+ Reply to Thread
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 61 to 69 of 69

Thread: Koja je svrha postojanja čovjeka?

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Daj mi nekoliko linkova o islamskim studijama koje govore da Kuran uči da je Harun živio sa Muhammedom i sa braćom Adamovih sinova i kćeri, te da su se Harun i Muhammed udaljili od Boga i rodili na Zemlji? Gdje Muhammed govori o tome?

A tko će ostati na zemlji ?
    Daj mi nekoliko linkova o islamskim studijama koje govore da Kuran uči da je Harun živio sa Muhammedom i sa braćom Adamovih sinova i kćeri, te da su se Harun i Muhammed udaljili od Boga i rodili na Zemlji? Gdje Muhammed govori o tome?
    o cemu ti svega ti, to ti ne stoji, nema nikakvih dokaza, jer kuran ne govori to sto ti pises

A tko će ostati na zemlji ?
    nece niko, jer krajni cilj je ili raj ili pakao, a ja jos nikog nisam vidio da je vjecno ostao na zemlji, pa kako me mozes to pitati ?
    Last edited by venerijanac; 22-02-11 at 17:08.

Mali prije si citirao kuran koji po tebi to govori a sada sve opovrgavaš!?
    Last edited by venerijanac; 22-02-11 at 17:09.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Mali prije si citirao kuran koji po tebi to govori a sada sve opovrgavaš. Znao sam ja da ti nisi sposoban za te rasprave.
    nisam, nego ti nisi shvatio suštinu
    duse su samo stvorene u dalekoj proslosti , a one se udahnjuju u bebe u majcinom stomaku.
    Last edited by venerijanac; 22-02-11 at 17:06.

Quote Originally Posted by Harun View Post
    nisam, nego ti nisi shvatio suštinu
    duse su samo stvorene u dalekoj proslosti , a one se udahnjuju u bebe u majcinom stomaku.
    Duša je istinska osobnost a ne duša kroz tijelo,odnosno da je tek čovjek nešto.
    Last edited by venerijanac; 22-02-11 at 17:06.

član
    Quote Originally Posted by Shady View Post
    Da li, po vama, čovjekovo postojanje ima neku svrhu?
    Servantes je u drugoj temi postavio to vječito pitanje i već se začela diskusija.
    To pitanje svakako zaslužuje posebnu temu.

Dakle, jesmo li plod slučajnosti, ili postojimo sa nekim ciljem? Ako svrha postoji koja je to?
    A ako pak svrhe nema, kako se vi mirite sa tim? Kako to podnosite?
    Tema je prava, aktualna iako je stara. Meni je to pitanje isto ili slično pitanjima: Koja je svrha postojanja psa, majmuna, konja, mačke, lava. šarana, hrasta i t.d.
    Svrha postiojanja svih živih bića je je da održavaju svojj život, da obnvaljaju svoj život samostvaranjem i da održvaju druge živote. To je i svatrha čovjeka. Jasno je da čovjek stvara samoga sebe iz sebe polarnom interakcijom žensko - muško. jasno je i to da održava svoj život, održavaju i druge živote, ali izgleda nitko se ne usudi reći da je svrha postiojanja čovjeka obnoviti cjelokuipni žiot na zemlji i stvoriti novi, viši od vlastitog života. Dakle svrha čovjeka je da putem čovječanstva ( umnoženi čovjek ) stvori sve ono što nazivamo prirodom, ili što se u Bibliji navodi kao stvaranje Boga. Divna plemenita svrha čovjeka. Moež li biti bolja.

član
    Quote Originally Posted by dux pessimus View Post
    Svrha postojanja?
    Vratiti se Bogu.
    Točno!
    Put čovjeka je od Boga k Bogu, od Ishodišta do Ishodišta kako piše u mojim radovima. Do te spoznje dolazi se samo ako se prate atributi Boga i Čovjeka na vremenskoj distanci evolucije.

član
    Quote Originally Posted by venerijanac View Post
    Pa možda jeste svrha Homo sapiensa sapiensa da bude predak Homo spiritusu . Budućnost, realno, ne možemo znati, ali pretpostaviti da je evolucija završila, znači skončati u samodopadnosti.

Koja je svrha čovjekova postojanja, može se otkriti, ako čovjek krene istraživati uzroke i otkrivati načine da se oslobodi svojih uvjetovanja - ne pitajući se što će postati kada ih se oslobodi. Je li čovjek stvorenje koje može svijesno mijenjati samog sebe i tako postati prvo samosvjesno stvorenje?
    Jedni kažu daje evolucija vrsta prestala i otpočla neka druga, ona kulturološka. Moje je gledišt da evolucija traje i dalje, ali sada na razini Čovjeka i čovječnstva. Čovjek i čovječnatsvo očigledno evoluiraju, samo je pitanje kuda? Prema mojim istraživanju prema HOMOTERASU, makrosvemirskom biću likom čovjelčanstva. Već je više takvih gledišta u svijetu!!

tehuti's Avatar
    Svrha postojanja? Da čovjek postane Bogom. Tj. da dosegne istinski altruizam i jednakost forme sa stvoriteljem. Jedino tako može živjeti u uniji sa kozmičkim zakonima i drugim ljudima.

član
    Svrha postojanja Čovjeka analogna je svrsi postojanja njegove satnice. Ako znamo svrhu postojnaj stanice znamo i svrhu postojanja Čovjeka. Znamo li svrhu postojanja stanice? Neki znaju,a neki ne.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread