+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: Duhovitost

Tatum's Avatar
    size="tall"

Duhovitost

Htjela sam se malo raspitati pa i raspisati o pojmu duhovitosti kao jednim od indikatora inteligencije, ali naglašavam da ćemo se ovdje osvrtati na duhovitost općenito. Tko je duhovit?
    Kazuje li nam duhovitost o osobi ili skriva osobnost?

Što je uopće duhovitost?
    Vjerojatno postoje negdje u rječncima definicije, ali smo svjesni da mi definicije lako nadopunimo, a još lakše negiramo...

Postoji li apsolutna duhovitost u smislu da je svima duhovita, a ne samo onima koji ju prepoznaju?
    Koliko ima duhovitost uticaja na prepoznavanje duhovitosti?

Ja uvijek imam ideju, ali rijetko ideju znam usmjeriti na putanju, samo ju raspršim, ali zato ste vi tu...
    Pa i oni koji me imaju na ignore-u
    jel trebam objasnit ovo -u?
    Last edited by Tatum; 01-04-11 at 18:36.

shakiri's Avatar
    ne znam šta je duhovitost, al kad čujem tu riječ zamislim opuštenu osobu, vedroga duha.
    sasvim dovoljno za popraviti dan

Tatum's Avatar
    To je obično prva asocijacija na duhovite ljude.
    Znaš li da među duhovitim ljudima ima jako puno depresivaca?
    Oni svoju depresiju skrivaju iza rečenica pune duha koje ljude bacaju u afan i veselje, gromoglasan smijeh , a sami se čude jer ih depra iznutra grize i baca na rub suicida.

Jedan od teških depresivaca bio je i Richard Pryor. MIslim da s njim u istu grupu spada i Ben Stiller koji se , navodno, liječi i od bipolarne maniakalne depresije.

Lenny Bruce.
    Moj idol.
    Prvi sam put za njega čula kao djevojčica i to iz filma Lenny, u kojem ga je utjelovio Dustin Hoffman.
    Tužna priča o čovjeku koji je svojom duhovitošću nasmijavao , ali i uzrujavao mase.
    Bio je stand-up komičar i završio je tragično.

Zapravo, ne bih da me se drži za riječ glede njih trojice( a ima ih još), njih ostavimo po strani. Želim sugerirati da se malo bolje osvrnemo na duhovitost jer nije zlato sve što sja.

Poznajete li puno duhovitih ljudi?

Ja osobno znam neke. Među njima ima i narkića. Jedan moj frend iz te ekipe mi je nedavno rekao da želi umrijeti prije mame jer ne zna kako će se o sebi brinuti nakon toga. To ima svojih razloga , koji mogu i ne moraju bit važni za ovaj topik, ali je najzanimljivije što je on to rekao tako da smo se nas nekoliko grohotom nasmijali.
    Ali to nije sve.

Vertigo's Avatar
    Duhovitost je spoj inteligencije i emocija pa je logično da među duhovitima ima i jako puno depresivaca.

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by Vertigo View Post
    Duhovitost je spoj inteligencije i emocija pa je logično da među duhovitima ima i jako puno depresivaca.
    Da. Možda je logično a možda nije, ali svakako je često i ima neke veze.
    Međutim, duhovitost. Je li ona pravilna, ima li zakone?

Quote Originally Posted by Vertigo View Post

bol koja se ne transformira i ne pretoci, postaje zarazom koja se dalje transmitira i prenosi

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    bol koja se ne transformira i ne pretoci, postaje zarazom koja se dalje transmitira i prenosi
    Sad si me inspirirala da otvorim novu temu o tom što kažeš, ali trenutno smo na duhovitosti.

Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Sad si me inspirirala da otvorim novu temu o tom što kažeš, ali trenutno smo na duhovitosti.
    pa hajde, mogu si misliti sto te zaskakljalo u tome interesantno, zar ne

a mene bas ova tvoja tema navela da to kazem tj da se nadovezem na Vertigo

duhovitost zaista proizilazi iz obrambenog mehanizma covjeka, da procesuira i samelje svoju bol
    klovnovi, najsmjesnija bica, najbolnijih su srdaca . uvijek mi je ta njihova sminka nasmijanih lica bila nadasve svecanom i svetackom . herojskom . najpozrtvovanijom u nasmijavanju drugih .

slaba sam na klovnove naherenih kapica
    oni su uzvisena bica
    prolaze kroz zatvorena vrata i smiju reci sto god im padne na pamet

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Htjela sam se malo raspitati pa i raspisati o pojmu duhovitosti kao jednim od indikatora inteligencije, ali naglašavam da ćemo se ovdje osvrtati na duhovitost općenito.
    Ovo je jedna, izuzetno teška, filozofska trema me hvata na nju ići odgovarati jako drugo što bi bilo u redu nešto i reći.

Tko je duhovit?
    Onaj, tko nas može nasmijati (i) bez da prepričava viceve.

Kazuje li nam duhovitost o osobi ili skriva osobnost?
    Kazuje. Nije bez veze ona stara - u svakoj šali pola istine.
    E sad, jedini bed jest što, ako osoba laže (a laže garant, svi lažu, vjeruj meni), ponekad teško možemo odrediti na koji dio šale se istina odnosi.

Što je uopće duhovitost?
    Draga Tatum;
    Moram te upozoriti, odmah na samom početku, iako ne posta, koji trenutno pišem, već samo, vidjet ćeš svakim novim redom kakvom, skoro pa PajomePatakuzakmonešto, rečenicom; koja, jednostavno, mora biti toliko duga da bi ubila svaku jednostavnost pa, tako, i uništila bilo kakvu sumnju u genijalno smišljen poduhvat, što se istom odražava, a kojim bi se, baš kao što ludilo istrenirani zagrebački smetlar pomete sve pred sobom, filtriralo sve, svo i svi što je poželjno filtrirati, ako išta od tih i tog uopće jeste tamo gdje ne bi trebalo biti, što stoga, po tzv. redu oli zakonu jačeg, iziskuje potrebu pročišćavanja ciljano izazvanim ubrzanjem propadanja međuneuronskih veza, a kako bi se spominjani višak što prije vratio tamo od kuda je i došao, za čiji izvor, naravno, imamo i drugo ime, ono prosto, koje neću koristiti tipa - ma idi bre u 3 piiip - jer je bitan jedino efekt, koji se već zasigurno osjeća ili ne bila ja ono što jesam; da sam razmišljala o definiciji 'duhovitosti' prilično dugo te pokorno i pokajnički izjaviti kako mi istu još nije uspjelo iznaći, a da bi odgovarala kakvim pa i koje kakvim standardima i sad što radim, ako ne, sva u očaju od neuspjeha (koji me baca u istu onu skupinu što je, svakako, već maknuh dijelom između prvog i drugog kvazidvotočja, iako totalno suvišnim, jer, istini za pravo, ti ćeš ovo čitati pa ćeš se sva izmoriti, skoro kao i ja, što je svakako dobro - te samo da ubacim malu digresiju koja nalaže na laž od unazad, položaja poslije 'totalno', jer što bi prav za pravo bilo suvišno, kad ništa nije niti može biti, a bilo to istina ili ne, pustimo sad, nismo na filozofiji - pošto, kad malo bolje razmisliš, čim postaviš pitanje što je to duhovitost, znači da ti duhovitost, kao takva, nedostaje, a ja sad, tisuću mu nevjerojatnih i sasvim nepotrebnih slova, na sebi specifičan način, umjesto da zabavim tebe i sebe te računajući na to da, iako te neću uspjeti nasmijati niti jednom, bit ću svakako zaslužna što će ti, pročitavši ovo nadasve maviditikakobisiroticasamusebeišlahvaliti štivo, danas krenuti na spavanje prije, nego kasnije, pa ćeš, eto, zahvaljujući tako nevjerojatno poduzetnom poduhvatu, ti biti jedina na ovom forumu, koja će se pošteno naspavati, što ti je pola garancije vedrine sutrašnjeg dana pa ako će padati kiša, samo fino pogledaj kroz prozor i sjeti se što ti je enky rekla, ako još uvijek možeš pratiti, jer stvarno nije lako pa bi svatko iole brmečiv mogao sad reći kako ne može to tako, ali, kao što vidiš može itekako, no kako to i nije baš tako lako, molim lijepo, zaboravimo na sekudnu potrebu za definiranjem duhovitosti i pustimo brigu na veselje, računajući kako riječ brmečiv znači sasvim dovoljno samim time što ne znači ništa više doli kao još jedan 'skoro' pa uzaludan pokušaj produljenja dijela unutar zagrade, kojeg, čini se, valja polako i zatvoriti, jer će me sad već treći puta spominjana skupina rado pokušati hospitalizirati pa makar i na vlastiti račun, mada, samo da napomenem kako je, kao što se vidjelo, 'skoro' ipak prošlo i više nego skoro pa prošlo tj. prošlo je, kako se ono kaže, da bi čovek reč rekao, a žena mu njegova i više, naravski), pokušavam oboriti rekord vlastite gluposti, a da ista ima neki slijed, da se njome nešto i sustigne, kad se već ne uspijeva ništa postići, potogovo ne dati definiciju duhovitosti, što, iako na prvi pogled jednostavnim se čini, ne biva tako pa stoga, na sve moguće načine, ubacujući, unutar još uvijek iste rečenice, sve i svašta, više ne znajući niti kuda niti kako niti zašto, ali, bez ozbira na to i iako rekoh - još onda prije, gdje je trebalo staviti i kakav odgovarajući smajlić - vjeruj meni, nema ti nikakve garancije hoće li duhovitost proizaći iz ludila, zločestoće, inteligencije ili manjka iste, jer sve ovisi o doživljaju pa tako netko, tko čak nije niti poželio biti duhovit, može ispasti izuzetno duhovit, uopće ne razumijevajući da je bio duhovit te stoga, na neku čudnu foru, koju zna i više njih, a ne samo Marina, posljedično osvojiti naša srca svojom šatro, ali ipak takozvanom prirođenom duhovitošću, koja duhovitost, je l' te, zapravo i nije, iako ima takav - efekt.

Eto. Pa mi se sad usudi nešto reći.

Tatum's Avatar
    Ko jutio?

Bome sam i ja slabo spavala

+ Reply to Thread

Tags for this Thread