+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: Može li se iz prijateljstva izroditi ljubav?

Arwen's Avatar
    size="tall"

Može li se iz prijateljstva izroditi ljubav?

Baš me zanima što mislite. Zapravo, najviše me zanima mišljenje onih koji bi na ovo pitanje odgovorili potvrdno.
    Jer osobno mislim da kemije ili ima odmah ili nema uopće. Barem je tako bilo kod mene.
    Nikad mi se nije dogodilo da za prijatelja osjetim nešto više, mada mi se dogodilo da saznam da drugoj strani nije svejedno i tad bi prijateljstvo obavezno puklo. Ne da se meni to, razmišljati je li me previše stisnuo kad me zagrlio , jel' me gleda ispod vrata ili ne gleda... ni kriva ni dužna, a osjećam se prljavo.

Kako je moguće osjetiti privlačnost prema nekome nakon godina i godina, a da toga nije bilo i prije? I kakvo je to prijateljstvo uopće bilo ako su cijelo vrijeme postojale prikrivene simpatije?
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

karizmatik
    dozivio sam i jedno i drugo. upoznao sam instant kemiju snage tri vulkana, a dozivio sam i to da osobu znam 7 godina i da se tek onda dogodi ljubav i to prava. u tome jednostavno ne bih postavljao neka pravila. sve je moguce.
    i nije bilo nikakvih prikrivenih simpatija, jednostavno se nesto pokrenulo u nekom trenutku, a do tada se nije pokrenulo. to je to.

ja nisam dozivjela niti jedno, niti drugo

usamljena dobrica tojeh's Avatar
    Quote Originally Posted by Tony Clifton View Post
    dozivio sam i jedno i drugo. upoznao sam instant kemiju snage tri vulkana, a dozivio sam i to da osobu znam 7 godina i da se tek onda dogodi ljubav i to prava. u tome jednostavno ne bih postavljao neka pravila. sve je moguce.
    i nije bilo nikakvih prikrivenih simpatija, jednostavno se nesto pokrenulo u nekom trenutku, a do tada se nije pokrenulo. to je to.
    potpisujem
    instant kemija se može dogoditi (virtualna komunikacija), ali prava kemija se rađa pri susretu.......
    mežutim, i taj susret ne mora biti "posložen" kako je potrebno, pa se kemija može javiti i poslije, ili jednostavno životno okruženje nije kakvo bi trebalo biti trenutno, za više od prijateljstva........
    "Muškarac nikad nije viši nego kad klekne i pomogne djetetu"
    Abraham Lincoln
    potreba

Arwen's Avatar
    Kako sam već dugo u sretnoj vezi i braku, onda umjesto da se kontam gledam kako to drugi rade. Prava sam virtualna voajerka , svoje slobodne frendice žicam da mi pričaju iskustva sa spojeva u detalje ili čitam njihove postove na Fejsu i puštam mašti na volju. Dobro sad, ne baš u SVE detalje, ali ono... do poljupca. Poslije mi više ionako nije zanimljivo. Only to that tipping moment, ahhhhh.
    Zato tu i ova tema, još da se mnogi raspišu, pa da poletimmmm...
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39

Quote Originally Posted by tojeh View Post
    instant kemija se može dogoditi (virtualna komunikacija)....
    ja sam mislila da su kemijski procesi - prirodni procesi i da je za kemijsku reakciju poptrebno barem dvije substance/elementa u nekom okruzenju ...

... e sad, i eter je okruzenje, kao i test tube tj epruveta te se moze, pretpostavljam i tu odigrati reakcija tj interakcija pri kojoj se nesto desi ... hmmm ..

... nisam znala da se to racuna

to je onda druga stvar, to mijenja observacijski zakljucak

ali prava kemija se rađa pri susretu.......

mežutim, i taj susret ne mora biti "posložen" kako je potrebno, pa se kemija može javiti i poslije, ili jednostavno životno okruženje nije kakvo bi trebalo biti trenutno, za više od prijateljstva....
    je da ... "medjutim" LOL

susret donosi drugo okruzenje, druge uvjete, drugi medij
    pa je tako i reakcija posve druga
    well .. ili bude jos jaca (jer predispozicije su vec tu), ili tropne
    uzbudjujuce, anyways

Solo761's Avatar
    Osobno me je strah tog spomenutog vulkana. To je opasnost da bih bio ćorav na hrpu nekih drugih stvari.

Idealno bi bilo baš ovako, veza koja krene iz prijateljstva, kada znaš više o tome nekome, ne samo lijepe stvari nego i mane. No da li se iz svakog prijateljstva može izroditi ljubav... e to mislim da ipak ne uvijek, možda vjerojatnij iz prijateljstva koje funkcionira kao platonska ljubav koju je tojeh neki dan spomenuo .

medeari's Avatar
    I meni se je jednom dogodio instant vulkan u kojem sam brzopotezno zgrabila što mi se nudi ali u konačnici bila je to ipak samo kemijska privlačnost koja nije imala puno šansi za uspjeh. Vjerujem da se ipak radi samo o krivoj osobi.
    A imala sam i poduže, u početku samo virtualno, poznanstvo u kojem sam pomalo upoznavala tu osobu, pomalo shvaćala da mi postaje dio svakodnevnice koju želim upravo takvu, zaljubila se prije svega u osobu jer kroz poduže poznavanje otkrivaš ju u svim situacijama. Bio mi je prijatelj i u konačnici postao i, zasad, najveća ljubav.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

oukej..

nikad nisam bila s osobom s kojom se desila neka instant kemija. meni treba vremena za to. možda se radi o nekoj urođenoj opreznosti, ali mi se čini da si takvo što nikad nisam dozvolila. bilo je ljudi koji su me na prvu privukli al mi se čini da je tu iza uvijek neki upitnik 'zašto'.. i tu se javlja ta opreznost možda. češće bi takve pozornije promatrala al da bi se odmah pustila - nema šanse
    opcija neko upoznavanje pa onda mi se čini puno bolja. onda mogu bit opuštena.

Oluja
    Guest
    ja bih rekao da se prava ljubav može desiti tek nakon "prijateljstva", odnosno dužeg međusobnog upoznavanja. znači, sretnu se, simpatični su jedan drugome, razumjenjuju mišljenja, iskustva, osjećaje, poglede......te nakon nekog vremena nakon što si dodjele obostrano više pluseva nego minusa i zajednički se slože da je sve to skupa vrijedno izgradnje dubljeg odnosa može se reći da je o ljubav.

s druge strane ta "kemija" i ljubav rijetko idu zajedno, ja to povezujem s trenutnim sljepilom prema samo jednom vrlo malom dijelu te osobe.....e kad sljepilo prođe tu može biti svašta......zapravo najčešće ništa konkretno, a vrlo rijetko ljubav....budimo realni kolike su šanse da ste se baš pogodili od prve.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread