+ Reply to Thread
Page 17 of 17 FirstFirst ... 7 15 16 17
Results 161 to 167 of 167

Thread: Izjaviti ljubav

teddybear miv's Avatar
    srećom pa sam poslao dupli post.....
    Ljubav je velika pobjeda mašte nad inteligencijom.

Quote Originally Posted by miv View Post
    to je bio negativan primjer. slijedeća veza koja je uslijedila je nakon moje prve izjave "VOLIM TE!!!!" urodila je plodom i izbrisala sve negativne posljedice onih prijašnjih neuzvraćenih "VOLIM TE!!!!"....

da, da, postoji raj i bio sam u njemu, samo što ne traje vječno......
    A bi li znao objasnit, zašto ovo drugo nije trajalo 'vječno' (ovo što kažeš da je urodilo plodom)?

'Vječno' u navodnicima, jer ljudi (bar na Zemlji LOL) - i ne žive baš vječno, nego bi se prije moglo reći, jedan kratak trenutak, praktički treptaj oka. Što se dogodilo u tom kratkom periodu? 'Plod' izgubio okus, izgubio svježinu, mekoću, što?

teddybear miv's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    A bi li znao objasnit, zašto ovo drugo nije trajalo 'vječno' (ovo što kažeš da je urodilo plodom)?

'Vječno' u navodnicima, jer ljudi (bar na Zemlji LOL) - i ne žive baš vječno, nego bi se prije moglo reći, jedan kratak trenutak, praktički treptaj oka. Što se dogodilo u tom kratkom periodu? 'Plod' izgubio okus, izgubio svježinu, mekoću, što?
    pupoljak se pretvorio u cvijet kojemu je bilo vrijeme da upozna svijet, a stablo nije bilo adekvatno za takav cvijet....

razlika u godinama je bila 13, ona je navršila 21 i bilo je vrijeme da krene i upozna sve što dotada nije.....

ajd, ne morate se sad tu pocet hvalit kak ste mladjahni EEK! miv, 13 godina razlike u tom omjeru je blizu idealu, tj zanemariva razlika ... nego, vidi se da ti ipak (JOS) nisi imao s kim izgraditi vjecnost .

Apemant, a i ti vjerujes da je covjek ogranicen i svodljiv samo na bivstvovanje na ovostrane dimenzije ?

teddybear miv's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    ajd, ne morate se sad tu pocet hvalit kak ste mladjahni EEK! miv, 13 godina razlike u tom omjeru je blizu idealu, tj zanemariva razlika ... nego, vidi se da ti ipak (JOS) nisi imao s kim izgraditi vjecnost .

Apemant, a i ti vjerujes da je covjek ogranicen i svodljiv samo na bivstvovanje na ovostrane dimenzije ?
    ma nećemo skretati s teme, nije bitno što još nisam našao, bitno je da nisam digao ruke........nada umire zadnja....

htio sam samo reći da ne vidim razloga zašto bismo se trebali bojati izjaviti glasno jedan od najvećih pokretača svijeta, to je nešto čega se ne bismo trebali sramiti...

medeari's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    pa mozda da se ne sputavas time sto bi to intencionalno izgovorila tj takovo sto se ne planira . a i ne izgovaraj to samo zatos to ocekujes povrat s druge strane
    Možemo li uopće racionalizirati strah u trenucima kad se on događa?

Intencije kod mene nema. I nisu to očekivanja te vrste.
    Ljubav je stanje. I kao takvo se ne planira već jednostavno živi.
    Nemam problema sa time. Dapače, presretna sam kad volim. Nema niti očekivanja da se riječi VOLIM TE uzvrate pa ih onda izgovaram sa ciljem manipulacije.
    Postoji strah od povrijeđenosti, tuge da sama ljubav neće biti uzvraćena i zato imam blokadu prema riječima koje ju označavaju.

Razlika je između potencionalnog partnera i partnera sa kojim već postoji veza.
    Kako se ljubav osjeti u gestama, djelima, pogledima sa vremenom smo u stanju otpustiti svoje strahove i jednostavno se dati bez zadrške.
    Sa potencionalnim partnerom nije tako. Iskustveno nam je ugrađeni strah da neće biti uzvraćeno i ne dajemo se onda u onoj mjeri koja bi bila ogledalo onoga što osjećamo iznutra.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

teddybear miv's Avatar
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    Postoji strah od povrijeđenosti, tuge da sama ljubav neće biti uzvraćena i zato imam blokadu prema riječima koje ju označavaju.
    taj će strah uvijek biti tu negdje. na žalost ili pak na sreću, ponekad moraš riskirat, kada znakovi postanu nejasni, sad na jednu, sad na drugu stranu, kad ne znaš da li vidiš ono što želiš vidjeti ili vidiš ono što ti se uistinu daje.

nekako sam kroz život većinom bio vođen i pratio trag srca. nekad je to bio pravi put, nekad se pokazao kao provalija, ali sam i dalje išao tim putem, za mene jedinim pravim.
    i znao sam na nejasno izletit sa svojim osjećajima i reći i pokazati da VOLIM. možda je bilo hrabro, možda je bilo glupo, ali ima jedna stvar koja me tješila i veselila, ovisno o ishodu - nisam se nikad morao pitati jesam li trebao pokušati. znam da sam pokušao i znam istinu, da sam koji put prešutio sebe i svoje srce, vjerojatno bih se i sad pitao - a što bi bilo da sam rekao "VOLIM TE". a to nisam nikad rekao iz kurtoazije, uvijek kad sam to i osjećao...

svaka čast opreznosti i straha od povrijeđenosti, ali znam da tuga ima svoj vijek trajanja, a vječita ispitivanja i mogući scenariji su beskrajni, bar u mojoj mašti...

+ Reply to Thread

Tags for this Thread