+ Reply to Thread
Results 1 to 9 of 9

Thread: Pirsanje, tetoviranje (tattoo) i tomu slicno

Hathor Tattoo's Avatar
    size="tall"

Pirsanje, tetoviranje (tattoo) i tomu slicno

Tattoo

Tetoviranje postaje sve veca moda u Hrvatskoj i cini se da konacno dolazi vrijeme kada cemo bez straha i predrasuda moci pokazivati svoje tetovaze kako na ulici tako i na radnom mjestu.. doduse, ta vremena nekako sporo dolaze, ali dolaze!

Kao tattoo majstor zelim skrenuti pozornost da je do nedavno tema "tetoviranja" bila poprilicno slabo zastupljena u Hrvatskoj, da su tattoo majstori smatrani svojevrsnim bogovima kojima se nitko ni na koji nacin ne smije zamjeriti, a nedaj Boze prigovoriti.

Upravo radi toga sam ovdje ja- voljela bih odgovoriti na sva pitanja koja vas zanimaju, ali i malo poblize docarati sam proces tetoviranja i ono najvaznije- sto prosjecna osoba koja se tetovira mora znati o tome.

Prije svega zelim napomenuti neke stvari na koje prilikom odabira tetovaze treba paziti:

1.) tetoviranje imena je uvijek riskantno
    (osim ako se radi o imenu djeteta)
    Naime osobno NE tetoviram imena decki, cura, zena, ljubavnika itd. bas iz razloga sto zelim vjerovati da ce moja tetovaza na nekome biti "vjecno", a ne da cu ju kroz pola godine prepravljat.

2.) ono sto je sada cool nece uvijek biti cool- tako ni razni glumci, serije i pjesme nece vjecno biti vasa inspiracija

3.) ono sto se cini smijesno nekima mozda i nije- ako si zelite tetovirati neku "foru" razmislite o jednoj cinjenici: nakon sto jedan vic ispricate 30 puta- da li je jednako smijesan?
    Nije. Isto vrijedi i za smijesne tetovaze.

4.) tetovaza ruze na trbuhu je cool, ali kako ce ta ruza izgledati kad trbuh poraste / smanji se? Dakle vodite racuna o mjestu tetoviranja
    Last edited by Hathor Tattoo; 04-02-11 at 21:38.

Hathor Tattoo's Avatar
    Na sto treba obratiti pozornost kada dodete kod tattoo majstora?

1.) gleda li vas tattoo majstor uopce u oci?
    Zvuci glupo, ali ako se ni vama ne posveti kako spada- kako ce se tek vasoj tetovazi?

2.) nema pozurivanja
    Tetovaza traje cijeli zivot. To nije nesto sto treba pozurivati. Ako vas majstor pozuruje ili mu se neda baviti vama i vasim savrsenim dizajnom- otkantajte ga. Nije jedini.

3.) Povjerenje i udobnost
    vazno je da vjerujete osobi koja vam stavlja trajni crtez na tijelo. Vazno je da vam je polozaj tetoviranja maksimalno udoban, a prostorija ugodna. Ako ste u nezgodnom polozaju, strah vas je, ambijent je koma, a muzika nepodnosljiva- stanite! To ne mora biti tako.. i to su stvari zbog vas tetoviranje moze jace boljeti.

4.) Oprema

IGLA I TUBA MORAJU BITI STERILNI!!!!
    Dakle NE IZVADENI IZ OTOPINE (time ja perem pod, to je dezinficijens) nego zapakirano i sterilno,
    Svaki paketic treba imati indikator sterilnosti. Provjerite ga, TO JE VASE PRAVO!

5.) Rucnici i sav ostali materijal mora biti jednokratan
    dakle nema brisanja raznim krpicama.. iskljucivo dezinficiranje - uzimanje novog jednokratnog pribora-brisanje- pa u smece

6.) Ne dozvolite da vas mazu raznim preparatima
    Npr. ako vas obriju britvicom- NEMA MAZANJA SREDSTVOM PROTIV ZNOJENJA (koje je prije vas bilo na pitaj Boga kome)

7.) Boje koje se koriste moraju biti sterilne
    To znaci da su pred vama ulite u cepic i pred vama nakon koristenja bacene u smece
    Last edited by Hathor Tattoo; 04-02-11 at 21:49.

Hathor Tattoo's Avatar
    a evo.. da nisam samo na teoriji ubacit cu par svojih radova..

pozivam i vas da se pridruzite, kao i druge majstore

Hathor Tattoo's Avatar

Hathor Tattoo's Avatar

persona non gratis
    .. majkumu .. ti si tattoo majstor ..?
    .. a baš sam tražila po netu nekog ..

.. moje dete .. naime .. želi da bude tattoo i pirsing majstor ..
    .. sad je sedmi osnovne .. ali se čini da je prilično čvrsto rešila ..
    .. imaš neke savete .. uputstva .. i tako to ..?

Hathor Tattoo's Avatar
    ja sam zavrsila srednju medicinsku i fakultet dizajn tako da sam savrseno strucna po tom pitanju... medutim u Hrvatskoj zasad jos uvijek ne postoji sluzbeno obrazovanje za tattoo majstora tako da toplo preporucam da, kao i ja, vani zavrsi kod nekog majstora tecaj.

Inace, nije lako biti tattoo majstor.
    Tattoo majstor mora imati odlicno oko i savrseno crtati te imati sva znanja iz njene,, sterilizacije itd itd..

persona non gratis
    ja sam zavrsila srednju medicinsku i fakultet dizajn tako da sam savrseno strucna po tom pitanju...
    O, hvala, hvala, hvala, hvala!

Ima da joj pokažem ovo. Utripovala je kako "ne mora da uči jer joj škola svakako ne treba za tattoo i piercing majstora".
    Sad ima da joj razbucam koncepciju, bwahahahaha

A svakako je pre ove ideje imala fazu "želim u srednju dizajnersku". hajd, videćemo.

gde si ti završila tečaj?
    Ne vidim slike koje si stavila, ne znam je li do mog interneta, ili ...?

Hathor Tattoo's Avatar
    ja sam "zanat" ucila jos davno u Engleskoj, a zatim i kod jednog naseg majstora.

Iskreno- bez srednje medicinske strucne spreme ne bih se usudila raditi ovaj posao:
    a) tecaj ne moze zamijeniti 4 godine ucenja pravila dezinfekcije i sterilizacije
    b) tecaj ne moze zamijeniti predmete koje sam godinama ucila- infektologija, njega bolesnika, zdravstvena njega, anatomija (koja je strasno vazna i kod npr. pirsanja) itd.itd...
    c) bez te skole ne bih se usudila pirsati - pirsanje nije samo busenje i stavljanje nakita. to je stvaranje rane, bas kao i tetoviranje, ali ovdje se pritom moze zahvatiti tetiva, misic, moze se probiti zila...to su stvari koje se dogadaju, to nije mit.
    Vise puta sam cula da je ljudima visio kapak zbog nestrucnog stavljanja pirsinga na obrvu i sl.
    bez odlicnog znanja anatomije nitko te to na tecaju ne moze nauciti.
    d) ljudi koji se dolaze tetovirati/ pirsati nisu uvijek savrseno zdravi. Kako ce ona to prepoznati bez skole i hoce li znati kako postupati sa ljudima u tim situacijama? Mozda da- mozda ne. Ali zato meni ljudi vjeruju. Treba znati i sprijeciti neka stanja npr. nesvjesticu..

mnogo je faktora koji su tu u igri, a najvazniji od svega je ovaj- Onaj tko busi ili tetovira ima ODGOVORNOST prema tim ljudima.
    Osobno se ne bih usudila raditi to da nisam zavrsila tu skolu.. Nije mala stvar raditi nekome ranu preko cijelih leda ne znajuci ima li ta osoba kakvu bolest i ima li nesto sto je presutjela, a sto bi se moglo dogoditi (npr. epilepsija)
    Tetoviranje je prekrasno, ali i stres za organizam. Netko se sa njim nosi super, netko manje dobro.. Majstor je taj koji mora imati sve pod kontrolom.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread