Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 28

Thread: JEDAN NA JEDAN (sanja vs alim): Evoluciju ne zanima bog vs Evolucija vodi bogu

persona non gratis
    .. zanima me .. ali ću te pustiti malo .. dok meni ne bude jasnije ..

(.. aj ne kukaj na blještave homoseksualizme .. nije manjak koncentracionen zbog toga ..
    .. niti imaju prednost .. nisi još bio ovde napisao ništa kad sam krenula tamo odgovarati ..)

.. uzmimo da je mikelanđelov david gen .. i da ga majsor kleše .. ne bi li ga usavršio ..

.. to je ono što žele popine ..
    .. recimo .. kod izvlačenja levog jajeta majstor najprije grubo .. špicom .. pa rašćinom .. pa šmirdl papirom .. do visokog sjaja ..
    .. e to vole popovi .. da te usmjere u jedan gen .. zatvore .. pa sad radi .. ako si majsor .. izvuci to jaje .. kao da je pravo ..
    .. to je najbliže onom njihovom .. starom .. kada su tumačili da je bog tako radio ..

.. i naučna evolucija .. ima mnogih problema da se iz te koncepcije izvuče ..
    .. pokažu ti krilo leptira .. ili gavrilova muda .. pa ih ti izvuci .. ako si đek ..
    .. a kao metodu ti daju .. slučajno .. i dugo vrijeme .. milione godina .. kao .. evo ti špice pa kleši .. nešto će ispasti ..
    .. i stvarno ispada .. nakon stotinu godina ispadaju ljudi .. isti idioti ..

.. daklem .. da zaključimo .. komunistički gledano .. religija je zvijer zatvorenog kaveza ..
    .. ali .. vele sve religijačine .. naša su moralna učenja dobra i općevažeća .. ali .. zašto onda bozanića ne angažiraju u beogradu ili rijadu za učitelje .. zašto srbi to smatraju katastrofom .. ili zašto hrvati ne angažiraju hamneija .. ili nekog protu ..
    .. da ja znam bilo što .. ja bi sve to mogao tumačiti purgerima belograđanima ili afrikancima i psovati im boga i milu nanaru ako me nebi poslušali .. (.. taki sam ..) .. a ovi .. izvan kaveza ni ne smiju ..

.. kako to .. ?
    .. to je zato što su popine ljudi zatvorenog gena .. daju ti .. možeš što hoćeš .. ali na jednom genu ..

.. a šta radi nauka .. ?
    .. pa .. neki to znaju pa kažu komšijama idioti .. a drugi .. gledajući komšije .. postaju i sami idioti ..

.. prije sam bio svatio da bog postoji .. pa sam opet išo gledat evoluciju .. ne bi li ga .. uočio ..

.. i na toj sam slučajnosti bio krenuo ovako ..
    .. ako slučajnost mutira i mijenja .. a mjenja se u to nema sumnje .. onda bog mora biti iza te slučajnosti ..
    .. poslije sam pročitao ovo srpsko i shvatio da mi ja ta komplikacija suvišna ..
    .. evolucijom se može jezditi čvrsto i postojano .. veoma dugo .. bez nekih božanskih akrobacija .. tako da do boga dođeš tek .. na kraju ..

.. ali ..
    .. kao što se ponekad zna desiti .. nije dobro ni svoje greške odbacivati .. odmah ..
    .. recimo ..
    .. ako je gen .. šema .. kratki program .. mali nacrt ..
    .. da li je moguće da dolazi od boga .. na isti način kao glas .. kao svjetlo .. kao sve stvoreno .. kao bilo koja manifestacija na zemlji .. kao bilo koji fenomen ..
    .. i mislim da je odgovor .. da ..
    .. dolazi ti da pogledaš kako geni rade .. kako stvaraju .. šta skupljaju .. kako grade .. ali to bi te odvelo .. nikada ja to nebi uspio proučiti .. tako star .. pa je bolje da se zaustavim na bogu .. jer je taj .. po mom sudu .. dovoljan cilj za mene ..

.. to je bio .. intermeco .. međuumetnuta misao o nečemu .. ne sjećam se dobro o čemu ..

.. ovo sam htio .. a nije mi bilo uspjelo .. od prve .. pa ko velim .. daj da pokušam iz druge ..

.. postoji gravitacija .. i kamenje .. normalno pada ..
    .. ali postoji kapilarnost .. postoje stabla .. pa opet se neki vrag penje .. suprotno onom gdje je padalo .. pa postoji plamen svijeće .. strogo uspravan ..
    .. i kad sve to gledaš .. je .. težina pritišće uvjek .. ali ni lakoću nije za zanemariti ..

.. a kod gena .. posebno kod kretnje .. posebno još kod postojanja .. posebno jakako .. kod života .. postoji neka gradnja .. stvaranje .. ali uvjek kao dešavanje ..
    .. i gen .. koji je .. osnovna cigla gradnje .. u stvari je i osnovna cigla postojanja .. muvinga ..
    .. i može on .. u odnosu na auto .. biti sasvim primitivan .. kao romobil .. ali uvjek gredstavlja djelić .. gužve sa placa .. jer su ti djeca takva .. sklopiti će dva romobila .. pedale ugraditi .. ili bilo šta .. gluposti uglavnom .. razbiti se .. na balinijere .. bilo šta .. ali tek kada se na placu nađe mnogo romobila ..
    .. kao kada se na groblju auta nađe mnogo auta .. kade se lako nalaze svi alati .. kada i druga djeca sklapaju .. i kada ih stari stalno psuju .. jer su prljavi poderani i samo gube vrijeme .. a školu zanemaruju ..

.. ete .. fala bogu .. sada mi je uspjelo ..

persona non gratis
    .. i naučna evolucija .. ima mnogih problema da se iz te koncepcije izvuče ..
    .. pokažu ti krilo leptira .. ili gavrilova muda .. pa ih ti izvuci .. ako si đek ..
    .. a kao metodu ti daju .. slučajno .. i dugo vrijeme .. milione godina .. kao .. evo ti špice pa kleši .. nešto će ispasti ..
    .. ali .. stvar je u tome da ti naučnici .. evolucionisti .. i uspevaju isklesati po želji ..
    .. kako to .. ?
    .. to je zato što su popine ljudi zatvorenog gena .. daju ti .. možeš što hoćeš .. ali na jednom genu ..
    .. ovo mi je jasno .. i to stoji ..
    .. a šta radi nauka .. ?
    .. pa .. neki to znaju pa kažu komšijama idioti .. a drugi .. gledajući komšije .. postaju i sami idioti ..
    .. a ovo mi nije jasno .. pa mi pojasni ..

.. poslije sam pročitao ovo srpsko i shvatio da mi ja ta komplikacija suvišna ..
    .. pa da .. mi slabo volemo bespotrebne komplikacije ..
    .. to je jedna od onih stvari za .. nacionalni ponos ..

. ako je gen .. šema .. kratki program .. mali nacrt ..
    .. da li je moguće da dolazi od boga .. na isti način kao glas .. kao svjetlo .. kao sve stvoreno .. kao bilo koja manifestacija na zemlji .. kao bilo koji fenomen ..
    .. i mislim da je odgovor .. da ..
    .. pa ovo ti teorija evolucije ne negira ..
    .. ali ni ne potvrđuje ..
    .. to ti je prosto pitanje .. izvan teorije ..
    (.. ili grešim ..? )
    .. to je bio .. intermeco .. međuumetnuta misao o nečemu .. ne sjećam se dobro o čemu ..
    .. jebeš mi sve ako se meni ovaj tvoj intermeco nije učinio kao najveći on topic do sad ..

.. ali uvjek gredstavlja djelić .. gužve sa placa ..
    .. da .. gužva s placa je glavni faktor .. novih sklapanja ..

.. kade se lako nalaze svi alati .. kada i druga djeca sklapaju .. i kada ih stari stalno psuju .. jer su prljavi poderani i samo gube vrijeme .. a školu zanemaruju ..

.. šta znači to dugo vrijeme .. ? .. zašto svi nude uz evoluciju .. milijone godina ..

.. ispada ovako .. za stvoriti novu vrstu .. moraš promjeniti gen .. za to imaš na raspolaganju samo mutaciju .. ali srećom .. i dugo vrijeme ..
    .. spetljano dobro .. majstorski ..
    .. ti oko na krilu leptira ne napraviš slučajno ni u milijarde godina .. a ako ga napraviš nećeš ga sačuvati u vrsti .. pa je mir .. znači ništa nisi uspio ..
    .. a ne idi lakim putem .. pa i nećeš stići ..

.. i sada .. kreacija ..
    .. ili promjena .. ili revolucija ..
    .. nešto što je meni bilo odmah zanimljivo ..

.. meni je nastanak nove vrste .. po logici stvari kratak proces ..
    .. na isti način kao revolucija kod ljudi .. feudalizam traje dugo .. ali pada brzo .. sa kromvelom .. i to je zakon ..

.. isto sa genima .. razvijaju se .. kompliciraju .. rastu .. i u jednom trenutku krene promjena .. i desi se brzo ..
    .. prijelazni oblici .. kao .. stalno nešto fale ..
    .. meni to nije nikakav problem ..
    .. meni ne izgleda potrebno da se majmun pretvara u čovjeka .. previše u dugo ..

.. čak bi ja tu postavio pitanje .. koje je najkraće vrijeme ..
    .. da li je moguće to izvesti .. veoma brzo .. jednostavno .. sklopiti .. i da od sada postoji ..
    .. kod ove najlonaze .. da li je moguće da se novi geni prošire .. strelovito .. jednostavno .. promjene se uvjeti .. staro poumire .. novo je tu ..

.. to pitanje .. je pitanje nove kreacije ..
    .. dakle .. nakon što smo izbrisali svaki trag religije i popina .. sada postavljamo novo pitanje .. koje glasi ..
    .. kako se uopće sve razvija na svijetu ..
    .. kako se stvaraju novi strojevi .. šta znači izmisliti točak .. šta seoska kola koja vuku volovi a šta auto .. dali je najveća revolucija kod auta u stvari izmišljen točak i osovina .. ?
    .. kako se stvara stolar .. kako učitelj .. kako se stvara pismo .. kako internet ..
    .. kako se razvija .. i kada okviri u kojima se razvija počinju biti tjesni ..
    .. dali oni mogu popucati ..
    .. da li to znači da se čovjek razvija .. i kamo ..
    .. koji okviri pucaju kod gadafija .. ? .. kako to da amerima treba gadafi .. iako sam puca .. zar trebaju pucati i ameri .. ?

persona non gratis
    .. čak bi ja tu postavio pitanje .. koje je najkraće vrijeme ..
    .. da li je moguće to izvesti .. veoma brzo .. jednostavno .. sklopiti .. i da od sada postoji ..
    .. kod ove najlonaze .. da li je moguće da se novi geni prošire .. strelovito .. jednostavno .. promjene se uvjeti .. staro poumire .. novo je tu ..
    .. pa to se i desilo .. brzo .. jer se bakterije ubijaju od razmnožavanja ..

.. a što se tiče prelaznih oblika .. između majmuna i čoveka ..
    .. jebeš mi sve ako ja masu tih prelaznih oblika ne srećem po forumima ..

.. pa .. kad bi znao tačan genetski kod .. tog nečeg .. budućeg ..
    .. i kad bi znao kako ..
    .. onda bi mogao .. možda ..

(.. ili .. kad bi mogao ubrzati vreme .. kao .. znaš kak treba teći proces .. koji je to niz varijacija i duplikacija i varijacija duplikacija .. i onda uzmeš neki .. akcelerator ..)

.. kod auta da .. mislim da je najveća revolucija izum točka i osovine ..

.. ali .. naslućujem da si pitanja postavio da bi sam odgovarao ..
    .. i da je trebalo da kažem .. ti reci ..

.. pa ću reći sad ..
    .. reci ti ..
    .. kako se uopće sve razvija na svijetu ..
    .. kako se stvaraju novi strojevi .. šta znači izmisliti točak .. šta seoska kola koja vuku volovi a šta auto .. dali je najveća revolucija kod auta u stvari izmišljen točak i osovina .. ?
    .. kako se stvara stolar .. kako učitelj .. kako se stvara pismo .. kako internet ..
    .. kako se razvija .. i kada okviri u kojima se razvija počinju biti tjesni ..
    .. dali oni mogu popucati ..
    .. da li to znači da se čovjek razvija .. i kamo ..
    .. koji okviri pucaju kod gadafija .. ? .. kako to da amerima treba gadafi .. iako sam puca .. zar trebaju pucati i ameri .. ?

.. pritisak okoline ..

.. kaže se selekcija .. prirodna selekcija .. normalna .. logična .. tako sa kaže i nije loše ..
    .. misli se kao sa tom najlonazom .. ili kao sa bjelim miševima na crnom pepelu .. šanse odjednom pale drastično .. recimo .. nakon erupcije vulkana bjelim je miševima nastao opći potop .. noin .. i spasio se samo noa .. crni miš .. .. ili ove oči na krilima leprita .. baš vidiš kako ih ptice biraju .. ti nisi dovoljno dobar .. htio si me zeznuti .. e .. pa nije ti uspjelo ..
    .. prirodna selekcija .. kao puna zdjela trešanja pred grupom gladne djece .. jedne trešnje zrele .. crvene .. ili čak tamne .. kao lovranke .. jedne ne baš jako zrele .. i jedne zelene .. i kreće se .. i zelene budu izselektirane .. evolucionistički .. pogotovo ako se radnja ponavlja .. jer je svako zapamtio .. nijansu boje .. koja nije za selekciju ..

.. dakle .. stalno mjenjanje .. plus .. selekcija .. jednako .. evolucija ..

.. tamo ima .. valjda .. uho .. pogledao ja .. i rekao dovoljno .. neću više da gledam .. dovoljno mi je .. svaki je stari kreacionista idiot ..

.. ali ..
    .. javljala su se .. naknadna .. pitanja .. post moderna .. i ja kren´o .. ko što je i red .. da pitam ..

.. ko je subjekt evolucije .. ko je objekt evolucije ..
    .. nekad je evolucija bila .. borba za opstanak .. krivo jakako .. ali zanimljivo .. .. može bjeli miš na crnom pepelu da se razvije u bjelog lava .. i opstanak je tu ..
    .. možda vrsta .. ? .. neke jedinke umiru ali vrsta ide dalje .. prilagodi se uvjetima .. ? .. ali koje je to gledanje .. pa uvjeti prave tu vrste .. kao reljef neki potok ..
    .. svijet .. da to svijet ne evoluira .. nekog vraga u sebi .. stvaraju se uvjeti .. negdje mali negdje veći .. i počinje rasti trava .. i ona se širi .. jer se taki uvjeti stvaraju .. i planeta zeleni .. ili se stvaraju uvjeti .. ete ti čovjeka .. on se širi prodire .. planeta se noču osvjetljava .. blješti ..

.. ko je subjekt evolucije .. leptir ili ptica koja ga jede .. ili zemlja na kojoj su gosti .. ?
    .. čekaj .. cjelina .. kako cjelina .. ?

persona non gratis
    .. da stavim link na tu raspravu .. o subjektu i objektu evolucije ..?
    .. u propagandne svrhe ..?

.. evo linka ..

persona non gratis
    .. tamo ima .. valjda .. uho .. pogledao ja .. i rekao dovoljno .. neću više da gledam .. dovoljno mi je .. svaki je stari kreacionista idiot ..
    .. zašto si zaključio da je idiot ..?
    (.. koja slika uha ..? )

Tags for this Thread