+ Reply to Thread
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 81

Thread: Inteligencija, poslušnost i ljubav prema Bogu

Osobno, koliko sam čitao o njima, cijenim prve kršćanske zajednice. To što su se ljudi družili, razgovarali o svojim problemima, doživljavanjima i što je postojao netko da im ukaže da postoji dio stvarnosti koje nisu svjesni te da im, ako to zatraže, pomogne da ju dožive, smatram pozitivnim.
    .. problem je ovo što ti misliš da je postojao neko ko je mogao pomoći nekom da dio stvarnosti koji za njega ne postoji .. doživi ..
    .. jer taj neko ko bi mogao pomoći nekom .. ne postoji ..

.. daklem .. ja sam shvatio da ti govoriš kako je neko nekom mogao pokazati raj .. ili boga .. ili dušu ..
    .. a ja mislim da nikakav pop ni kršćanin to nije izvježbao čak ni do dana današnjeg .. a isto sam uvjeren i za prve .. samo za isusa ne znam ..
    .. ako ti možeš .. biti ćeš prvi ..
    .. to ti govorim ..

.. ne govorim za priče .. svako može pričati priče .. govorim za .. govoriš za .. pomogne da doživi .. eto .. to ..

.. ćeri jeruzalemske .. ne plačite za mnom .. plačite za sobom .. i za decom svojom ..

Quote Originally Posted by alim View Post
    .. ne govorim za priče .. svako može pričati priče .. govorim za .. govoriš za .. pomogne da doživi .. eto .. to ..
    tako je :: na djelima se poznaju junaci :: danas :: za sutra

(namjerno kazem "za sutra", jer mi ide na zifce zivot za danas :: ja ne vjerujem u smak svijeta :: vjerujem u sutrasnjicu)

Quote Originally Posted by Shady View Post
    To mu je glupo šta je rekao. Možda je on bio neposlušan svojim roditeljima, pa se ''vadi'' po stare dane.
    A možda ti ne znaš o čemu on priča?
    Svaka tvrdnja se može sagledavati dualno,pa tako i ova. U kontekstu činjenice da nam problemi omogućavaju također da se sa njima suočavama i napredujemo,da je nekritičko ponašanje "da,da,u redu,u redu,hoću,hoću..." zastoj u razvoju,... možemo prihvatiti ovu tvrdnju kao afirmativni ukaz.

Gledajmo u tom smislu naprimjer da sve pale duše,anđeli...koji su napustili Boga,rekli "ne" Bogu,ali su se i kroz problem i pouku osvjestile imaju jednu dublju spoznaju grijeha i odvojenosti od Boga nego duše i anđeli koji nisu sagriješili.

Quote Originally Posted by Slap View Post
    Gledajmo u tom smislu naprimjer da sve pale duše,anđeli...koji su napustili Boga,rekli "ne" Bogu,ali su se i kroz problem i pouku osvjestile imaju jednu dublju spoznaju grijeha i odvojenosti od Boga nego duše i anđeli koji nisu sagriješili.
    mislis valjda na POSRNULE duse to je onda OK jer na greskama se uci :: pod time se podrazumijevaju one 'greske' za koje nisi prije znao da su greske, kao i one kojih si bio svjestan ali si eto svejedno zabrazdio pa si se pokajao kad si UVIDIO - kao svaki najnormalniji covjek

ali kad kazes PALE duse, e to ti znaci samo jedno :: prokockao si sve kredite, i oglusio si se na Ljubav :: jedino sto te sljeduje je TALIONICA :: ziva vatra :: dok se ne pretopis ::

znam, tesko je to razumjeti, pogotovo sto same necasne sile koriste tu istu metodu svemira ovdje na zemlji, izigravajuci samoga boga za neka svoja 'naplacivanja' razcuna i za izvodjenje svojih prizemnih prolaznih pravdi

venerijanac's Avatar
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. problem je ovo što ti misliš da je postojao neko ko je mogao pomoći nekom da dio stvarnosti koji za njega ne postoji .. doživi ..
    .. jer taj neko ko bi mogao pomoći nekom .. ne postoji ..

.. daklem .. ja sam shvatio da ti govoriš kako je neko nekom mogao pokazati raj .. ili boga .. ili dušu ..
    .. a ja mislim da nikakav pop ni kršćanin to nije izvježbao čak ni do dana današnjeg .. a isto sam uvjeren i za prve .. samo za isusa ne znam ..
    .. ako ti možeš .. biti ćeš prvi ..
    .. to ti govorim ..

Ne, očito smo se mimoišli u komunikaciji

Složili smo se da unutar čovjeka postoji sve što mu treba da bi, zbog sebe samog, slijedio Božje zakone.

Ali, što mu to vrijedi ako, naviknut da gleda izvan sebe, ne zna kako da pogleda unutar sebe. Na tu sam pomoć mislio

U prvim kršćanskim zajednicama se govorilo o tome kako se čovjek treba ponašati te pomagalo u takvom ponašanju, da bi ušao u kraljestvo Božje. Govorilo se i o tome 'kako na nebu, tako na zemlji'.
    Ne oslobađa pročitana, nego doživljena istina
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    ali kad kazes PALE duse, e to ti znaci samo jedno :: prokockao si sve kredite, i oglusio si se na Ljubav :: jedino sto te sljeduje je TALIONICA :: ziva vatra :: dok se ne pretopis ::
    Posrnule i pale u odnosu na grijeh je isto. I oni što padnu mogu se dići. Ovo boldano,vidim da dobro razumiješ što slijedi za nepokorne;nestanak u duhu iz kojeg su i stvorene ,komprimirane.

Nije to neko strašno prokletstvo,u osobno ništavilo vratit ćese sigurno i neki svjetovno pošteni i moralni ljudi kojima se ne sviđa koncept postojanja boga kao Centra svega !?

Quote Originally Posted by Slap View Post
    Posrnule i pale u odnosu na grijeh je isto. I oni što padnu mogu se dići. Ovo boldano,vidim da dobro razumiješ što slijedi za nepokorne;nestanak u duhu iz kojeg su i stvorene ,komprimirane.

Nije to neko strašno prokletstvo,u osobno ništavilo vratit ćese sigurno i neki svjetovno pošteni i moralni ljudi kojima se ne sviđa koncept postojanja boga kao Centra svega !?
    "sjvetovno postenih i moralnih" je manje u toj 'vatri' nego vjernika koji 'znaju' a opet krse i zastranjuju zbog svoje neposlusnosti i samovolje : dublje padne onaj sto je vise letio i koji je bio blizi Vrhu

bojim se da se nismo razumjeli po pitanju 'konacne vatre'
    ona je konacna i eliminacijska . ona ne pretace, ona brise za u vjecnost, unistava svaki trag postojanja

to je prirodno ciscenje, kao npr aboridzansko paljenje tla kako bi raskrcilo i pripremilo, olaksalo novom zivotu da se rodi . VRSTA skarta koja je totalno iscrpila sve svoje sanse, ide u otpad koji vise nizasta nije dobar i vise ne ide nazad u ciklus . biva eliminiran bez ikakve sanse za daljnjim pretaljivanjem

zato je Covjekova teznja biti/postati vjecna kvaliteta koju niti jedna vatra ne moze unistiti, vec ju samo pretaliti u jos nesto bolje i cisce

priroda i zakoni kreacije su takvi da nece dozvoliti da se ista izgubi sto je valjano, pa ma koliko se trebalo brusiti, kalemiti i taliti . zato se kaze da su 'cudni puti bozji' : bog pronalazi nacina do svake duse kako bi aktivno rasla i sazrijela, postigla svoju puninu

pojam neposlusnosti je relativan - da se ne vracamo na vec gore receno o bozjoj ne/prisutnosti u datoj 'neposlusnosti' . pouka za ljude jednostavnih umova kaze da se djavo trese i strahuje, iako mocan i snazan . ja sam se po tome oduvijek i uvijek orijentirala u zivotu :: naucena sam da imam svoj odnos s Bogom kojega jos uvijek iskristaliziravam i gradim, sto mi je dalo svu odgovornost svih mojih djelovanja na moja ramena :::: po tome cu jednoga dana i odgovarati bogu za ovaj dani mi zivot ::: tako kada god nesto radim, bilo koju 'neposlusnost' i ako se zateknem u bilo kojem 'krivolovu' - nemam niti osjecam ikavoga straha ako je bog samnom, po cemu se i orijentiram da sam na pravom putu i znam da cinim pravo . s druge pak strane, koliko mi se puta desi da naoko izgleda sve bas kako treba biti i da bas sve cinim po najvecoj 'poslusnosti' - ali se tresem, tresem se, da se razumijemo, NE od nekog slatkog uzbudjenja necega 'vraski dobrog' u cemu je itekako i sam bog , vec se tresem od straha kada prepoznam osjecaj krivoradnje, po cemu znam da sam na krivom putu i da Dobro nije samnom

persona non gratis
    (.. mali muzički intermeco ..)

Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    bojim se da se nismo razumjeli po pitanju 'konacne vatre'
    ona je konacna i eliminacijska . ona ne pretace, ona brise za u vjecnost, unistava svaki trag postojanja
    Recimo da nam objavom Odozgo nije dato što se događa sa dušama koje se kao personalne kreacije iz duha rastaču,"nestaju" pošto ne prihvataju Boga kao svoj Život. Pošto smo izgrađeni iz duhovnog materijala "na Božiju sliku i priliku", svakako da energetski ne nestajemo jer energije duha su vječne. Nestajemo kao persone,duše, individualna svijest,ali sve ostalo nam je nejasno.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread