+ Reply to Thread
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 11 to 20 of 66

Thread: TEKIJA na forumu.

Život kišne kapi traje vrlo kratko, ali zato ima ispunjen život.....
    ...i ne buni se što je cijeli njen život zapravo, pad...
    pitam se, o čemu pričaju dvije kapi dok padaju...
    s druge strane, uspon kišne kapi je tako dosadan i složen proces, ja mislim da one jedva čekaju novi pad, ono, hajmoooo juriššššš...
    ...i onda jedna kap upadne meni u šolju za kafu, wau koji pogodak, koje navodjenje...
    ...leti leti leti iiiiiii buć.)
    ...i da, kaže jedna kap drugoj:' tako me podsjećaš na jednu, hmmmm ček da se sjetim'....), i naravno, buććć..) nije se sjetila...
    ...hoće se reć', život joj prodje dok ona skonta...))
    ...i zato, kad vidiš kap, reci: 'to je ta kap', nemoj se puno misliti..
    .jer na kraju, sve su kapi iste i sve polijeću sa iste piste...
    ...jer, za kišne kapi dovoljno je da su blizu jedna drugoj i sudbine su im spojene...

O pa Dervo je tu... veliki pozdrav! , nadam se da ću guštati čitajući ovu temu...
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

saruh's Avatar
    Quote Originally Posted by Derviš View Post
    Selam alejkum

Ako imate kakvih pitanja, molim vas ne pitajte mene, ja ništa neznam, imam samo želju, želju da osjetim i da vidim i da plačem i da se smijem i da se smirim kao biće sa osjećajem sigurnosti ispunjen ljubavlju...to želim, a vi?
    Alejkumu selam!

Odgovora nema,duboko je skrit,
    Muhammed ga traži kao tajnu nit,
    pa polako tone u nemiran san,
    čežnjama je smoren, bolno umoran.

Tad najednom kroz san ukaza se sjaj,
    odjeknuše rječi "pravedni ustaj!"

stihovi sa videa kojeg je postavio @Saruh:

"mudri Lukman ovdje je
    Ebu Hajat ovdje je
    Kao Hidr zivjet ce
    jednu kap k'o popije..."

Mudri Lukman u suri (poglavlju) Lukman se spominje i Allah navodi njegove rijeci:
    16. "O sinko moj, dobro ili zlo, teško koliko zrno gorušice, bilo u stijeni ili na nebesima ili u zemlji, Allah će na vidjelo iznijeti, jer Allah zna najskrivenije stvari, On je sveznajući.
    17. "O sinko moj, obavljaj molitvu i traži da se čine dobra djela, a odvraćaj od rđavih i strpljivo podnosi ono što te zadesi – dužnost je tako postupiti."

Ova dva ajeta (stavka)...kad bi samo njih uzeo k srcu, ispunjavao ih...Tako jednostavno receno, kratko - a toliko cesto padam pri ispunjavanju toga...prvi od dva navedena ajeta "zaboravim", smetnem s uma ; a drugi olako prolazi...
    Upali svjetlo svoje duse, lakse ces putovati...

Allah razi olsun!
    vrijedno ću pratiti ono šta se ovdje piše!

selam alejkum... vi mislili pobjeći od mene ne može to tako...

implosive's Avatar
    Quote Originally Posted by Derviš View Post
    Selam alejkum

Gospodaru moj Jedini, tako se prazno osjećam, tako sam neizmjerno tužan da su mi se suze sledile od hladnoće. Smiluj mi se Bože, podigni me za jedan stepen, barem da mogu ponovo plakati, zatim me podigni za stepen da se mogu smiriti, zatim za stepen da se mogu smijati, zatim za stepen gdje ću osjetiti sigurnost, zatim me digni da vidim i da osjetim a zatim me pogledaj pa da nestanem i zatim mi daj da se ponovo rodim...

Ako imate kakvih pitanja, molim vas ne pitajte mene, ja ništa neznam, imam samo želju, želju da osjetim i da vidim i da plačem i da se smijem i da se smirim kao biće sa osjećajem sigurnosti ispunjen ljubavlju...to želim, a vi?

Ja sam večeras najtužniji čovjek na svijetu, ne pitajte me zašto jer vam neću odgovoriti, digoh ovu temu i neka bude oda tuzi kao i nada da će se radost pojaviti a radost je već tu, eno je svijetli na horizontu, čak je i ja vidim...
    uhh...kako je ovo divno.......

Quote Originally Posted by Aries View Post
    selam alejkum... vi mislili pobjeći od mene ne može to tako...
    Nema bolan bjezanja, mi smo samo malkice dosli ovdje i zvali te odavde, ti cuo i dosao... Mi dosli, provjerili zrak i zvali te da dodjes u sigurno...

Quote Originally Posted by AbduLLah View Post
    Allah razi olsun!
    vrijedno ću pratiti ono šta se ovdje piše!
    Brate, nemoj samo da pratis, ukljuci se, pisi... Citanje i pisanje su kao teorija i praksa... a nista bez prakse...

+ Reply to Thread

Tags for this Thread