+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 14 of 14

Thread: Prirodna kozmetika - njega tijela

colibri's Avatar
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    Hvala. Isprobati ću

Industrijski proizvodi, pogotovo oni talijanski, su mi dostupni ali nisu se pokazali efikasni. Osim jedne vrste pilinga.
    Kako mi koža inače reagira na konzervanse (nedavno utvrđeno) ne odgovaraju mi.
    Imam mješovito kožu ali pritom vrlo osjetljivu i ekstremno dehidriranu. Svi oblici krema, mlijeka mi 'zasite tj. zamaste' kožu ali dubinske hidratacije nema. Odgovarali su mi samo neki proizvodi sa uljem od argana.
    Nije talijansko vec iz Izraela . Imam i piling od morske soli koji jako dobro dijeluje na moju kozu. U morskoj vodi je i potrebno je jako malo da bi se sve mrtve celule oscistile. Ne mogu ti ga preporuciti posto sam kupila to direktno kod proizvodjaca i nema ga u velikom komercu.

Tatum's Avatar
    Morska sol je dobra i kao piling.

Ja dodam žlicu morske fine soli u piling protiv celulita.
    Idem to tamo reći.

colibri's Avatar
    Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Morska sol je dobra i kao piling.

Ja dodam žlicu morske fine soli u piling protiv celulita.
    Idem to tamo reći.

Hajd ? Znas da sve mozes ocistiti cijelo tijelo i lice ? Moras samo znati dozirati kvantitet . Sta ima jedna druga tema ? Koliko si ih otvorila ?

Tatum's Avatar
    Sjetila sam se jednog recepta za njegu tijela pri sunčanju. No, dakle ulje za sunčanje zvuči preobično..ali skužile ste:

- 1dl maslinovog ulja (ako imate provjereno domaće )
    - 1dl bademovog ulja
    - 5og kakao maslaca (otopljenog , a otopite ga na suncu)
    - eterično ulje kokosa po želji kapi
    ili 10g kokosovog maslaca (otopiti u toploj kupelji)
    - svježi sok mrkve

To se sve promiješa i time se mažete prije sunčanja da upije koža , a onda uvijek netom pri izlasku iz mora.

Jamčim lijepu boju. I ovdje postoji pravilo izbjegavanja sunca u kritično doba dana (od 11-15h), a neki kažu i od 10 već da je sunce jako pa sve do 17...Dojkama posvetiti pažnju pa ih povremeno zaštiti sjenom (pareom od gaze na pr) ili suncobranom
    Važno je znati da se ni lice ne smije previše izlagati jer brže dobije boju a brže se i isušuje koža lica.

To sve promiješati

+ Reply to Thread

Tags for this Thread