+ Reply to Thread
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 46

Thread: Umijeće trolanja

persona non gratis
    Ako svjesno 'trolam' grupu trolova koji 'verbalno cipelare' neke netrolere - jesam li zato 'trol'? (to sam često radio i uopće to ne smatram lošim)

Je li kontraterorist koji razbija teroriste - također terorist?
    .. eto .. kad kvotaju pa vidim ..
    .. a pitanje jeste zanimljivo ..

.. terorista postavi bombu u supermarket .. jer zna da je u zgradi preCednik ..
    .. i pobije gomilu ljudi .. a možda i preCednika .. (.. mada su šanse male ..)

.. kontraterorista sutradan .. postavi bombu u bioskop .. jer zna da su teroristi otišli kolektivno da gledaju .. umri muški ..
    .. i pobije gomilu ljudi .. a verovatno i teroriste ..

.. zaključak ..
    .. teroristi i kontrateroristi deluju kao .. OUR .. organizacija udruženog rada .. koja uspešno rastura supermarkete i biskope .. i smanjuju stopu prenaseljenosti ..

persona non gratis
    Quote Originally Posted by colibri View Post
    Zavisi koji su tvoji motivi i zasto to radis ?
    .. primer ..
    .. nekoga banuju na nekom forumu ..
    .. banirana osoba ..:

1.
    .. otvara topic na kome se žali ..
    .. ili .. uleće na topic predviđen na žalbe .. ili na neki chat topic ..
    .. ni u jednom slučaju .. to nije trolanje ..
    .. misliš da ti je učinjena neka nepravda .. i baviš se time .. tako da ne smetaš drugima ..
    .. koga tvoja pravda ne zanima .. taj ne mora čitati ..

.. i sve ok ..

2.
    .. uleće na sve moguće teme .. o čemu god da se priča ..
    .. i svugde kuka kako su ga banali ..
    .. znači .. nikome ne daje pravo da .. razgovara mirno o čemu želi ..
    .. svakoga prisiljava da mora misliti o njegovoj pravdi i nepravdi ..
    .. nameće se svakome .. svakoga prisiljava da ga mora čitati .. nastoji se postaviti kao .. bitniji od svih ..

.. e .. je li to trol ..?
    .. ne .. ne sviđa mi se terminologija ..
    .. ja bih rekla da je to intelektualno uskraćeni paćenik željan pažnje ..
    (.. jebga .. jeste malo komplikovanije .. ali se dobija na preciznosti ..
    .. ovako kad kažeš trol .. pomisliš na nešto džombasto i krompirasto .. s malim očima i žbunastom zelenom kosom ..)

Quote Originally Posted by sanja View Post
    Mene uvek zadivljuje količina telepata na forumima, koji tačno "osećaju nameru" iza postavljenog pitanja.
    Ne radi se o telepatiji, nego o nečemu što se inače pripisuje 'ženskom' načinu razmišljanja.

Klasični primjer (ovo je bilo davno, inače, ali iz nekog razloga mi se usjeklo):

Brat prolazi pokraj kuhinje i usput priupita mamu: kol'ko ima sati?

A mama će: ručak neće prije dva.

E sad, je li to mama tvrdi da je telepat, pa da 'zna' ili 'osjeća' koja je bila pozadina tog 'nevinog' bratovog pitanja o vremenu? Ne, nego jednostavno razmišlja 'praktično' i automatski pretpostavlja da brata zapravo i ne zanima koliko je sati, jer što će mu to zapravo? Mnogo je 'logičnije' da ga zanima kada će ručak. I ono, zapravo je to istina, vjerojatno je brata zbilja i zanimalo točno to. No ipak, nekad takve pretpostavke i zajebu čo'eka.

persona non gratis
    Aha, dakle, lična sklonost ka komplikovanju koja čini da tu sklonost projiciramo i na druge, te da očekujemo komplikaciju tamo gde je zapravo nema?

(napr. - naprezanje da se pročita šta je napisano "između redova" tamo gde između redova u stvari nije napisano - ništa )

.. meni u toj situaciji više odgovara .. prepotentni ignoramus ..
    (.. opet dve reči .. ali .. opet precizne ..)
    Stručno se to zove profundus maximus.

A ovo bi bio troller.

y's Avatar
    .. eto .. kad kvotaju pa vidim ..
    Pa, ako me zaista želiš ignorirati, možeš me ignorirati i kad me citiraju, zar ne?
    Gubitak kontrole?

.. a pitanje jeste zanimljivo ..
    Naravno da je, kao i većina onog što pišem a ti propuštaš...

Zanimljiv je i tvoj odgovor, koji bih rado komentirao, ali što vrijedi, kad sam ti na 'ignore'?

Aha, dakle, lična sklonost ka komplikovanju koja čini da tu sklonost projiciramo i na druge, te da očekujemo komplikaciju tamo gde je zapravo nema?
    Nije to kompliciranje... nema ništa komplicirano u tome da brata zanima kad će klopa.

(napr. - naprezanje da se pročita šta je napisano "između redova" tamo gde između redova u stvari nije napisano - ništa )
    E pa da. Problem s čitanjem između redova jest taj, da ako netko zaista nije ništa rekao između redova, praktički će mu biti nemoguće 'dokazati' da zaista nije bilo ničega.

Tu vrijedi ono 'tko traži, taj i nađe', LOL.

y's Avatar
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    Uključi i mene u taj klub. sad sam i ja dobila jedan permaban
    Dobro došla...

Razmišljam o tome da pokrenem temu 'Banovina', na kojoj bi se mogli družiti oni koji su negdje permabanirani... elita, dakle.

Enky, je l' se to protivi nekom pravilu? Prijetiš li mi zbog gornje inicijative permabanom?

EDIT:

Quote Originally Posted by venerijanac View Post
    Zamijeto sam nekoliko tvojih efikasnih trolanja trolova
    Najčešće samo potičem 'bumerang efekt'. U praksi - svinjarije rade jedni, a (najčešće) ispaštaju neki drugi... i to je zona u koju se volim 'umiješati', pri čemu (uglavnom) ne proizvodim 'otrovne strelice', nego ih samo 'preusmjeravam' kako bi piknule upravo onoga koji ih je odapeo...

y's Avatar

.. gore sam boldala .. "na trolu prihvatljiv način" ..
    .. recimo da osoba x od osobe y zahteva .. logičan odgovor ..
    .. i recimo da ga osoba y ne uspeva dati .. jer nema dovoljno razvijeno mišljenje da bi mogla dati logičan odgovor ..
    .. ako osoba x insistira .. ne želeći unapred da prihvati osobu y kao neinteligentnu .. računajući da ona izbegava odgovor iz nekih drugih razloga ..
    .. onda će osoba y .. pošto ne razume pitanje .. niti je u stanju smisleno da ogovori .. verovati da osoba x trola .. i da traži nekakve odgovore koji "njemu odgovaraju" ..

Ma nije to loš primjer, samo su ti se pobrkale varijable, njihova imena i međuodnosi...

Jer, situaciju bi bolje opisao ovakav primjer...

Osoba x se zapravo zove s i sklona je samoprecijenjivanju, a to ju dovodi u situaciju da pogrešno zaključuje o tome tko koga jest, a tko nije u stanju shvatiti. Osoba s bi možda i bila u stanju shvatiti ono što govori osoba y, kada bi se odrekla svoje 'ja moram biti u pravu i kad nisam' tvrdoglave polazne postavke. Osoba s obožava osobu a što je osobi y sasvim simpatično... no, isto tako, osoba y smatra da bi u slučaju kad se zapetlja, osobi s od veće koristi bio savjet osobe (veliko)A, koju osoba s također cijeni.

Sad, može li išta pomoći osobi s da se sabere, osoba y ne može sa sigurnošću znati.
    Last edited by y; 03-02-11 at 18:56.

colibri's Avatar
    .. primer ..
    .. nekoga banuju na nekom forumu ..
    .. banirana osoba ..:

1.
    .. otvara topic na kome se žali ..
    .. ili .. uleće na topic predviđen na žalbe .. ili na neki chat topic ..
    .. ni u jednom slučaju .. to nije trolanje ..
    .. misliš da ti je učinjena neka nepravda .. i baviš se time .. tako da ne smetaš drugima ..
    .. koga tvoja pravda ne zanima .. taj ne mora čitati ..

.. i sve ok ..

2.
    .. uleće na sve moguće teme .. o čemu god da se priča ..
    .. i svugde kuka kako su ga banali ..
    .. znači .. nikome ne daje pravo da .. razgovara mirno o čemu želi ..
    .. svakoga prisiljava da mora misliti o njegovoj pravdi i nepravdi ..
    .. nameće se svakome .. svakoga prisiljava da ga mora čitati .. nastoji se postaviti kao .. bitniji od svih ..

.. e .. je li to trol ..?
    .. ne .. ne sviđa mi se terminologija ..
    .. ja bih rekla da je to intelektualno uskraćeni paćenik željan pažnje ..
    (.. jebga .. jeste malo komplikovanije .. ali se dobija na preciznosti ..
    .. ovako kad kažeš trol .. pomisliš na nešto džombasto i krompirasto .. s malim očima i žbunastom zelenom kosom ..)
    Recimo da je to uskraceni pacenik zeljan paznje i na sve moguce nacine zeli skreniti paznju na njega . Zasto mu ne bi posvetili tu paznju i na taj nacin smanjili njegov osjecaj nepravde ? Zasto je tako tesko na jednom forumu gdje se ljudi obracaju drugima za svjet ,dobiti neku potporu ili savjet ? Mislim da se ne radi o trolu vec nekome ko je jako nesrecan i koji samtra da mu je ucinjena nepravda ,i na taj nacin apelira na druge da se osvrnu na njegov problem .
    Ne radi se o necemu ne fondiranom i laznom ,vec o necemu sta tu osobu preokupira u tome momentu .

Sada bi ja mogla izigravati trola i napisati, Sanja je namjerno ovo napisala da bi mene navukla na tanki led . Sta i je u sustuni tvoj skriveni motiv .( Evo ti trlovsko misljnje bez ikakvog solidnog argumenta ,vec samo osjecaj ,dojam) E sada sam sigurna da cu sa ovim privuci tvoju paznju i da ces mi odgovoriti .
    Za mene je trol neko ko izvuce nesta iz konteksta i koji ga prikaze na negativan nacin da bi drugima skrenu paznju ne na objekat rasprave ,vec da bi istaknuo sebe .

+ Reply to Thread

Tags for this Thread