+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 25 of 25

Thread: Je li se Bog ikada ikome objavio?

Quote Originally Posted by Harun View Post
    ako je Allah lazni Bog, zasto se onda Isus molio Allahu, zasto krscani koji govore arapski i aramjeski jezik nazivaju Boga Allah, zasto stoji Allah u aramjeskoj i arapskoj bibliji, i ne samo tamo nego i u engleskoj bibliji
    Bog je svoje ime objavio na hebrejskom jeziku i hebrejskom pismu: JHVH a ima nebesko duhovno značenje "Ja jesam koji jesam"
    Ako se ime Allah izvodi od aramejskog i semitskog termina eloha, kakve to veze onda ima sa Nebom i Nebeskim Božijim imenom, sa Objavom? Istinsko Božije ime može doći samo kao objava sa Neba, jer Bog je u Nebu. .
    Allah je ipak samo korigovano ime arapskog boga mjeseca Alla i jasno je vidljivo da su muslimani zadržali mjesec kao svoj simbol.

a znat ce tvoja guzica ako odluci da odes u pakao na sudnjem danu, dok neki pjevaju i piju pica i nasladjuju se u rajskim pejzazima ti se mucis u paklu samo zato sto si tako prema Bogu, pa ti Bogu nista nemozes nauditi nego sam sebi jedino a da to i neprimjetis.
    ne pada mi na pamet da se uvlacim u guzicu amoralnom tipu kao sto je Allah samo da bi bio u njegovom raju

nego pomozi mi nešto: gdje u kuranu imamo temu o Abrahamu, htio bih kuran proslaviti preko Abrahama!?

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Bog je svoje ime objavio na hebrejskom jeziku i hebrejskom pismu: JHVH a ima nebesko duhovno značenje "Ja jesam koji jesam"
    Ako se ime Allah izvodi od aramejskog i semitskog termina eloha, kakve to veze onda ima sa Nebom i Nebeskim Božijim imenom, sa Objavom? Istinsko Božije ime može doći samo kao objava sa Neba, jer Bog je u Nebu. .
    Allah je ipak samo korigovano ime arapskog boga mjeseca Alla i jasno je vidljivo da su muslimani zadržali mjesec kao svoj simbol.

ne pada mi na pamet da se uvlacim u guzicu amoralnom tipu kao sto je Allah samo da bi bio u njegovom raju

nego pomozi mi nešto: gdje u kuranu imamo temu o Abrahamu, htio bih kuran proslaviti preko Abrahama!?

da je to bozije ime zvao bi ga Isus tako, ali nije nego ga je zvao Allah, i to je nesto sto i krscanski naucnici potvrdjuju da je Isus zvao Boga Allah.

Ako se ime Allah izvodi od aramejskog i semitskog termina eloha, kakve to veze onda ima sa Nebom i Nebeskim Božijim imenom, sa Objavom?
    da je Jahve bozije ime zvao bi ga Isus tako, ali jok zvao ga je Alaha po krscanskim izvorima.

to je nesto sto samo ti tvrdis, nema to veze ama bas nikakve sa istinom, a ti vjeruj ako hoces i dalje u to.

pa nemoras ti uci u raj ako neces, nebirni nece niko plakati za tobom ako ne udjes tamo, stanovnici raja mogu da festaju i derence , uz razna pica i lijepe zene i bez tebe
    isto kao sto festaju zvijezde holivudske do kasnih nocni sati dok ih nije briga sto se djeca u africi previjaju od gladi i nemaju sta jesti, tako stanovnike raja nece biti briga za tebe ako ti budes u pakao zaglavio.

kao sto Bog kaze u kuranu:

29. ni nebo ih ni Zemlja nisu oplakivali,....

nego pomozi mi nešto: gdje u kuranu imamo temu o Abrahamu, htio bih kuran proslaviti preko Abrahama
    evo ti kuran pa trazi

http://www.islamskazajednica.org/kuran/kuran_ba.htm

imas suru Ibrahim/abraham , 14 po redu, pa vidi sta tamo pise, mada to nije sve ima toga jos sigurno puno u drugim dijelovima.

Quote Originally Posted by Harun View Post

pa nemoras ti uci u raj ako neces, nebirni nece niko plakati za tobom ako ne udjes tamo, stanovnici raja mogu da festaju i derence , uz razna pica i lijepe zene i bez tebe
    isto kao sto festaju zvijezde holivudske do kasnih nocni sati dok ih nije briga sto se djeca u africi previjaju od gladi i nemaju sta jesti, tako stanovnike raja nece biti briga za tebe ako ti budes u pakao zaglavio.

.
    Moj pakao je pakao samo za takve kao što je Allah i njegovi poklonici.

.

evo ti kuran pa trazi

http://www.islamskazajednica.org/kuran/kuran_ba.htm

imas suru Ibrahim/abraham , 14 po redu, pa vidi sta tamo pise, mada to nije sve ima toga jos sigurno puno u drugim dijelovima.
    Hvala... u biti sam našao relavantnih islamkih tekstova iz kojih je vidljivo da Kuran podržava ideju Biblije o Ibrahimovoj ludosti i slijepoći. Zato sam već postavio svoj tekst o slijepcima i njihovim slijepim inspiratorima.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post

Hvala... u biti sam našao relavantnih islamkih tekstova iz kojih je vidljivo da Kuran podržava ideju Biblije o Ibrahimovoj ludosti i slijepoći. Zato sam već postavio svoj tekst o slijepcima i njihovim slijepim inspiratorima.

kazes tvoj pakao e crni Slapu da znas koliko neznas, BOg ti moze dusu uzeti kad hoce i kako hoce a nebi ti kucao na vrata , e jarane mogu li uci da ti je izvadim moze u svim stanjima, dok , sjedis, lezis, stojis, trcis, sjedis na wc solji itd ma i kad jedes da ti upadne nesto u grlo i udavis se.

moze te cak kazniti i sa muhom ako hoce, pa da ti takav pakao napravi da proklinjes mater sto te rodila ,tako sto ti posalje muhu na tebe samo da se sudari sa tvojim okom dok hodas , i ostavi larvu u oku, da ta larva pocne poslije da ti to i neznas da nagrize oko i probije kroz njega i pocne da ga jede iznutra i tako ti oduzme vid , kao sto se desilo sa jednim deckom prije mozda godinu dana, ja gledao na vijestima.

Allah kaze:

53. Reci: "O robovi moji koji ste se prema sebi ogriješili, ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah će, sigurno, sve grijehe oprostiti; On, doista, mnogo prašta i On je milostiv.

54. I povratite se Gospodaru svome i pokorite mu se prije nego što vam kazna dođe, - poslije vam niko neće u pomoć priskočiti.

55. I slijedite ono najljepše, ono što vam Gospodar vaš objavljuje, prije nego što vam iznenada kazna dođe, za čiji dolazak nećete znati,

56. da čovjek ne bi uzviknuo: "Teško meni, koliko sam samo dužnosti prema Allahu propustio, čak sam se i izrugivao!"

član
    Tema je: Da li se Bog ikome ikada objavio?
    Ako je Bog tvorac, a to mu je elementarni atribut, onda se u svemu stvorenom Bog objavljuje. Ne može biti drugačije. U religijskom kontekstu Bog se u raznim vidovima ( vatra, rieč, zakon i t.d ) objavio Mojsiji. Što su kamene ploče na kojima su ispisani Zakoni ne objava Boga u pisanoj riječi? Bog se objavio i objavljuje se svakodnevno od iskona do danas kao TVORAC , kao kretaor postojanja. Pomočnik mu je, naravno, evolucijski čovjek.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread