+ Reply to Thread
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 99

Thread: Severina kao društvena ikona

Arwen's Avatar
    Quote Originally Posted by y View Post
    Ok, znači - sustav 'vrijednosti' ide u smjeru:

'Važno je biti slavan ili bar biti s nekim tko je slavan'.

Onaj tko je slavan može činiti ono što će anonimnome biti zamjereno - i pri tome će povećati količinu svoje 'slave'.

Možemo li o takvom sustavu vrijednosti govoriti kao o 'poremećenom' sustavu?
    Bingo.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

y's Avatar
    Quote Originally Posted by Miss Wiseass View Post
    Bingo.
    Tko je sve 'generator' takvog sustava vrijednosti?

U kojoj mjeri tko efektivno pridonosi takvom sustavu?

Koji su potencijalni mehanizmi razgradnje takvog poremećenog sustava vrijednosti?

Arwen's Avatar
    Quote Originally Posted by y View Post
    Tko je sve 'generator' takvog sustava vrijednosti?

U kojoj mjeri tko efektivno pridonosi takvom sustavu?

Koji su potencijalni mehanizmi razgradnje takvog poremećenog sustava vrijednosti?
    Puno me pitaš. Svi oni koji sudjeluju u glazbenoj mašineriji? Kao i oni u filmskoj i njima sličnima, koje i proizvode tzv. zvijezde.
    Kao i svi oni koji konzumiraju njihove proizvode, razumije se.

Svojevremeno sam se pitala kako se mogla dogoditi Madonna, koja očajno pjeva i osrednje izgleda, iako je provokativna. Jer, mnogi su igrali na kartu provokacije, ali nisu ostvarili ni približan uspjeh.
    Zašto nekoga poplava izbaci, a nekoga ne, to je teško pitanje...
    Potencijalni mehanizmi? Ne-konzumacija. Ne slušati Severinu i njoj slične, ne kupovati njihove albume, ne ići na takve koncerte, ne kupovati novine koje se njima bave i sl. tome.
    Ali sustav čini većina i široke mase će uvijek imati mentalitet ovce... Bojim se da rješenja nema, dragi Ipsilone...
    Last edited by Arwen; 10-02-11 at 16:24.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.

Tatum's Avatar
    Svojevremeno sam se pitala kako se mogla dogoditi Madonna, koja očajno pjeva i osrednje izgleda, iako je provokativna. Jer, mnogi su igrali na kartu provokacije, ali nisu ostvarili ni približan uspjeh.
    Potencijalni mehanizmi? Ne-konzumacija. Ne slušati Severinu i njoj slične, ne kupovati njihove albume, ne ići na takve koncerte, ne kupovati novine koje se njima bave i sl. tome.
    Ali sustav čini većina i široke mase će uvijek imati mentalitet ovce... Bojim se da rješenja nema, dragi Ipsilone...

Ja sam se svojevremno pitala isto i za Lepu Brenu. čak mi pred njen nastup u Zagrebu rekoše da je ona istinska zvijezda za razliku od Seve...e , pa jebga po čemu? realno , ja trazliku ne vidim uz sav trud. Prateći početak ove starije, rekla bih da je bila na razini Sandre Dabo. Namjerno, naravno. Iz njenih tadašnjih intervjua bilo je vrlo jasno da nije glupa, da stoji iza svake koju kaže . Doduše, prvi njen intervju sam pročitala u jednom popularnom sportskom tjedniku i činilo mi se usprkos mojoj blagoj užasnošću prema njoj, da ta cura ima potencijala. Sve ostalo glede njene popularnosti na cijelom području Balkana ( dakle više od Yuge) je prirodna reakcija na njene nastupe, stil, reklamu i tadašnju provokativnost.
    sve to tražim kod Seve pa ne nalazim.
    Usporedba s Madonnom mi ne stoji. Ne mislim da je Madona kvalitetnija. Možda i mislim. Ne znam. Ajmo se zadržati na "domaćicama".
    Zašto neke poplava izbaci? Ja bi rekla da imaju sreće. Naši konzumenti znaju da od Seve bolje pjeva neki djevojčurak iz bilo kojeg školskog zbora. Znaju da ljepšihi zgodnijih djevojaka pa i žena njene dobi ima na svakoj ulici naših sela i gradova. Ali nije to bit, nije poanta.
    U prilog tome veli i ova crtica iz tog foruma: dakle, jedna forumašica kaže joj, da mi je imati takvo tijelo i lice, na što druga odgovara budeš. kad zaradiš para pa si urediš sve kaj oćeš... Dakle, mjerilo je postavljeno: ko si kupi- taj si i vrijedi. Kupi si pa si imaj. To se zove ulaganje u sebe, svoju osobnost. Ko šiša obrazovanje, izgradnju i nadgradnju sebe, svoje duhovnosti i obrazovanja..koga to znaima...
    Dosat vam je pogledati ponudu tiska i navalu ekskluziva, redkarpeta i ostalog smeća u medijima...

y's Avatar
    Puno me pitaš. Svi oni koji sudjeluju u glazbenoj mašineriji? Kao i oni u filmskoj i njima sličnima, koje i proizvode tzv. zvijezde.
    Kao i svi oni koji konzumiraju njihove proizvode, razumije se.

Pa gledaj, tu ćemo se i Apemant i ja vjerojatno razići u mišljenjima, iako striktno racionalno gledano - mislim da je on u pravu. To je pitanje odnosa spram one Cesarićeve kapi... Mijenja li ona išta?

Gdje si otprilike bila prije 17-18 godina?

Madonna mi je još jedan dobar primjer... uvijek me podsjeti na onu pjesmu
    "I love you baby, but face it - she's Madonna; no man on Earth could say that he don't want her"

Arwen's Avatar
    Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Ja sam se svojevremno pitala isto i za Lepu Brenu. čak mi pred njen nastup u Zagrebu rekoše da je ona istinska zvijezda za razliku od Seve...e , pa jebga po čemu? realno , ja trazliku ne vidim uz sav trud. Prateći početak ove starije, rekla bih da je bila na razini Sandre Dabo. Namjerno, naravno. Iz njenih tadašnjih intervjua bilo je vrlo jasno da nije glupa, da stoji iza svake koju kaže . Doduše, prvi njen intervju sam pročitala u jednom popularnom sportskom tjedniku i činilo mi se usprkos mojoj blagoj užasnošću prema njoj, da ta cura ima potencijala. Sve ostalo glede njene popularnosti na cijelom području Balkana ( dakle više od Yuge) je prirodna reakcija na njene nastupe, stil, reklamu i tadašnju provokativnost.
    sve to tražim kod Seve pa ne nalazim.
    Usporedba s Madonnom mi ne stoji. Ne mislim da je Madona kvalitetnija. Možda i mislim. Ne znam. Ajmo se zadržati na "domaćicama".
    Zašto neke poplava izbaci? Ja bi rekla da imaju sreće. Naši konzumenti znaju da od Seve bolje pjeva neki djevojčurak iz bilo kojeg školskog zbora. Znaju da ljepšihi zgodnijih djevojaka pa i žena njene dobi ima na svakoj ulici naših sela i gradova. Ali nije to bit, nije poanta.
    U prilog tome veli i ova crtica iz tog foruma: dakle, jedna forumašica kaže joj, da mi je imati takvo tijelo i lice, na što druga odgovara budeš. kad zaradiš para pa si urediš sve kaj oćeš... Dakle, mjerilo je postavljeno: ko si kupi- taj si i vrijedi. Kupi si pa si imaj. To se zove ulaganje u sebe, svoju osobnost. Ko šiša obrazovanje, izgradnju i nadgradnju sebe, svoje duhovnosti i obrazovanja..koga to znaima...
    Dosat vam je pogledati ponudu tiska i navalu ekskluziva, redkarpeta i ostalog smeća u medijima...
    Možda Madonna pjeva bolje od Severine, ali i ja pjevam bolje od svoje susjede. Niti jedna od nas, pak, ne pjeva dovoljno dobro. A pogotovo ne tako da zaslužujemo status zvijezde.

Maloprije sam baš razmišljala, nedavno sam se bila raspalila na Index.hr. S jedne strane to je portal koji objavljuje ono o čemu drugi šute, nije tajna da se nikoga ne boji i da promiče pravednost i jednakost u društvu. Međutim na njemu je obilje žutila. I ne samo to, jezik kojim se katkad piše ispod je očekivane i poželjne razine.

Sasvim sam sigurna, recimo, da modijskih redikula, poput bivšeg bračnog tandema Gotovac npr., ne bi ni bilo da na Indexu nisu u nastavcima objavljivali njihove retardirane istupe u javnosti. Čemu to? Vlasnik će reći- zbog opstanka na tržištu. I to ti je to, bog kapitalizma: profit. I tu milosti nema, pa tako ni ukusa ni morala, a osobito ne stvarnih, pravih uzora.

Mediji i čitatelji su u nekakvoj perverznoj simbiozi, ravnopravno ovise jedni o drugima.

Godinama sam pisala kolumne za jedan portal. Najprije mi je imponiralo što me čitaju tisuće, onda je vlasnik krenuo s navlačenjem širokog čitateljstva cicama i guzicama (slikama s inih događanja), pa mi je počelo smetati što mi kolumne stoje pored nečijih bradavica.
    Onda su mi i prijatelji počeli govoriti da moja kolumna čudno strši na toj stranici, pa sam zaključila da mi je vrijeme otići. Iako je portal još tu, još objavljuje cice i guzice i još piše glupave viceve kojima se nitko ne smije i još se uzaludno nada mojim budućim kolumnama, čitanost mu nije bitno porasla. A ljudi koji su mene čitali, više ne dolaze. Treba dakle, pogoditi ne samo što čitatelji žele, već i pravi trenutak- za Index je to bilo, gle paradoksa, objavljivanje Severinine, kako je ona to slatko nazvala, intime.

Jer je upravo to, očito, pobudilo velik interes. Toliki da je Index poletio na tim krilima i još uvijek leti, makar danas dobiva neki drugi vjetar u leđa. Tako da i to treba znati, kad nešto jeftino toplo servirati.

Što jedan Feral Tribune, recimo, nije htio, ako je i znao, pa je znamo i kako skončao.

y's Avatar
    Godinama sam pisala kolumne za jedan portal. Najprije mi je imponiralo što me čitaju tisuće, onda je vlasnik krenuo s navlačenjem širokog čitateljstva cicama i guzicama (slikama s inih događanja), pa mi je počelo smetati što mi kolumne stoje pored nečijih bradavica.
    Onda su mi i prijatelji počeli govoriti da moja kolumna čudno strši na toj stranici, pa sam zaključila da mi je vrijeme otići.
    O, draga moja, pa ti nisi dovoljno 'radila' na sebi, nisi išla u korak s trendovima, nisi dovoljno 'napredovala'. ccc

Arwen's Avatar
    Neću ja, Y, podilaziti većini, bez brige. Znam da sama ne mijenjam mnogo, ali barem živim po svome.

Apemante
    Tada si ti garant bio maloljetan, pa koristim 5 amandman da ništa ne odgovorim.

Tatum's Avatar
    A pogotovo ne tako da zaslužujemo status zvijezde.

Što jedan Feral Tribune, recimo, nije htio, ako je i znao, pa je znamo i kako skončao.
    Status zvijezde, zaključili smo, a i ti si navela na to , ne dolazi po zasluzi- ne u današnje vrijeme kad djeluju ova pravila izvitoperenih mjerila vrijednosti.

A što reći za novinare? Ima časnih primjera i divnh ljudi, ali pomalo se tržište i potražnja mijenja na svoju štetu pa time i novinari postaju isti..ili slični...

+ Reply to Thread

Tags for this Thread