+ Reply to Thread
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 64

Thread: Mudrost vs razumnost

venerijanac's Avatar
    Quote Originally Posted by y View Post
    Ne znam. Da bih to znao, morao bih prvo poznavati sva očekivanja. Ono što bi (eventualno) izostalo iz svih (ma čijih) očekivanja - moglo bi biti 'neočekivano' u nekom apsolutnom smislu.
    Jesi li kada bio suočen sa rješenjem nekog problema, a koje ti prije, uza sva razmišljanja, nije palo na pamet. Naprosto je došlo iznenada i sve je sjelo na svoje mjesto?
    Ne oslobađa pročitana, nego doživljena istina
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

y's Avatar
    Quote Originally Posted by venerijanac View Post
    Jesi li kada bio suočen sa rješenjem nekog problema, a koje ti prije, uza sva razmišljanja, nije palo na pamet. Naprosto je došlo iznenada i sve je sjelo na svoje mjesto?
    Da, ali to nema veze s onako (općenito) postavljenim pitanjem. To je za mene bilo neočekivano.

.. veliki čovjek .. koji sliči isusu .. postoji u ovom smjeru .. u smjeru pokazanom ovime ..
    .. taj ne djeluje .. ne razmišlja .. taj je u stanju promatrača .. ali .. to stanje izgleda kao djelatno .. kao da svojom voljom i promatranjem može micati svijet ..
    .. taj je na smiraju nagona .. na smiraju strasti .. na smiraju osjećaja .. ne zna za ljubav i mržnju .. osjeća .. blaženstvo ..
    .. taj ne osjeća strah .. osjeća se dovoljno snažan .. ali i dovoljno miran ..
    .. taj ne traži .. ne razmišlja .. on vidi .. on zna .. može se reći intuitivno ..
    .. ali iz čega to proizlazi .. ?
    .. iz njegove povezanosti sa svijetom .. sa svime oko sebe ..
    .. iz prirode te veze .. koja zavisi od stanja u kojem postoji ..
    .. kao što je veza vida vezana za neke organe .. sluha za druge .. tako postoje i razne druge veze .. od kojih neke ne možemo dotaknuti .. zato što smo takvi kakvi jesmo .. a nismo takvi kakvi bi trebali biti da bi tu vezu ostvarili ..

.. ne .. one tvoje rečenice nisu neovisne o pretpostavci .. za koju ja znam da pretpostavljaš ..

y's Avatar
    Alime, kako bi ti mogao znati što ja pretpostavljam/ne pretpostavljam?

venerijanac's Avatar
    Quote Originally Posted by y View Post
    Da, ali to nema veze s onako (općenito) postavljenim pitanjem. To je za mene bilo neočekivano.
    Pa ovdje i jeste bila riječ o tome kako se mudrost općenito manifestira. Uvijek, nenadano i sa neočekivanim rješenjem.
    Ne oslobađa pročitana, nego doživljena istina
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

y's Avatar
    Quote Originally Posted by venerijanac View Post
    Pa ovdje i jeste bila riječ o tome kako se mudrost općenito manifestira. Uvijek, nenadano i sa neočekivanim rješenjem.

Ja sam se nadovezao na Alimov upis br. 16 u kojem mi je postavio pitanje. Sve što sam pisao je logički dosljedno, a Alim je u upisu br. 24 'zastranio'.

Kud će nas to odvesti... za sada još ne znam, ne vrijedi 'trčati pred rudo'.
    Last edited by y; 11-02-11 at 22:59.

.. pa to je suština moje filozofije .. da ja postojim .. ovdje gdje postojim .. i odavde gledam .. ono što vidim zovem svijet ..
    .. vidim tebe .. tvoje riječi .. cvijetaš ružama .. i ja kažem ti si grm ruže .. sličan mom komšija žiki ..

y's Avatar
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. pa to je suština moje filozofije .. da ja postojim .. ovdje gdje postojim .. i odavde gledam .. ono što vidim zovem svijet ..
    .. vidim tebe .. tvoje riječi .. cvijetaš ružama .. i ja kažem ti si grm ruže .. sličan mom komšija žiki ..
    Alime, pusti sad svojeg 'komšiju žiku', jer te preslikavanje pretpostavljenih osobina i načina razmišljanja svojstvenih tom tvojem (bilo stvarnom/bilo izmišljenom) 'komšiji žiki' - dovodi u zablude, kao što se pokazalo u tvojem upisu br. 16.

.. šta ima u tom 16 .. ?
    .. a znam .. u 16 ima .. odi pa vidi ..
    .. a da sam mislio da si ti pomislio da u tom 16 nečeg ima .. nebi ni pitao ..
    .. kontinuerano parlarči di lakrime ..

+ Reply to Thread

Tags for this Thread