+ Reply to Thread
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 38

Thread: Prevara

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    size="tall"

Prevara

Jeste li ikad prevarili voljenu osobu?

Jeste li bili prevareni?

Je li (pomisao na) čin 'prevare' možda dokaz kako je ljubav gotova ili je, pak, uopće nije niti bilo?

Love Bird Rose's Avatar
    Mislim da tada ljubavi nije niti bilo.
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

članica Nemesis's Avatar
    Prevariti "voljenu" osobu... Nisam sigurna da vjerujem da bi netko ikada izdao nekoga koga voli na takav način.
    Vezano za zadnje pitanje, mislim da je to relativno - može biti i da je nikada nije bilo, a može biti i da je gotova. Sigurno je samo da je više nema (ili je, u najboljem slučaju, jednostrana).

Love Bird Rose's Avatar
    ... išla sam s teze da (prava) ljubav (međuljudska), ako postoji, nikada ne prestaje (nema potrebe za ono 'prava', jel)... naime, to je Roses' definition of love

ak to nešto prestane, nije je ni bilo... to su onda drugi termini...itd

volim te krajnosti
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi

članica Nemesis's Avatar
    ok... ja ne vjerujem da ljubav - kao partnerska ljubav - nikada ne prestaje... ljudi se mijenjaju iz dana u dan i ako ne dijele i ne rastu skupa, dovedu se u situaciju da postanu stranci.... to ne znači nužno da se nikada nisu voljeli, ali ne možeš voljeti osobu koju ne poznaješ...
    ...when life offers you a dream so far beyond any of your expectations, it's not reasonable to grieve when it comes to an end...

Love Bird Rose's Avatar
    ...eheh, ja duboko i ozbiljno vjerujem u to da ljubav, između dvoje ljudi, ako to jest - LJUBAV, nikada ne prestaje... ljudi se mijenjaju, da, ali što ih to može učiniti strancima, kakva situacija pa da nestane ljubavi među njima? ako promjena vanjskih faktora utječe na najsvetije što postoji između dvoje ljudi, zar to onda zvati ljubavlju? (što ću kad sam čovjek krajnosti )
    kapi

članica Nemesis's Avatar
    ...promjena vanjskih faktora utječe i na unutarnje faktore, ne misliš li?... ali, pretpostavimo da si u pravu - kako onda zvati taj osjećaj, tu "ljubav" koju smo prema nekome osjećali, ali se negdje izgubila? ... hmmm... iskreno, vjerujem da je sve na ovome svijetu promjenjivo (bilo intenzitetom, bilo vrstom i načinom), pa tako i ljubav....
    ...when life offers you a dream so far beyond any of your expectations, it's not reasonable to grieve when it comes to an end...

Love Bird Rose's Avatar
    Zaljubljenost. Poslije navika. Faze poslije ovise od okolnosti...

Američki filmovi nisu baš neki 'dokaz' mojoj tvrdnji :biggrin1:, ali ako ti padne pod ruku What dreams may come... tako nekako razmišljam...

edit: ne idem za tim da sam u pravu, jer... u to sam sigurna , što ne znači da sam u pravu
    kapi

članica Nemesis's Avatar
    .. znanstveno je dokazano da je zaljubljanost pitanje hormona i da ima svoj vijek trajanja... ne bih to miješala s ljubavlju....

Love Bird Rose's Avatar
    Ni ja, niti miješam. Jedna pametna teta je jednom rekla, bolje jedite čokoladu pa se namirite, no što se zaljubljujete pa oslijepite nakratko...

Eh, to nakratko... individualno je koliko dugo traje i što se sve pod zaljubljenošću smatra.

U tim osjećajima o kojima govoriš (a gdje ja kao oponiram da nije ljubav, jer su nestali) ... (mislim, ne moramo nužno sve definirati... ili moramo?) ... prihvaćanje osobe kakva jest i povjerenje... ako to izostaje... kužiš me...
    kapi

+ Reply to Thread

Tags for this Thread