+ Reply to Thread
Page 3 of 50 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 498

Thread: Znanstvene potvrde da je Kuran od Boga

Quote Originally Posted by Harun View Post

gluposti kako ce jedan nepismen arap kao muhamemd, niti je znao citati ni pisati da otkrije ove naucne cinjenice a daleko su od zemlje u svmieru, i duboko u moru, i nije samo ovo ima toga jos cu ja postirati pa ces da vidis koliko ima svega.
    A nije ti palo na pamet da je on kontaktirao mnoge, npr. perzijske i grčke liječnike i druge znanstvenike... ? Pa ne mora znati čitati da bi znao da je zemlja okrugla, do tog su došli još stari grci (a i oni vjerojatno nisu bili prvi).
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by dux pessimus View Post
    @Harun - tu se slažem sa sanjom, u gotovo svemu što kaže. Naime, za gotovo sve znanstvene tvrdnje iznesene u Kur'anu postoje dokazi ili sugestije o tome da su preuzete od drugih civilizacija. Naravno, zanimljivo je da dosad nijedna od tvrdnji iz Kur'ana nije oborena kao neistinita - ali to svejedno ne dokazuje da je Kur'an od Boga. Da dokazuje, islam bi bio ZNANSTVENA grana, a ne religijska. Uostalom, znamo iz povijesti da je Muhamed imao vizije - kao i mnogi prije i poslije njega. To dokazuje da nije bio šarlatan i varalica, ali ne dokazuje da su te vizije od Boga.
    absolutno pogresno, to je sad nagadjanje, bez dokaza, pokazi mi te knjige drugih civilizacija koje su napisale o Big bang ili sirenju univerzuma

a ja koliko znam ovo je officijelna nauka koja stoji iza toga

Širenje i starost Svemira. Teorija Velikog praska

Najvažnije otkriće kosmologije, širenje Svemira, je provedeno na osnovu opservacija crvenog pomaka i kvantificirano Hubbleovim zakonom. Ako posmatramo ovo širenje unatrag, pristupa se gravitacionoj singularnosti, prilično apstraktnom matematičkom konceptu, koji može i ne mora se podudarati sa stvarnošću. Ovo je prekretnica teorije Velikog praska, dominantnog modela u kosmologiji danas. Starost Svemira se procjenjuje na oko 13,7 milijardi godina, s nepouzdanošću od 200 miliona godina, prema NASA-inom projektu zvanom Wilkinsonova Mikrovalna Anizotropna Proba (WMAP). Ipak ovo se temelji na pretpostavkama za koje važi osnovni model korišten za analizu podataka. Ostale metode za procjenjivanje starosti Svemira daju različite godine starosti.

Fundametalni aspekt Velikog praska može se danas vidjeti u opservaciji koja se zasniva na činjenici da što su galaktike dalje od nas to brže od nas odmiču. Također se može uočiti pri kosmičkom mikrovalnom pozadinskom zračenju koje je mnogo slabije zračenje od onog skorije nastalog nakon Velikog praska. Ovo pozadinsko zračenje je značajno uniformno u svim pravcima, koje su kosmolozi pokušavali objasniti početnim periodom brze inflacije (širenja) uz Veliki prasak.
    Hubbleov zakon
    Edwin Hubble (1888 - 1953), otkrio je 1929. proporcionalnost između udaljenosti pojedine galaksije i njenog crvenog pomaka. Ova pojava je nazvana Hubbleov zakon. Crveni pomak je protumačen kao Dopplerov pomak uslijed udaljavanja galaksije. Jednadžbe za Dopplerov efekt govore da su pomak valne duljine prema crvenom i brzina udaljavanja proporcionalni (za brzine mnogo manje od brzine svjetlosti). Zajedno s Hubbleovim zakonom dobivamo proporcionalnost između udaljenosti galaksije i njene brzine udaljavanja: što je galaksija udaljenija, brže se udaljava od nas. Ovo, pak, navodi na zaključak da je svim galaksijama trebalo podjednako vremena za pomak od početne pozicije do današnjeg položaja
    .

a kuran je koliko ja znam star oko 14000 godina bez ikakvih teeskopa doslo se do tih informacija

Da dokazuje, islam bi bio ZNANSTVENA grana, a ne religijska.
    nrazumijes zasto imaju takve stvari u kuranu, mozda se pitas zasto ce naucni ajeti u relgijskoj knjizii, pa upravo zato sto BOg zna da ce u buducnosti ljudi otkrivati teleskopa i ostala cuda i potvrdjivati istinitost kkurana

evo sta Bog kaze:

Mi cemo im pružati dokaze Naše u prostranstvima svemirskim, a i u njima samim dok im ne bude sasvim jasno da je Kur'an istina." Fussilet 53

Pokazacu Ja vama, doista, dokaze Svoje, zato Me ne pozurujte
    Kuran

Uostalom, znamo iz povijesti da je Muhamed imao vizije - kao i mnogi prije i poslije njega. To dokazuje da nije bio šarlatan i varalica, ali ne dokazuje da su te vizije od Boga
    odakle njemu vizija sta ima milijarde svjetlosnih godina daleko od nase zemlje, naprimjer u pocetku da je univerzum bio dim, kako je to mogao nekom vizijom vidjeti, mislim to je sad sve nagadjanje od vas u ovom slucaju.

Ali evo sad jedan druga stvar, ako kuran nije od Boga, i ako su to sve muhammedove vizije , znaci da je to muhammed sve sam izmislio vizijama nekakvim, pitajmo se onda kakav je to muhammed imao cilj ? sta je to htio da postigne sa kuranom

Posto dok je bio mlad prije islama bio je Bogat a cim je poceo da propvjeda Kuran, postao je siromah, zato sto se nije mogao baviti trgovinom kao prije jer se morao koncetrisati na sirenje islama koje mu je Bog naredio. Jeli to mozda muhamemd htio bogastvo i ugled sa kuranom ?

pa nudili su mu u pocetku islama, glavni ljudi u mekki, da muhamemd postani kralj, davali su mu da izabere najljepse zene , i davali su mu bogastvo samo da ti ostavio islam i kuran, a to nije htio ucinti jer je kurn od Boga, i vrijednije je od njihovih ovozemljaskih dobara.

tako da se to lahko moze oboriti vase tvrdnje, jer dovoljno je citati o muhamedovu zivotu da uvidis da to nema veze svezom.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post
    @Harun, daj stavi ono za valove!

U visokoj atmosferi, kao i u dubokom moru, postoje dva tipa vrlo dugih valovitih formacija: Rossby-jevi valovi i Kelvinovi valovi.
    Oni predstavljaju gibanja najduljih dimenzija na našoj planeti.
    Gibanje tih valova u oceanima vrlo je sporo - oni trebaju npr. nekoliko mjeseci da prijeđu Pacifik (to je utvrđeno mjerenjima prilikom istraživanja poznate pojave "El-Nińo" u obalnom području Ekvadora i Perua).
    Oni se šire, odnosno, putuju po termoklini, sloju morske vode, koji razdvaja gornji dio oceana (što je u direktnoj vezi s atmosferom) od dubokog, znatno mirnijeg, dijela oceana.

Dubina termokline se mijenja tokom godine od desetak metara ljeti pa do skoro 1000 metara zimi (u prosjeku).
    Površinska uzburkanost i vrtloženje morske vode postepeno se gubi i potpuno zamire ispod termokline, međutim, ako zračne struje dovedu do nakupljanja i dizanja površinske morske vode u nekom području, to će uzrokovati kompenzacijsko spuštanje (downwelling) termokline uz suprotnu pojavu dizanja (upwelling) termokline.
    U oba slučaja na termoklini mogu nastati valoviti poremećaji, koji se onda dalje šire i predstavljaju valove u dubokom moru.

.
    Valovi u morskim dubinama u Kuranu

Allah kaze u kuranu:

24:40. Ili kao tmine u moru dubokom, prekriva ga talas, iznad njega talas, iznad njega oblaci. Tmine, jedna iznad druge. Kad bi izvadio ruku svoju, jedva bi je vidio!24:40 A onaj kome Allah ne načini svjetlo, tad nema za njega svjetla nikakva
    Mlivo prevod

sta kaze nauka o ovome

This verse mentions the darkness found in deep seas and oceans, where if a man stretches out his hand, he cannot see it. The darkness in deep seas and oceans is found around a depth of 200 meters and below. At this depth, there is almost no light (see figure 15). Below a depth of 1000 meters there is no light at all.1 Human beings are not able to dive more than forty meters without the aid of submarines or special equipment. Human beings cannot survive unaided in the deep dark part of the oceans, such as at a depth of 200 meters.

Figure 15: Between 3 and 30 percent of the sunlight is reflected at the sea surface. Then almost all of the seven colors of the light spectrum are absorbed one after another in the first 200 meters, except the blue light. (Oceans, Elder and Pernetta, p. 27.)

Scientists have recently discovered this darkness by means of special equipment and submarines that have enabled them to dive into the depths of the oceans.

We can also understand from the following sentences in the previous verse, “...in a deep sea. It is covered by waves, above which are waves, above which are clouds....”, that the deep waters of seas and oceans are covered by waves, and above these waves are other waves. It is clear that the second set of waves are the surface waves that we see, because the verse mentions that above the second waves there are clouds. But what about the first waves? Scientists have recently discovered that there are internal waves which “occur on density interfaces between layers of different densities.”2 (see figure 16).

Figure 16: Internal waves at interface between two layers of water of different densities. One is dense (the lower one), the other one is less dense (the upper one). (Oceanography, Gross, p. 204.)

The internal waves cover the deep waters of seas and oceans because the deep waters have a higher density than the waters above them. Internal waves act like surface waves. They can also break, just like surface waves. Internal waves cannot be seen by the human eye, but they can be detected by studying temperature or salinity changes at a given location.3

Harun's Avatar
    A nije ti palo na pamet da je on kontaktirao mnoge, npr. perzijske i grčke liječnike i druge znanstvenike... ? Pa ne mora znati čitati da bi znao da je zemlja okrugla, do tog su došli još stari grci (a i oni vjerojatno nisu bili prvi).

dobro eto recimo mogao je saznati od prijasnjih naroda da je zemlja okrugla, a da mi reci kako je mogao saznati za neke stvari koje su milijarde svjetlosnih godina daleko od zemlje ,bez ikakvog teleskopa, ako kazes nekom vizijom, to je onda vec nagadjanje i nema osnove nikakve.

absolutno pogresno, to je sad nagadjanje, bez dokaza, pokazi mi te knjige drugih civilizacija koje su napisale o Big bang ili sirenju univerzuma

a ja koliko znam ovo je officijelna nauka koja stoji iza toga

a kuran je koliko ja znam star oko 14000 godina bez ikakvih teleskopa doslo se do tih informacija
    Harune, stari grci su znali mnogo o kretanju nebeskih tijela. Promatrali su kretanje zvijezda i konstelacije istih. Tema je preširoka da bih sad išao u svaku pojedinu tvrdnju, no evo ti samo natruhu:
    http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=13520

Ovdje se iznosi i:
    "A sama Zemlja leži čista u čistom nebu, na kojem su zvijezde, a zovu ga eterom mnogi od onih koji o tom obično govore; a ono mu je kažu talog, što se uvijek slijeva u dubine zemaljske…..Veli se dakle, prijatelju moj, da je prije svega Zemlja sama, kad bi je tko odozgo gledao, na pogled kao lopta od dvanaest komada kože, šarena, raznih boja, za koje nam kao za ogled mogu biti boje naše, što ih slikari upotrebljavaju."

Može protupitanje? Kako su GRCI bez teleskopa i aparature znali kako izgleda zemlja iz daljine, i kako su znali da je okrugla?

nrazumijes zasto imaju takve stvari u kuranu, mozda se pitas zasto ce naucni ajeti u relgijskoj knjizii, pa upravo zato sto BOg zna da ce u buducnosti ljudi otkrivati teleskopa i ostala cuda i potvrdjivati istinitost kkurana

evo sta Bog kaze:

Mi cemo im pružati dokaze Naše u prostranstvima svemirskim, a i u njima samim dok im ne bude sasvim jasno da je Kur'an istina." Fussilet 53

Pokazacu Ja vama, doista, dokaze Svoje, zato Me ne pozurujte
    Kuran
    Ma Harune, jedna je stvar što ja MISLIM, što ja VJERUJEM ili što ja RAZUMIJEM - a sasvim druga je li to znanstveni dokaz. Ja osobno vjerujem da je Muhamed imao vizije koje ni sam nije znao protumačiti pa ih je opisao onako kako ih je znao i umio. I slažem se da će se istinitost tih vizija potvrditi. No to nije 100% dokaz, jer će uvijek biti kritike od strane nemuslimana prema musimanima u stilu "reinterpretirate ajeta kako vam se svidi, a da je znanost rekla drukčije, vi bi reinterpretirali drukčije". Shvaćaš? Nisam JA osobno protiv, ali moram gledati stvari objektivno.

odakle njemu vizija sta ima milijarde svjetlosnih godina daleko od nase zemlje, naprimjer u pocetku da je univerzum bio dim, kako je to mogao nekom vizijom vidjeti, mislim to je sad sve nagadjanje od vas u ovom slucaju.

Ali evo sad jedan druga stvar, ako kuran nije od Boga, i ako su to sve muhammedove vizije , znaci da je to muhammed sve sam izmislio vizijama nekakvim, pitajmo se onda kakav je to muhammed imao cilj ? sta je to htio da postigne sa kuranom

Posto dok je bio mlad prije islama bio je Bogat a cim je poceo da propvjeda Kuran, postao je siromah, zato sto se nije mogao baviti trgovinom kao prije jer se morao koncetrisati na sirenje islama koje mu je Bog naredio. Jeli to mozda muhamemd htio bogastvo i ugled sa kuranom ?

pa nudili su mu u pocetku islama, glavni ljudi u mekki, da muhamemd postani kralj, davali su mu da izabere najljepse zene , i davali su mu bogastvo samo da ti ostavio islam i kuran, a to nije htio ucinti jer je kurn od Boga, i vrijednije je od njihovih ovozemljaskih dobara.

tako da se to lahko moze oboriti vase tvrdnje, jer dovoljno je citati o muhamedovu zivotu da uvidis da to nema veze svezom.
    Sa svime ovime se slažem, Muhamed nije imao skriveni motiv, to dokazuje njegovo ponašanje. Da, odbio je kurejšite kad su mu nudili sijaset stvari samo da više šuti o Allahu i Objavi. Ali on nije htio ni čuti. Samo to još uvijek ne dokazuje (na stranu osobna vjera, vjera nije dokaz, to pokušavam reći) da je Kur'an od Boga. To što bi recimo meni bilo drago da se dokaže da jest, sasvim je druga stvar.
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

Harun's Avatar
    Harune, stari grci su znali mnogo o kretanju nebeskih tijela. Promatrali su kretanje zvijezda i konstelacije istih. Tema je preširoka da bih sad išao u svaku pojedinu tvrdnju, no evo ti samo natruhu:
    http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=13520

Ovdje se iznosi i:
    "A sama Zemlja leži čista u čistom nebu, na kojem su zvijezde, a zovu ga eterom mnogi od onih koji o tom obično govore; a ono mu je kažu talog, što se uvijek slijeva u dubine zemaljske…..Veli se dakle, prijatelju moj, da je prije svega Zemlja sama, kad bi je tko odozgo gledao, na pogled kao lopta od dvanaest komada kože, šarena, raznih boja, za koje nam kao za ogled mogu biti boje naše, što ih slikari upotrebljavaju."

Može protupitanje? Kako su GRCI bez teleskopa i aparature znali kako izgleda zemlja iz daljine, i kako su znali da je okrugla?
    da bi se saznalo jeli zemlja okrugla netrabaju ti teleskopi i aparati za to, samo kompas. da nista drugo dovoljno ti je ici u jednom smjeru i da se vratis nazad na isto mjesto da bi skuzio da je zemlja okrugla.

Ma Harune, jedna je stvar što ja MISLIM, što ja VJERUJEM ili što ja RAZUMIJEM - a sasvim druga je li to znanstveni dokaz. Ja osobno vjerujem da je Muhamed imao vizije koje ni sam nije znao protumačiti pa ih je opisao onako kako ih je znao i umio. I slažem se da će se istinitost tih vizija potvrditi. No to nije 100% dokaz, jer će uvijek biti kritike od strane nemuslimana prema musimanima u stilu "reinterpretirate ajeta kako vam se svidi, a da je znanost rekla drukčije, vi bi reinterpretirali drukčije". Shvaćaš? Nisam JA osobno protiv, ali moram gledati stvari objektivno.
    dobro, ti mislis tako ,ja nemislim da su to bile vizije, jer meni to vise lici na nagadjanje, mozda je vizije, mozda su vanzemaljci itd itd

reinterpretirate ajeta kako vam se svidi, a da je znanost rekla drukčije, vi bi reinterpretirali drukčije
    pa evo naprimjer evolucija, ta teorija kaze jedno sto officijelna nauka kaze a mi kazemo suportno , zasto i to nismo interpretirali kako bi isli niz dlaku sa naukom.

da bi se saznalo jeli zemlja okrugla netrabaju ti teleskopi i aparati za to, samo kompas.
    da nista drugo dovoljno ti je ici u jednom smjeru i da se vratis nazad na isto mjesto da bi skuzio da je zemlja okrugla.
    Ne treba ti ni kompas. Grci su došli do spoznaje da je okrugla upravo po promatranju zvijezda i matematičkim proračunima. A nisu ni oplovili zemlju pa da bi tako znali. No eto, sad si sam odgovorio na svoje pitanje "kako je Muhamed znao da se zvijezde udaljuju bez teleskopa?". Eto upravo tako, ljudi su promatrali položaje zvijezda kroz duga vremenska razdoblja, i vidjeli da nisu statične, da se pomiču. A Muhamed nije morao čak ni imati viziju da bi to znao, mogao je naprosto čuti to od nekog tadašnjeg znanstvenika ili astronoma.

dobro, ti mislis tako ,ja nemislim da su to bile vizije, jer meni to vise lici na nagadjanje, mozda je vizije, mozda su vanzemaljci itd itd
    Ali te vizije (koje je imao Muhamed) su od Boga, moje skromno mišljenje. A i mnogi su drugi poslanici imali vizije.

Harun's Avatar
    Eto upravo tako, ljudi su promatrali položaje zvijezda kroz duga vremenska razdoblja, i vidjeli da nisu statične, da se pomiču. A Muhamed nije morao čak ni imati viziju da bi to znao, mogao je naprosto čuti to od nekog tadašnjeg znanstvenika ili astronoma.
    nebih ja bas rekao, nigdje jos nisam procitao da su grci rekli zvijzezde se udaljavaju jedna od druge, pa zato se i univerzum siri, to je rekao edwin hubble pocetkom 19 stoljeca a ne grci kao sto ti tvrdis.

Ali te vizije (koje je imao Muhamed) su od Boga, moje skromno mišljenje. A i mnogi su drugi poslanici imali vizije
    vizije od Boga, to si upravu

Harun's Avatar
    Allah jos u 600 stoljecu porucio ljudima da je moguce izaci u svemir uz pomoc velike energije/power engleski / Sultan arapski

Allah kaze

55:33. O skupino džinna i ljudi! Ako uzmognete da prodrete iz zona nebesa i Zemlje, tad prodrite! Nećete prodrijeti, izuzev s energijom!

arapska rijec Sultan u ovom ajetu u prevodu na engleski znaci power ili energija na nasem sila, snaga, energija

koliko trebate benzina da bi prodrli kroz zemljinu atmosferu i otisli u svemir, jako puno benzina treba, kao sto vidite na raketi kad spaljuje taj bezin

Allah kaze u kuranu o kostima koje postaju kameni fosili i zeljezo

49. Oni govore: "Zar kada se u kosti prašinu pretvorimo, zar ćemo, kao nova bića, doista biti oživljeni?"
    50. Reci; "Hoćete, i da ste kamenje ili gvožđe
    51. ili bilo kakvo stvorenje za koje mislite da ne može biti oživljeno." – "A ko će nas u život vratiti?" – upitaće oni, a ti reci: "Onaj koji vas je i prvi put stvorio", a oni će prema tebi odmahnuti glavama svojim i upitati: "Kada to?" Ti reci: "Možda ubrzo!

sta nauka kaze o ovome

Fosili (na latinskom, fossus, što znači "iskopan") su mineralizovani ili drugačije sačuvani ostaci - ili druge vrste tragova i otisaka (poput tragova stopala) - životinja, biljaka i drugih organizama. Budući da se fosili nalaze u stijenama i sedimentnim stratama, također su poznati i pod nazivom fosilni zapisi.

fosili postaju zeljezno nakon izvjesnog vremena

skamenjen fosil krokodila

Iron pyrite/

The mineral iron pyrite, FeS2, can occur in igneous, metamorphic and sedimentary rocks. It is often found in fossil shells, and can become a problem in museum collections because it may React with oxygen and water to form compounds that may destroy the specimen.

http://www.utexas.edu/tmm/npl/glossary.htm izvor

odakle je muhammed znao da kosti postaju kamenje pa onda prelaze u zeljezo , na nasem Pirit

Pirit

The Fly's Digestive Miracle - Mentioned in the Holy Quran and Confirmed by Science!

Allah kaze:

73. O ljudi! Navodi se primjer, zato ga poslušajte. Uistinu! Oni koje prizivate mimo Allaha, neće stvoriti muhu, makar se skupili radi nje. A ako bi im muha nešto ugrabila, ne bi to od nje izbavili. Slab je tražilac, i traženo!
    .

الذباب

Science has proven that flies digest their food before they eat it. They literally vomit digestive and dissolving substances on the food particle to dissolve it whole into liquid and then they suck it all in. So yes, it is absolutely true that once the fly successfully takes away a food particle from us, we absolutely can not bring that food particle back from it, because it had already been digested and dissolved by the fly before the latter even took off.

"Flies cannot chew. They have to suck up their food....When a housefly lands on our food, it vomits on the food. The digestive juices, enzymes, and saliva in the vomit begin to break down and dissolve the food. The fly can then suck up the liquid food with its sponge-like mouth parts and its proboscis.

The Quran's Miracle is Confirmed!

There is no question that the food particles that are taken away by the fly can not be brought back from it! They would've been dissolved and digested even before the fly takes off.

persona non gratis
    gotovo sve znanstvene tvrdnje iznesene u Kur'anu
    U Kuranu nema znanstvenih tvrdnji, jer Kuran nije znanstvena knjiga - nije je pisao znanstvenik, ne bazira se na znanstvenoj metodologiji, nije proizvod niti istraivanja niti znanstveno-teorijskog rada.

Dakle, repeticio est mater studiorum: u Kur'anu nema znanstvenih tvrdnji.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread