+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 23 of 23

Thread: prokletstvo druge šanse

usamljena dobrica tojeh's Avatar
    nema te par dana, i temica naraste
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    Iskreno, ovisi.
    Ako se i nakon prekida sve svede na međusobno upiranje prstom, optuživanja i zahtjevanja kakav bi onaj drugi trebao biti, druga šansa nema nikakvoga smisla.
    Ako pak ipak postoji obostrana želja da se bude zajedno i svatko od nas zaviri malo u samoga sebe i uvidi čime on sam može doprinjeti kvaliteti same veze, bilo bi šteta onda tu drugu šansu ne pružiti prvenstveno sebi.
    jako dobro si to napisala i razlučila.....
    ali što jr sve potrebno napraviti da bi se došlo do toga.....

Quote Originally Posted by cyber girl View Post
    Slazem se da je u velikoj vecini slucajeva tako. Ali ponekad stvarno profunkcionira, dali je to zbog toga jer su oboje imali vremena DOBRO razmisliti o dobrim i losim stvarima koje su se dogadale u vezi ili zbog toga da su shvatili da kad se maknu iz situacije (veye) da ipak neke stvari nisu ni priblizno takve kakve su mislili da jesu.
    Ponekad od sume ne vidimo drvo, to se moze i u vezi desiti i onda se jednostavno treba maknuti i rezimirati cijelu situaciju, a to je ponekad prekid za kojim ponekada slijedi druga sansa
    savršenstvo
    mislim da si pogodila baš u sridu što sam htio reći.....

Quote Originally Posted by miv View Post
    davao sad druge pa i treće šanse i nije mi nimalo žao bez obzira što na kraju te veze nisu uspjele....

a nije mi žao iz jednostavnog razloga što sam u sebi svjestan da sam dao sve od sebe da te veze uspiju. da nisam davao te šanse, vjerojatno bih se pitao - a što bi bilo da nisam bio toliko krut i egocentričan, da nisam dao šansu partneru da popravi pokvareno....
    Quote Originally Posted by M.arianne View Post
    dijelim tvoje iskustvo i mišljenje. Iako sam se mnogo puta zapitala jesam li prilikom davanja i tisućite šanse, uspjela izgubiti polovicu moždanih stanica i dobar dio emocionalne inteligencije, nekako sam tip osobe koja lakše zaspi i nastavi svoj život znajući da sam dala sve od sebe...pokušala sve što je u mojoj moći...i ako ne ide, jednostavno ne ide, koliko god ja to htjela i koliko god ja tu osobu voljela. Some things are not meant to be. Iako, uz veliku osobnu cijenu, radije se cijela dam nego do kraja života pitam "a što bi bilo da...". Naravno...govorimo o osobama koje su vrijedne takve žrtve. One u kojima vidimo mnogo i za koje osjećamo intenzivno i snažno. Meni je uvijek jako teško reći "sada je dosta. odlazim.". Voljela bih biti snažnija na tom polju.
    kaj smo mi blizanci

nego, jasno mi je da se unutar neke veze mijenjamo, ali po meni te promjene ne bi trebale biti tolike da se ugrozi ono što smo i tko smo, i s druge strane trebale bi biti obostrane ....
    želim reći da se ne bi trebali toliko promijeniti da izgubimo svoje "ja"
    da li se sve u vezi, i novi početak može srediti razgovorom, dogovorom, kompromisom
    Last edited by tojeh; 28-01-11 at 17:07.
    "Muškarac nikad nije viši nego kad klekne i pomogne djetetu"
    Abraham Lincoln
    potreba

po meni, promjene su uvijek prisutne. i dok god su one na bolje nema problema. ali se čovjek ne bi trebao mijenjati na gore. to je dovoljan znak da ta druga/treća/peta šansa nije nešto korisno. u to ubrajam pretjerano žrtvovanje, zapravo, bilo kakvo žrtvovanje. ako ti nešto tako doživljavaš to ne može biti dobro. zatvaranje u sebe.. bilo što što te ugrožava kao kvalitetnu osobu.

s tim da.. događa se i nešto drugo. prekid. pa druga šansa. osoba shvati neke stvari, razmisli, radi na sebi. hoće li se ponovno 'opustiti' je uvijek rizik.

usamljena dobrica tojeh's Avatar
    Quote Originally Posted by Effiecass View Post
    po meni, promjene su uvijek prisutne. i dok god su one na bolje nema problema. ali se čovjek ne bi trebao mijenjati na gore. to je dovoljan znak da ta druga/treća/peta šansa nije nešto korisno. u to ubrajam pretjerano žrtvovanje, zapravo, bilo kakvo žrtvovanje. ako ti nešto tako doživljavaš to ne može biti dobro. zatvaranje u sebe.. bilo što što te ugrožava kao kvalitetnu osobu.

s tim da.. događa se i nešto drugo. prekid. pa druga šansa. osoba shvati neke stvari, razmisli, radi na sebi. hoće li se ponovno 'opustiti' je uvijek rizik.
    nije li rizik pokretač svega u životu......
    nije li rizik i prva šansa.......sam početak neke veze
    "Muškarac nikad nije viši nego kad klekne i pomogne djetetu"
    Abraham Lincoln
    potreba

+ Reply to Thread

Tags for this Thread