+ Reply to Thread
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 41

Thread: to znate reći o Bogu,Planu,Istini....svojim riječima !?

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Da,potrebno je više tih magnetizama da "metal" postane "magnet"
    .. sad ne znam jesi li shvatio to s magnetizmima ..
    .. nema to veze s magnetima .. to mi je prosto palo na pamet .. dok sam bila .. da kažemo .. tamo ..
    .. da su to magnetizmi ..
    .. ali .. za to u stvari nema reči .. s ove strane ..

.. to da efekti blede je možda dobro ..
    .. jer ne verujem da se treba vraćati na isto ..
    .. jer .. ako se vratiš na isto .. opet imaš problem s nestajanjem .. ja ..

.. put mora biti drugi ..
    .. a ako je put drugi .. i ti u međuvremenu postaneš drugi .. onda je pitanje i da li će to što nađeš na cilju biti isto ..

(.. a po pitanju puta .. ja znam majstora .. za puteve ..)

Quote Originally Posted by sanja View Post
    .. sad ne znam jesi li shvatio to s magnetizmima ..
    .. nema to veze s magnetima ..
    da nema veze sa "magnetima"

Quote Originally Posted by enky View Post
    prvi dio:
    vjerujem da moja duša nije moja, nego Božja;
    vjerujem da nije cijela bez svog para;
    vjerujem da je njen put (pred)određen;
    vjerujem da mi je tijelo dato da skupi neke informacije za dušu ne bi li ona, kad napusti tijelo, mogla vršiti od Boga odabranu funkciju;
    vjerujem da je moje tijelo povezano s mojom dušom na način da se pati, kad duša nije u miru;
    vjerujem da duša nije u miru kad je tijelo pod utjecajem dvojbe, koju, pak, držim narazornijom silom;
    vjerujem da ovo svi ljudi, koji imaju dušu, znaju;
    vjerujem da nemaju svi dušu.

vjerujem da je DVOJBA korisna

dvojba je nas nemesis* i nas zivotni pratilac**

*tvrdoglavost, zilava svojevolja i kolebanje, produkti su nasega ega

**dvojba - skepticizam - ima interesantnu etimologiju: gleda stvar blize, u detalje :: pomaze nam na nasem putu osvjestavanja, uposljava nasa osjetila , upreze nase razmisljanje i emocije, ma stavlja u pogon cijeli jedan mikrokozmos kao odraz grandiozne kozmicke Svijesti

dvojba skrutinizaira, proucava, preispituje
    svatko tko je skeptik ne iz ljenosti niti iz izbjegavanja stvari, vec koji je to jer je iskonski lovac i urodjeni detektiv, koji stalka prikupljene informacije, koji pravi zasjede, koji ceprka po tim tragovima, koji preorava do dna – strastveni je tragac za Istinom :: pravi skeptik zeli vjerovati, ali se cuva hipnoticne moci puke isprazne zelje za vjerom

Nevjerni Toma nije patio od nedostatka vjere, (jer kada su neki ucenici rekli kako je opasno za Isusa da ide u Lazarevo selo jer ga tamo zele ubiti, Toma je rekao nek im tamo svima poruce da ce i Toma doci pa mogu i njega zajedno s Isusom odmah ubiti), vec ju je svojom nevjerom u Isusove rane upravo i potvrdio :: odbio je povjerovati u Boga kao madjionicara : “d.o.k. g.o.d. JA ne vidim svojim ocima, d.o.k. g.o.d. JA ne dotaknem svojim prstima ...“

dakle, zelio je potvrditi svoju vjeru koja je vec bila u njegovom srcu, jer samo isprazno traganje za dokazom zbog dokaza nije Put blazenstva :: puko vidjeti nije vjera, jos uvijek ne daje vjeru niti garantira vjeru .. nasta se i Isus osvrnuo kada je rekao da je blagoslovljen onaj koji ne vidi, a vjeruje

no, Nevjerni Toma je kao i mnogi mnogi ljudi jake volje i jakoga (ego) iskustvenoga nacina ekspresiranja Sebe i svoje vjere – u kojega caruje dvojba DOK GOD JA NE VIDIM/NE OPIPAM/

za sve nevjerne tome , mantra dvojbe ::: DOK GOD JA NE ISKUSIM

član
    Ova tema je malo preiroka i ne znam u čemu je poanta? Mogli bi o tome pisati knjige... a i piu se... Trebalo bi ti tu temu malo suziti. Ali pretpostavljam da si mislio zapravo na neto drugo: to moete reći o svom svjetonazoru i vjeri, bez pomoći Biblije, Kurana itd. Jer se stvarno događa da mnogi vjernici u nedostatku argumenata navode onu poznatu uzrečicu koja bi trebala sve opravdati: pisano je! A ja bih rekao - pa to ako je pisano? Pitanje je tko je pisao, zato, u kojem cilju itd. Slijepac moe reći da vjeruje da boje postoje - ali to mu to vrijedi - to vjeruje u boje koje ne vidi? Mislim da je isto tako vjerovati da Bog postoji! Zato je pričanje o Bogu obično naklapanje i kopiranje onoga to su neki "mudri ljudi" napisali...
    Plan, Istina... preiroko je to...
    Ja mislim da mi ne znamo zapravo puno toga i zato puno toga naklapamo u stilu: ja mislim, ja vjerujem, ja pretpostavljam! Jer to mi moemo uopće znati? Moemo samo kopirati ono do čega su drugi doli, koji su imali neku viu spoznaju, ukoliko nam se to sviđa... Zato je i nastalo toliko religija...
    Dakle, mislim da mi puno toga ne znamo. Da su povijesne činjenice lairane, da postoji puno svjetova i dimenzija postojanja, mikro, makro i drugi paralelni univerzumi itd. prema tome - to mi o tome moemo znati? Za sad nita... na ovom nivou postojanja...
    Ali ima onih koji kau da ne vjeruju, nego znaju... na osnovu nekog dubljeg uvida u stvarnost... ali to nije tema...
    Zapravo, protiv sam mlaćenja prazne slame! To su samo kreacije uma, odn. ega. fantaziranje... i tako su nastale sve religije...

Quote Originally Posted by Spectator View Post
    Ova tema je malo preširoka i ne znam u čemu je poanta? Mogli bi o tome pisati knjige... ...
    Tema dozvoljava raspravu o svemu ali svojim riječima i bez citiranja "autoriteta". Pokušaj je takav kakav jeste a kako će teći i kada završiti vidjet ćemo. Svakako da ću kroz neko vrijeme sa svoje strane staviti nekoliko tema i dilema...

Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    vjerujem da je DVOJBA korisna
    Potraga (i dvojba) o nekim sadržajima Istine je ugodna ako ima neki zanimljiv i uzlazni put, ali je utemeljenje i spoznaja put ugodnog smirivanja i odahnjivanja.

No čovjek se mijenja sa vjerovanjima i uvjerenjima (nekad "čvrstim uvjerenjima) često iznenada.

persona non gratis
    da nema veze sa "magnetima"
    .. čekaj .. i ti to zna ..?
    .. ako zn kako zna ..?

meni se bas svidja tema ovakva kakva jeste, bez okvira i ogranicavanja, bez sputavanja
    jedva cekam jos vise originalnih razmisljanja i izmjena bilo slicnih bilo oprecnih misli

evo, ovdje ima sijaset zanimljivih tema na samoj Religiji, i to pokrenutih od strane ljudi koje cijenim, ali jos gotovo da i nisam kliknula niti na jednu jer vec po naslavu vidim da nece moci/smjeti biti nicega originalnoga niti individualnoga

na forume ne dolaze samo ljudi da ubiju vrijeme, vec i oni koji zele nesto lijepo inspirativno originalno procitati, a ova tema upravo to i obecaje

Evo tematsko pitanje za raspravu :

ŠTO JE BOG RADIO ČITAVU VJEČNOST PRIJE NEGO JE OTPOČEO STVARANJE ?

Možemo shvatiti Božiji angažman i sitoaciju od kada je stvorio svjetove,nebeske i materijalne,vidljive i nevidljive,.... ali je
    pitanje da li možemo i trebamo da ulazimo u bit i smisao Njegovog vječnog mirovanja (?) prije čina stvaranja !? Mnoge religije božiju formu,suštvenost shvaćaju u personalnom obliku,pa je pitanje da li je, kako i zašto Bog čitavu vječnost bio sam i lebdio u nekom vakumu a onda se jednom sjetio "Pa mogao bih ja i stvarati !" Daljnje pitanje je: odakle Mu ideja stvaranja i što ga je potaklo na stvaranje?

Misaoni čovjek a vjernik ne voli taj filozofski problem apsurda bivstvovanja Boga u vječnosti prije stvaralačke vječnosti. Kako vi predpostavljate odgovore na ova pitanja!?

Harun's Avatar
    Evo tematsko pitanje za raspravu :

Možemo shvatiti Božiji angažman i sitoaciju od kada je stvorio svjetove,nebeske i materijalne,vidljive i nevidljive,.... ali je
    pitanje da li možemo i trebamo da ulazimo u bit i smisao Njegovog vječnog mirovanja (?) prije čina stvaranja !? Mnoge religije božiju formu,suštvenost shvaćaju u personalnom obliku,pa je pitanje da li je, kako i zašto Bog čitavu vječnost bio sam i lebdio u nekom vakumu a onda se jednom sjetio "Pa mogao bih ja i stvarati !" Daljnje pitanje je: odakle Mu ideja stvaranja i što ga je potaklo na stvaranje?

Misaoni čovjek a vjernik ne voli taj filozofski problem apsurda bivstvovanja Boga u vječnosti prije stvaralačke vječnosti. Kako vi predpostavljate odgovore na ova pitanja!?
    a da ja tebe pitam prvo , ako ti kaze sta je radio cijelu vjecnost prije stvaranja svijeta hoces li ti imati ikakve koristi od toga ?????? neces pa tako je i nebitno da znas
    Last edited by Slap; 20-02-11 at 19:27.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread