Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 31

Thread: Big Brother 2011.-đubrite :eek:

medeari's Avatar
    Ja sam gledala prvih par sezona talijanskog Big Brothera. Bio mi je fascinantaj taj spoj naoko nespojivih ljudi na jednom mjestu. Bilo je u meni voajerstva jer sam stvarno imala potrebu zaviriti u njihovu intimu da bih uopće shvatila kako ti ljudi funkcioniraju.
    Međutim, bilo je tu i znatiželje i psihološkog i socijalnog dijela u meni. Zanimalo me je kako relacioniraju sa drugima, kako reagiraju u ljutnji, veselju, zaljubljenosti. Ukratko, zanimljiv način da se spozna čovjek i njegovo funkcioniranje.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji neto to je jače od okolnosti koje ih okruuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Tatum's Avatar
    Ovo je sad neka vrsta jeftine zabave, još je nova u našim mozgićima naviknutima na drugačiju ponudu, ali preočito je da ulazi tiho, na mala vrata i da će postati najprirodniji oblik zabave za tv robove. Postajemo li konzumenti svega ponuđenog ili još uvijek biramo?

medeari's Avatar
    Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Ovo je sad neka vrsta jeftine zabave, još je nova u našim mozgićima naviknutima na drugačiju ponudu, ali preočito je da ulazi tiho, na mala vrata i da će postati najprirodniji oblik zabave za tv robove. Postajemo li konzumenti svega ponuđenog ili još uvijek biramo?
    Ja još uvijek biram. Odnosno, gotovo da uopće ne gledam TV.
    Generalno, mislim da sve više postajemo tipični TV 'potrošači'. Stimulira nas se svjesno sa ciljem da nam gledanje televizije bude sastavni dio slobodnog vremena. A slobodno vrijeme znači daljinski upravljač u ruci i biranje između ponuđenog. Izvan toga ide se sve manje.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji neto to je jače od okolnosti koje ih okruuju. Bruce Barton

Tatum's Avatar
    Biraš, biram, biramo...
    Međutim, izbor nam je vrlo sužen...Dolazi do tog da ne biramo između filma ( umjetnosti) ili informativnog programa , nego između smeća većeg i smeća manjeg...

medeari's Avatar
    Biraš, biram, biramo...
    Međutim, izbor nam je vrlo sužen...Dolazi do tog da ne biramo između filma ( umjetnosti) ili informativnog programa , nego između smeća većeg i smeća manjeg...
    Nažalost, potpuno si u pravu. Zato preferiram ili internet komunikaciju ili dobru knjigu iz koje mogu nešto i naučiti.

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    Nažalost, potpuno si u pravu. Zato preferiram ili internet komunikaciju ili dobru knjigu iz koje mogu nešto i naučiti.
    Ako se sad složim ( a slažem se) mogli bi zaključat topik pa na kavu, ali nepristojno bi bilo prema drugima pa se ajmo oko nečeg nesložit ( vratimo se u kuću i đubrište , te lamentirajmo o psihološkoj forenzici i nama gledateljima kao žrtvama i tv kao o počinitelju zločina..

medeari's Avatar
    Ako se sad složim ( a slažem se) mogli bi zaključat topik pa na kavu, ali nepristojno bi bilo prema drugima pa se ajmo oko nečeg nesložit ( vratimo se u kuću i đubrište , te lamentirajmo o psihološkoj forenzici i nama gledateljima kao žrtvama i tv kao o počinitelju zločina..

Dakle, ma koliko se nas dvije slagale, raznorazna đubrišta imaju veliku gledanost. Takve se emisije i rade na temelju dobrog poznavanja ljudske psihe.
    Skloni smo zavirivanju u susjedovo dvorište. Skloni smo iza zavjese promatrati dalekozorima nečiju intimu. Skloni smo se poistovjećivati sa nekim (odud tolika raznolikost u BB-u). Skloni smo osuđivat i mrzit (cast je takav da će sigurno biti sukoba i netolerancije). Skloni smo maštati o happy end-ovima (pa ćemo strpljivo gledat ima li znakova emocija u BB-u).
    Pametna nam produkcija samo daje ono što mi i jesmo. I time ostajemo prikovani za TV.

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    Pametna nam produkcija samo daje ono što mi i jesmo. I time ostajemo prikovani za TV.
    ...koliko god mi šutjeli o tome...

Arwen's Avatar
    Malo sam gledala... I tako saznala da je ova Marijana iz ibenika, to se ispod pokrivača hvata s Nemeom iz Beograda, udana i ima dijete. Jučer mu je tako u krevetu (i pored svih ostalih stanara) apnula 'elim te'. Nisam znala čega me vie sram, to sam to uopće gledala, to je ona koju gledaju mu i dijete to izgovorila mukarcu kojeg poznaje svega nekoliko dana ili to je ba tu otrcanu frazu upotrebila. Fuj, Marijanu u đubrite, s kojeg povratka nema. Buuu.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni ivot, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadanjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne moe nas rastaviti od ljubavi Boje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu naemu.
    Rimljanima 8:38, 39

Tatum's Avatar
    Nisam gledala iako sam mislila da ću revno pratiti.
    Nešto sam načula, mala mi je pokazala linkić koji kola.
    Dakel, kako si već rekla i ja sam se zasramila. Ne znam što joj je to trebalo.. a onda se pitam nije li to dogovoreno u produkciji tj prodano za neki malo vrijedniji ugovor ( mada ne znam što bi nekog moralnog tj nmoralnijeg natjeralo da e proda , da svoju obitelj dovede na stup srama za malo pažnje) a da bi se zadovoljile niske strasti promatrača ? Možda je to samo oo "kruha i igara" pa ostalo samo kruha? suhoga

Tags for this Thread