+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: Zašto je Krist Bog i dio Svetog Trojstva - doznajte ovdje !

U prvom postu ove moje teme iznio sam mnogo ukaza iz Biblije da je Krist Bog I zbog čega je Bog a sada da podrobnije ukažem I odgovorim na Harunovo pitanje: Zašto su Duh Sveti,Otac I Krist Jedno a time I Bog,Jednota !?

Moramo razumjeti što je Bog u energetskom I funkcionalnom smislu. Bog je Oganj,Svjetlost,duhovna Svjetlost ili Duh Sveti. To mudraci u Bibliji govore za Boga. Otkrivenje 4:5 govori da se Bog sastoji od 7 Duhova /koji su Jedno/. To su sedam zraka,sedam “duginih boja”, ,a u svojoj jednoti oni su Jedno,Bjelina,Svjetlost,. Na mikro planu Bog je predstavljen i kroz čovjeka “na svoju sliku I priliku” kroz njegovih sedam omotača duše,čakri.

Bog kao Otac-Majka Bog sastoji se sa 6 zraka ili 6 Duhova dok je Krist 7.zraka ili sedmi središnji Duh. Zato se je Krist kao Sila,Duh spasilački usadio kao “kapara” u “srce” svakog čovjeka. To Biblija uči. Krist je dao djelić svoje Sile u četvrti ili središnji centar svijesti,4.čakru svakog čovjeka.
    Biblijski mislioci razumiju da Otac ima svoga Duha,da Sin ima svoga Duha a da je sa druge strane Duh Jedan,Jedna Sila. Kao svjetlost dana koja je jedna bjelina ali u drugom smislu sedmoboja svjetlost.

Taj nauk potkrepljen je u drugim vjerodostojnim starim spisima. Tako se npr. u ‘Ivanovom apokrifu’ opisuje kako se Duh ljubljenome učeniku pojavljuje u tri upriličenja i kaže mu: “Ja sam Otac, ja sam Mati, ja sam Sin.” Jedan Bog se vidi u tri modusa, tri vida postojanja.
    Kada je se o Praznik tabernakla Isus preobrazio pred učenicima na Gori,’Evandjelje po svetoj Dvanaestorici’ izveštava i slijedeće za taj čin: “I zraka šest mogahu se na Njemu opaziti.” (46:6) Tri Očeva i Tri Majčina Zraka. A On, Krist, Sjajna Zvezda Danica, Njihovo je središte.

Dakle, Krist_Logos je uvjek Središte: za Njega je sve i kroz Njega je sve. Pismoznalac Apolos Aleksandrinac na početku svoje Poslanice (’Poslanice Jevrejima’) iznosi za Svetog Jednog: “... Progovorio nam je preko Sina, koga je postavio za nasljednika svega, čijim posredstvom je i svjet stvorio.[b]” Nepregledna je i čudnovata je misterija Stvaranja: sve je stvoreno radi Krista i kroz Krista. I Krist. Duh je u svemu. Zato i On kaže: ono što učinimo drugome, bila to i najmanja životinjica čiji život je Bog, učinili smo Njemu, Posredniku i Središtu.

Quote Originally Posted by Miss Wiseass View Post
    Na što si ciljao, na Brojevi 23:19, gdje kaže da Bog nije sin čovječji da promjeni mišljenje i ne održi obećanje? Zašto je to bitno u diskusiji trenutno?
    Ma nije mi bitno trenutno,ali pogrešio sam kardinalno sa upitom, zanimao me pojam Sin čovječji /Krist/u SZ ! Taj stih što si našla je nešto na kritike ljudskog.

Arwen's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Ma nije mi bitno trenutno,ali pogrešio sam kardinalno sa upitom, zanimao me pojam Sin čovječji /Krist/u SZ ! Taj stih što si našla je nešto na kritike ljudskog.
    Aha, onda odi u Ezekiela, tamo ćeš od nekih stotinjak puta koliko se u SZ spominje Sin Čovječji, a misli se na Mesiju, naći čak 93.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

član
    Prema nekim mojim istraživanjima i spoznajama Krist je evolucijski Bog, što dokazuje njegova razina „ djetešca u jaslicama „. Krist nije samo Bog, on je i čovjek , što se smatra najvećom tajnom kršćanske teologije. To praktički znači da čovjek putem Krista u vremenu evolucijom sublimira svojstva Bog Oca. Meni je zanimljivo da se više propituje Krist kao Sin Boga, a manje kao njegov Otac – „ stari „ Bog koji nij baš tako jednoznačno blag, nježan i dobar kao njegovo djetešce. Stari Bog je i opak , surov i silovit s batinom ako mu s netko suprostavlja i ako procesi u svijetu ne teku prema njegovom planu.
    To je isto ono svojstvo koje ima i čovjek. Kako postaje stariji postaje i suroviji, bezobzirniji. Sve više se odmiče od svoj svojstva dok je bio djetešce. Čini mi se da je teologija Krista analogna s teologijom Čovjeka.
    U mojim radovima više puta sam napisao okanimo se rasprava o Bogu i počnimo konačno govoriti o ATRIBUTIMA Boga prema Bblijskim istinama, a zatim govorimo o ATRIBUTIMA evolutivnog Čovjeka i usporedimo te atribute. Dobit ćemo vrlo zanimljive informacije i prepoznat ćemo mnoge religijske Istine koje su nam možda nejasne ili „ mutne „. Ako je nekome teško govoriti o atributima Boga, to zasigurno nije teško govoriti za čovjeka. Ajde ispišite atribute Čovjeka na distanci od oko 2.000 godina. Koje atribute je imao čovjek u doba Isusa, a koje ima danas?

Quote Originally Posted by geza View Post
    Prema nekim mojim istraživanjima i spoznajama Krist je evolucijski Bog
    Kad se Bog pojavljuje kroz tijelo onda se i zabavlja. Krist se je zabavlja na način da je kroz snove javljao svojima da izbjegavaju probleme i zla koja su ih proganjali. Krist Krišna se je zabavljao naprimjer da je kao djete jeo zemlju a mama se naljutila i htjela mu očistiti usta a kad mu je pogledala u usta vidjela je da se svi univerzumi nalaze u Njemu,u njegovim ustima.

član
    Kad se Bog pojavljuje kroz tijelo onda se i zabavlja. Krist se je zabavlja na način da je kroz snove javljao svojima da izbjegavaju probleme i zla koja su ih proganjali. Krist Krišna se je zabavljao naprimjer da je kao djete jeo zemlju a mama se naljutila i htjela mu očistiti usta a kad mu je pogledala u usta vidjela je da se svi univerzumi nalaze u Njemu,u njegovim ustima.

To ne znam. Na Isusa gledam kao na kontinuitet religijskog fenomena. Puno je indicija da je Isus " kičma " nastavak civilizacije. Ono što je za Egipatsku civilizaciju bio Faraon to je Isus za Kršćansku Zapadnu civilizaciju. Jednom i drugom Otac Bog je na nebiu, a jedan i drugi su bogovi na Zemlji.

Za razumjeti kako su Otac i Sin jedno ili kako uopće pojmiti Trojstvo, treba znati apstraktno razmišljati, što recimo, djeci nije svojstveno. djelo.
    Zanimljivo je da jedan tip koji sebe naziva Bogom (arapski bog mjeseca) ne zna nimalo apstraktno razmišljati nego se u svojoj objavi /kuran/ buni da su ga lažno optužili da ima sina jer navodno Bog "ne može rađati" /izgleda da nema vaginu/ i "bog nema ženu" pa po tome kao BOG NE MOŽE IMATI SINA. I to njegovi robovi prihvataju kao "mudrost" i ko pijani plota se drže toga da Bog ne može imati sina.

Taj bog ne zna apstraktno razmišljati da "rađanje" u duhovnom smislu ne podrazmijeva trudove i vaginu ili imati "ženu" već je rađanje u metafizičkom smislu stvaranje,manifestiranje preko sebe nove pojavne forme. Kako indijci to lijepo razumiju da se je Krišna umnožio u 108 puta i oženio sa 108 žena? Uopće im ne pada napamet da misle da se je preko Krišne razmnožilo još 108 bogova već da je Krišna jedan idalje. To je apstraktno razmišljanje. Ne mora biti istinita priča ali je mudro i jednostavno razmišljanje.

I biblijski pisci nemaju problema kada kažu da je Adam rodio sina tog i tog,da je Abraham rodio sina tog i tog itd. Naravno da nije Abraham rodio nego njihova žena. To je apstraktno promatranje preko muške loze.

Arwen's Avatar
    Zanimljivo je da jedan tip koji sebe naziva Bogom (arapski bog mjeseca) ne zna nimalo apstraktno razmišljati nego se u svojoj objavi /kuran/ buni da su ga lažno optužili da ima sina jer navodno Bog "ne može rađati" /izgleda da nema vaginu/ i "bog nema ženu" pa po tome kao BOG NE MOŽE IMATI SINA. I to njegovi robovi prihvataju kao "mudrost" i ko pijani plota se drže toga da Bog ne može imati sina.

Taj bog ne zna apstraktno razmišljati da "rađanje" u duhovnom smislu ne podrazmijeva trudove i vaginu ili imati "ženu" već je rađanje u metafizičkom smislu stvaranje,manifestiranje preko sebe nove pojavne forme. Kako indijci to lijepo razumiju da se je Krišna umnožio u 108 puta i oženio sa 108 žena? Uopće im ne pada napamet da misle da se je preko Krišne razmnožilo još 108 bogova već da je Krišna jedan idalje. To je apstraktno razmišljanje. Ne mora biti istinita priča ali je mudro i jednostavno razmišljanje.

I biblijski pisci nemaju problema kada kažu da je Adam rodio sina tog i tog,da je Abraham rodio sina tog i tog itd. Naravno da nije Abraham rodio nego njihova žena. To je apstraktno promatranje preko muške loze.
    Slažem se potpuno. Samo što se tvoje poimanje Krista i moje razlikuju. Ja se pri toj spoznaji u potpunosti držim Biblije, dok mislim da je tvoj Krist kombinacija Sv. Pisama i različitih New Age utjecaja.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Slažem se potpuno. Samo što se tvoje poimanje Krista i moje razlikuju. Ja se pri toj spoznaji u potpunosti držim Biblije, dok mislim da je tvoj Krist kombinacija Sv. Pisama i različitih New Age utjecaja.
    Ako je tako ,zato smo tu !

Quote Originally Posted by Arwen View Post
    Korisno je znati i kako Pisma zvuče na izvornom hebrejskom jeziku. Tako, primjerice, stavak iz Ponovljenog Zakona 6:4, kad kaže: 'Čuj Izraele! Jahve je Bog naš, Jahve je jedan!', za imenicu 'Bog' koristi množinu. To je vrlo važan podatak.
    A da li ti smatraš kako ovaj "vrlo važan podatak" doprinosi razumevanju trojstva ili govori protiv njega?

Quote Originally Posted by Arwen View Post
    Aha, onda odi u Ezekiela, tamo ćeš od nekih stotinjak puta koliko se u SZ spominje Sin Čovječji, a misli se na Mesiju, naći čak 93.
    Koliko ja znam, većina od tih 93 puta se NE upotrebljava na Mesiju, nego na samog proroka Ezekiela. Ili i ti misliš slično, ali si se pogrešno izrazila?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread