+ Reply to Thread
Page 1 of 17 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 167

Thread: Izjaviti ljubav

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    size="tall"

Izjaviti ljubav

U čemu je problem; zašto se ljudi toliko boje jedni drugima reći lijepe stvari?

Strah od odbijanja? Pa što mu dozvoliti da nas spriječi biti hrabrima?

Uostalom, ukoliko druga strana na nas neće reagirati onako kako bismo željeli, prije ćemo se s tim moći suočiti pa tako i preboljeti te krenuti dalje sa svojim životom.

Stoga, zašto voljenoj osobi jednostavno ne priznati svoje osjećaje?

Scrubs
    Guest
    Mislim da je odgovor, u tome, što imamo strah da ta osoba ne osjeća isto kao i mi, s druge strane još je teže ako ste jako dobri prijatelji, ići reći nekome da ga volimo.Bar je tako bilo u mom slučaju.

Shvaćam, ali, s druge strane, zar nije bolje biti iskren, obzirom da se radi o (uspostavljanju ili nadogradnji) bliskosti. Ovako je stalno nešto u zraku, nešto što sputava i što se osjeti, ali se ne spominje...i na kraju dođe -kraj.
    ili
    Može se dogoditi da druga strana ( misleći isto kao i mi, ne željeći opteretiti svojim osjećajima prijatelja) možda čak i pati.

Ne znam; toliko toga malo znam, ali jedno mi je stalno na umu konto osjećaja, a to je da iste bolje pustiti van, jer time se vraćamo u stanje djeteta, a djeca su nevina i dobronamjerna. Lijepo je biti kao dijete, zar ne Scrubs?

Scrubs
    Guest
    Ovaj zadnji dio, apsolutno se slažem.
    Ali mislim da je ipak teško priznati takvo nešto osobi do koje ti je toliko stalo, ponajprije kao do najbolje prijateljice,jer u tom slučaju moraš riskirati prijateljstvo, a to je već teže.

Naravno, da postoji i pitanje, što ako druga strana misli kao i mi , a boji se reći.

Quote Originally Posted by View Post
    LJU-di se BAV-e ljudima.
    ma imam ti ja što za kontrirati konto gore rečenog, ali ovaj dio me tako ugodno iznenadio da za sada samo:

Love Bird Rose's Avatar
    o, eš , kraljice mâma
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Love Bird Rose's Avatar
    Hmmm... možda da kažemo da smo mi ti koji 'dajemo' ljubavi bolnu stranu. Ona sama po sebi je čista kao suzica. Tako o tome razmišljam
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi

colibri's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post

Uostalom, ukoliko druga strana na nas neće reagirati onako kako bismo željeli, prije ćemo se s tim moći suočiti pa tako i preboljeti te krenuti dalje sa svojim životom.

Mislim da se svi bojim odgovora druge strane prije svega. Koliko puta nam se desilo da smo izgubili nekoga, i poslije zalili sta mu nismo kazali ,pokazali sta osjecamo ? Imas ljudi koji nemaju potrebu za rijecima ,koji osjecaju da se radi o ljubavi . A imas drugih kategorija koji se razbacuju tim istim rijecima . A imas tisucu nacina da pokazes na dijelu tvoje osjecaje, i rijeci su u takvim situacijama ne potrebne . Ali da godi cuti ,godi ! Mnogi faktori utjecu na to . Nas odgoj,nas karakter,nasa prethodna iskustva . Da li si se opekao ili ne . Dubina osjecaja prije svega . Jednom kada si siguran da volis ,mislim da nemas straha za izreci to na glas .

Mislim da je jako bitno reci . Svako neka izabere adekvatan momenat ,ali neka kaze . Godi svakome cuti te magicne rijeci .

Love Bird Rose's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post

Zato što ih nije tko imao naučiti, nisu od koga imali putem 'pokupiti'. Obiteljsko nasljeđe.
    Pogledaj oko sebe... predivni ljudi, puni topline, dobrote, samo ih takneš po ramenu ili uputiš lijepu riječ... stresu se kao da ih je struja opržila. Ne znaju kako odreagirati na takvo što, a kamoli sami od sebe pokrenuti.
    kapi

medeari's Avatar
    Ja spadam u one koje teško izgovaraju ali teško i čuju.
    Uvijek se sve svodi na strah. Strah od odbacivanja, strah od neispunjenih očekivanja, strah od toga da ću se urušit jer mi ljudi rado dajemo ključeve svoje sreće onima drugima.
    Kako gotovo svi gledamo ljubav kao neki odnos (iako ona to nije) logične su i sve emocije koje prate jedan odnos. I sreća, i zadovoljstvo, ali i tuga, strah, bijes.
    Teško mi je i čuti neku izjavu ljubavi jer se osjećam rascijepljenom na dva dijela. Jedan dio mene se poželi stisnuti uz tu osobu i udisati zajednički zrak a drugi dio mene se zablokira mišlju "ako odgovorim isto a onaj drugi se predomisli, opet ću patiti"
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

+ Reply to Thread

Tags for this Thread