+ Reply to Thread
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 90

Thread: Duhovnost kroz umjetnost

You've no idea how hard I've looked for a gift to bring You.
    Nothing seemed right.
    What's the point of bringing gold to the gold mine, or water to the Ocean.
    Everything I came up with was like taking spices to the Orient.
    It's no good giving my heart and my soul because you already have these.

So, I've brought you a mirror.

Look at yourself and remember me.

(Jalaluddin Rumi)

As (when looking in) water, face reflects face, so does one’s heart find reflection in another’s.

(Proverbs 27:19)

Hunt: "The Awakening Conscience", 1853.

Slika prikazuje trenutnu stvarnost prostitutke. U ogledalu se prikazuje ono što ona gleda i za čime teži.
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

fantasticno, dux

btw "street girl" mnogi prevode s "prostitutka" . to moze biti i, recimo, pogorelicka i beskucnica

Kabbalah: Mirroring system and mirror neurons

Svatko od nas ima svoj vlatiti nacin odrazavanja i reflektiranja duhovnih i fizickih zakona od cega zavisi nase uskladjivanje s dragim Drugim.

Sebe uzimamo na nacin i sebe gledamo ocima kako nas drugi tretiraju i kako se prikazuju pred nama.

Kada od Drugoga ne dobijamo satisfaktorne reakcije, ne trebamo mijenjati Drugoga, vec trebamo mijenjati nacin kako mi sami reagiramo na njih, jer od toga zavisi kako ce Drugi respondirati nama nazad. (Govorimo njihovim jezikom, ne svojim [???] )

Da li mi je moja brodica na pravom kursu, pokazuje mi nacin na koji se Drugi prikazuje predamnom: u kojem svojstvu (u kojoj teatralnoj ulozi) zeli da ga vidim.
    Last edited by todaytonight; 02-03-11 at 09:52.

Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    fantasticno, dux

btw "street girl" mnogi prevode s "prostitutka" . to moze biti i, recimo, pogorelicka i beskucnica
    Hvala, nastojao sam se nadovezati na tvoja vizualna promišljanja o svijetu kao ogledalu nas samih...
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

Quote Originally Posted by colibri View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=OaVPA...eature=related

Song: Unintended

I'll be there as soon as I can
    But I'm busy mending broken pieces of the life I had before
    pre-pre-predraga pjesma

Vrlo se cesto zapitamo da gdje je taj Kreator, ili kako god vec nazivamo taj Super Soul, taj Oneness. Toliko smo zaokupljeni svojim odrazom u ogledalu da niti ne primjecujemo da Bog svo to vrijeme zapravo trazi nas … sve dok se jednoga dana to nase ogledalo ne razbije u paramparcad. Tako razbijenoga ogledala koje je reflektiralo sliku nasega svijeta koje je prikazivalo samo nas osjecamo se napustenima i duboko nesretnima jer vise ne moze bacati samozadovoljne poglede na svoje vlastite rezone i na finite konacan svijet koji nam je jedino bio znanim.

Konacno se bacamo nicice i svoje lice uranjamo u Nistavilo. Ponovno se radjamo i uzdizemo : Duh Bozji vidimo u svemu vidljivomu i nevidljivomu. Vidimo ga u svakom pokretu nasega nerva.

size="tall"

Bozanski sjaj Nistavila

Intervju s Majkom Terezom

Reporter: Kada se molite, sto kazete Bogu?
    Majka Tereza: Nista. Samo slusam.
    Reporter: I, sto vam Bog kazuje?
    Majka Tereza: Nista. Bog takodjer samo slusa. I ako ne mozete razumjeti sto to znaci, ja vam to ne mogu objasniti.

Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    Intervju s Majkom Terezom

Reporter: Kada se molite, sto kazete Bogu?
    Majka Tereza: Nista. Samo slusam.
    Reporter: I, sto vam Bog kazuje?
    Majka Tereza: Nista. Bog takodjer samo slusa. I ako ne mozete razumjeti sto to znaci, ja vam to ne mogu objasniti.
    Nemam ni ja što reći na ovo osim:

Mjesec reflektira Suncevu svjetlost : krenes gledati zalazak Sunca, a dobijes Mjesec pride

Duboko u sebi znamo da bez tisine rijeci gube svoje znacenje, da bez razumijevanja izgovorene rijeci ne izljecuju, da bez distanciranja bliskost nije okrepom.

size="tall"

iz "Virtualnog spominjanja dvije duse"

kako mi samo zamirise ta tvoja mahovina i raslinje uz krivudavi puteljcic u sjenovotom gaju, i tamo dalje u lugu nasred utrtog puteljka kocoperno sjedi ridji lisac . gdje su nam ivica i marica, mrvice i crjepovi od cokolade ? ako se nismo prepali lisca, necemo ni bradate babe vjestice kukastoga nosa ni njene furune . a vjeverice mi uvijek pobjegnu, nikako da ih dohvatim do samo krajickom oka . brze su od treptaja . kazes da je to zato sto mi srce lupa od uzbudjenja pa se one preplase ...

a tek izlazak iz sjenovite sumice na cistinu zasljepljujuceg svjetla cvjetne livade sto zuji svim slatkim mirisima koji postoje ...

pcele, okviri sa sacem, dimilica od gube, kosnice i kosnice u koje se radilice nepogresivo vracaju, livade i livade otezale slatkim cvjetnim nektarom, bile su maloj glavici prva ilustracija da postoji Savrsenstvo Prirode po kojemu je neshvatljivo moguce

+ Reply to Thread

Tags for this Thread