+ Reply to Thread
Page 1 of 50 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 498

Thread: Znanstvene potvrde da je Kuran od Boga

Harun's Avatar
    size="tall"

Znanstvene potvrde da je Kuran od Boga

Ima mnogo ajeta (stihova) u Kur'anu, koje je nauka potvrdila tek u skorije vrijeme.
    Ti ajeti (stihovi) su objavljeni Muhammedu od strane Boga u 6. stoljecu u pustinji; kad nije bilo teleskopa, mikroskopa, racunara i pojacala, kad su ljudi vjerovali da je zemlja ravna...

Krenimo redom:
    (Za pocetak cemo uzet samo neke)

Big bang u kuranu

Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali, i da Mi od vode sve živo stvaramo? I zar neće vjerovati?
    (21- Al-Anbiya’, 30)

da bi se ustnovilo da svemir potice iz Big banga, jedne tacke, onda moramo prvo znati da se univerzum siri , jer ako se udaljava jedno od drugog zakljucak je ako se vracamo u prvobitno stanje to je onda Big bang.

Sirenja univerzuma u kuranu

Mi smo nebo moći Svojoj sazdali, i Mi ga, uistinu, širimo.
    (51-Az-Zariyat, 47)

ovdje imamo potvrdu da se univerzum siri, ja vas pitam , kojim se to teleskopom koristili ljudi da vide zvijezde i galaksije kako se odmicu jedna od druge i na taj nacin ustanovili da se cijeli univerzum siri ? i Jos da kazem da se ovo tek otkrilo od edwina hubble u 19 stoljecu, koji je uspio sa teleksopom da otkrije da se univerzunm siri.

Univerzum u pocetku bio dim

Zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još dim bilo.....
    (41 – Fussilat, 11)

evo kako je izgledao svemir u pocetku o kojem govori BOg u kuranu

A new star forming out of a cloud of gas and dust (nebula), which is one of the remnants of the "smoke" that was the origin of the whole universe. (The Space Atlas, Heather and Henbest, page 50)

Zapitajte se kojim su to ljudi teleskopom gledali u ovaj dim koji je milijarde svjetlosnih godina daleko od nase zemlje, kako je uopste moguce da neko izjavi ovako nesto u 6 stoljecu u pustinji kad su ljudi govorili da je zemlja ravna ?

Barijera izmedju slatke i slane vode u prirodi

25:53. On je dvije vodene površine jednu pored druge ostavio – jedna je pitka i slatka, druga slana i gorka, a između njih je pregradu i nevidljivu branu postavio.

Figure 14: Longitudinal section showing salinity (parts per thousand ‰) in an estuary. We can see here the partition (zone of separation) between the fresh and the salt water. (Introductory Oceanography, Thurman, p. 301, with a slight enhancement.) (Click on the image to enlarge it.)

video, ronici pronalaze ispod vode Halocline barijeru izmedju slane i slatke vode

Pitam vas kako su uspjeli ljudi da rone tako duboko i dugo bez kisik boca i ronilacke opreme u 6 stoljecu ?

Barijera izmedju razlicitih mora

55:19. Pustio je dva mora da se dodiruju,
    20. između njih je pregrada i oni se ne miješaju

Figure 13: The Mediterranean sea water as it enters the Atlantic over the Gibraltar sill with its own warm, saline, and less dense characteristics, because of the barrier that distinguishes between them. Temperatures are in degrees Celsius (C°). (Marine Geology, Kuenen, p. 43, with a slight enhancement.) (Click on the image to enlarge it.)

Kako je neko mogao znati da manje slana voda od vise slanje vode iz jednog mora se ne mijesa sa drugim more, kad se radi o velikim dubinama , gdje je mrak, hladno, i nemoze se vidjeti golim okom to ?

Kako je iko mogao da zna za ove stvari u tom stoljecu, ovo su za mene jaki dokazi da Kuran jedino moze doci od Boga a ne od ljudi koji vjeruju da je zemlja ravna ploca.

Da cujem sta vi mislite odakle su ove informacije dosle, s obzirom da tad nije bilo, teleskopa, mikroskopa, racunara i pojacala da se ovo sve pronadje ?

................

Multipla skleroza i kako je pobijediti
    Last edited by Harun; 16-02-11 at 11:58.

S obzirom da je Satana najjači znanstvenik ne isključujmo mogućnost da je Kuran od Satane.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    S obzirom da je Satana najjači znanstvenik ne isključujmo mogućnost da je Kuran od Satane.
    ovaj argument je tako lahko pobiti , bez neki veci napora

evo vidi sam

BOg odgovara na tu tvoju tvrdnju u kuranu:

210. Kur’an ne donose sotone/šejtani,
    211. nezamislivo je da to oni čine; oni to nisu mocni/kadri,
    212. oni nikako ne mogu da ga prisluškuju
    .

ako opet tvrdis da je mozda i ovo sotona napisao kako bi prevario , haj da pogledamo sledece ajete

Bog odgovara ili po tvome "sotona kaze"

53. Reci robovima Mojim da govore samo lijepe riječi: - jer bi sotona/šejtan mogao posijati neprijateljstvo među njima, šejtan je, doista, čovjekov otvoreni neprijatelj (Kuran)

sta mislis jeli sotona kaze ovo , pazite se narode ja sam vam otvoreni neprijatelj

ili ovo

BOg kaze: ili po tebi "sotona kaze"

200. A ako sotona/šejtan pokuša da te na zlo navede, ti potraži utočište u Allaha, On uistinu sve čuje i zna. Kuran

sta mislis jeli sotona kaze ako te ja pokusam navesti na zlo ti trazi pomoc kod Boga

ova dva ajeta iz kurana su ti dovoljna kao dokaz da to nije od Sotone, cak sta vise oni ga nemogu slusati , posto ih to przi i bjeze u tom slucaju.

Quote Originally Posted by Harun View Post
    ova dva ajeta iz kurana su ti dovoljna kao dokaz da to nije od Sotone, cak sta vise oni ga nemogu slusati , posto ih to przi i bjeze u tom slucaju.
    "Zanimljivo". Nije od Sotone samo zato što govornik kurana tvrdi "Ova riječ nije od Sotone"? Što bi prevarant drugo trebao reći?

Možeš li zamisliti da je Sotona napisala vedsku objavu Bhagavad Gitu? Naravno da možeš jer tamo mnogo toga imamo suprotno Kuranu. I tamo "Sotona" glumi Boga riječima: "Na mene treba misliti kao na onog koji sve zna i koji se posvuda nalazi". Pa se ti sad snađi.

persona non gratis
    Zaključak ovog topica je da ti, Harun, nemaš blage veze o tome šta je to nauka.

Bog kome je potrebno da ga brane šestim argumentima, nije bog.
    (iliti: ne verujem da je bogu potrebno da ga brane šestim argumentima)

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Meho View Post
    He' ba.

Šta znači šesti argument ?

Ne znam pa šta.
    Nisam broj'o.
    Ne mogu sve znat
    Možda drugi znaju
    Kad ne znam pitam.

A vidim ti znaš, znaš svašta, mada ti to ne pomaže da lupaš gluposti.
    Ne osvrći se na moje duže rečenice.
    Fokusiraj se na boldirano

Šesti argument je argument koji ne stoji, i koji ukazuje na nepostojanje vere i/ili sigurnosti u onoga koji se šestim argumentom služi da bi nešto odbranio, ili na moguću manjkavost toga što se brani.

Citat je sledeći:
    Ako imaš pet dobrih argumenata, ne poteži šesti, koji ne stoji, jer će se svi hvatati upravo za taj šesti, a drugo, pokazaćeš da ni sam nisi siguran u valjanost prvih pet.
    Ako neko ko nema blage veze s tim šta je nauka (što je Harun pokazao ne samo na ovoj temi, nego i na temi o kreacionizmu i evoluciji, koju sam pažljivo iščitala), a koristi nauku (znači ono o čemu nema pojma) kako bi dokazao postojanje Boga, onda taj:

1. upravo daje argument onima koji znaju šta je nauka da se postavljaju protiv, uzimajući njega kao primer ignoramusa (pa se onda vrše generalizacije tipa "svi vernici su glupi" - čime odbija druge ljude od vere, jer niko ne želi da ga smatraju glupakom, zar ne? )

2. pokazuje da sam dovoljno ne veruje u boga koga brani, jer da veruje, ne bi mu bilo potrebno pozivanje na šeste argumente

3. stvara sliku postojanja nekakvog jadnog boga kome je potrebno da ga brane šestim argumentima (bog je istina, i ako koristiš laži da bi ga branio, ti pljuješ na njega; a svako poturanje vlastitog neznanja kao "istine" je laž)

Jel dovoljno ili treba još?

persona non gratis
    Zamisli, Harune, da osvane knjiga pod tvojim imenom, naziva "Autobiografija" gde su izneseni razni "sočni detalji" iz tvog života.

Ti se buniš, kažeš: "Nisam ja to napisao", ali, neko otkrije skrivenu kameru u tvojoj kući, pogleda, ustanovi da sve što je napisano u knjizi stoji, i komisija kaže:

"Znanstveno smo dokazali da knjiga Autobiografija potiče od Haruna, jer video snimci potvrđuju da sve što je napisano zaista stoji."

To što bi oni rekli je glupost, ili nije glupost?

persona non gratis
    Nauka nema apsolutno nikakve veze s bogom.
    Ona niti ga dokazuje, niti ga opovrgava.

Jedino mesto gde ona otvara prozor kroz koji se bog može nazreti, je kvantna fizika (u koju se ja, iskreno, slabo razumem; ali se trudim da saznam više; i znam da tu dolazi do suočavanja sa starim zenonovim paradoksom).

Upravo zbog tih stvari, među vrhunskim naučnicima današnjice - među kojima su vernici zaista retki - najviše vernika ima upravo među fizičarima.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Meho View Post

Mislim slično se i alim ponaša
    doduše
    povremeno

[/CENTER]
    Navodiš me da na tebe bacim nekoliko vlaških kletvi, a to će za tebe biti nezgodno iz dva razloga:
    1. stradaćeš od kletve
    2. stradaćeš od boga, jer si me naveo da činim greh (bacam kletve)

Prema tome, voć jour lengviđ.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    "Zanimljivo". Nije od Sotone samo zato što govornik kurana tvrdi "Ova riječ nije od Sotone"? Što bi prevarant drugo trebao reći?

Možeš li zamisliti da je Sotona napisala vedsku objavu Bhagavad Gitu? Naravno da možeš jer tamo mnogo toga imamo suprotno Kuranu. I tamo "Sotona" glumi Boga riječima: "Na mene treba misliti kao na onog koji sve zna i koji se posvuda nalazi". Pa se ti sad snađi.
    neshvatas nista de da ponovimo

zar bi sotona sam na sebe upozoravao narod

200. A ako sotona/šejtan pokuša da te na zlo navede, ti potraži utočište u Allaha, On uistinu sve čuje i zna. Kuran

sta mislis jeli sotona ovo napisao?

hej narode ako vas pokusam navesti na zlo trazit pomoc kod Boga

+ Reply to Thread

Tags for this Thread