+ Reply to Thread
Page 3 of 45 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 445

Thread: Sudnji dan, Raj i Pakao poslije smrti

U redu taj strah je dok ne očistimo dušu, a kada nam je duša očišćena od grijeha onda ne osjećamo nikakav strah od Boga,prorodno ga gledamo kao djete svoju majku i oca koji se zaštitnički ponašaju. Kada nemamo grijeha na duši onda nas "ništa ne osuđuje",pa kako možemo imati bilo kakvog straha. To ti je stanje slobode i bezbrižnosti "kao u raju".

A kako bi se ti ponašao prema Bog u da se nađeš u paklu?

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    U redu taj strah je dok ne očistimo dušu, a kada nam je duša očišćena od grijeha onda ne osjećamo nikakav strah od Boga,prorodno ga gledamo kao djete svoju majku i oca koji se zaštitnički ponašaju. Kada nemamo grijeha na duši onda nas "ništa ne osuđuje",pa kako možemo imati bilo kakvog straha. To ti je stanje slobode i bezbrižnosti "kao u raju".

U redu taj strah je dok ne očistimo dušu, a kada nam je duša očišćena od grijeha onda ne osjećamo nikakav strah od Boga
    a odakle ti znas kad si cist od grijeha, dali to imas mozda neku spravu da vidis u srce ? nazivati Boga ruznim imenima a nadati se da si cist od grijeha to je iluzija

Kada nemamo grijeha na duši onda nas "ništa ne osuđuje",pa kako možemo imati bilo kakvog straha
    kako ti ovo sa sigurnoscu pises ko da gledas u svoje srce sad i vidis da je cisto ko suza bez ijednog grijeha a ja znam da si pokupio grijeha samo na ovome forumu da te Bog kazni paklom iste sekunde , samo nazvati Boga nekim ruznim imenima, i njegovog poslanika, pa to ti je samoubistvo i sam sebe bacas u pakao, niko drugi, samo sebe krivi u toj situaciji.

pa normalno da bi bio razocaran ali bi se nadao da ce me izvuci kad tad samo zato sto sam vjerovao u njega i nisam mu pripisivao partnere, a oni koji nisu pripisivali Bogu partnera oni nece vjecno ostati u paklu, izaci ce kad tad.

Tko ima "strah od grijeha" znači da ga griješna djela privlače još. Ako ne želiš ništa griješno kako možeš imati straha od grijeha!?
    Nisi mi odgovorio na drugo pitanje: Kako ćeš promatrati Boga ako se nađeš u paklu?

Quote Originally Posted by Harun View Post
    a odakle ti znas kad si cist od grijeha, dali to imas mozda neku spravu da vidis u srce ? nazivati Boga ruznim imenima a nadati se da si cist od grijeha to je iluzija

.
    Ja ne kažem da sam čist od grijeha već razumijem taj ideal. Nadalje vidim da dosta znam i srcem razumijem ono što znam. Zašto bi se ja Allaha plašio kad znam da nije Bog! Nemojmo se sad oko toga svađati! To smo ispucali. Nisam ja čovjek da o istom govorim stotinu puta. Nisam ja programiran da proganjam Allaha,on je za mene nevažan!

Harun's Avatar
    Tko ima "strah od grijeha" znači da ga griješna djela privlače još. Ako ne želiš ništa griješno kako možeš imati straha od grijeha!?
    Nisi mi odgovorio na drugo pitanje: Kako ćeš promatrati Boga ako se nađeš u paklu?
    Kako ćeš promatrati Boga ako se nađeš u paklu?
    pa prvo moram ovo napisati prije nego ti kazem kako bi osjecao

Bog kaze:

71. A na Dan kada pozovemo sve ljude s vođom njihovim, oni kojima se knjiga njihova da u desnu ruku njihovu čitaće knjige svoje i neće im biti ni koliko trun jedan učinjena nepravda;

znaci oni ljudi koji zaglave u pakao vjecno ili krace, nece biti kaznjeni nepravedno nego , ce prvo Bog objasniti zasto ce da kazni ako bude kaznjavao, a On nikoga ne kaznjava bez razloga, ako bi me kaznio za nesto to ce biti samo zbog mojih grijeha, pa zasto da onda optuzujem Boga za nesto sto sam ja uradio, ako sam zaluzio onda sam zasluzio, ali ja vjerujem u Boziji oprsot od grijeha na sudnjem danu.

Zašto bi se ja Allaha plašio kad znam da nije Bog! Nemojmo se sad oko toga svađati! To smo ispucali. Nisam ja čovjek da o istom govorim stotinu puta. Nisam ja programiran da proganjam Allaha,on je za mene nevažan!
    ako si toliko siguran u to sto govoris, zasto ga je onda Isus zvao tako ??? drugo ako si toliko siguran da nije BOg, hajmo onda da zamolimo Boga za poreklestvo onoga ko laze

ako Allah nije Bog da mene kaznim proklestvo i nesrecom na ovome svijetu, a ako jeste Bog da tebe kazni proklestvom i nsrecom na ovome svijetu, pa da vidimo ako si toliko siguran da nije BOg, smijes li da se pomolimo preko foruma i da zamoli da kazni onoga ko laze pa cemo vidjeti koliko si siguran u sebe

size="tall"

Što je u Božijim očima najveći grijeh a što najmanji !?

a oni koji nisu pripisivali Bogu partnera oni nece vjecno ostati u paklu, izaci ce kad tad.
    Lijepo je da imaš pozitivnu nadu. Ovo je super.

Gledaj,ja znam da je Bog Jedan,Jednota bolje rečeno i to sam lijepo objasnio na svojoj temi. Ja naprimjer znam da indijci koji vjeruju u stotine Božijih inkarnacija,manifestacija također vjeruju u Jednog Boga. Iako znam da su te mnoge priče o mnogim Božijim inkarnacijama lažne ja se oko toga ne uzbuđujem i ne smatram ih griješnim jako samo zato što pogrešno "bogu pripisuju partnere" jer ja znam da je Bog samo sveto trojstvo i ništa više. Čovjeka čeka pakao zbog griješnih djela a daleko manji problem je što Boga pogrešno zamišljaju. Bog volio one koji što više shvaćaju što je grijeh čovjeka naspram čovjeka i svijeta biljaka i životinja a ne krivi pogled na Božije osobine i manifestacije. Bog kriva razumijevanja Njega samoga najlakše oslobađa i prašta jer je prije svega Njega najteže i spoznati a daleko e lakše spoznati svoj grijeh u svijetu i sa svijetom. Dublje spoznaje o Bogu slijede poslije!

Zato ne pričaj gluposti i ne zanosi se lažnim Allahovim namještaljkama. Imaš ovdje predivnu mogućnost da stvari doblje spoznaješ. Pogledaj moju fantastičnu temu o lažnoj priči o Abrahamovom žrtvovanju. To je mudrost.

ako Allah nije Bog da mene kaznim proklestvo i nesrecom na ovome svijetu, a ako jeste Bog da tebe kazni proklestvom i nsrecom na ovome svijetu, pa da vidimo ako si toliko siguran da nije BOg, smijes li da se pomolimo preko foruma i da zamoli da kazni onoga ko laze pa cemo vidjeti koliko si siguran u sebe
    Ja sam se o tome već izjasnio. Ostavi se bosanke bapske magije i gluposti. Ja sam već rekao da si ti već proklet sa načinom na koji "razumiješ " Boga i ne treba ti veće prokletstvo kao što i ti na men gledaš na sličan način. Mi smo na forumu anonimne osobe iz raznih krajeva svijeta i tek nekim slučajem se po jeziku razumijemo. Ja sutra ili za mjesec ili godinu mogu svojom voljom otići sa ovog foruma i ne pozdraviti nikoga kao što sam to desetak puta radio po raznim forumima jer mi se yebe o bilo kome. I što ćeš ti kada me nema reći da me je Bog kaznio o prokleo? Pa nismo mi susjedi i nije nam svijet svjedok pa da te glupe magijske pizdarije izvodimo. Drugo,Bog nije jeftin i ne otkriva se ljudima kroz te magijske pizdarije. Daj se otrezni i ne izazivaj me sa time.

Harun's Avatar
    Zato ne pričaj gluposti i ne zanosi se lažnim Allahovim namještaljkama. Imaš ovdje predivnu mogućnost da stvari doblje spoznaješ. Pogledaj moju fantastičnu temu o lažnoj priči o Abrahamovom žrtvovanju. To je mudrost.
    jasta je, mudrost na visokom nivou daleko je to od mudrosti

da si mudar nebi pricao to sto pricas.

Ja sam se o tome već izjasnio. Ostavi se bosanke bapske magije i gluposti. Ja sam već rekao da si ti već proklet sa načinom na koji "razumiješ " Boga i ne treba ti veće prokletstvo kao što i ti na men gledaš na sličan način. Mi smo na forumu anonimne osobe iz raznih krajeva svijeta i tek nekim slučajem se po jeziku razumijemo. Ja sutra ili za mjesec ili godinu mogu svojom voljom otići sa ovog foruma i ne pozdraviti nikoga kao što sam to desetak puta radio po raznim forumima jer mi se yebe o bilo kome. I što ćeš ti kada me nema reći da me je Bog kaznio o prokleo? Pa nismo mi susjedi i nije nam svijet svjedok pa da te glupe magijske pizdarije izvodimo. Drugo,Bog nije jeftin i ne otkriva se ljudima kroz te magijske pizdarije. Daj se otrezni i ne izazivaj me sa time.
    ne to nisu magijski trikovi nego ono sto nam sam Bog naredjuje kad nas neko u laz u goni

Bog kaze u kuranu:

61. A onima koji se s tobom budu o njemu raspravljali, pošto si već pravu istinu saznao, ti reci: "Hodite, pozvaćemo sinove naše i sinove vaše, i žene naše i žene vaše, a doći ćemo i mi, pa ćemo se usrdno pomoliti i Allahovo prokletstvo na one koji neistinu govore prizvati!"

kazem ti ako si toliko siguran da Allah nije Bog , hajde da prokletstvo prizovemo Bozije na onoga ko laze.

Vidis da si ti mudar kao sto nisi, nebi se usudio pisnuti ista ruzno protiv Allaha jer sta ako je stvarno istina onoga sto ja govori, i ako se bas ispostavi da je se Bog zove Allah a ti ga nazivao svakako ovdje na forumu.

Vidis da si ti mudar kao sto nisi, nebi se usudio pisnuti ista ruzno protiv Allaha jer sta ako je stvarno istina onoga sto ja govori, i ako se bas ispostavi da je se Bog zove Allah a ti ga nazivao svakako ovdje na forumu.
    Ja se usudim "pisnuti" protiv Allaha upravo zbog toga što on govori i što njegovi govore. Kuranski bog može se zvati i Jehova i Jahve i Krišna....kako god hoćeš i ja ga cijenim kroz ono što reče a ne kakvo si ime pridodaje. Niti jedno slovi ili jezik zemaljski ne može izreći ili napisati njegvo ime jer materijalnim se duhovno ne obilježava. Ja cijenim ime Jahve ("Ja jesam koji jesam") ali kad mi neko ponudi lažne "Mojsijeve" knjige biblije i rekne da je Jahve iskušavao Abrahama sa krvnom žrtvom, kao što možeš primjetiti ja tog Jahvu ne fermam niti jedan posto.

Allah:
    61. A onima koji se s tobom budu o njemu raspravljali, pošto si već pravu istinu saznao, ti reci: "Hodite, pozvaćemo sinove naše i sinove vaše, i žene naše i žene vaše, a doći ćemo i mi, pa ćemo se usrdno pomoliti i Allahovo prokletstvo na one koji neistinu govore prizvati!"
    Strpi se,sudnji dan je i za tebe namjenjen.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread