+ Reply to Thread
Page 50 of 50 FirstFirst ... 40 48 49 50
Results 491 to 498 of 498

Thread: Znanstvene potvrde da je Kuran od Boga

tehuti's Avatar
    Quote Originally Posted by whaevs View Post
    Da ima lajk, lajko bi ti ovo
    Deizam i panteizam su vrlo kompatibilni sa znanošću i sa razumom. Meni je draži nedualizam (nije isto što i monizam) koji je kompatibilan sa svime.

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    Također, složio bih se s ovim.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Harun's Avatar
    Hermaphroditism is very common in flowering plants; over 85% are hermaphroditic, whereas only about 6-7% are dioecious and 5-6% are monoecious. - Heilbuth, J.C. (2000). Lower species richness in dioecious clades. American Naturalist 156: 221-241 (izvor)

Pa, momcino, gdje se u Kur'anu spominju hermafroditi?
    Pa spomenuto je sve u tom kuranskom stihu gore gdje se kaze "u parovima niče bilje raznovrsno".

A= biljka

A(+) musko
    A(-) zensko
    A(+-) hermafrodit

Kad se kaze u parovima onda obuhvata sve.

Ovako A(+) je par sa A(-) a dok je biljka A(+-) par sama sebi.

Tako da u recenici "u parovima niče bilje raznovrsno" vec obuhvatilo sve biljke.

Harun's Avatar
    Dalje, da se malo vratim na ovo sto sam govorio, sta je Albert Einstein rekao o Bogu:

“I do not believe in the God of theology who rewards good and punishes evil. My God created laws that take care of that. His universe is not ruled by wishful thinking, but by immutable laws.”
    vec vidim rupu u toj izjavi od Ejnstajna,

I do not believe in the God of theology who rewards good and punishes evil

drugim rijecima, nevjerujem u pravednog BOga, jer BOg koji nagradjuje i kaznjava ko zaluzi je pravedan Bog.

Jer da nema suda i da nas nece suditi Bog na sudnjem danu, i da se sve zavrsava sa smrcu, onda BOg nebi bio pravedan, jer neko je rodjen ovako neko onako, neko bogat neko siromah, neko lijep neko ruzan, neko zdrav neko bolestan , neko sretan neko nesretan, i da nema SUdnjeg dana i Boga nebi bilo pravde onda, to znaci Bog ako postoji nebi bio pravedan. SUdnji dan zato postoji da bi se uspostavila konacna pravda , nagardjen onaj ko zasluzuje i kaznjen onaj ko zadluzuje.

Jer milosevic ode na onaj svijet bez ikakve kazne na ovome svijetu, i ako nebi bilo sudnjeg dana, nebi bilo ni pravde i kad ga Bog nebi kaznio za njegova djela i sta je sve prouzrokovao onda bi se pitali jeli taj Bog pravedan ili nije.

Bog kaze za sebe:

6. I sigurno ćemo pitati one kojima smo poslanike slali, a pitaćemo, doista, i poslanike,

7. i izložićemo im, pouzdano, sve što o njima znamo, jer Mi nismo odsutni bili.

8. Mjerenje toga dana biće pravedno: oni čija dobra djela prevagnu, oni će šta žele postići;

9. a oni čija dobra djela budu lahka, oni će, zato što dokaze Naše nisu priznavali, stradati.

10. Mi smo vas na Zemlji smjestili i na njoj vam sve što je potrebno za život dali. – A kako vi malo zahvaljujete!

101. Mi nismo prema njima bili nepravedni, već oni sami prema sebi. I kada bi pala naredba Gospodara tvoga, ništa im nisu pomogla božanstva njihova kojima su se, a ne Allahu, klanjali, samo bi im propast njihovu povećali.

102. Eto, tako Gospodar tvoj kažnjava kad kažnjava sela i gradove koji su nasilje činili. Kažnjavanje njegovo je zaista bolno i strašno.
    Last edited by Harun; 20-07-11 at 07:31.

Quote Originally Posted by Harun View Post
    Pa spomenuto je sve u tom kuranskom stihu gore gdje se kaze "u parovima niče bilje raznovrsno".

A= biljka

A(+) musko
    A(-) zensko
    A(+-) hermafrodit

Kad se kaze u parovima onda obuhvata sve.

Ovako A(+) je par sa A(-) a dok je biljka A(+-) par sama sebi.

Tako da u recenici "u parovima niče bilje raznovrsno" vec obuhvatilo sve biljke.
    Nije tacno.

Kad se kaze "U parovima nice biljno raznovrsno" Misli se u parovima. Mislise na muske i zenske. Misli se na dvije stvari. Par= jedan i jedna.

Zasto konstanto potezes ka tom dvosmislenoscu?

Quote Originally Posted by Harun View Post
    vec vidim rupu u toj izjavi od Ejnstajna,

I do not believe in the God of theology who rewards good and punishes evil

drugim rijecima, nevjerujem u pravednog BOga, jer BOg koji nagradjuje i kaznjava ko zaluzi je pravedan Bog.

Jer da nema suda i da nas nece suditi Bog na sudnjem danu, i da se sve zavrsava sa smrcu, onda BOg nebi bio pravedan, jer neko je rodjen ovako neko onako, neko bogat neko siromah, neko lijep neko ruzan, neko zdrav neko bolestan , neko sretan neko nesretan, i da nema SUdnjeg dana i Boga nebi bilo pravde onda, to znaci Bog ako postoji nebi bio pravedan. SUdnji dan zato postoji da bi se uspostavila konacna pravda , nagardjen onaj ko zasluzuje i kaznjen onaj ko zadluzuje.

Jer milosevic ode na onaj svijet bez ikakve kazne na ovome svijetu, i ako nebi bilo sudnjeg dana, nebi bilo ni pravde i kad ga Bog nebi kaznio za njegova djela i sta je sve prouzrokovao onda bi se pitali jeli taj Bog pravedan ili nije.

Bog kaze za sebe:

6. I sigurno ćemo pitati one kojima smo poslanike slali, a pitaćemo, doista, i poslanike,

7. i izložićemo im, pouzdano, sve što o njima znamo, jer Mi nismo odsutni bili.

8. Mjerenje toga dana biće pravedno: oni čija dobra djela prevagnu, oni će šta žele postići;

9. a oni čija dobra djela budu lahka, oni će, zato što dokaze Naše nisu priznavali, stradati.

10. Mi smo vas na Zemlji smjestili i na njoj vam sve što je potrebno za život dali. – A kako vi malo zahvaljujete!

101. Mi nismo prema njima bili nepravedni, već oni sami prema sebi. I kada bi pala naredba Gospodara tvoga, ništa im nisu pomogla božanstva njihova kojima su se, a ne Allahu, klanjali, samo bi im propast njihovu povećali.

102. Eto, tako Gospodar tvoj kažnjava kad kažnjava sela i gradove koji su nasilje činili. Kažnjavanje njegovo je zaista bolno i strašno.
    Ma joj, nek si se ti nasao da nadjes rupu u Einsteinovoj izjavi, da mi peticiju napravimo da se Albertu oduzmu nagrade i priznanja i daju tebi?

Pricam sa zidom, nista od tebe nisam naucio (Osim mozda da su vjernici nevjerovatno uskomiljeni), tako da ja i ti nemamo sta vise pricati. Samo se nerviram bezveze gledajuci lika sto fanaticno ponavlja jednu te istu stvar.

ja tebi svu srecu zelim na kojem god svijetu ti zavrsio.
    Last edited by whaevs; 20-07-11 at 09:45.

Harun's Avatar
    dobro onda zavrsavamo pricu, tebi tvoje vjerovanje meni moje, ali kad smrt dodje onda cemo znati sta i kako i imali Boga, a ako ima Boga a nisi htio da vjerujes u njega pored svih argumenata onda si nadrljao ko crni crnjac,1:0 za mene sto bi se reklo a ako nema Boga nikom nista,0:0 onda, postajemo nistavilo.

Bog kaze za Kraj u kuranu:

A da ti je vidjeti nevjernike u smrtnim mukama, kada andjeli(smrti) budu ispružili ruke svoje prema njima: 'Spasite se ako možete! Od sada ćete neizdržljivom kaznom biti kažnjeni zato što ste o Allahu ono što nije istina iznosili i što ste se prema dokazima Njegovim oholo ponašali.'“ (Prijevod značenja Kurana sura El-En'am, 93.)

i reci(im muhammede): “Istina dolazi od Gospodara vašeg, pa ko hoće – neka vjeruje, a ko hoće – neka ne vjeruje!” Mi smo nevjernicima pripremili vatru čiji će ih dim sa svih strana obuhvatiti; ako zamole pomoć, pomoći će im se tekućinom poput rastopljene kovine koja će lica ispeći. Užasna li pića i grozna li boravišta.(Kuran)

ziv ti meni bio i duga vijeka dozovio. pozdrav

Harun's Avatar
    Kuransko znanstveno cudo, "kako zalediti sjenku"

na ovom videu mozete vidjeti kako u stvarnosti se moze sjenka zalediti, upravo ono sto Bog kaze u Kuranu

BOg kaze:

25:45. Zar ne vidiš kako Gospodar tvoj sjenu rasprostire – a da hoće, ostavio bi je da miruje -, i kako smo uredili da na nju Sunce utiče,

Ako je Kuran od ljudi kako su ljudi mogli znati da se sjenka moze zalediti?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread