+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thread: prokletstvo druge šanse

usamljena dobrica tojeh's Avatar
    size="tall"

prokletstvo druge šanse

gledajući svoj život unazad, a i uspoređujući ga sa nekim drugim životima, ima ta druga šansa, koja je uvijek nekakav misterija
    davno mi se desila prva veza, ono prava, i bila je lijepa i sad je se rado sjetim..... znam da je poslije nekog vremena nakon prekida, bila obostrano željena, na kraju i data druga šansa, koja je bila nekako mlaka i nije uspjela......ali i nakon podosta godina, nakon nekih drugih veza, ona me htjela ponovo, ali ja to nijesam shvatio.........sad kad sam shvatio, ona se udala, dakle kasno je.........
    neke druge veze, kod mene su sve nekako bile duge (bar se meni i njima tako činilo), opet su tražile i drugu šansu, ali ona nije svaki put davana.......
    nakon svega mi se čini (ili ja samo ponekad buncam) da nakon nekog vremena, kad im, ili nam (dakle curama ili nama dečkima) dođe "iz guzice u glavu" (kako bi to rekli naši stari) se uvijek traži ta druga šansa, ali je najčešće kasno da se ona i dobije.........
    zašto odmah ne dajemo i drugu šansu, zašto ne dajemo ni prvu šansu ako se kemija stvori, ili stvara (naravno i sve ostalo kaj je potrebno za početak veze), zašto čekamo da bude kasno......
    dakle, postavio sam temu na kojoj bi malo raspravljali o drugim (trećim, četvrtim, petim, šestim, ........., stodvadesetosmim,.......) šansama, kada ih je dobro dati, a kada ne, kada one završavaju uspjehom, a kada ne,.......
    "Muškarac nikad nije viši nego kad klekne i pomogne djetetu"
    Abraham Lincoln
    potreba

ema007's Avatar
    Ljudi obično prvu šansu ne daju zbog straha od neuspjeha, dakle unaprijed se brane (ego) od svake moguće situacije iz koje bi mogli izaći emotivno povrijeđeni.

Što se tiče davanja druge šanse na vlastitom iskustvu sam se uvjerila da ako nije uspjelo prvi put neće ni stoprvi. A iz tog razloga jer se ljudi ne mijenjaju lako a razlozi koji su doveli do prekida prvi puta ili posljedice tih razloga će biti uzrokom ponovnog razdora.

Ljudi se često zavaravaju kad nakon određenog perioda počnu umanjivati i banalizirati razloge koji su doveli do prekida, ne shvaćaju da samoća i navika čine svoje, sjećamo se samo lijepih trenutaka i to nas obično natjera da damo drugu šansu

Arwen's Avatar
    Quote Originally Posted by tojeh View Post
    gledajući svoj život unazad, a i uspoređujući ga sa nekim drugim životima, ima ta druga šansakoja je uvijek nekakav misterija
    davno mi se desila prva veza, ono prava, i bila je lijepa i sad je se rado sjetim..... znam da je poslije nekog vremena nakon prekida, bila obostrano željena, na kraju i data druga šansa, koja je bila nekako mlaka i nije uspjela......ali i nakon podosta godina, nakon nekih drugih veza, ona me htjela ponovo, ali ja to nijesam shvatio.........sad kad sam shvatio, ona se udala, dakle kasno je.........
    neke druge veze, kod mene su sve nekako bile duge (bar se meni i njima tako činilo), opet su tražile i drugu šansu, ali ona nije svaki put davana.......
    nakon svega mi se čini (ili ja samo ponekad buncam) da nakon nekog vremena, kad im, ili nam (dakle curama ili nama dečkima) dođe "iz guzice u glavu" (kako bi to rekli naši stari) se uvijek traži ta druga šansa, ali je najčešće kasno da se ona i dobije.........
    zašto odmah ne dajemo i drugu šansu, zašto ne dajemo ni prvu šansu ako se kemija stvori, ili stvara (naravno i sve ostalo kaj je potrebno za početak veze), zašto čekamo da bude kasno......
    dakle, postavio sam temu na kojoj bi malo raspravljali o drugim (trećim, četvrtim, petim, šestim, ........., stodvadesetosmim,.......) šansama, kada ih je dobro dati, a kada ne, kada one završavaju uspjehom, a kada ne,.......
    Sve ovisi o kakvoj se vezi radi, kakvi su to dvoje ljudi. Neki mogu preći preko svega, ja recimo ne mogu. Mogu sve oprostiti, ali nakon preljuba npr. ne bih imala više što raditi u toj vezi. Isto, još više, vrijedi ako bi se radilo o nasilnoj osobi, ako bi imao neke gadne poroke i sl. Inače se sve da izgladiti, nakon 17 godina veze (od toga 8 u braku), mislim da mogu reći da nema toga što malo dobre volje i tolerancije ne može riješiti. Dok ima ljubavi, ima i nade.
    A što nam se iz sadašnje perspektive čini da je nešto vrijedilo i da je propušteno... to je ono što nam je dala evolucija ili Bog, kako se kome više sviđa i što se zove nostalgija, a zapravo je tendencija pamćenja lijepog, zato jer je i mentalna stabilnost pitanje opstanka... Stoga je jedno što mi misimo da je neka veza vrijedila, a posve drugo bismo li realno u njoj bili uistinu sretni.

Imala sam jednu neostvarenu ljubav koja mi je ostala tako, skroz nostalgična.
    Stalno me kopkalo što je s njim, je li sretan, ima li koga...Slučajno sam otkrila da ima profil na Fejsu i da je ga je zaboravio zaključati , pa sam mogla čitati njegove statuse, bilješke i sl. do mile volje. Skužila sam da se nije ženio, ali i da je polupismen i neuk i da su razlike među nama bile mnoge i velike, a da su sad već i nepremostive.
    I tako se moja ideja, ne on, nego ideja o njemu, rasplinula kao mjehur od sapunice, jer je ionako sve bilo samo u mojoj glavi i nigdje drugdje.
    Uvijek je bolje gledati u budućnost i pokušati uspjeti iz prve šanse.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Arwen's Avatar
    Quote Originally Posted by ema007 View Post

Što se tiče davanja druge šanse na vlastitom iskustvu sam se uvjerila da ako nije uspjelo prvi put neće ni stoprvi. A iz tog razloga jer se ljudi ne mijenjaju lako a razlozi koji su doveli do prekida prvi puta ili posljedice tih razloga će biti uzrokom ponovnog razdora.

Ljudi se često zavaravaju kad nakon određenog perioda počnu umanjivati i banalizirati razloge koji su doveli do prekida, ne shvaćaju da samoća i navika čine svoje, sjećamo se samo lijepih trenutaka i to nas obično natjera da damo drugu šansu
    Bingo.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

usamljena dobrica tojeh's Avatar
    Quote Originally Posted by ema007 View Post
    Ljudi obično prvu šansu ne daju zbog straha od neuspjeha, dakle unaprijed se brane (ego) od svake moguće situacije iz koje bi mogli izaći emotivno povrijeđeni.

ok, može se i postaviti i pitanje prve šanse, zašto se ponekad, a po meni što samo stariji i usamljeniji sve češće teško odlučujemo dati i tu pvu šansu

ipak mislim da ako su ljudi vać neko vrijeme zajedno, iskreno su se uopznali, mogu neke stvari odnosno mnogo njih riješiti dogovorom, razgovorom, kompromisom..... nikako ne stavljanjem pod tepih, nego riješavanjem problema......

mislim da općenito, i kroz život, a ne samo kroz vezu, odnosno u njoj, puno lakše kročimo stavljajući težinu, davajući prednost, lijepim stvarima i trenucima, i održavanjem i ponavljanjem istih.....
    "Muškarac nikad nije viši nego kad klekne i pomogne djetetu"
    Abraham Lincoln
    potreba

insaninside
    Guest
    Quote Originally Posted by Miss Wiseass View Post
    Mogu sve oprostiti, ali nakon preljuba npr. ne bih imala više što raditi u toj vezi. .........

Imala sam jednu neostvarenu ljubav koja mi je ostala tako, skroz nostalgična.
    Stalno me kopkalo što je s njim, je li sretan, ima li koga...Slučajno sam otkrila da ima profil na Fejsu i da je ga je zaboravio zaključati , pa sam mogla čitati njegove statuse, bilješke i sl. do mile volje. Skužila sam da se nije ženio, ali i da je polupismen i neuk i da su razlike među nama bile mnoge i velike, a da su sad već i nepremostive.
    I tako se moja ideja, ne on, nego ideja o njemu, rasplinula kao mjehur od sapunice, jer je ionako sve bilo samo u mojoj glavi i nigdje drugdje.
    ...

a ne znam.. dala sam drugu šansu u tom nekom 'prekid pa opet' smislu.. dala sam ih 150000000 općenito u vezi.. da ima smisla - možda, mi smo nakon prekida opet par godina bili zajedno. s druge strane gledano, opet je puklo.. ne znam. mislim da se prekid, ako počiva na normalnim a ne pubertetskim temeljima, ne događa bezveze. tolko znam.

i.. još nešto.. da nije blo te druge šanse uvijek bi se pitala što bi bilo kad bi bilo. sad se više ne pitam. kolko je to dobro - ne znam. al se više ne pitam.

chaotic neutral Faca's Avatar
    Ja mogu mirne savjesti reći da ni jednu vezu nisam olako i bezveze prekinuo, bez obzira bila to ona od 1mj ili par godina. Za sve je postojao dobar razlog koji sa vremenom nije nestao.
    Ali zato nisam nikada ni poželio nekoj curi dati drugu šansu, niti mislim da je to generalno dobra ideja. Bar za mene, možda za nekog drugog jest.

podgrijana ljubav, kao podgrijani krumpir: ne na mom tanjuru

najprije nisam skuzila o kakvoj se uopce drugoj sansi radi i o cemu je tu zapravo rijec
    prvo sto sam pomislila bilo je : davanje SEBI druge sanse, da ili ne

... a ne davanje sanse drugome . kojem drugom? . pokopanom?
    mogu ici i u rikverc, ali pravac je uvijek - naprijed . nikad nazad
    nazad se pak mogu vratiti, cak i trceci, leteci, puzajuci - samo onome koji je dio mene, bez obzira na bilo sto, 77 bil puta oprastam .. ali vatra se ne smije ugasiti .. jednom ugasena, ugasena je za svagda

pod 'vatrom' NE smatram zaljubljenost i te šašavoce, vec duhovno zajednistvo

ti.bi's Avatar
    Do sada mi se samo jednom dogodilo da u ljubavnoj vezi dam drugu šansu, i sada mi nije žao. To još traje, i nekako mi se čini da je još bolje, i zaista sam sretna što sam se na to odlučila.
    U ostalim životnim vezama treba mi dosta vremana da nekoga odlučim otpisati, ali (za sada) ne pružam druge šanse.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread