Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 40

Thread: Prosvjedi: Markov trg 22.02.11.

Tatum's Avatar
    size="tall"

Prosvjedi: Markov trg 22.02.11.

Danas je bio prosvjed na Markovom trgu organiziran od strane nepoznatih organizatora

Jeste bili?
    Ko vas je organizirao?
    Jeste li ikad čuli o najavi za današnji prosvjed?
    Ja večeras prvi put u vijestima nakon što se dogodio...
    Kužim namjeru, skretanje pažnje i to...ali, nije li moglo sa snažnijom porukom...Žao mi je, ali ovi su prosvjednici danas izgledali ko neka grupica u svrhu kulisa... za film ili T-mob reklamu

Ne mislite li da treba nešto drugačije ...?

oliver2's Avatar
    Mislim da se je ovo onaj mladić napalio na trenutne revolucije u arapskom svjetu pa si je zabrijao da će i on navući neke ljude da po nekakvoj inerciji prosvjeduju i omasovljuju se.

Iako sumnjivo mi je da je to samo nekoliko dana prije braniteljskog prosvjeda.

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by oliver2 View Post

Iako sumnjivo mi je da je to samo nekoliko dana prije braniteljskog prosvjeda.
    Lako mi je za njegovu briju, iako ne trebaš bit ni lud nit mlad za primjetiti loše stanje i čekati bilo koji trenutak za izbacivanje energije. Neka se prosvjeduje, nek se čuje..
    Mene više muči otkud ta sumnja u odnosu na termin pred subotnji braniteljsku prosvjed? Na više polja čujem da je to sumnjivo?
    Mora li biti neka skrivena politička fora ? Zašto se ne bi dogodio prosvje pred prosvjed?
    Svi se imamo raloga ljutiti na vladu...

oliver2's Avatar
    Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Mora li biti neka skrivena politička fora ? Zašto se ne bi dogodio prosvje pred prosvjed?
    Svi se imamo raloga ljutiti na vladu...
    Ne mislim da je neka teška zavjera u pitanju, ali kad bi ja morao savjetovat nekoga kako umanjit važnost po nekima važnog prosvjeda - ja bi rekao: instrumentalizirajte ljude i napravite dosta manjih prosvjeda pa će taj biti jedan od mnogih, isto tako ovi će realno biti minimalni pa će ljudi biti obeshrabljeni time.

Kada će se govoriti o ovom prosvjedu branitelja, stavit će ga se u kontekst ovoga prosvjeda, onih najavljenih seljaka i spominjat će se i ovi svjetski.

Ipak prema meni taj braniteljski u sovjoj biti nema nikakve veze sa lošim gospodarstvom iako je i to problem, nego sa budimo realno nevjerojatnim stvarimo koje se događaju vezano za uhićenje Purde.

Zamisli da Njemačka uhiti nekog engleza s optužbom da je ubio nekog nacista za vrijeme WW II, i da je priznanje dobila u logoru pa makar i sasvim mirnim putem.

Tatum's Avatar

Zamisli da Njemačka uhiti nekog engleza s optužbom da je ubio nekog nacista za vrijeme WW II, i da je priznanje dobila u logoru pa makar i sasvim mirnim putem.

Misliš da se svi prosvjedi organitziraju da bi im se unaprijed umanjilo značenje?
    Moguće..Ali, narod će se dizati , vjerujem...
    Glede Purde, sve sam uvjerenija da je to namještaljka odpočetka i da se tresu brda a rodit će se miš
    Zapravo, sigurna sam da su Purdu iskoristili znajući da od toga neće ništa biti a kasnije će samo skupljat čestitke na "uspješnoj obrani i veličanstvenoj brizi za branitelje"..Možda je to neka nakaradna politika..

Nego, prosvjedi...
    Imaju li ikakvog smisla s ovakvim sustavom informacija i dezinformacija i nedostatkom empatije prema ugroženoj vrsti? ( umirovljenici, vojska nezaposlenih , neplaćenih i podplaćenih)

oliver2's Avatar
    Misliš da se svi prosvjedi organitziraju da bi im se unaprijed umanjilo značenje?
    Moguće..Ali, narod će se dizati , vjerujem...
    Ja osobno mislim da se treba dizat, zapravo smatram da je naša gotovo pa nekultura što nema većih prosvjeda od onog 101-nice i eventualno ono na rivi. Ako ih bilo je i bilo, bili su su ucjenjivački, vi nama nedate poticaje, mi ćemo vama neregistriranim traktorima preko pola države u Zagreb blokirat ceste.

Glede Purde, sve sam uvjerenija da je to namještaljka odpočetka i da se tresu brda a rodit će se miš
    Kad se to dogodilo ja sam bio uvjerenja da je Srbija htjela da ga mi izručimo sebi i pozovemo na sud a onda i naravno oslobodimo. Činilo mi se da im je bilo bitno da u naše pravosuđe uvale optužnicu u kojoj piše da je naš rat počeo kao građanski i da je JNA mogla intervenirat - takav dokument bi im bio dobar za stavit u spis optužnice u Hagu protiv Srbije, jer prihvaćanjem optužnice prihvaćamo donekle i da o tome uopće raspravljamo.

Sada iskreno nisam siguran

Zapravo, sigurna sam da su Purdu iskoristili znajući da od toga neće ništa biti a kasnije će samo skupljat čestitke na "uspješnoj obrani i veličanstvenoj brizi za branitelje"..Možda je to neka nakaradna politika..
    A ovo neznam, imam osjećaj kad dođe doma da će ga Jadranka dočekat i da će on biti sav sretan, dat će im nešto za djecu i to je to - anulirat će se šteta.

Nego, prosvjedi...
    Imaju li ikakvog smisla s ovakvim sustavom informacija i dezinformacija i nedostatkom empatije prema ugroženoj vrsti? ( umirovljenici, vojska nezaposlenih , neplaćenih i podplaćenih)
    Imaju ali mislim da nemaju sada, mislim pola godine prije izbora. Kampanja samo što nije počela. Iako vjerujem što mnogi govore da SDP kad dođe na vlast a vjerujem da hoće da će oni imati problema s prosvjedima i to pravima, jer budimo realni HDZ zna organizirati velike prosvjede, a i imaju bazu.

Tatum's Avatar

A ovo neznam, imam osjećaj kad dođe doma da će ga Jadranka dočekat i da će on biti sav sretan, dat će im nešto za djecu i to je to - anulirat će se šteta.

.
    No, pa to velim... možda sam pokvarene mašte, ali nekako se bojim da je to dogovoreno s obitelji Purda unaprijed..Mada je skroz svejedno je li ili nije, ali ako nije samo znači da su kreatori tog "uhićenja" još pokvareniji..Naime,ako nisu ponudili "preplatu"

Imaju ali mislim da nemaju sada, mislim pola godine prije izbora. Kampanja samo što nije počela. Iako vjerujem što mnogi govore da SDP kad dođe na vlast a vjerujem da hoće da će oni imati problema s prosvjedima i to pravima, jer budimo realni HDZ zna organizirati velike prosvjede, a i imaju bazu.

Ako su pametni, onda bi trebali biti pripremljeni na situaciju. Mislim, pripremiti se što god to značilo..

oliver2's Avatar
    Ako su pametni, onda bi trebali biti pripremljeni na situaciju. Mislim, pripremiti se što god to značilo..
    A kako se pripremit kad ovi imaju poker aduta u rukavu: branitelje, seljake, umirovljenike, one koji na crvene gledaju isključivo kao na komuniste.

Mislim da će imati maksimalno godinu dana da naprave što hoće i onda lom. Desne vlasti uvijek lakše održavaju, recimo u Italiji Berlusconi je jedini u 50 godina koji je uspio izdržati cijeli mandat, a možda i dva ako ne padne zbog ove curice.

Inače ja sam desno orjentiran, čisto radi perspektive

Tatum's Avatar
    A kako se pripremit kad ovi imaju poker aduta u rukavu: branitelje, seljake, umirovljenike, one koji na crvene gledaju isključivo kao na komuniste.
    Ne znam baš.

Umirovljenici su crveni , bar ovo mase oko mene.
    Seljaci ne znaju čiji su, ali opredijelit će se za opciju koja im obeća novi plan

Branitelji su najviše razočarani. A jedini koji drže HDZ su državni službenici. Hvalabogu , njih imaju tako da se hadeze ne mora bojati, bar ne previše...
    Ako izgube, to će biti samo radi pauze dok se preraspodijele po "položajima "...

ma, o čemu ja pišem

oliver2's Avatar
    ma, o čemu ja pišem
    Analiziramo, ko oni silni komlumnisti. Ajde onda odustajem.

Tags for this Thread