+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Broj 666

tehuti's Avatar
    size="tall"

Broj 666

Gematrijska tablica za račun:

YHVH Shemesh - Gospod je sunce. Psalam 84:12

Gematria ove izjave je = (yod+he+vau+he) 10+5+6+5 + (shin+mem+shin) 300+40+300 = 666

U školama misterija i ezoteričnim tradicijama, broj 6 je broj sunca. A sve permutacije tog broja također solarne.

Pitagorin broj sunca je bio 36 što je 6 x 6.

Broj 666 ima 12 djeljitelja, odnosno sunce (666) ima 12 zodijakalnih kuća.

Hebrejska riječ Aryeh ili "lav":

Gematria alef+resh+yod+he = 1+200+10+5 =216 = 6 x 6 x 6 = 666

Lav je oduvijek bio simbol sunca (barem u većini mitova, vidi Narniju), zodijačka kuća lava je jedino prebivalište sunca. Lav je predstavljao sunce od perzijanaca, babilonaca pa sve do modernijih ezoteričnih tradicija kao masonerije ili ružokrižara.

Hebrejska riječ Gevurah ili "snaga, grubost":

Gematria: gimel+bet+vau+resh+he = 3+2+6+200+5 = 216

Dakle imamo poveznicu: snaga = 216 i lav = 216. Slučajnost?

Ipak lava smatramo kraljem životinja, a njegov najjasniji atribut je snaga.

"Neka bude svijetlo" ili "Yahi Moroth". Gematria 666.

"poput Boga" ili "K'Elohim". Gematria 666.

"s mačem ognjenim" ili "V'et Lahat HaCherev". Gematria 666.

"sveta arka" ili "Arun HaQadosh". Gematria 666.

"sveta kruna" ili "Nezar HaQadosh". Gematria 666.

"tajno mjesto" ili "Sitrov". Gematria 666.

Ima još dosta primjera iz Tore, možda u idućim postovima dodam još. Ako se odnosi na broj zvijeri, misli se na ljudski ego (sunce-Tiferet na kabalističkom Drvetu Života).

John Morgan Pryse, čuveni okultist i tumač svetih spisa kaže da grčka riječ "He Phren" ili "niži um" nosi vrijednost 666. Ideja da je ljudski ego ili niži um ustvari Zvijer Apokalipse se meni jako dopada. Ego je ipak ono što čovjeka odvaja od božanske stvarnosti i bezuvjetne ljubavi.

Na Otkrivenje gledam kao na priručnik za samospoznaju. A pisci svetih spisa su bili vrsni mistici. Zato ja spise i gledam samo kao mistični tekst.

"Zna se da je skala progresije brojeva broj 10, tako da broj 666 predstavlja broj 6, broj suprotnosti duha i tijela, tj. broj bića ili čovjeka, pošto je prema simboličkoj priči o postanku čovjek stvoren šestog dana; predstavlja rekli bismo - broj 3 sa dvostrukom progresivnom moći, i koji znači razumni materijalizam uzdignut do vjere i religije." Eliphas Levi iz "Misterij Kabale"

Kako tumačiš da ti svjetli nazivi imaju broj vrijednost 666 koji je satanski broj?

Koji broj ima Kristova titula pomazanik?

Povlačim gornje pitanje,vido sam...
    Zapravo bih pitao kako je predstavljen broj 888? Što označava?

Quote Originally Posted by Slap View Post
    to ti je tek 'crni' broj
    broj noci

tehuti's Avatar
    Povlačim gornje pitanje,vido sam...
    Grčka izozefijska vrijednost riječ IESOS je 888. Postoje neke jako zanimljive koincidencije oko tog broja. O tome sam mislio napisati neki duži članak. Imam neke bilješke, možda sklepam nešto uskoro.

tehuti's Avatar
    Kako tumačiš da ti svjetli nazivi imaju broj vrijednost 666 koji je satanski broj?
    Zapravo, ne bih broj definirao kvalitetom. Jedini brojevi s kojima to možemo jesu brojevi prve dekade: 1-10. Znači ovi brojevi opisuju stanje manifestacije, neke duhovne kvalitete i kozmičke zakone.

Stvar kod gematrije i izozefije je u tome što nije broj sam po sebi značajan (bilo 666,888,16,...) već relacija koju riječ te vrijednosti ima sa nekom drugom riječju ili izrazom iste vrijednosti. Važnost gematrije u kabalističkoj egezegezi je u tome što se gleda sama poveznica, relacija između riječi, pojmova ili ideja putem brojeva. Brojevi su samo dodatna težina, simptom po kojem možemo vidjeti dubinske uzroke i posljedice. Brojevi u gematriji/izozefiji sami po sebi ništa ne znače (osim Dekade-tetraktisa), već služe samo pokazatelj relacija.

Tako da ne bih brojeve nazivao ovakvima ili onakvima. Ovo gore je samo pokazatelj da nema negativnog ni pozitivnog u suštini. Niži um i ego na koje pokazuje broj 666, istovremeno su djelatni alati samospoznaje. Bez transformacije ega (sotone) nema ni gnoze.

tehuti's Avatar
    Koji broj ima Kristova titula pomazanik?
    1480 - HRISTOS.

Možda ovo pomogne.

Quote Originally Posted by tehuti View Post
    brojevi opisuju stanje manifestacije,

Stvar kod gematrije i izozefije je u tome što nije broj sam po sebi značajan (bilo 666,888,16,...) već relacija koju riječ te vrijednosti ima sa nekom drugom riječju ili izrazom iste vrijednosti. Važnost gematrije u kabalističkoj egezegezi je u tome što se gleda sama poveznica, relacija između riječi, pojmova ili ideja putem brojeva.

Tako da ne bih brojeve nazivao ovakvima ili onakvima. Ovo gore je samo pokazatelj da nema negativnog ni pozitivnog u suštini. Niži um i ego na koje pokazuje broj 666, istovremeno su djelatni alati samospoznaje. Bez transformacije ega (sotone) nema ni gnoze.
    istaknute rijeci su zaista kljucne rijeci . kao i u kemiji, elementi svaki za sebe tek daju novo znacenje u svojoj menifestaciji prema drugim elementima, i u konkretnoj relaciji jedan s drugim kada kreiraju i rezultiraju novim znacenjem

btw tehuti, ja sam tek sad po gramatici skuzila da si ti decko, a ne curica
    svidja mi se tvoj avatar : pravo muski

tehuti's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    istaknute rijeci su zaista kljucne rijeci . kao i u kemiji, elementi svaki za sebe tek daju novo znacenje u svojoj menifestaciji prema drugim elementima, i u konkretnoj relaciji jedan s drugim kada kreiraju i rezultiraju novim znacenjem
    Sve ovisi o tim nekim vezama, poveznicama i strukturama. Brojevi su u ovim vodama najčešće simboli te činjenice ali češće ukazuju na čisto relacijske poveznice kao u slučaju židovske gematrije.

Da, mnoštvo u savršenom skladu. Mnoštvo u jedinstvu štono bi rekli ne-dualisti.

btw tehuti, ja sam tek sad po gramatici skuzila da si ti decko, a ne curica
    svidja mi se tvoj avatar : pravo muski
    Vidi stvarno, a ja cijelo vrijeme mislio da si ti muško. Zabluda je obostrana.

Moj avatar je takav kakav jest jer sam član supertajne iluminatsko-cionističke underground vojske koja ispire ljudima mozak putem simbola.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread