+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 13 of 13

Thread: Bog s tri lica

tehuti's Avatar
    Quote Originally Posted by geza View Post
    No to je neko drugo područje i žao mi je što ne mogu doći do komikacijskle niti sa znalcima poput Vas.
    Ne bih se baš svrstavao među znalce. Ja samo povezujem neke stvari, u zadnje vrijeme suzdržanije i opreznije uvidjevši kompleksnost takvih pitanja.

član
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    "Lažeš Melita!" Ajd izvini se i biti će ti oprošteno!

COPI_PASTE:
    Taj nauk potkrepljen je u drugim vjerodostojnim starim spisima. Tako se npr. u ‘Ivanovom apokrifu’ opisuje kako se Duh ljubljenome učeniku pojavljuje u tri upriličenja i kaže mu: “Ja sam Otac, ja sam Mati, ja sam Sin.” Jedan Bog se vidi u tri modusa, tri vida postojanja.
    Kada je se o Praznik tabernakla Isus preobrazio pred učenicima na Gori,’Evandjelje po svetoj Dvanaestorici’ izveštava i slijedeće za taj čin: “I zraka šest mogahu se na Njemu opaziti.” (46:6) Tri Očeva i Tri Majčina Zraka. A On, Krist, Sjajna Zvezda Danica, Njihovo je središte.

I Taj Bog se pokazuje i u dva puta tri modaliteta: Kao Otac, Sin i suprug (svake duše), i kao Majka, Supruga i Kći svake duše.
    Tamo gdje piše " “Ja sam Otac, ja sam Mati, ja sam Sin.” , treba pisati " Ja sam Otac, ja sam Mati, ja sam Sin, ja sam Kći ". Bez toga je citirana poruka NEHERENA. Pitanje je kad će se srušiti sama od sebe.

član
    Quote Originally Posted by tehuti View Post
    Ne bih se baš svrstavao među znalce. Ja samo povezujem neke stvari, u zadnje vrijeme suzdržanije i opreznije uvidjevši kompleksnost takvih pitanja.
    U redu. Žao mi je.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread