, ulaganja u vezu i snažnih emocija

+ Reply to Thread

Tags for this Thread