+ Reply to Thread
Page 3 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 167

Thread: Izjaviti ljubav

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by y View Post
    Da, no s druge strane, mnogi su se njezinom olakom (zlo)upotrebom pobrinuli da 'izblijedi', izgubi na značenju u komunikaciji među ljudima...
    Svakako si u pravu.

Koliko je ljudi samo sklono olako izjaviti ljubav ne razmišljajući pri tome šta zapravo govori.

Ljubav je sama po sebi čista i neiskvarena i kao takva izjavljena je čin hrabrosti

medeari's Avatar
    Quote Originally Posted by y View Post
    Da, no s druge strane, mnogi su se njezinom olakom (zlo)upotrebom pobrinuli da 'izblijedi', izgubi na značenju u komunikaciji među ljudima...
    Je li baš izbljedila ili smo mi pronašli opravdanje za vlastitu nesigurnost zašto ju teško izgovaramo?
    Koliko su te riječi iskrene ovisi o osobi i situaciji a ne o riječi samoj.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

medeari's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    Izjaviti nekom ljubav, onako, na temelju ničega?

Tipa, viđaš nekoga u prolazu određeno vrijeme i onda 'izjaviš ljubav'?

Ili ciljaš na izjavu 'ljubavi' nakon dužeg poznanstva? Ili možda nakon što ste neko vrijeme već fuck friendovi? Ili čista klasika, neko vrijeme ste u vezi bez seksa, pa onda ste još neko vrijeme u vezi SA seksom - eee i onda treba skupiti hrabrost za izjaviti ljubav?

Moram priznati da mi temeljito nije jasno što ljudi pričaju u ovom topiću.
    A možda ih izgovaramo i onda kada ih stvarno osjećamo lišeni svih inhibicija koje očekivanja nose
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

Quote Originally Posted by ema007 View Post
    Ljubav je sama po sebi čista i neiskvarena i kao takva izjavljena je čin hrabrosti
    Je l' da?

Bilo bi ipak zgodno da navedeš nekoliko tipičnih situacija u kojima netko nekome 'izjavljuje ljubav'. Onako, u ovisnosti o prethodnim događajima i o razlozima te izjave.

Quote Originally Posted by medeari View Post
    A možda ih izgovaramo i onda kada ih stvarno osjećamo lišeni svih inhibicija koje očekivanja nose
    Ako smo 'lišeni svih inhibicija' onda očito ne osjećamo nikakav strah. Pročitaj opet pitanja u uvodnom postu.

medeari's Avatar
    Ako smo 'lišeni svih inhibicija' onda očito ne osjećamo nikakav strah. Pročitaj opet pitanja u uvodnom postu.
    Točno. Ali mi ga osjećamo i zato i ne izgovaramo. Ma kakvo god opravdanje pronalazili za to.

Quote Originally Posted by medeari View Post
    Točno. Ali mi ga osjećamo i zato i ne izgovaramo. Ma kakvo god opravdanje pronalazili za to.
    Kakvo 'opravdanje'? Pa radi se jednostavno o tome da to onda očito nije ljubav, zar ne?

Jer da jest, onda ne bi bilo straha od izgovaranja. Ergo, nije moguće osjećati 'strah od izjave ljubavi'. Tj. moguće je - upravo onda kad je ta izjava laž s nekim konkretnim ciljem.

ema007's Avatar
    Je l' da?

Bilo bi ipak zgodno da navedeš nekoliko tipičnih situacija u kojima netko nekome 'izjavljuje ljubav'. Onako, u ovisnosti o prethodnim događajima i o razlozima te izjave.
    Razlozi izjavljivanja ponekad mogu biti dvojbeni.
    Kao što je Y naveo ima mnogo situacija kada se ta riječ olako izgovara.
    Ali zašto bi u nekoj vezi u kojoj postoji obostrana zaljubljenost bio toliki problem izjaviti ljubav i čemu toliko analiziranje tog osjećaja?

Ti možda misliš na situacije kada postoji muško-žensko prijateljstvo a jedna strana želi više?
    Čak ni tada izjava ljubavi nije sama po sebi sebična, zašto bi bilo sebično željeti produbiti prijateljski odnos, iako naravno takvom izjavom riskiramo da druga strana ne osjeća isto, i upravo zbog toga nastaje strah i nesigurnost

Razlozi izjavljivanja ponekad mogu biti dvojbeni.
    No kiddin', Sherlock. To je omiljena metoda manipuliranja kod oba spola, jedino s nešto drugačijom motivacijom.

Ali zašto bi u nekoj vezi u kojoj postoji obostrana zaljubljenost bio toliki problem izjaviti ljubav i čemu toliko analiziranje tog osjećaja?
    No, dakle, ti si uvodno pitanje tako shvatila? Zašto se 'bojimo' izjaviti ljubav u situaciji gdje već zapravo jesmo u ljubavnom odnosu? No, pa kao što rekoh - ako smo u 'ljubavnom odnosu', a ipak se plašimo 'izjaviti ljubav' - onda, ne znam, meni je nekako dvojbena kvaliteta tog 'ljubavnog odnosa'.

Ti možda misliš na situacije kada postoji muško-žensko prijateljstvo a jedna strana želi više?
    Ne mislim ništa, nego pitam. Uvodno pitanje nije specificiralo na koji tip situacije se odnosi.

Čak ni tada izjava ljubavi nije sama po sebi sebična, zašto bi bilo sebično željeti produbiti prijateljski odnos, iako naravno takvom izjavom riskiramo da druga strana ne osjeća isto
    Hoćeš reći, riskiramo da *saznamo* da ne osjeća isto. Jer što god da osjeća, to vrijedi i prije i poslije naše 'izjave'.

Nisam mislio 'sebična' u nekom groznom smislu ('o, ti užasni sebični čovječe' ) - nego motivirana primarno sebičnim ciljem, željom za nečime 'za sebe'. Pitam se koliko je to kompatibilno s navodnom proklamiranom ljubavlju. U biti, pa i jest kompatibilno, ako ljubav shvatiš po analogiji s onim kad kažeš 'ja volim kinderladu'.

ema007's Avatar
    Hoćeš reći, riskiramo da *saznamo* da ne osjeća isto. Jer što god da osjeća, to vrijedi i prije i poslije naše 'izjave'.

Nisam mislio 'sebična' u nekom groznom smislu ('o, ti užasni sebični čovječe' ) - nego motivirana primarno sebičnim ciljem, željom za nečime 'za sebe'. Pitam se koliko je to kompatibilno s navodnom proklamiranom ljubavlju. U biti, pa i jest kompatibilno, ako ljubav shvatiš po analogiji s onim kad kažeš 'ja volim kinderladu'. [/QUOTE]

Ozbiljna sam dr. Watson
    Slažem se da se našom izjavom neće promijeniti osjećajno stanje osobe kojoj izjavljujemo ljubav, ali koga ne bi bio strah izjaviti ju i riskirati da čuje negativan odgovor?

Odavno smo se složili da motivi izjavljivanja ljubavi mogu biti svakakvi (primjer "Ja volim kinderladu") ali reći da su u svim okolnostima sebični samo zato jer nešto želimo za sebe mi nije prihvatljivo, jer to je isto kao da kažeš da je sebično djetetu reći da ga voliš i to izjednačiti sa izjavom Ja volim i kinderladu

y's Avatar
    @Apemant (podrazumijeva se, jer kom drugom bi još ovo moglo biti upućeno...)

Ako ikada osnuješ band, taj će se, pretpostavljam, zvati Lovekillers. (Songkillersi već ionako postoje...)

+ Reply to Thread

Tags for this Thread