+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 17 of 17

Thread: Yanni

2000 - If I Could Tell You

Ako sam vam se do sada nekim slučajem činio nekritičkim i dijelio ogromne ocjene šakom i kapom, to s ovim albumom prestaje jer je Yanni uplovio polako u neke mutne vode.
    Sve one predrasude koje su ljudi buncali o Yanniu kako ne valja i kako mu je glazba sterilno smeće, s ovim albumom kao da je htio potvrditi. Album nije sranje, ali niti pretjerano udaljen od tog pojma. Slab i sterilan album koji zvuči poput pokušaja recikliranja "Dare To Dream" albuma bez inovativnih ideja ili čvrstih ili bar prihvatljivih melodija.
    Čak ova sintisajzerska glazba zvuči više kao nekakav demo ili midi file nego je tako glazba zvučala na njegovim albumima objavljenima 15 godina prije ovoga. Teško mi je shvatiti da gubitak inspiracije može tako naglo doći nakon tolikih genijalnih albuma.
    Tu i tamo kao da zabljesne nešto zanimljivije i s glavom i repom poput naslovne "If I Could Tell You" ili "Midnight Hymn" (ali isto ništa prebajno), no ovaj album je i dalje ostao meni osobno veliko razočaranje. Dobro za meditaciju i utonuti u san, no uglavnom sterilno i bez ikakvih emocija ili dubine.
    Ocjena **

If I Could Tell You

On Sacred Ground

Midnight Hymn

Highland
    Last edited by ja_a; 14-03-11 at 21:15.

2003 - Ethnicity

Nakon sterilnog "If I Could Tell You" mislio bih da će i ovaj album biti tako slab, ali ipak nije. Album je solidan. Album je više orijentiran na zborno i vokalno pjevanje i uz instrumentalne dijelove. Melodije su daleko više zadovoljavajuće negoli na prijašnjem albumu, a glazba je orijentirana na etno bliskog istoka i jasno je da je bilo dosta inspiracije da se napravi ovako solidan album.
    Žalosno je da je ovo bio više-manje zadnji kvalitetan album koji je napravio.
    Ocjena ***1/2

Rites of Passage

At First Sight

For All Seasons

Playing By Heart

2006 - Yanni Live! The Concert Event

Koncert snimljen u Las Vegasu. Iako su neke stvari poboljšane kao "If I Could Tell You" koja je životnija nego na sterilnom albumu, ovaj album ipak zaostaje općenito zvukom i izvedbama za genijalnim "Live at Acropolis", a čak i za nekim studijskim snimaka.
    I varijacije na Vivaldijevu "Storm" iako solidne, baš ne oduševljavaju. Ne znam niti pravi razlog zašto je ovaj album uopće objavljen, ali okej. Prolazi za najzadrtije fanove.
    Ocjena ***

2009 - Voices

Album na kojem je Yanni očito htio promovirati nove pjevačke nade i učinio je to tako da su pjevali na njegove stare instrumentale ili neke nove stvari. Malo previše to odaje dojam nekakvog Il Diva kakvog bi stvorio jedan za lovom pomamni guru glazbene industrije kakav je Simon Cowell, no ipak nije baš toliki krajnji kič proizašao jer su neke pjesme zbilja lijepe, no unatoč tome, većina stvari ima puno više smisla kao instrumental nego kao nasilno ljepljenje vokala.
    Sve u svemu, rezultat je i zadovoljavajući, iako ne baš nešto što imam volje slušati previše. Najdraža mi je obrada "Before The Night Ends" od Leslie Mills na u originalu instrumental "To Take... To Hold".
    Ocjena **1/2

Leslie Mills - Before the Night Ends (u spotu imate priliku vidjeti Yannieve roditelje ako se ne varam ... da, lijepa stvar)

Nathan Pacheco - Vivi il Tuo Sogno (original je instrumental "Almost a Whisper")

1001

2011 - Truth of Touch

I tako, zadnji album koji je objavio je još jedno od razočaranja iz zadnjih 11 godina. Pokušao je malo otkrivati novi zvuk i napravio nešto prilično minimalističko i bezidejno što se uglavnom temelji više na nekakvim semplovima, efektima i melodijskom minimalizmu, negoli na kvalitetnim glazbenim rješenjima.
    Taj album ga baš puno ne razlikuje od skoro većine new age glazbenika koji svojim sterilnim lebdenjima po oblacima uspavljuju publiku.... ok, malo je ipak življe od toga. Da je s tim započeo karijeru, nikad se najvjerojatnije za njega nebi doznalo.
    Tu i tamo nešto zazvuči zanimljivije, no sve je to neusporedivo s kvalitetom radova prije 2000. godine i žalosno je da i dobre glazbene ideje na albumu nisu do kraja razrađene. Kreativnost je jednostavno valjda s godinama polako isparila. Album koji isto može proći prije svega kao sedativ i za opuštanje, a ni to valjda nije tolko loše . Ne pomaže previše niti to što je pomodernizirao zvuk.
    A opet, može biti da prerano donosim zaključke i da treba dulje vremena da se novi album upije, no u svakom slučaju, svejedno jako zaostaje za prethodnicima iz razdoblja 1986-1997. Pozitivno je što ima nešto u njemu bar do te mjere primamljivo da će me natjerati da ga i više puta preslušam možda zbog novijeg pristupa i zanimljivih ritmova, ali i dalje ostaje činjenica da je ovaj album tek blijeda sjena jednog npr. "Out Of Silence" albuma i da Yanni može puno bolje.
    Ocjena **1/2

Truth of Touch

Nine

Seasons

Long Way Home

Voyage
    Last edited by ja_a; 15-03-11 at 19:06.

Yanni je napravio i glazbu za neke filmove, no osim što pola toga niti imam jer je teško nabaviti, ono što sam čuo nije pretjerano vrijedno spomena i teško se može mjeriti s njegovim originalnim albumima.

Povisio sam pola ocjenu zadnjem albumu
    Mislim da sam ipak bio preoštar jer album zbilja ima "nešto" i baš je, kak bi se reklo "grower". Iako, naravno, daleko je to od Yannievih klasika.
    Last edited by ja_a; 17-03-11 at 08:07.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread