+ Reply to Thread
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 11 to 20 of 87

Thread: Mata - pozitivni i negativni učinci

.. eto vidiš .. ti ističeš svoje mišljenje .. ja svoje .. a ja .. što no pesma veli .. samo pevam svoj bluz .. bez namere vidne ..
    .. a ti me možeš brisati .. tvoja je tema i sve u njoj .. prerasporedi što i kako .. i bićeš čovek .. što no pesma veli .. sine moj ..

.. a ja .. još iz teme ..
    .. ti maštu uveo i odmah rasporedio .. a ja ti velim .. pa čekaj .. razmisli malo .. i to što je ima .. već je zanimljivo ..

.. da ti ispričam .. a sto puta sam već .. ali mi se sviđa ..
    .. dva pijanca .. opet pijani .. i shvate .. ne valja .. i dogovaraju se .. ovo bilo posljednji put .. nikad više .. nemere se tako .. odsad nema alkohola ni pijanstva .. no ćedu živjeti ko normalni ljudi .. i vasceo će komšiluk da i fali .. .. ali ..
    .. nađu neku bocu .. punu .. pomirišu .. konjak .. jaoj .. aj digidaj .. šta sad ..
    .. veli jedan .. ja ću uzeti u jednu ruku iza leđa .. ti pogađaj ruku .. ako pogodiš .. još to popijemo .. i onda gotovo .. a ako ne pogodiš .. ja izlijem sve ..
    .. stavi ovaj iza leđa .. a ovaj drugi pogađa .. .. desna ..
    .. a ovaj koji ima bocu kaže .. čekaj bre .. ne moraš odmah .. razmisli malo ..

venerijanac's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    venerijance, ne cini mata covjeka da skace na nekoga kao pas, vec njegov pseci nagon
    Matarija, ponavljana iz dana u dan, pretvara um u nekontrolirani stroj.

Ako je matarija lijepa, onda je to najbolji put ka prekasnom kajanju (mislim na naneseno zlo drugim ljudima).

A ako je runa, o nečemu nepovoljnom to bi se moglo dogoditi, onda je to put u paniku (eto, mu ubije enu u panici da će ga napustiti).
    Ne oslobađa pročitana, nego doivljena istina
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Quote Originally Posted by venerijanac View Post
    A ako je ružna, o nečemu nepovoljnom što bi se moglo dogoditi, onda je to put u paniku (eto, muž ubije ženu u panici da će ga napustiti).
    taj se covjek treba rijesiti svojih ruznih slika (koje su moglr biti izazvane na razne ancine: od halucinacija nakon nekih antidepresiva, do traumaticnog ikustva ostavljenog)

ovdje je rijec o mastanju zdrave, urvnotezene i pozitivne osobe, zar ne?

sto se tice tvojega upitnika grupnoga mastanja (vizija) ili mastanja u dvoje ... sto ima ljepse od toga!!!
    planine pokrece!

venerijanac's Avatar
    alime,
    neću te brisati.

A reci ti meni što bi rekao ljudima koji iz godine u godinu, iz navike, siju pšenicu i onda se nadaju da će ove godine ubrati kukuruz, a ne kao lani, preklani, ...., žito?

venerijanac's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    taj se covjek treba rijesiti svojih ruznih slika (koje su moglr biti izazvane na razne ancine: od halucinacija nakon nekih antidepresiva, do traumaticnog ikustva ostavljenog)

ovdje je rijec o mastanju zdrave, urvnotezene i pozitivne osobe, zar ne?

sto se tice tvojega upitnika grupnoga mastanja (vizija) ili mastanja u dvoje ... sto ima ljepse od toga!!!
    planine pokrece!
    Znači, mata doputena samo 'zdravima'

A to ako spozna da se do bliskosti u ljubavi moe doći i na sigurniji način. Bi li i dalje branila matu?

.. hvala .. to mi dosta znači ..

.. za pšenicu ne znam ništa .. a nisam siguran da za maštu .. sada .. ti znaš ..

.. u svakom slučaju .. postavi se jednostavno .. pa se gleda opet .. kako je govorio pokojni svati đeronimo .. to jest .. ovako ..

.. postoji stvarnost .. postoji strah .. postoji mašta .. postoji čovjek ..
    .. sada ćemo čovjeka zamjeniti izrazom .. duša .. zamjena iz .. artpurartističkih .. ili po naški .. iz sportskih razloga ..

.. prvi slijed misli ..
    .. stvarnost uzrokuje strah ta maštu ta stvara slike koje kvare dušu ..

.. drugi slijed misli ..
    .. duša može biti tako čvrsta da ju nikakve slike ne poljuljaju nikakva mašta nikakav strah i nikakva stvarnost ..

.. eto vidiš .. i šta sad .. ?

..

venerijanac's Avatar
    alime,
    ona priča o penici je bila samo aluzija na činjenicu da se ljudi dre čvrsto svojih navika, pa i onda kada se pokau neuspjenima.
    Ovaj svijet jeste prepun mate, ali i sukoba i patnji koje ta mata ne uspijeva rijeiti. To jeste činjenica. O svemu ostalom moemo raspravljati.

Postoji definicija sretnika i nesretnika koja glasi:

sretnik se lako odriče svoje sreće, očekujući jo veću, a
    nesretnik se grčevito dri svoje nesreće, plaeći se jo veće

Kako ja gledam na meni dostupan svijet, većina ljudi se ponaa kao nesretnici

Ovaj svijet jeste prepun mašte, ali i sukoba i patnji koje ta mašta ne uspijeva riješiti.
    .. eto .. a sad seljačko razmišljanje postavlja takva pitanja ..

.. ko je prvi .. sukob i patnja ili mašta ..
    .. da li mašta rješava sukob i patnju .. pa bi patnja bila veća da ne maštamo raj .. ?

.. i ono pitanje sa početka ..

.. odakle mašta .. odakle svijest .. zašto je tu .. da varamo sukob i patnju .. ? .. a da ju zamrznemo i zanemarimo .. ? .. tu maštu .. ?

Tatum's Avatar
    Imala sam svoj post na ovu temu, ali sam krivo klinila i obrisala ga..
    Dobro je da je tako, jer s onim što je tamo pisalo, ova bi rasprava vjerojatno krenila u drugom smislu.

Naime, čitajući vas , na trenutke se zbunim pa mi nije jasno što je mašta o kojoj se priča? Je li to ideja koja se rađa u svrhu ostvarivanja nekog plana ili skup misli uljepšanih od pravog i istinskog stanja ? Ili je to ideja koja stvara svijet za uživanje dok je u glavi? Svjesni smo da naša mašta nije uvijek ostvariva i znamo da ne bi bila odobrena od okoline?
    Pri tom ne mislim na planiranje ubojstva ili samoubojstva ili još gore o nekoj bolesnoj maštariji...
    DAkle, moja ja maštarja da živim pod morem. To mi je nešto u čemu uživam kad zaplovim.
    Inače je moja mašta da sam ja visoka vitka plavooka plavuša.
    Što je u tim maštanjima dobro? Da se onda jako dobro osjećam, boje podmorja su nestvarne a ja sam predivna, bajkovito lijepa žena ..
    Što je loše u tome? Pa loše je što je to visoki let, niski pad...jbg

venerijanac's Avatar
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. eto .. a sad seljačko razmiljanje postavlja takva pitanja ..

.. ko je prvi .. sukob i patnja ili mata ..
    .. da li mata rjeava sukob i patnju .. pa bi patnja bila veća da ne matamo raj .. ?

.. i ono pitanje sa početka ..

.. odakle mata .. odakle svijest .. zato je tu .. da varamo sukob i patnju .. ? .. a da ju zamrznemo i zanemarimo .. ? .. tu matu .. ?
    Mata je uvijek prva, ona pokreće čovjeka.

Ma koliko se nekome njegova predodba sklada činila logična, poeljna, ako nije usklađena sa predodbom sklada druge osobe, sklad između njih nije moguć.

To vrijedi i na kolektivnoj razini, između drava.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread