+ Reply to Thread
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 11 12 13
Results 121 to 130 of 130

Thread: Kritika Astrologije

vixen27's Avatar

Nemam drugi komentar

Quote Originally Posted by Ariana View Post

Nemam drugi komentar
    No hard feelings, dear. 'tis nothing personal.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    Koje stvari? Spomenula si dva zbilja interesantna slučaja, međutim - ako sam dobro pohvatao, jedno vrijeme si to radila k'o na traci. Od svih X puta gledanja u talog, koliko puta se dogodilo nenamjerno pogađanje nekih zbilja nisko-vjerojatnih događaja?
    .. ma redovno sam pogađala ..
    .. i pazi .. moja gledanja u šolju nisu učena .. tipa .. taj znak znači to ovaj znači ovo ..
    .. nego su uglavnom bazirana .. kao što sam već rekla .. na roršah principu .. i nekoj intuiciji .. kombinovanoj s maštom ..
    (.. mašta služi da se to sve uobliči ..)
    .. ja sam uvek srala slikovito i precizno .. tipa .. imaš za šest dana susret s nekim tipom u znaku škorpije ispod nekakve kule s zasvođenim prozorima .. tip ima zelene oči .. ( )
    .. i ova me nakon šest dana časti ..

.. gledala maminoj kumi ..
    .. kazala .. bogami ćete avanzovati na neko visoko mesto .. neki starac ustao sa visoke fotelje a vi na njegovo mesto ..
    .. i još kažem .. biće to neko carsko mesto .. ima car pored fotelje drži mač i knjigu ..

.. ova se smeje .. kaže .. ako se ostvari častim te ..
    .. posle stvarno .. zasela na mesto glavnog sudije u palati pravde .. ovaj prethodni otišao u penziju ..
    .. a ispred palate pravde .. kip cara dušana .. drži mač u jednoj zakonik u drugoj ruci ..

.. al najluđe u svemu je što sam ja to sve doživljavala kao zajebanciju .. sve vreme ..
    .. sve dok se ne desilo da je ispala ona gadna stvar .. i posle isto tako ..

.. a za to jesi li gej ništa ti nisu rekli ..?
    .. e ..?
    .. pa onda valjda nisi ..

persona non gratis
    .. čuj .. sad kad znam da ni ti nisi ..
    .. sad me počinje mučiti sumnja glede svih ovih kojima je rečeno da jesu ..

vixen27's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    No hard feelings, dear. 'tis nothing personal.
    Ma nemaš beda, odavno sam odustala

Quote Originally Posted by sanja View Post
    .. ma redovno sam pogađala ..
    .. i pazi .. moja gledanja u šolju nisu učena .. tipa .. taj znak znači to ovaj znači ovo ..
    .. nego su uglavnom bazirana .. kao što sam već rekla .. na roršah principu .. i nekoj intuiciji .. kombinovanoj s maštom ..
    Navela si dva slučaja 'izvanserijskog pogađanja'.

.. ja sam uvek srala slikovito i precizno .. tipa .. imaš za šest dana susret s nekim tipom u znaku škorpije ispod nekakve kule s zasvođenim prozorima
    Ovo je možebitno i 'samoispunjuće proročanstvo'. Nekome nešto prorekneš, a onda se on potrudi da tako i ispadne, recimo, zagledavajući sve frajere sa zelenim očima i pitajući se 'ovo je sigurno onaj'.

.. al najluđe u svemu je što sam ja to sve doživljavala kao zajebanciju .. sve vreme ..
    .. sve dok se ne desilo da je ispala ona gadna stvar .. i posle isto tako ..
    Ponovo te pitam: ako si to radila MNOGO puta - onda jesi li sigurna da si 'stalno' pogađala? Ili si zapravo pogađala rijetko, no s obzirom da nisi očekivala baš ništa, onda ti se i to rijetko činilo kao 'stalno'? Mislim - ne znam kakav je bio slučaj, samo pitam. Koliko si taloga pogledala? 100? 1000? Za koliko od njih si kasnije čula da se 'obistinilo'? Koliko su ta proročanstva bila 'neobična', a koliko su bila onog tipa da se 'saomispunjuju'?

.. a za to jesi li gej ništa ti nisu rekli ..?
    .. e ..?
    .. pa onda valjda nisi ..
    Ne kužim, što me stalno cimaš s ovim, LOL? Kakvu reakciju očekuješ?

Old Death Walter's Avatar
    size="tall"

Zašto ljudi vjeruju horoskopu?

Astrologija je jedna od najstarijih kvaziznanstvenih disciplina, nadživjela je svoju mlađu sestru alkemiju i uvijek je uz nas, valjda zbog mode, ili zbog činjenice da na taj način možete "gledati u budućnost" bez straha da vas okolina ismije.

Međutim, svedimo priču na racionalnu razinu: kako netko može vjerovati u dvanaest proizvoljno izmišljenih i projiciranih slika na nebu, povezanih svijetlećim točkama (ne samo zvijezdama! gotovo u svim zodijačkim znacima nalaze se i galaktike i klasteri), koje su toliko beznadežno udaljene jedna od druge, a samo ih oko promatrača sa Zemlje može (khm!) povezati. Konkretno, ukoliko bismo se pomaknuli samo do Vege (dakle, 26 svjetlosnih godina odavdje, što je u svemirskim razmjerima ravno prelasku ceste!), zviježđa više uopće ne bi izgledala prepoznatljivo, i niti jedan znak ne bi bio raspoznatljiv s nekog hipotetskog planeta u sustavu Vege.
    Nadalje, pitam se jesu li svjesni svi koji vjeruju u horoskop da je osnovni postulat astrologije Zemlja u središtu svemira?
    Molio bih vaše stavove, mišljenja i činjenice. Neće proći olako ono "ima tu nečega", jer... ostavit ću to za kasnije.

buba22's Avatar
    gle, netreba ići u praznovjerje...Ali Fra Mauro,vjeruj mi,da ja svojim bićem,stavovima i ponašanjem,ne mogu biti ni riba,ni vaga, ni djevica. Nego-isključivo lavica!!

Moram priznati da astrologiju nisam nikada ozbiljno mogao shvatiti. Zabavno za razbibrigu, no općenito, jedan vrlo blentav način da se šatro nekome prorekne "potencijalna" sudbina.
    Kao prvo, da tamo po nekakvim poslaganim zvijezdama možeš govoriti o nekoj osobnosti i proricati mu nešto, mislim da je to takva bedastoća bože mi prosti.
    Vjerujem da utjecaji planeta i cijeli svemir ima veze i s nama jer smo svi mi dio toga, ali definitivno ne na ovako izmišljen način, a tek to da se iz toga stvorila cijela kvazi znanost... to mi je presmiješno.

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    Astrologija je odlična procjena karaktera. Što osoba više vjeruje horoskopima, to je veća udaljenost zdravija za odnose s tom osobom. Astrologija - najegocentričnija metoda izvlačenaj novca od naivaca u povijesti. Jesi li dovoljno bitan da zvijezde sâme govore o tebi? Zašto samo 12 sazviježđa, 13 ako pušite priču o "zmijonoscu"? što je s ostalima? Zašto se astrologija ne prilagodi Hubble-u i općenito NASA-inim standardima? Svim tim silnim bilijunima i trilijunima i kvadrilijunima zvijezdâ? Mogli bi uvesti statusnu klasifikaciju. Ako si recimo prosjak u Delhiju, budućnost ti određuje kretanje smrznutog govna sa svemirske postaje. I to je nebeski objekt, ne? Ako si, recimo, Vladimir Putin ili Obama onda imaš svoju vlastitu galaksiju.

Nekako mi je teško povjerovati da mi je, kao strijelcu, jupiter u konjukciji/konjugaciji/konvergenciji/konjuktivitisu sa Jarcem uzrokovao želučane tegobe ovaj tjedan. Prije će biti vruća pizza i hladno pivo. Napitak, ne grupa.

Zvijezde su lažljiva gamad. Kako medijske, tako i nebeske.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

+ Reply to Thread

Tags for this Thread