+ Reply to Thread
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 11 to 20 of 46

Thread: Umijeće trolanja

medeari's Avatar
    Quote Originally Posted by y View Post
    Recimo, taj 'drugi razlog'...

Ako svjesno 'trolam' grupu trolova koji 'verbalno cipelare' neke netrolere - jesam li zato 'trol'? (to sam često radio i uopće to ne smatram lošim)

Je li kontraterorist koji razbija teroriste - također terorist?

EDIT:
    Molio bih sve na ovoj temi, da mi odgovore na gore postavljena pitanja, budući da me baš jako zanima...

@ Miss
    Duhovito, duhovito...

@ Apemant
    Racionalnost i analitičnost su rijetke 'pojave' kod ljudi - zato si i ti za mnoge trol, a za neke i na granici poremećaja.
    Osobno, uvijek gledam efikasnost.
    I sam moderator, kada mora upozoriti na trolanje, postaje trol na toj temi.
    Tako da po meni ipak treba uvidjeti da li je nečije ponšanje motivirano 'smirivanjem' strasti sa ciljem bolje i konstruktivnije komunikacije ili djeluje destruktivno.
    Dovoljno je samo pogledati ponašanje ostalih koji sudjeluju u raspravi kako reagiraju na to.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Quote Originally Posted by medeari View Post
    Ali logično je da svi polazimo prvo od sebe samih. I samim time ulazimo pomalo u 'samorazumljivost'. Osobno, ako nailazim stalno na otpore, zapitat ću se čime to sama doprinosim i zapitat ću se jesam li zaista trol.
    E baš tako, polaziš od sebe.

Znači, ako znam da se ja preispitujem, premda to nekome sa strane možda i nije očito - onda ću naravno i nekom drugom dati 'benefit of the doubt', da se možda preispituje, iako meni to npr. nije očigledno. Zato ne volim nekoga zvati 'trolom', dapače, kad/ako to i napišem, najčešće je to izraz slabosti, tj. iznerviranosti ili tako nečega.

y's Avatar
    Osobno, uvijek gledam efikasnost.
    I sam moderator, kada mora upozoriti na trolanje, postaje trol na toj temi.
    Tako da po meni ipak treba uvidjeti da li je nečije ponšanje motivirano 'smirivanjem' strasti sa ciljem bolje i konstruktivnije komunikacije ili djeluje destruktivno.
    Dovoljno je samo pogledati ponašanje ostalih koji sudjeluju u raspravi kako reagiraju na to.

Npr.,... moje djelovanje je bilo destruktivno po one koji kao grupa 'cipelare' ljude na nekim temama, a sve uz pomoć moderatora.

Je li dekonstrukcija dekonstruktivnih mehanizama djelovanja konstruktivna, ili destruktivna radnja? To te pitam.

medeari's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    E baš tako, polaziš od sebe.

Znači, ako znam da se ja preispitujem, premda to nekome sa strane možda i nije očito - onda ću naravno i nekom drugom dati 'benefit of the doubt', da se možda preispituje, iako meni to npr. nije očigledno. Zato ne volim nekoga zvati 'trolom', dapače, kad/ako to i napišem, najčešće je to izraz slabosti, tj. iznerviranosti ili tako nečega.
    Slažem se sa tobom.

Međutim, iskreno, koliko dugo daješ šansu nekome da se pokaže kakav je uistinu? Da svojim vlastitim ponašanjem pokaže je li trol ili nije?
    Jer trolom ga ne čini naš sud o tome (i kao takav subjektivan) već njegovo vlastito ponašanje u odnosu na sugovornike.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

medeari's Avatar
    Npr.,... moje djelovanje je bilo destruktivno po one koji kao grupa 'cipelare' ljude na nekim temama, a sve uz pomoć moderatora.

Je li dekonstrukcija dekonstruktivnih mehanizama djelovanja konstruktivna, ili destruktivna radnja? To te pitam.
    Ne pitam se toliko kakve su emocije izazvali tvoji postovi s obzirom na tvoje namjere nego da li je sama tema kao tema nastavljena u nekakvom normalnom dijalogu. Jesu li se vratili na nju i pokušali barem minimalno argumentirano raspravljati.
    Ako su se ti neki okomili na tebe 'zbog prava slobode izražavanja' za mene je dokaz da si pogodio u sridu što se tiče trolova.
    Jer koji luđak će za sebe reći da je lud

y's Avatar
    Ne pitam se toliko kakve su emocije izazvali tvoji postovi s obzirom na tvoje namjere nego da li je sama tema kao tema nastavljena u nekakvom normalnom dijalogu. Jesu li se vratili na nju i pokušali barem minimalno argumentirano raspravljati.
    Ako su se ti neki okomili na tebe 'zbog prava slobode izražavanja' za mene je dokaz da si pogodio u sridu što se tiče trolova.
    Jer koji luđak će za sebe reći da je lud
    Pa, non stop su cendrali i moljakali moje kažnjavanje kod moderatora, a kako je i među moderatorima bilo pripadnika njihove neformalne grupe... jasno je kako je završilo...

medeari's Avatar
    Pa, non stop su cendrali i moljakali moje kažnjavanje kod moderatora, a kako je i među moderatorima bilo pripadnika njihove neformalne grupe... jasno je kako je završilo...
    Uključi i mene u taj klub. sad sam i ja dobila jedan permaban

Pustimo to koliko je pravda fer. Jer to nije nikada.
    Ako već svi funkcioniramo subjektivno, objektivno bi bilo sagledati sve činjenice koje su nam dostupne.
    Pa i kad govorimo o nekom forumašu.
    U kojoj mjeri će se inzistirati na nekoj subjektivnosti u toj će mjeri opadati kvaliteta neke komunikacije i samim time kvaliteta mjesta na kojem se komunicira.
    to su jedine neprikosnovene činjenice na koje nimalo ne može utjecati naša subjektivnost.

Međutim, iskreno, koliko dugo daješ šansu nekome da se pokaže kakav je uistinu? Da svojim vlastitim ponašanjem pokaže je li trol ili nije?
    Koliko ima strpljenja.

venerijanac's Avatar
    Ako svjesno 'trolam' grupu trolova koji 'verbalno cipelare' neke netrolere - jesam li zato 'trol'? (to sam često radio i uopće to ne smatram lošim)
    Zamijeto sam nekoliko tvojih efikasnih trolanja trolova

Da još nešto općenito kažem o temi i raspravama.

Jedna, često istinita, poslovica kaže: 'put u pakao popločan je dobrim namjerama'
    Dakle, apsolutno su nebitni porivi (ne)trolanja.
    Netrol mora osjetiti granicu između pomaganja i upravljanja (manipulacije), jer ako ju prijeđe, onda je trol.

Inače, trolanje je jedan od načina djelovanja energetskih vampira

Kada čovjek spozna da su promatrač i promatrano jedno, odnosno da trol govori o sebi, svojim namjerama, a ne o njemu, onda više nije ranjiv on nego trol.
    Naime, trol nema namjeru da dokazuje svoje tvrdnje, već traži da onaj drugi, naravno uzaludno, dokazuje svoje, na trolu prihvatljiv način.
    Zbog toga je dovoljno se ne uplesti u tu zamku, već pustiti trola da se grči u svojim zahtjevima.
    Također, ako netko nema volju da troši vrijeme na trola, treba 'priznati' da se ne zna drugi način dokazivanja.
    Ne oslobađa pročitana, nego doživljena istina

colibri's Avatar
    Recimo, taj 'drugi razlog'...

Je li kontraterorist koji razbija teroriste - također terorist?

EDIT:
    Molio bih sve na ovoj temi, da mi odgovore na gore postavljena pitanja, budući da me baš jako zanima...
    Zavisi koji su tvoji motivi i zasto to radis ? Nitko ne radi nesta bez veze . Tvoja potreba da cipeliras jednoga trola trolanjem je motivirana necim ? Sada sa cime ja pojma nemam . Da li osjecaj da dokazes nesta .neku istinu ili na protiv da demonstriras da laze .

Ako je tvoja destrukcija motivirana nekim visokim moralnim ciljevima onda za mene nisi terorista ,ali ako to radis besplatno teko toliko da bi nekoga zafrkavao bez nekoga cilja onda je glupo i ne potrebno.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread