+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 25

Thread: Je li se Bog ikada ikome objavio?

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Matija View Post
    Ali već sam rekao da ja vjerujem u Boga. To što smatram da nam se izravno nije obratio ne znači da ne vjerujem u njega.

Ali gdje se ti onda ne slažeš sa mnom kad kažem da Bog nigdje, ništa, nikome nije rekao? Sad, pak, izgleda ko' da i ti tako misliš. Pomalo me zbunjuješ.
    kako nam se nije obratio, naravno da nam se obratio

i to preko KUrana i svojih poslanika, abrahama, mojsija, isusa, muhammeda, i ostalih

Allah se obraca:

2. Ne objavljujemo Kur’an da se mučiš,
    3. već da bude pouka onome koji se boji, -
    4. objavljuje ga stvoritelj Zemlje i nebesa visokih,
    5. Milostiv, koji upravlja svemirom svim.
    6. Njegovo je što je na nebesima i što je na Zemlji i što je između njih i što je pod zemljom
    !

255. Allah je – nema boga osim Njega - Živi i Vječni! Ne obuzima Ga ni drijemež ni san! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemji! Ko se može pred Njim zauzimati za nekoga bez dopuštenja Njegova?! On zna šta je bilo i prije njih i šta će biti poslije njih, a od onoga što On zna – drugi znaju samo onoliko koliko On želi. Moć Njegova obuhvata i nebesa i Zemlju i Njemu ne dojadi održavanje njihovo; On je Svevišnji, Veličanstveni!Kuran

Ali gdje se ti onda ne slažeš sa mnom kad kažem da Bog nigdje, ništa, nikome nije rekao? Sad, pak, izgleda ko' da i ti tako misliš. Pomalo me zbunjuješ
    kako nije nista rekao , pa koliko je samo govorio svojim poslanicima prije muhammeda

a preko muhammeda je objavio kuran cijelom covjecanstvu, orginalni Kuran na arapskom je jedina knjiga trenutno na ovom svijetu koja je od pocetka do kraja 100% Bozija knjiga, gdje licno Bog govori, i niko drugi, ne muhammed , niti neko deseti, nego samo Bog.

a to sto ti nevjerujes da se BOg obratio covjecanstvu preko kurana , to je druga stvar, ali i to je lahko dokazati ,samo covjek treba izabciti oholost iz svoga srca kad traga za Bogom, i treba poniznan biti pred Bogom, i sa cistom savjesti, eh tek onda si stvoario uslove da ti Bog ukaze na pravi put, a ako imalo u svom srcu covjek pokaziva oholost onda nece Bog vjerovatno ukazati na pravi put, i tad prepusta covjeka samom semi i prepusta ga u ruke sotoni.

zasto Bog neda nekim ljudima da ga upoznaju, pa upravo zato sto BOg ni najmanje netolerise oholost,

Bog kaze:

146. Odvratiću od znamenja Mojih one koji se budu bez ikakva osnova na Zemlji oholili. I kakav god oni dokaz vide neće ga vjerovati: ako vide pravi put – neće ga kao put prihvatiti, a ako vide stranputicu – kao put će je prihvatiti. To zato što će dokaze Naše poricati i što će prema njima ravnodušni biti.

jer ako se covjek oholi, stvarnost se u njegovim ocima mijenja, dobro postaje zlo, zlo postaje dobro i onda nezna se kojim putem da se krene. sve postane maglovito i nejasno.

jer ti je pred ocima ovo

ako vide pravi put – neće ga kao put prihvatiti, a ako vide stranputicu – kao put će je prihvatiti

na koji nacin se ovo desava , Bog objasnjava i to

Bog kaze:

36. Onome ko se bude slijepim pravio da ne bi Milostivog veličao, Mi ćemo sotonu/šejtana natovariti, pa će mu on nerazdvojni drug postati;

37. oni(sotone) će ih od pravog puta odvraćati, a ljudi će misliti da su na pravom putu

kad covjek se ponasa oholo, Bog ga prepusti totalno sotoni, a sotona mu daje pogresne misli, i pogresne ideje kako bi ih sto vise u zabludu odveo i na kraju u pakao.

EH tek nam je onda jasno, zasto nekim kad spomenes alkhol za njega je to pravi put, iako mu alkhol moze zivotu dohakati, a kad mu spomenes islam koji ce mu zastiti zivot mrak mu pada na oci, tek onda shvatamo ajete gdje Bog kaze ako vide pravi put – neće ga kao put prihvatiti, a ako vide stranputicu – kao put će je prihvatiti.

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Harun, ovo o čemu pišeš, nije tema. Post će ti biti prebačen na odgovarajuću temu, kad se ukaže moderator.

Molim vas, sve, držite se tema kako bi mogli lakše pratiti njihove sadržaje.

Hvala.

Quote Originally Posted by Harun View Post
    kako nam se nije obratio, naravno da nam se obratio

i to preko KUrana i svojih poslanika, abrahama, mojsija, isusa, muhammeda, i ostalih
    Pa, zaboga, to i govorim, nije nam se sam obratio, već preko posrednika! Bog nam se izravno nije obratio! Da, preko posredika možda jest, iako ja smatram samo preko jednog.
    Previše zaključaka izvlačiš o meni iz te moje jedne jedine tvrdnje. Pozdrav

enky, sori...

član
    Quote Originally Posted by Matija View Post
    enky, sori...
    Zašto enky? Ja ja otvorio temu i meni ste ti i Harun napravili posao. Ispričaj se zato meni!

Šala! Eto, sada nastavite ovdje. Tema je svakako zanimljiva.
    A moje stajalište o svemu tome jeste - da se Bog objavljivao.
    Ako ljudi imaju jezik, usta i moć govora, zašto bi Bog bio nijem?
    Ili kako mudro zbori Biblija: "Zar Onaj Koji je dao oko - da ne vidi?"

A ti Hartune, trudi se više iznositi svoje mišljenje, a manje ajete Kur'ana kao reply.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Shady View Post
    A ti Hartune, trudi se više iznositi svoje mišljenje, a manje ajete Kur'ana kao reply.
    moram iznositi ajete za ono sto tvrdim, da nemisli narod da izvlacim misljenja iz rukava bez ikakve podloge i dokaza, jer jer smao misljenje kao misljenje moze biti totalno pogresno ako nema dokaza za to.

pogledaj pa ces vidjeti da su ajeti i moji komentari usko povezani jedno sa drugim.

Quote Originally Posted by Shady View Post
    A moje stajalište o svemu tome jeste - da se Bog objavljivao.
    I ja mislim da se objavio- Postojanje je njegova objava.

Čak mislim da se i riječima, tj. shodno čovjeku, objavio putem Krista.

Ali da je sam nešto rekao osim one prve 'Riječi', koja je opet, zapravo, Postojanje, to ne.

Arwen's Avatar
    Naravno da se objavio, nebrojeno puta.

Najprije u Pismima, svojim prorocima.

Onda i svima nama, preko Isusa. (Ivan 1:1-16)

U Knjizi Brojeva imamo lijep primjer: 'Odmah reče Gospodin Mojsiju, Aronu i Mariji: Pođite sve troje u Šator svjedočanstva! Dok su oni svo troje išli, siđe gospodin u stupu oblaka, stade na ulazu Šatora i pozva Arona i Mirjam. Kad oboje dođoše, reče: 'Čujete moje riječi! Kada je među vama prorok, onda se objavljujem ja, Gospodin, njemu u viđenju i govorim s njim u snu. A tako ne biva s mojim slugom Mojsijem. On je povjerenik u vodstvu cijele moje kuće, s njim izravno govorim. (Knjiga Brojeva 12:4-8)

Bog opet u Ponovljenom Zakonu potvrđuje da nam se objavljuje: 'Samo Gospodinu, Bogu svojemu, služite i njega se bojte! Njegove zapovjedi držite, njegov glas slušajte, njemu služite i njega se držite.' (Ponovljeni zakon 13:5)

Isus je također samo činio što je vidio da Otac čini i govorio riječi koje mu je Otac dao: 'Zaista, zaista kažem vam: Sin ne može ništa činiti sam od sebe, nego što vidi da čini Otac... Jer Otac ljubi Sina i sve mu pokazuje što sam čini...Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe. Sudim kako čujem'. (Ivan 5:19-30)

I Djela apostolska svjedoče o tome da se Bog apostolima obraćao kroz vizije, anđeoski glas, preko Duha Svetoga i sl.

I Sv. Pavao u 1. poslanici Korinćanima spominje duhovne darove, poglavlja 12., 13., 14. gotovo u cjelosti govore o toj temi: 'Milosni su darovi različiti, ali je Duh isti. A svakomu se daje objava Duha na korist. Doista, jednomu se daje po Duhu Riječ mudrosti, drugomu riječ znanja po istom Duhu, drugomu vjera u istom Duhu, drugomu milosni dar liječenja u jednom Duhu, drugomu da čini čudesa, drugomu proroštvo, drugomu da razlikuje darove, drugomu različiti jezici, drugomu da tumači jezike.' (1 Kor. 12:4-11)

Prema tome, Bog ne samo da se objavio, nego se i dalje objavljuje. Jer je On isti jučer, danas i zauvijek. (Hebrejima 13:8)
    Last edited by Arwen; 17-02-11 at 09:56.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Bog je "onaj koji je bio, koji jest, i koji će biti" - "Ja jesam".

A tako se i objavljuje - stalno i posvuda. Svakom čovjeku, u svakoj životnoj situaciji, Bog se objavljuje. Pitanje je samo vidimo li i čujemo mi Njegovu objavu?
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Quote Originally Posted by Harun View Post
    10. I reći će: "Da smo slušali ili razmišljali, ne bismo među stanovnicima Džehennema bili!"[/B]
    Lažni bog Allah hoće svakako da mu bezuslovno vjerujemo. Bit lažnog boga je upravo to da mu bezuslovno vjerujemo i pri tome prijeti paklom i idejom "Kad te strpam u pakao i kad tada počneš vjerovati i žaliti na svoju nevjeru bit će ti kasno". To je izjava totalnog nitkova. Taj crvuljak od boga ne razumije Boga kao krajnje utočište pokajnika i ne razhumije Krista Spasitelja koji je "vječiti svećenik" za sve one koji se pokaju,bilo kada i bilo gdje.

Kao što rekoh u postu prije pred neku minutu: dovoljno je da čuješ jednu Allahovu besjedu pa da ga razotkriješ kao lažova i obmanjivača kojemu je osnovni cilj obmanjivanje a sredstvo plašenje.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Lažni bog Allah hoće svakako da mu bezuslovno vjerujemo. Bit lažnog boga je upravo to da mu bezuslovno vjerujemo i pri tome prijeti paklom i idejom "Kad te strpam u pakao i kad tada počneš vjerovati i žaliti na svoju nevjeru bit će ti kasno". To je izjava totalnog nitkova. Taj crvuljak od boga ne razumije Boga kao krajnje utočište pokajnika i ne razhumije Krista Spasitelja koji je "vječiti svećenik" za sve one koji se pokaju,bilo kada i bilo gdje.

Kao što rekoh u postu prije pred neku minutu: dovoljno je da čuješ jednu Allahovu besjedu pa da ga razotkriješ kao lažova i obmanjivača kojemu je osnovni cilj obmanjivanje a sredstvo plašenje.
    ako je Allah lazni Bog, zasto se onda Isus molio Allahu, zasto krscani koji govore arapski i aramjeski jezik nazivaju Boga Allah, zasto stoji Allah u aramjeskoj i arapskoj bibliji, i ne samo tamo nego i u engleskoj bibliji

gle cuda kako krscanski svestenik tvom laznom Bogu Allahu otpjeva molitvu na aramjeskom jeziku, jeziku Isusovom

da znas koliko neznas

Allah odgovara:

39:60. Na Sudnjem danu vidjećeš pocrnjela lica onih koji su o Allahu laži govorili. A zar u paklu/džehennemu neće biti boravište oholih?

pa ti neznas da ti samo sebi stetis, kad lazes na Boga, jer ko ce se patiti u paklu osim tebe ako Bog odluci da te kazni, svi ostali nece biti briga za tobom, a znat ce tvoja guzica ako odluci da odes u pakao na sudnjem danu, dok neki pjevaju i piju pica i nasladjuju se u rajskim pejzazima ti se mucis u paklu samo zato sto si tako prema Bogu, pa ti Bogu nista nemozes nauditi nego sam sebi jedino a da to i neprimjetis.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread