+ Reply to Thread
Page 1 of 45 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 445

Thread: Sudnji dan, Raj i Pakao poslije smrti

Harun's Avatar
    size="tall"

Sudnji dan, Raj i Pakao poslije smrti

Jest da su uvodni postovi malo dugi, ali valjalo bi ih procitati radi informiranja pa onda mozemo nastaviti diskusiju te ako ko ima pitanja o islamskom pogledu na ove stvari, samo neka ih postavi.

Bilo bi lijepo i da krscani napisu koju rijec, iz svog ugla, kako oni vide ove stvari kroz biblijska ucenja.

Mali Smak svijeta

Kad se spomene Smak Svijeta ljudi razlicito reaguju na to, i vjernici i nevjernici, neki vjeruju neki nevjeruju u to.
    Vecina onih koji vjeruju da ce se desiti Smak svijeta u buducnosti razmisljaju o njemu malo na samozavaravajuci nacin tako sto misle ”Ma ima jos do toga buraz, nije se jos ni jedan veliki predznak pojavio, pa zato mirno spavaj” , pa im takve misli cine Smak svijeta dalekim, nesto sto ce se desiti u dalekoj buducnosti.
    Smak svijeta i Sudnji dan nije isto ako se misli sa Smakom svijeta na unistenje univerzuma i planete zemlje sto treba da se desi u buducnosti, a Sudnji dan nastupa tek poslije Smaka svijeta 40 necega (dana, mjeseci , godina).
    Ebu Hurejre, prenosi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: „Između dva puhanja u rog će proći četrdeset.

Prvo Puhanje ce biti kad Smak svijeta nastupi pa ce pomrijeti svi ljudi i dzinni na ovom svijetu, drugo puhanje ce biti radi prozivljenja na Sudnjem danu .
    Ima nesto sto se zove Mali smak svijeta, a to je smrt, kao sto stoji u hadisu, predaja Aiše r.a., kada kaže::
    Kada bi arabljani dolazili kod Allahova Poslanika s.a.v.s. pitali bi ga o Smaku svijeta: Kada će nastupiti Smak svijeta? Pogledao bi (Poslanik a.s.) u najmlađu osobu među njima, i rekao:

“Da ova osoba živi toliko dugo, da ne dočeka svoju starost; tada će nastupiti vaš Smak svijeta.” tj. njihova smrt; dok se sa Smakom svijeta misli na sagovornike
    .
    Kad znamo da je smrt mali smak svijeta koji moze doci dok citas ovaj tekst, a kad covjek umre nema vise povratka nazad, sto si radio radio si, dok si mrtav nemas osjecaj za protok vremena , tako kad otvoris oci na Sudnjem danu pomislit ces da si jako kratko bio mrtav.
    Dokaz da mrtav covjek nema osjecaj za protok vremena jeste ovaj ajet u kuranu,
    Allah kaze:
    Ili za onoga koji je prolazeći pored jednog do temelja porušenog grada, povikao: "Kako će Allah oživjeti ove što su pomrli?" I Allah učini te on umre i tako ostade stotinu godina, a onda ga oživje i zapita: "Koliko si ostao?" - "Dan ili dio dana" - odgovori. "Ne", reče On -, "ostao si stotinu godina. Pogledaj jelo svoje i piće svoje, - nije se pokvarilo; a pogledaj i magarca svoga - da te učinim dokazom ljudima -, a pogledaj i kosti, - vidi kako ih sastavljamo, a onda ih mesom oblažemo." I kad njemu bi jasno, on povika: "Ja znam da Allah sve može!"(2:259)
    Covjek koji je bio mrtav 100 godina ima osjecaj da je bio pod zemljom dan ili dio dana,znaci kad otvori oci na sudnjem danu cinit ce mu se da je jako kratko bio pod zemljom iako je mozda bio hiljade godina pod zemljom pa cak i da je na zemlji jako kratko bio, kao sto Allah govori o cudjenju ljudi na Sudnjem danu kad budu prozivljeni.
    Allah ce ih upitati na Sudnjem danu:
    112. A koliko ste godina na Zemlji proveli?" – upitaće On.
    113. "Proveli smo dan ili samo dio dana" – odgovoriće -, "pitaj one koji su brojali."
    114. "Pa da, kratko ste proveli" – reći će On – "da ste samo znali
    !
    Na drugom mjestima Allah kaze:
    46. a njima će se učiniti, onoga Dana kada ga dožive, da su samo jedno veče ili jedno jutro njezino ostali.
    55. A na Dan kad nastupi Čas oživljenja, zločinci će se zaklinjati da su grobovima samo jedan čas ostali; a i prije su istinu izbjegavali
    .
    Primjer jos na ovom svijetu kako se gubi osjecaj protoka vremena je san, recimo da spavas 10 sahata, dok spavas nemas osjecas za protok vremena u stvarnosti i kad se propudis cini ti se kako je vrijeme brzo proslo iako si prevalio brda i doline u snu. Tako je isti slucaj sa smrti gdje ce biti nagrada ili kazna u kaburu ali zato kad progledas prvi put na sudnjem danu cinit ce ti se da si jako kratko bio pod zemljom isto kao sto je onaj covjek koji je bio pod zemljom 100 godina pa mu se cinilo da je bio dan ili dio dana, ako je on tako osjecao sigurno ce i ostali ljudi osjecati tako, a Allah najbolje zna.
    Smrt je brzi put do Sudnjeg dana, preskacemo veliki Smak svijeta ali se zato pojavljujemo na Sudnjem danu 40 necega poslije Smaka Svijeta tj unistenja nebesa i zemlje.
    Covjek se najbolje moze pripremiti za ovaj mali iznenadni smak svijeta sa vjerovanjem u Allaha, dobrim djelima i izbjegavanje losih djela tj. slijedjenje Ku’rana i poslanikova sunneta.
    Allah kaze:
    31. Oni koji ne vjeruju da će pred Allaha stati nastradaće kad im iznenada Čas oživljenja dođe, i reći će: "O, žalosti naše, šta smo sve na Zemlji propustili!" i grijehe svoje će na leđima svojim nositi, a užasno je ono što će uprtiti!
    32. Život na ovom svijetu je smo igra i zabava, a onaj svijet je, zaista, bolji za one koji se Allah boje. Zašto se na opametite?

..................

Multipla skleroza i kako je pobijediti
    Last edited by Harun; 05-03-11 at 00:19.

Harun's Avatar
    Nesto o Raju

Poslanik Muhammed je rekao: ‘‘U Džennetu ima drvo ispod čije hladovine konjanik putuje stotinu godina, pa učite ako hoćete dio ajeta: U hladovini prostranoj. (El-Vakia, 30).

Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: ‘‘Allah je Svojim robovima pripremio u Džennetu ono što oko nije vidjelo, niti uho čulo, i ono što ljudski razum ne može ni zamisliti. Učite ako želite kur’anski ajet: I niko ne zna kakve ih, kao nagrada za ono što su činili, skrivene radosti čekaju (Es-Sedžda, 17.).’’

Najmanja i Najveća nagrada u Raju/Džennetu

Musa, alejhiselam, pitao je Allaha,dzelle shanuhu:

"Koji je najmanji stepen u Dzennetu?"’ Allah, subhanehu ve te’ala, objavio mu je:
    "Najmanji stepen i najmanju nagradu u Dzennetu imat ce covjek koji ce, nakon sto dzennetlije udju u Dzennet, izaci iz dzehennemske vatre puzuci, pa ce mu biti receno: "Udji u Dzennet!"

On ce doci do Dzenneta i ucinit ce mu se da je pun i da niko vise ne moze uci i onda ce se vratiti i reci: "Gospodaru moj, Dzennet je ispunjen do posljednjeg mjesta, ljudi su zauzeli svoje polozaje i ono sto im pripada od nagrade." Tada ce mu Allah reci: "Jesi li zadovoljan da ti u Dzennetu posjedujes onoliko koliko je posjedovao neki zemaljski vladar?" Odgovorit ce: "Zadovoljan sam, Gospodaru, ali zar se to Ti sa mnom izigravas, a Ti si Gospodar svjetova!?"Allah, dzelle shanuhu, ce mu ponovo reci: "Tebi zaista pripada to i jos cetiri puta toliko."Covjek ce reci: "Zadovoljan sam, Gospodaru moj, nema niko plemenitiji niti darezljiviji od Tebe, Gospodaru!"Nakon toga Allah ce mu ponovo reci: "Tebi pripada to i jos deset puta toliko, imat ces u Dzennetu sto god ti dusa pozeli i sto se tvome oku svidi." Onda ce Musa, alejhiselam, upitati: "Gospodaru moj, ako je ovo najmanji stepen u Dzennet, koji je onda stepen najveci?"

Allah, dzelle shanuhu, mu je objavio: “Najveci stepen u Dzennetu imat ce oni kojima sam Ja Svojom rukom nagradu pripremio i zapecatio je tako da je niko osim njih ne moze ni vidjeti. Takvo nesto oko nije vidjelo, ni uho culo, niti se moze zamisliti.’’

Ashabi Allahovog poslanika Muhammeda, sallallahu alejhi ve sellem, bez daha su slusali dok im je on pricao ovu pricu o Musau, alejhiselamu, i njegovom razgovoru sa Allahom, dzelle shanuhu, zeleci da im djela budu primljena i da dostignu najveci stepen u Dzennetu.

Zatim je jedan od njih rekao: “Allahov Poslanice, mozeš li nam spomenuti barem nesto od onoga sto je Allah pripremio Svojim odabranim robovima?’’ Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, odgovorio je: “Zaista ce vjernik u Dzennetu, izmedju ostaloga, imati i sator od izdubljenog bisera, njegova duzina je sezdeset milja, u njemu ce biti i njegova porodica, ali jedni druge nece vidjeti zbog udaljenosti.’’ Lica ashaba blistala su od srece i zadovoljstva i svi su ceznuli za takvim satorom u Dzennetu i molili Allaha da im podari ono sto je obecao Svojim iskrenim robovima. Kada je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, vidio koliko ashabi zude za Dzennetom, on je, zeleci ih jos vise podstaknuti na dobra djela, rekao: “U Dzennetu ima stablo koje konjanik ne moze preci na najbrzem konju za sto godina.’’ Tada je neko upitao: “Allahov Poslanice, a koji stepen ce imati oni Allahu bliski?’’ Odgovorio je: “Uistinu ce stanovnici Dzenneta vidjeti iznad sebe druge stanovnike koji ce biti u svojim odajama, kao sto se vide sjajne zvijezde na nebu, tolika ce razdaljina medju njima biti zbog prednosti jednih nad drugima.’’ Receno je: “Allahov Poslanice, to su stepeni Allahovih poslanika i niko drugi ih ne moze dostici!?’’ Odgovorio je: “Naprotiv, tako mi Onoga u Cijoj je ruci moja dusa, to su stepeni onih koji su iskreno vjerovali u Allaha i koji su povjerovali u poslanike.’’ Ponovo su upitali: “Da li ce se stanovnici Dzenneta ikada sastati na jednom mjestu i u odredjenom vremenu i da li ce se moci posjecivati?’’

Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, odgovorio je: "Da, u Dzennetu ce biti trgovi ili pijace koje ce dzennetlije svakog petka posjecivati. Kad se okupe na tim trgovima zaduhat ce istocni vjetar koji ce osjetiti na svojim licima i odjeci i koji ce im povecati ljepotu. Kada se vrate svojim porodicama, reci ce im:’Vracate se ljepsi nego sto ste otisli.’ Oni ce odgovoriti svojim ukucanima: ’I vasa ljepota se takodjer povecala."

Tada su ashabi rekli: “Allahov Poslanice, pricaj nam jos o Dzennetu!’’ Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, upitao je:“Znate li sta ce Allah reci stanovnicima Dzenneta?’’ Odgovorili su: “Allah i Njegov Poslanik najbolje znaju!’’ Poslanik, sallallahi alejhi ve sellem, rekao je: “Allah ce reci dzennetlijama: ’O stanovnici Dzenneta!’, a oni ce se odazvati rijecima: ’Odazivamo Ti se, Gospodaru, u Tvojoj ruci je svako dobro!’ Onda ?e ih Allah upitati: ’Jeste li zadovoljni?’ Odgovorit ce: ’Kako da ne budemo zadovoljni kad si nam podario sto nisi ni jednom drugom stvorenju.’ Ponovo ce ih upitati: ’Da li zelite vise od toga?’ Oni ce reci: ’A sta je vise od onoga sto si nam dao?’ Allah ce im reci: ’Obasut cu vas Svojim zadovoljstvom i nikada se na vas necu rasrditi.’ Dzennetlije ce tada slaviti i velicati Allaha, a On ce ih upitati:’Zelite li da vam povecam nagradu?’ Odgovorit ce: ’O Uzviseni Gospodaru, o Ti Koji u obilju dajes, o Vlasnice plemenitosti i dobrote, zar nam nisi lica ucinio svijetlim, i u Dzennet nas uveo, a Vatre nas sacuvao?!’ Tada ?e im Allah,dzelle shanuhu, podariti najvecu blagodat uopce, On, Uzvizeni Gospodar svjetova, otkrit ce se stanovnicima Dzenneta i oni ce gledati u Njegovo lice. Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, zavrcio je svoj govor o Dzennetu rijecima: “To ce biti najveca nagrada dzennetlijama.’’

Film "Avatar" i Dzennet

Virtuelni spektakl Jamesa Camerona "Avatar" neki obožavatelji doživljavaju previše stvarno, te imaju napade depresije i na um im pada samoubistvo nakon što pregledaju ovaj filmski hit. To se dešava jer žude za ljepotom predstavljenom na vanzemaljskoj planeti Pandora, piše CNN...

Na forumu fanova revolucionarnog SF ostvarenja pokrenuta je tema pod nazivom "Načini kako se izboriti sa depresijom nakon maštanja o nestvarnoj Pandori" gdje je objavljeno preko 1.000 postova ljudi koji priznaju da i sami osjećaju spomenute probleme. Korisnik Mike napisao je da je nakon gledanja filma razmišljao da se ubije.

"Otakako sam pogledao Avatar postao sam depresivan. Promatrajući tako divan svijet Pandore i sve Na'vije učinilo je da poželim da budem jedan od njih. Ne mogu prestati misliti o svim tim stvarima koje se dešavaju u filmu i svim suzama i žmarcima koje sam osjetio. Čak sam planirao i samoubistvo razmišljajući kako ću biti ponovo rođen u svijetu sličnom Pandori i svemu iz Avatara."

Svijet Pandora je prikazan u filmu kao priroda iz bajke. Ja koji sam gledao taj film bio sam impresioniran vizuelnom prezentacijom prirode u tom filmu. Pa kad pomislim da je to konstruisao jedan čovjek, običan smrtnik, šta onda reći za Allahov džennet koji je svojom rukom sagradio. Kad se tako zadivimo nestvarnoj prirodi koja je stvorena od ljudi kako će se tek ljudi zadiviti kada kroče nogom u džennet, i vide dvorce od zlata i srebra, zelenilo, izvore, rijeke, palme, razne boje koje čovjeku nisu ni na um padale da postoje, raznovrsni mirisi itd.

U Džennetu su sva cula u konstantnom uživanju, oči gledanjem ljepota dženneta, uši slušanjem pjevanja hurija i Allahovim učenjem Kur’ana džennetlijama, usta raznim ukusnim jelima, nos raznim mirisima i na kraju duša ispunjena osjećajem sreće i zadovoljstva.

Allah kaže u Kur’anu: ”. ... a oni koji su vjerovali i dobra djela činili biće u divnim džennetskim baščama, sve što zažele imaće u Gospodara svoga; biće to blagodat velika. Na ovaj način Allah šalje radosne vijesti robovima Svojim, onima koji su vjerovali i dobra djela činili...” (Kur’an: 42:22-23)

I kud god pogledaš, vidjećeš udobnost i carstvo prostrano.” (Kur’an: 76:20)

Harun's Avatar
    Opis Pakla

Prenosi se od Ebi Musa El Esharija r.a. da je Resulullah s.a.v.s. rekao: “Stanovnici dzehennema ce toliko plakati da bi ladja mogla po njihovim suzama ploviti, a isplakivace krv umjesto suza.” (hadis prenosi Hakim)

Ljudima koji placu krv jos na ovome svijetu, kako to izgleda u stvarnosti

Calvino Inman (17) iz Knoxvillea, Tennessee

Patni, Indija. Rashida Begum (27)

video
    ]

Dovlacenje Dzehennema na sudnjem danu sa 4,9 milijardi meleka koji ce ga vuci

Allah opisuje Sudnji dan i kaže: "Tog dana ce Džehennen biti doveden.." (El-Fedžr, 23)

Rekao je Poslanik s.a.v.s.: "Tog dana ce Džehennem biti dovucen, na njemu je sedamdeset hiljada uzdi(lanaca), na svakoj uzdi je sedamdeset hiljada meleka koji je vuku."(Muslim)

Allah opisiva dzehennem:

6. A za one koji ne vjeruju u Gospodara svoga kazna je Džehennem, užasno je ono boravište!
    7. Kad budu u nj. bačeni, pucketanje njegovo će čuti, i on će ključati,
    8. gotovo da se od bijesa raspadne. Kad god se koja gomila u nj baci, stražari u njemu će je upitati: "Zar nije niko dolazio da vas opominje?"
    9. "Jest, dolazio nam je onaj koji nas je opominjao"- odgovorit će - ,"a mi smo poricali i govorili: Allah nije objavio ništa, vi ste u velikoj zabludi!"
    10. I reći će: "Da smo slušali ili razmišljali, ne bismo među stanovnicima Džehennema bili!"
    11. I oni će priznati da su bili nevjernici – pa, stanovnici Džehennema ognjenog daleko bili!"

Uzvišeni Allah: "On ce kao kule bacati iskre." (El-Murselat, 32)

Hrana u Dzehenemu

Rekao je Uzvišeni Allah: "Bice u Nas, doista, okova i ognja, i jela koje u grlu zastaje i patnje nesnosne." (El-Muzemil, 12-13)

Uzvišeni Allah opisujuci pice stanovnika Džehennema: "Pred njim ce Džehennem biti i on ce biti pojen sadidom (odvratnom kapljevinom) mucice se da je proguta, ali je nikako nece moci proždrijeti i smrt ce mu sa svih strana prilaziti, ali on nece umrijeti; njega ce teška patnja cekati." (Ibrahim, 16-17)

Uzvišeni Allah rekao: "I reci: Istina dolazi od Gospodara vašeg, pa ko hoce neka vjeruje, a ko hoce neka ne vjeruje! Mi smo nevjernicima pripremili vatru ciji ce ih dim sa svih strana obuhvatiti, ako zamole pomoc, pomoci ce im se muhlom (tekucinom) poput rastopljene kovine koja ce lica ispeci. Užasna li pica i grozna li boravišta!" (El-Kehf, 29)

Kazna za one koje piju alkohol

Resulullah s.a.v.s. je rekao: "Uzvišeni Allah se obavezao da ce one koji budu pili alkohol napojiti pokvarenom tekucinom. Upitali su: Allahov Poslanice, a kakva je to pokvarena tekucina? Rekao je: Znoj stanovnika Džehennema i ono što se iz njih cijedi." (Muslim)

Nevjernici traze od strazara Malika da moli Allaha da poumru u dzhennemu

allah kaze:
    “A nevjernici ce u patnji dzehennemskoj vjecno ostati, ona im se nece ublaziti i nikakve nade u spas nece imati, nismo im Mi nepravedni bili, oni su sami sebi nepravdu nanijeli, Oni ce dozivati: “O Malik, neka Gospodar tvoj ucini da mi umremo!” - a On ce reci: “Vi cete tu vjecno ostati!” Mi smo vam slali Istinu, medjutim vi ste tu Istinu prezirali.” (Ez Zuhruf, 74-78)

Allah dz.s. kaze: “A nevjernike ceka vatra dzehennema, oni nece biti na smrt osudjeni, i nece umrijeti, i nece im se patnja u njemu ublaziti, - eto tako cemo svakog nevjernika kazniti, oni ce u njemu jaukati: “Gospodaru nas, izbavi nas, cinicemo dobra djela, drukcija od onih koja smo cinili.” - “A zar vas nismo ostavili da zivite dovoljno dugo da bi onaj koji je trebalo da razmisli imao vremena da razmisli, a bio vam je dosao i onaj koji opominje? Zato iskusite patnju, nevjernicima necemo pomoci!” (Fatir, 36-37)

Vezivanje grijesnika u lance

Allah dz.s. kaze: “Toga dana ces vidjeti grijesnike povezane u zajednicke okove; kosulje ce im od katrana biti a vatra ce lica njihova obavijati.” (Ibrahim, 49-50)

Allah Uzviseni, kaze: “A da li je bolja ta gozba ili drvo Zekum koje smo nevjernicima kao kaznu odredili? To je drvo koje ce usred dzehenema rasti, plod ce mu poput sejtanskih glava biti. Oni ce se njime hraniti i trbuhe ce svoje njime puniti, zatim ce to s kljucalom vodom izmjesati, a potom ce se, sigurno, opet u dzehennem vratiti. Oni su oceve svoje u zabludi zatekli pa i oni stopama njihovim nastavili.” (Es Saffat, 62-70)

Svadjanje nevjernika izmedju sebe kad budu stajali pred Allahom

Alla kaze:
    A oni koji ne vjeruju govore: "Mi nećemo vjerovati u ovaj Kur´an niti u one prije njega!" A kada bi samo vidio kad oni koji su učinili zlo pred Gospodrom svojim budu zadržani i kad stanu među sobom razgovarati: "Da vas nije bilo, sigurno bismo bili vjernici" - reći će oni koji su tlačeni bili onima koji su bili oholi.
    "A zar smo vas mi od pravog puta odvratili nakon što vam je bilo na njega ukazano? Ne, sami ste vi grješnici bili" - reći će oni koji su bili oholi onima koji su bili tlačeni.
    Nije bilo tako" - odgovoriće oni koji su bili tlačeni onima koji su bili oholi -, "nego ste danju i noću spletkarili kad ste od nas tražili da u Allaha ne vjrujemo i da Mu druge jednakim smatramo". I svi će prikriti tugu kad vide da će kažnjeni biti, a Mi ćemo na vratove nevjernika sindžire staviti; zar će biti kažnjeni drugačije nego prema onome kako su radili? Kuran Sura Saba

Nevjernici ce traziti od Allaha da im pokaze ljude koji su ih zaveli pa da ih prebiju

Allah kaze:
    "I nevjernici će reći: 'Gospodaru naš, pokaži nam džinove i ljude, one koji su nas zaveli, da ih stavimo pod noge naše, neka budu najdonji.'"

Dubina Dzehennema

prenosi Ebu Hurejre r.a. da je rekao: "Bili smo kod Reslullaha s.a.v.s., u momentu kad je on cuo udar, pa nas je Reslullah upitao: "Znate li sta je ovo?" A mi smo odgovorili: "Allah i Njegov Poslanik s.a.v.s. najbolje znaju." A on je rekao: "Ovo je bio kamen koji je bacen u dzehennem prije sedamdeset godina a tek je sada pao na dno dzehennema." (hadis prenosi Muslim)

Najblaza kazna u Dzehenemu

Prenosi se od Nu'man bin Besira r.a. da je Reslullah s.a.v.s. rekao: "Zaista ce u dzehennemu najblaze biti kaznjeni oni koji ce imati obucu sa remenjem od vatre od koje ce kljucati mozak kao sto kljuca lonac na vatri. Mislice da niko od njega nece biti zesce kaznjen iako je to inace najblaza kazna." (hadis prenosi Muslim)

Reslullah s.a.v.s. rekao: "Neki ce od njih biti u vatri do noznih clanaka, neki do koljena, neki do pojasa, a neke ce vatra obuhvatiti sve do njihove kljucne kosti." (hadis prenosi Muslim)

Jacina Dzehennemske vatre

Prenosi se od Ebu Hurejre r.a. da je Reslullah s.a.v.s. rekao:"Dunjalucka vatra je sedamdeseti dio dzehennemske vatre." A prisutni su kazali: "I ova je dovoljna, o Allahov poslnice." A on je rekao: "Dzehennemska vatra je sesdeset devet puta jaca od dunjalucke, a svaki njen dio je zestok kao ova vatra." (Muttefekun alejhi)

Psiholosko kaznjavanje da bi se izazvala tuga i zestoko kajanje

Prenosi se od Ebu Hurejre r.a. da je Resulullah s.a.v.s. rekao: “Nece niko uci u dzennet a da mu se prije toga ne pokaze njegovo mjesto u vatri koje bi ga cekalo da je nesto lose uradio kako bi povecao zahvalu Allahu, i nece uci u vatru niko prije nego mu se pokaze mjesto u dzennetu koje bi ga cekalo da je cinio dobro, kako bi se jos vise rastuzio.” (hadis prenosi Buharija)

Ubijanje Smrti izmedju Dzenneta i Dzehennema

Poslanik s.a.v.s. je rekao: "Na Sudnjem danu ce se smrt dovesti u obliku bijelog ovna koji po sebi ima crnila, zatim ce se zaklati na prostoru izmecu Dženneta i Džehennema i reci ?e se: O stanovnici Dženneta, vjecnost bez smrti! O stanovnici Vatre, vje?nost bez smrti!" (Buharija)

Resulullah s.a.v.s. rekao: “Da znate ono sto ja znam malo bi ste se smijali, a puno bi ste plakali.”

Harun's Avatar
    sad se mozda mnogi pitaju kako ti Harune si tako siguran u to da postoji pakao i raj poslije smrti, otkud ti to znas, niko se nije vratio od tamo itd itd

Prvo vratio se Muhammed sa onoga svijeta, jer mu je omoguceno bilo u noci Miradza da predje iz naseg univerzum u taj drugi univerzum il ida prodje vise njih, pa je usao u raj i vidio pakao, pa nam je u detalje opisivao. Pa cak i da muhammed nije bio tamo i vidio to svojim ocima, dovoljno nam je to sto Bog kaze u kuranu o tome, a ako idalje sumnjas da postoji neki drugi svijet, pa evo zapadni naucnici pricaju o paralelnim univerzumima, gdje postoje jedan pored drugog, upravo ono sto Kuran govori, da ima vise univerzuma ili nebesa, i da ce ljudi prelaziti iz jednog u drugi poslije smrti.

ako naucnici govori kako je moguce da postoje paralelni univerzumi sa stanovista nauke , fakticki nesvjesno pricaju o raju i paklu a da nisu svjesni toga, jer upravo se raj i pakao nalaze u drugi univerzumima. i kazu da u tim paralelnim univerzumima mogu da postoje prirodni zakoni i stanovnici a da ih mi nevidimo.

pogledaj sta kazu ovdje

Harun's Avatar
    nastavljamo o Raju

Bog kaze u Kuranu:

68. u njima će biti voća i palmi i šipaka,

Allahov Poslanik Muhammed, s.a.v.s., rekao: (321) "Kad čovjek uzme plod voćke u Džennetu, na tom mjestu se pojavi novi plod."

Bog kaze:

22. Dobri će, zaista, u nasladama boraviti.
    23. sa divana gledati,
    24. na licima njihovim prepoznat ćeš radost sretna života,
    25. dat će im se pa će piće zapečat ćeno piti,
    26. čiji će pečat mosuš biti – i neka se za to natječu oni koji hoće da se natječu! –
    27. pomiješano sa vodom iz Tesnima će biti,
    28. sa izvora iz kojeg će Allahu bliski piti.

Vidjenje Boga u raju

Petak u Dzennetu

Bejhekija biljezi predaju od Enesa u kojoj stoji: Dok smo jednom bili kod Allahovog Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, on rece: Dosao mi je Dzibril, u ruci mu nesto kao ogledalo, a usred ogledala jedna crna tacka.

Upitah ga: Sta je to, Dzibrile? ´Ovo je jevmul-dzumu´a petak, dan koji ti je tvoj Gospodar ponudio da bude blagodan tebi i tvom ummetu posle tebe. Rekoh: Dzibrile, kakva je ovo crna tacka?

On rece: ´To je jedan sat u toku petka, a petak je najodabrani dan na dunjaluku. Mi ga u dzennetu zovemo jevmul-mezid! Upitah ga: Dibrile, zasto ga zovete jevmel-mezid? On rece: Allah je u dzennetu odabrao jednu dolinu, prostranu, od cistog miska. Kad dodje petak, nas Gospodar Uzviseni na Svome cursu sidje u tu dolinu. Njegov prijesto bude okruzen minberima od zlata, ukrasenim biserima, a iza njih su sedjela od nura. Zatim ce biti dopusteno stanovnicima odaja da sidju, pa ce dolaziti, razgrcuci dine od miska dok se budu priblizavali skupu.

Na rukam ce ima biti narukvice od zlata i srebra, odjeca im od dibe, kadife i svile. Kad i oni dodju na to mjesto, i kad sjednu. Allah ce na njih poslati povjetarac koji ce uciniti da im lica i odjeca miskom zamirisu. Oni ce tada biti mladici crne kose, u trideset trecoj godini starosti, onakvi kakav je bio Adem kad ga je Uzviseni Allah stvorio.

Tada ce Gospodar svemoguci pozvati Ridvana, cuvara dzennetske kapije, govoreci: ´Ridvane, podigni zastor izmedju Mene i Mojih robova i posjetilaca!´ Kada zastor izmedju Njega i njih bude uklonjen, i kada vide Njegovu ljepotu i Njegov nur, pohitace da Mu padnu na sedzdu. Tada ce Allah, Svemoguci i Uzviseni, Svojim glasom reci: ´Podignite glave svoje. Ibadet ste kao obavezu imali na dunjaluku, a danas ste vi na mjestu na kojem se nagrada prima. Trazite sta god zelite, jer Ja sam vas Gospodar.

Kojem ste povjerovali u ubecanje koje vam je dao, i blagodat Svoju sam prema vama upotpunio. Ovo je mjesto Moga kerameta, na kome Ja castim koga hocu,

pa zatrazite sta gog zelite! Oni ce reci: Gospodaru nas, imal ikakvo dobro a da nam ga nisi ucinio? Zar nas nisi pomogo da nam ublazis strahote umiranja? Zar nam nisi ugodnim ucinio boravak u mracnim kaburima? Zar nam nisi strah nas ublazio kada je Suri-Israfil zapuhnuo?

Zar nisi zanemario nase posrtaje, a prekrijo nasa sramotna djela? Zar nisi ucvrstio nase stope na Sirat-cupriji nad Džehennemom? Zar nas nisi u Svoj komsiluk priblizio, da cujemo Tvoj ugodni govor, i u punom svjetlu nan se otkrio? Imali ista od dobra a da nam ga nisi dao?!

Utjecemo se Allahu, Uzvisenom. Tada ce ih Allah Svojim glasom dozvati: ´Ja sam vas Gospodar, u cije ste obecanje povjerovali, i blagodat Svoju prema vama sam upotpunio. Trazite sta zelite. Oni ce reci: Trazimo Tvoje zadovoljstvo! On ce reci: ´Zahvaljujuci tome sto sam vama zadovoljan, zanemario sam vas sitna posrtanja, preso preko ruznih postupaka vasih, primio vas u Moje susjedstvo, dopustio vam da uzivate slusajuci Moj glas, pokazao vam Svoj nur. Ovo je mjesto na kojem Ja pocast ukazujem. Trazite sta zelite. I oni ce ga moliti, sve dok ne iscrpe sve svoje zelje.

A On ce ponovo reci: Trazite, i Ja cu vam dati. I oni ce ga moliti, sve dok ne iscrpe sve svoje zelje. A On ce ponovo reci: Trazite, i Ja cu vam dati. Oni ce reci:

Zadovoljni smo, Gospodaru nas, i pokorni. Tada ce im, iz Svog neizmjernog izobilja, povecati nagradu i pocastiti ih onom sto niko vido nije, zasta niko cuo nije, niti bilo ko nesto slicno moze zamislit. To ce im biti dato prije nego sto se rastanu tog petka. Ja sam, zatim, pitao Poslanika alejhi sellam: Allahov Poslanice, a koliko ce im ti darovi trajati? On je odgovorio do slijedeceg petka!

Zatim je nastavio: Zatim ce Ars Gospodara naseg, Uzvisenog, biti uzdignut, a sa njim ce meleci i vjerovjesnici otici u svoja prebivalista. Stanovnicima odaja ce zatim,biti dopusteno da se vrate svojim odajama, a rijec je o dvijema odajama od zelenog smaragda. Nista ima u dzennetu nece biti draze od petka, kada ce moci gledati u svoga Gospodara. Koji ce im pocast ukazati tako sto ce ih iz Svoga izobilja neizmjernom nagradom nagradjivati. Ovo sam cuo direktno od Allahovog Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, a izmedju mene i njega nije niko bio, veli Enes.

Allah dz.s. kaze: "Pored njih ce bit one koje ce preda se gledati, ociju prekrasnih, kao da su one jaja pokrivena." (Es Safat, 48-49)

Allah dz.s. kaze: "U njima ce biti i hurije ociju krupnih, slicne biseru u skoljkama skrivenom." (El Vakia, 22-23)

Razlika izmedju sexa na ovom svijetu i sexa u Dzennetu?

Prenosi se od od Enes bin Malika r.a. da je Resulullah s.a.v.s. rekao: "Vjerniku ce su u dzennetu dati mnogostruka snaga u snosaju." Pa su ga upitali: "O Bozji poslanice, hoce li to covjek biti u stanu izdrzati?" A on je odgovorio: "Da, bice mu data snaga koju ima stotinu ljudi." (hadis prenosi Tirmizi a El Bani ga smatra sahihom)

Ko su bolje zene dzenetske hurije ili ovo dunjalucke zene kad udju u Dennet?

Ummu Selema se jedne prilike obratila Poslaniku, s.a.v.s:
    "Allahov Poslanice, reci mi nesto o Allahovim rijecima, Hurun ajn'"!
    Poslanik, s.a.v.s, odgovori:"Hurun in - znaci bijele zene, sirokih i okruglih ociju! Hurija je na stepenu sokolova krila"!

Allahov Poslanice, reci mi sta znace Allahove rijeci:"Ke enne hunne l jakutu wel merdzan"!
    Poslanik savs odgovori:"Njihova cistoca i sjaj su pupot cistog i sjajnog bisera u skoljki, koga ne mogu ruke dodirnuti"!

Allahov Poslanice, reci mi sta znace rijeci Allaha:"Fihinne khajratun hisan"!
    Poslanik savs odgovori:"One su lijepog ponasanja i umilnih lica"!

Allahov Poslanice, a sta znace rijeci Allaha:"Ke ennehunne bidun meknun"!
    Poslanik savs odgovori:"Njihova njeznost je poput njezne kozice unutar jajeta do ljuske.

Allahov Poslanice, reci mi sta znace rijeci velikog Allaha:"Uruben etraba"!
    Poslanik savs odgovori:"To su zene koje su na dunjaluku umrle stare, iznemogle i izboranih lica. Njih ce Allah na sudnjem danu stvoriti mladim i nevinim, istih godina, privlacnim, umiljatim i ljupkim"!

Allahov Poslanice, ko je vrijedniji, zene dunjaluka ili hurije"?
    Poslanik savs odgovori:"Zene dunjaluka su vrijednije od hurija kao sto je spoljasnost vrijednija od unutrasnjosti"!

Ummu Selema upita:" Kako, Allahov Poslanice"?
    Poslanik savs odgovori:"Vrijednije su po svom namazu, po postu i po ibadetu Allahu. Njihova lica ce Allah obasuti svojim nurom, tijela ce im obaviti svilom, bice biserno bijele boje, nosice zelenu odjecu, zut nakit, kadice se na biseru, cesljati cesljima od zlata i govorice:" Mi smo vjecne, nikad umrijeti necemo, mi smo sretne, nikad tugovati necemo, mi smo zadovoljne, nikad se necemo rasrditi, blago onom kome pripadnemo i ko nama pripadne"!

Ebu Seid El Hudri r.a. kaze da je Poslanik a.s.rekao: "U džennetu ima stotinu predjela (oblasti), kada bi se svi ljudi smjestili u jedan njegov dio nebi ga popunili." (Ahmed)

Ebu Hurejre r.a. je rekao: "Rekli smo, O Allahov Poslanice! Pricaj nam nesto o dzennetu i njegovoj konstrukciji, a on je rekao: "Njegovi zidovi su od zlata i srebra, a sastav gradze od miska, kamenje je od bisera, dragog kamenja. Zemlja je mirisna. Ko u njega udze osjetice svu ljepotu i nece osjecati tugu. Trajno ce zivjeti i nece umirati. Njegova odjeca se nece mijenjati niti ce njegova mladost prolaziti." (Ahmed i Tirmizi)

A Ebu Hurejre r.a. kaze da je Poslanik a.s. rekao: „U džennetu ima stotinu spratova koje je Allah obecao za mudzhide koji se bore na njegovu putu. Prostor izmedzu dva sprata je kao prostor izmedzu nebesa i zemlje. Ako trazite od Allaha dz.s. džennet onda molite Ga za Firdevs, a to je srediste, odnosno najvisi nivo dženneta. Odatle izviru džennetske rijeke, iznad toga je Allahovo prijestolje 'Ars.' (Buharija)

A Ebu Malik El-Es'ari r.a. kaze da je Poslanik a.s., rekao: „U dzennetu ima odaja koje su prozirne; iz vana se vidi unutrasnjost, a unutrasnji dio se vidi spolja. Allah je ove odaje pripremio za one koji nahrane gladne, redovno poste i klanjaju nocni namaz kada drugi ljudi spavaju." (Taberani)

U dva Sahiha, Buhari i Muslim, od Ebu Hurejre, r.a. se prenosi da je Allahov Poslanik a.s., rekao: 'Allah dz.s., je rekao: "Za moje dobre robove pripremio sam nesto sto ljudsko oko nije vidjelo niti uho culo, niti je ljudsko srce pozeljelo, citajte ovo ako zelite: "I niko ne zna kakve ih, kao nagrada za ono sto su cinili, skrivene radosti cekaju." (Sedzde, 17)

Oni koji su u ajete Naše vjerovali i poslušni bili - uđite u džennet, vi i žene vaše, radosni! 'Oni će biti služeni iz posuda i čaša od zlata. U njemu će biti sve što duše zažele i čime se oči naslađuju, i u njemu ćete vječno boraviti. „Eto, to je džennet koji vam je darovan kao nagrada za ono što ste radili, u njemu ćete svakovrsnog voća imati od kojeg ćete neko jesti." (Zuhruf, 69-73)

Harun's Avatar
    Allahovo ucenje kurana dzenetlijama

Od Ebu-Hurejre da je Alejhisselam rekao: „Džennetlijama će Allahovo, dž.š., učenje Kur'ana izgledati tako kao da ga nikad prije nisu čuli.“ Takođe se navodi da će Allah Uzvišeni učiti svim stanovnicima dženneta suru Er-Rahman kako bi ih na taj način posebno obradovao i iskazao im svoju počast i dobrotu.

obratite paznju na ovo ucenje kurana stanovnicima Raja, kad vidimo kako ovdje lijepo zvuci recitiranje orginalnog Kurana na ovom svijetu, kako je tek kad ga Bog recitira

ovdje mozete poslusati neke

Zvuk drveca u dzenetu

Ebu Ne'im navodi predaju od Ebu Hurejre o svojstvima dzenneta: Rekao je Allahov poslanik s.a.v.s: U Dzennetu ima drvo cije je stablo od zlata, a grane od krizolita i bisera, pa kad ih vjetar potakne, one zatrepere. Slusaoci nece cuti prijatni zvuk od toga."

Dzenetska ptica

Navodi Imam Ahmed od Enesa, koji kaže da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: (322) "Dženetska će ptica biti poput ogromne deve, a uzgajat će se na dženetskom drveću."

Lotosovo drvece bez bodlji u dzennetu

Prenosi Hafiz Ebu-Bekr Ahmed ibn Selman en-Nedždžar od Sulema ibn Amira, koji kaže da su ashabi Allahova Poslanika, s.a.v.s., rekli: (324) "Zaista nas je Allah podučio preko beduina i njihovih zapitkivanja", pa kaže: "Došao je jednog dana beduin, pa reče: 'O Allahov Poslaniče, Allah je spomenuo u Džennetu voćku koja može nauditi njenom vlasniku?' Allahov Poslanik, s.a.v.s., upita: 'A koje je to drvo?' A ovaj odgovori: 'To je lotosovo drvo koje ima bodlje i nezgodno je za ubiranje.' Onda Allahov Poslanik, s.a.v.s., reče: 'A zar Uzvišeni Allah ne kaže:
    'Bit će među lotosovim drvećem bez bodlji.' Allah će ukloniti bodlje sa tog drveta, a na mjestu svake bodlje bit će plod. Ti će plodovi iznicati iz tog drveta sa 72 vrste okusa, a ni jedna neće ličiti na drugu."

Seks u dzennetu

Spominje se da je Poslanik, sallallahu
    alejhive sellem, upitan: "Hoce li stanovnici Dzenneta spolno opciti?", pa je rekao: "Da, naizmjenicno sa uzitkom, ali bez sperme." (taberani)

Krilati konji u dzennetu

Upitan je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellern, ima li
    u Dzennetu konja. Odgovorio je: "Kad udes u Dzennet, dat ce ti
    se vranac(konj) od sefira sa dva krila. Jahat ces ga po Dzennetu i ici
    gdje ti dusa pozeli".(Tirmizi)

Nema bradonja u Dzennetu

Od Mu'aza b. Dzebela, r.a. se prenosi da je Vjerovjesnik, s.a.w.s., rekao: "Stanovnici Dzenneta ce u Dzennetu uci golobradi, bez dlaka po tijelu i sa surmom podvucenim ocima u dobi od trideset i tri godine."

Jacina mirisa raznih pica u Dzennetu

Ebu Derda', r.a., u vezi s rijecima Uzvisenog: čiji će pečat mošus biti je rekao: "To je pice bijelo poput srebra koje ce na kraju piti. Ono je toliko mirisno da, kada bi neko sa ovoga svijeta u njega zamocio ruku pa je poslije izvadio, ne bi na ovom svijetu ostalo zivo bice, a da ne bi taj miris osjetilo."

Krpa sa kojom se brisu ruke u dzennetu vrijednija od naluksuznije odjece na ovom svijetu

U hadisu koji prenosi el-Bera' b. 'Azib stoji: "Allahovu poslaniku, s.a.w.s., jednom prilikom je bila poklonjena svilena haljina, pa su se poceli diviti kako je njezna i mekana, na sto je Allahov poslanik s.a.w.s., rekao: "Divite se ovome? Mehrama sa'd b. Mu'aza u Dzennetu je ljepsa od ovoga." Tj. mahrama kojom ce stanovnici Dzenneta brisati ruke, ljepsa je od najluksuznije odjece koju na ovom svijetu nose vladari.

Odjeca u dzennetu

Ibn Vehb bilježi predaju Ebu Seida el-Hudrije, koji kaže da je jedan čovjekupitao:" 'Allahov Poslaniče, šta je to Tuba?' Poslanik, a.s., reče: 'To je drvo u Džennetu čiji hlad konjanik ne može preći ni za stotinu godina, a iz čaški njegovih cvjetova je dženetska odjeća.'".

Isusovo objasnjenje ucenicima kad im je predavao o raju "dali ce biti zavisti u raju", isjecak iz barnabinog evandjelja

Reče Bartolomeo: "O gospodaru, hoće li slava raja biti jednaka za svakog čovjeka? Ako bi bila ista, to ne bi bilo pravedno, a ako ne bi bila jednaka, manji bi zavidio većem".
    Isus odgovori: "Neće biti jednaka, jer je Bog pravedan: i svako će biti zadovoljan, jer tamo nema zavisti. Reci mi Bartalomeo: postoji gospodar koji ima mnoge sluge i on odjeva sve te svoje sluge u isto platno. Da li onda dječaci, koji su odjeveni u odjeću dječaka, žale što nemaju odjeću odraslih ljudi? Baš suprotno, kad bi stariji željeli da na njih stave svoju veću odjeću, oni bi bili bijesni zbog tog što odjeća nije njihov broj, mislili bi oni da im se ruga.
    Pa Bartolomeo, uzdigni svoje srce Bogu u raj, ti ćeš vidjeti da sva slava - mada će je biti više jednom manje drugom, neće proizvesti nikakvu zavist".

Velicina dzenneta

Ebu - Seid el - Hudri, r.a., kaze da je Poslanik, a.s., rekao: "U Dzennetu ima stotinu predjela (oblasti), kada bi se svi ljudi smjestili u jedan njegov dio ne bi ga popunili." (Prenosi ga Ahmed)

(Staklene zgrade?) Prozirne gradjevine u Dzennetu

A Ebu - Malik el - Es'ari, r.a., kaze daje Poslanik, a.s., rekao:
    "U Dzennetu ima odaja koje su prozirne; iz vana vidi se unutrasnjost, a iz unutrasnjosti vidi se spoljasnjost. Allah je ove odaje pripremio za one koji nahrane gladne, redovno poste i klanjaju nocni namaz kada drugi ljudi spavaju." (Prenosi ga Taberani)

Znoj se pretvara u miris, nema bioloskih potreba u Dzennetu

A u Muslimovom Sahihu od Ebu - Hurejrea, r.a., prenosi se daje Poslanik, a.s., rekao:
    "Prva grupa ljudi koja udje u Dzennet blistat ce u sjaju kao sto je mjesec u noci Bedra, zatim oni koji ih budu slijedili bit ce kao blistava zvijezda na nebu. A zatim oni postaju od onih bica koja nece osjecati bioloske potrebe; posudje ce im biti od dragog kamenja, znoj njihov imat ce miris miska. Njihovo ponasanje bit ce svojstveno ponasanju jednog od sinova Ademovih, a bit ce visokog uzrasta."

Kozmetika u takozvani Dzenetskim shopping centrima

Buharijina verzija od Enesa b. Malika biljezi da je Poslanik, a.s., rekao:
    "U Dzennetu ce biti carsija na kojoj ce grupe ljudi uzimati mirise, pa ce ih mazati po licu i odjeci, njihova ljepota ce se povecati. Kada se susretnu sa svojim najblizima, oni ce primijetiti: 'Bogami, vi ste nas nadmasili ljepotom i dobrotom.'" (Prenosi ga Muslim)

U dzennetu postoje stvari sto niko nije vidio, nikad uho culo i na pamet ikad ikome padalo

"Allah, dz.s., rekao je: 'Za moje dobre robove pripremio sam nesto sto ljudsko oko nije vidjelo niti uho culo, niti je ljudsko srce pozeljelo, citajte ovo ako zelite: I niko ne zna kakve ih, kao nagrada za ono sto su cinili, skrivene radosti cekaju.'" (Sedzda, 17)

Gledanje u lijepo Allahovo lice

Od Suhejba, r.a., prenosi se daje Poslanik, a.s., rekao:
    "Kada stanovnici Dzenneta udju u Dzennet neko ce povikati: 'O stanovnici Dzenneta, vi kod Allaha imate obecanje koje vam On zeli ispuniti', a ovi ce povikati: 'Sta je to? Zar nam nije uvecao nasu vagu dobrim djelima i osvijetlio nasa lica i uveo nas u Dzennet, a spasio nas vatre?' On ce reci: 'Zatim ce se razmaknuti zastor i oni ce vidjeti Allaha, dz.s. Bogami, nista od onoga sto im je dano nece biti njihovim ocima draze i ljepse od gledanja u Allaha, dz.s.'" (Prenosi ga Muslim)
    Last edited by Harun; 05-03-11 at 00:46.

Quote Originally Posted by Harun View Post
    Opis Pakla

Prenosi se od Ebi Musa El Esharija r.a. da je Resulullah s.a.v.s. rekao: “Stanovnici dzehennema ce toliko plakati da bi ladja mogla po njihovim suzama ploviti, a isplakivace krv umjesto suza.” (hadis prenosi Hakim)

Ljudima koji placu krv jos na ovome svijetu, kako to izgleda u stvarnosti

Calvino Inman (17) iz Knoxvillea, Tennessee

;
    Kakao problem,krv je voda. I kipovi "blažene djevice marije" plaču krvavim suzama. No nije to neki problem u paklu,bio bi problem da su suze od sitnih dijamanta,da plačeš pjeskaste dijamante. Zamisli tu sitaciju da oči neprestano doživljavaju bolove od rezanja oštrih dijamanata koji izlaze iz oka !?

Slabo je to plakanje u paklu Allah odredio,nije imao dovoljno mašte dok je stvarao pakao.

Možeš li nešto o seksu u raju reći. One 72 djevice me muče. Što se događa kada njih obradim? Gdje da nađem nove djevice,ohimenjene?

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Kakao problem,krv je voda. I kipovi "blažene djevice marije" plaču krvavim suzama. No nije to neki problem u paklu,bio bi problem da su suze od sitnih dijamanta,da plačeš pjeskaste dijamante. Zamisli tu sitaciju da oči neprestano doživljavaju bolove od rezanja oštrih dijamanata koji izlaze iz oka !?

Slabo je to plakanje u paklu Allah odredio,nije imao dovoljno mašte dok je stvarao pakao.
    tako je kako je , takve smo informacije dobili a u ostalom nebrini se ti za mucenje u paklu kakvo ce biti, nego se ti brini za sebe da ti tamo ne zaglavis

Slabo je to plakanje u paklu Allah odredio,nije imao dovoljno mašte dok je stvarao pakao
    zaboravljas ovaj dio, kao da im nije dovoljno raznih patnji fizickih i psihickih u paklu pa se hvatas sto ih jos nebole oci kad placu , kao eto fali nesto jos kako bi im zagorcalo zivot

Jacina Dzehennemske vatre

Prenosi se od Ebu Hurejre r.a. da je Reslullah s.a.v.s. rekao:"Dunjalucka vatra je sedamdeseti dio dzehennemske vatre." A prisutni su kazali: "I ova je dovoljna, o Allahov poslnice." A on je rekao: "Dzehennemska vatra je sesdeset devet puta jaca od dunjalucke, a svaki njen dio je zestok kao ova vatra." (Muttefekun alejhi)

Slap
    Možeš li nešto o seksu u raju reći. One 72 djevice me muče. Što se događa kada njih obradim? Gdje da nađem nove djevice,ohimenjene?
    Možeš li nešto o seksu u raju reći
    pa mogu samo ono sto smo dobili informacije od Muhammeda u hadisima,
    znaci jacina orgazma je 100 puta jaca nego ovdje, i nema sperme prilikom ejakulacije, dok zene nece imati menstruaciju, ili bilo kakve necistoce.

One 72 djevice me muče.
    netreba da te muce, jer daleko je do toga da ih dobijes sa takvim ponasanjem

nego ti ako nista drugo moli BOga da te uvede u Raj puzuci ako nista drugo sobzirom da si na Boga skresao svakakvih bljuvotina, ah ja zaboravio, ti ono hoces da ti je raj ovdje na zemlji da napravis a ko shisha onaj drugi svijet poslije smrti.

Harun's Avatar
    Kako ce teci prozivljenje ljudi na Sudnjem danu nakon sto su postali prasina i truhle kosti ?

Allah kaze:

57. On je Taj koji šalje vjetrove kao radosnu vijest milosti Svoje; a kad oni pokrenu teške oblake, Mi ih prema mrtvom predjelu potjeramo, pa na njega kišu spustimo i učinimo da uz njenu pomoć rastu plodovi svakovrsni; isto ćemo tako mrtve oživjeti, opametite se!

ovdje se objasnjava od jednog doktora bioinzinjeringa kako ce BOg na sudnjem danu iz jedne male kosti zvana repnjaca koje se nemoze unistiti, niti istruhnuti. objasnjava sa slikama i komentarima.

iz ove male kosti na dnu zove se coccyx na engleskom, repnjaca

prvi dio

drugi dio

Bog jos naznacava u kuranu kolika je njegova moc kad ljudi sumnjaju u prozivljenje , pa kaze:

3. Zar čovjek misli da kosti njegove nećemo sakupiti?
    4. Hoćemo, Mi možemo stvoriti jagodice prsta njegovih ponovo.

Ovdje vidimo da Bog ide u kontranapad onima koji govore da BOg nemoze ozivjeti mrtve, pa im kaze "vi kazete da nemogu sastaviti vase kosi covjece a ja mogu da napravim ponovo iste jagodice prsta ponovo kakve se imao na zemlji", jer zasto bas uzeo primjer joagodice prsta pored cijelog tijela, pa upravo zato sto je to jedinstveno za svakog covjeka, to je kao licna karta na covjeku, i covjek se potpisiva sa otiscima prstiju.

Pazite sad ovo, vidi ovog primjera o prozivljenju

Allah kaze

"Mi u ovom Kur'anu navodimo ljudima svakojake primjere da bi pouku primili"

6. zato se okreni od njih! Na Dan kad ih glasnik pozove na nešto užasno
    7. oni će oborenih pogleda iz grobova izlaziti, kao skakavci rasuti,
    8. i netremice gledajući u glasnika i žureći, nevjernici će govoriti: "Ovo je težak dan
    !"

pogledaj te video gdje jedna vrsta skakvaca, zvana Cicada lezi pod zemljom 17 godina i nakon 17 godina izadju na povrsinu, upravo zato je vjerovatno Bog usporedio prozivljenje ljudi sa ovim skakavcima

Zemlja ce na sudnjem danu izgledati kao gola ravnica ,ili pustinja, bez dolina i brda, nece biti niakakav orijentir za ljude kuda da se krecu i gdje se nalaze

Bog kaze:

105. A pitaju te o planinama, pa ti reci: "Gospodar moj će ih u prah pretvoriti i zasuti,
    106. a mjesta na kojima su bile ravnom ledinom ostaviti,
    107. ni udubina ni uzvisina na Zemlji nećeš vidjeti."
    108. Toga dana će se oni glasniku odazvati, moraće ga slijediti i pred Milostivim glasovi će se stišati i ti ćeš samo šapat čuti.

Klecanje na koljenima ispred BOga na sudnjem danu u iscekivanju prozivanja na sud

Bog kaze:

28. I vidjećeš sve narode kako na koljenima kleče; svaki narod biće prozvan prema svojoj Knjizi: "Danas ćete biti nagrađeni ili kažnjeni prema tome kako ste postupali!

Prvi kontakt nevjernika sa andjelima

21. Oni koji ne vjeruju da će pred Nas stati – govore: "Zašto nam se ne pošalju meleki ili zašto Gospodara svoga ne vidimo?" Oni su, zaista, u dušama svojim oholi, a u nepravičnosti su sve granice prešli.

22. Onoga Dana kada ugledaju meleke grešnici se neće radovati i uzviknuće: "Sačuvaj nas Bože!"

Zestoko kajanje ljudi na Sudnjem danu zato sto su odbijali Kuran i poslanike

25. A na Dan kada se nebo rastvori i samo tanak oblak pojavi i kada se meleki sigurno spuste,
    26. toga dana će istinska vlast biti samo u Milostivoga, a biće to mučan dan za nevjernike.
    27. Na Dan kada nevjernik prste svoje bude grizao govoreći: "Kamo sreće da sam se uz Poslanika pravog puta držao,
    28. kamo sreće, teško meni, da toga i toga za prijatelja nisam uzeo,
    29. on me je od Kur’ana odvratio nakon što mi je priopćen bio!" – a šejtan čovjeka uvijek ostavlja na cjedilu –

Ogroman strah na sudnjem danu zbog neizvjesnosti kakav ce kraj biti, ili pakao ili raj

17. Svaki čovjek će toga Dana prema zasluzi kažnjen ili nagrađen biti; toga Dana neće biti nepravde! Allah će, zaista, brzo obračunati.

18. I upozori ih na bliski Sudnji dan kada će srca do grkljana doprijeti i popriječiti se, kada nevjernici ni prisna prijatelja ni posrednika neće imati koji će uslišan biti
    .

Ljudi ce biti na sudnjem danu, goli, bosi i neobrezani

Aiša, r.a, prenosi od Poslanika da je rekao:»Ljudi će na kijametskom danu biti proživljeni goli, bosi i neobrezani». Aiša ga potom upita:»Zar će tako ljudi i žene gledati jedni u druge, Allahov poslaniče»? Poslanik odgovori:»Prizor će biti isuviše težak i strašan, da bi se o tome bavili»! (Muttefekun alejhi).

Prezentacija djela na sudnjem danu

49. I Knjiga će biti postavljena i vidjećete grešnike prestravljene zbog onog što je u njoj. "Teško nama!’ – govoriće – "kakva je ovo knjiga, ni mali ni veliki grijeh nije propustila, sve je nabrojala!" – i naći će upisano ono što su radili. Gospodar tvoj neće nikome nepravdu učiniti.

i za kraj Bog kaze u kuranu o ljudskoj nemarnosti za Sudnji dan

1. Ludima se bliži (sudnji dan)čas polaganja računa njihova, a oni, bezbrižni, ne mare za to.
    2. I ne dođe im nijedna nova opomena od Gospodara njihova kojoj se, slušajući je, ne podsmjehuju
    Last edited by Harun; 05-03-11 at 12:43.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread