+ Reply to Thread
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 66

Thread: TEKIJA na forumu.

Quote Originally Posted by Aries View Post
    selam alejkum... vi mislili pobjeći od mene ne može to tako...
    Juuuj, i Aries je ovdje...
    Baš super što se ekipa skuplja...
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Quote Originally Posted by Derviš View Post
    Selam alejkum

Gospodaru moj Jedini, tako se prazno osjećam, tako sam neizmjerno tužan da su mi se suze sledile od hladnoće. Smiluj mi se Bože, podigni me za jedan stepen, barem da mogu ponovo plakati, zatim me podigni za stepen da se mogu smiriti, zatim za stepen da se mogu smijati, zatim za stepen gdje ću osjetiti sigurnost, zatim me digni da vidim i da osjetim a zatim me pogledaj pa da nestanem i zatim mi daj da se ponovo rodim...

Ako imate kakvih pitanja, molim vas ne pitajte mene, ja ništa neznam, imam samo želju, želju da osjetim i da vidim i da plačem i da se smijem i da se smirim kao biće sa osjećajem sigurnosti ispunjen ljubavlju...to želim, a vi?

Ja sam večeras najtužniji čovjek na svijetu, ne pitajte me zašto jer vam neću odgovoriti, digoh ovu temu i neka bude oda tuzi kao i nada da će se radost pojaviti a radost je već tu, eno je svijetli na horizontu, čak je i ja vidim...
    Ja želim znati što se dešava u čovjeku da bude u stanju napisati ovakav post, pun emocija.
    Baš sam iznenađen. Ugodno. Jako ugodno iznenađen.

Quote Originally Posted by Derviš View Post
    Selam alejkum

Gospodaru moj Jedini, tako se prazno osjećam, tako sam neizmjerno tužan da su mi se suze sledile od hladnoće. Smiluj mi se Bože, podigni me za jedan stepen, barem da mogu ponovo plakati, zatim me podigni za stepen da se mogu smiriti, zatim za stepen da se mogu smijati, zatim za stepen gdje ću osjetiti sigurnost, zatim me digni da vidim i da osjetim a zatim me pogledaj pa da nestanem i zatim mi daj da se ponovo rodim...

Ako imate kakvih pitanja, molim vas ne pitajte mene, ja ništa neznam, imam samo želju, želju da osjetim i da vidim i da plačem i da se smijem i da se smirim kao biće sa osjećajem sigurnosti ispunjen ljubavlju...to želim, a vi?

Ja sam večeras najtužniji čovjek na svijetu, ne pitajte me zašto jer vam neću odgovoriti, digoh ovu temu i neka bude oda tuzi kao i nada da će se radost pojaviti a radost je već tu, eno je svijetli na horizontu, čak je i ja vidim...
    Povremeno dođem na eforum i lutam po pojedinim temama pa sam se eto ovdje zaustavio.
    Nisam musliman, možda ne bi smio ovdje nešto pisati, ali ako nije u redu brišite me.
    Ovaj tvoj post je ganutljivo osjećajan, ali kada pišeš da ništa ne znaš, vjeruj mi to nije istina. Ti znaš da postoji milostivi Bog, kome se možeš obratiti, koga možeš moliti, kome se možeš požaliti, a to je zapravo prekrasno. To si ti i učinio u ovom svom postu. Čini mi se zapravo da mnogo toga više znaš, nego što se odavde možda može vidjeti.
    I zato ću biti slobodan da te ipak nešto upitam. Što misliš da li je svjetlost koju si naglasio na kraju svog posta samo tvoja autosugestija ili nešto više, a ako je samo autosugestija, vjeruješ li da i ona može pomoći tvojoj tuzi?

Quote Originally Posted by Meteor View Post
    Povremeno dođem na eforum i lutam po pojedinim temama pa sam se eto ovdje zaustavio.
    Nisam musliman, možda ne bi smio ovdje nešto pisati, ali ako nije u redu brišite me.
    Ovaj tvoj post je ganutljivo osjećajan, ali kada pišeš da ništa ne znaš, vjeruj mi to nije istina. Ti znaš da postoji milostivi Bog, kome se možeš obratiti, koga možeš moliti, kome se možeš požaliti, a to je zapravo prekrasno. To si ti i učinio u ovom svom postu. Čini mi se zapravo da mnogo toga više znaš, nego što se odavde možda može vidjeti.
    I zato ću biti slobodan da te ipak nešto upitam. Što misliš da li je svjetlost koju si naglasio na kraju svog posta samo tvoja autosugestija ili nešto više, a ako je samo autosugestija, vjeruješ li da i ona može pomoći tvojoj tuzi?

Ne bih se mijesao u pitanje uvazenom @Dervisu nego bih samo rekao da nije problem sto nisi musliman a pises - nema to nikakve veze... Postoji jedan stih kojeg cesto spominju u tekijama: "Dodji, samo dodji..." - ni ti nisi slucajno ovdje, bitno da se ugodno osjecas...

Dodji, dodji, ko god da si
    Dodji, svrati, cak i ako si neznabozac
    I klanjas se kipovima ili vatri
    Svejedno je sto si stotinu puta pogazio rijec, okusio poraz
    Pa ti srce ognjem beznadja plamti
    Ovo je karavana nade, ona ocaju ne vodi
    Dodji, dodji, opet dodji...

Upali svjetlo svoje duse, lakse ces putovati...

Quote Originally Posted by i-s-l-a-m-i-c View Post
    Brate, nemoj samo da pratis, ukljuci se, pisi... Citanje i pisanje su kao teorija i praksa... a nista bez prakse...
    kad se uključim nefs se uključi... godi mu to! pa čak i ovo što sad pišem!

Quote Originally Posted by AbduLLah View Post
    kad se uključim nefs se uključi... godi mu to! pa čak i ovo što sad pišem!
    Nefs je to...ali ima i on svoj hakk...
    Upali svjetlo svoje duse, lakse ces putovati...

Jedan profesor mi priča, kad je bio na hadždžu, kako ga je Allah počastio da klanja u poslanikovom a.s. mihrabu i kad je trebao spustiti glavu na sedždu na ono isto mubarek-mjesto gdje je Muhammed Mustafa a.s. spuštao svoje čelo on iz poštovanja i edeba pomjeri svoju glavu i spusti svoje čelo malo niže ili mi reče malo pored...

E Mašallah šta ti je edep!

colibri's Avatar
    Smijem li vas tu nesta upitati ? Shady je uvjek stavljao za nas profane prevod rijeci da bi skuzili o cemu se prica ,pa velim da vas zamolim ako vam nije komplicirano da nam prevedete ? Hvala !

Dugujem Dervisu mnogo pa bi mu se zahvalila na ovaj nacin .

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Quote Originally Posted by colibri View Post
    Smijem li vas tu nesta upitati ? Shady je uvjek stavljao za nas profane prevod rijeci da bi skuzili o cemu se prica ,pa velim da vas zamolim ako vam nije komplicirano da nam prevedete ? Hvala !
    Draga colibri, na ovom se forumu svi muslimani istinski trude koncentrirati prevoditi sve riječi, nemuslimanima strane, no što se tiče Tekije, tu je situacija nešto drugačija, a evo pokušat ću objasniti i zašto.
    Kad bi od insana (čovjeka) bilo zahtijevano da prevodi nemuslimanima strane riječi i na Tekiji, insan (čovjek) ponekad ne bi mogao biti spontan pa riječi ponekad ne bi mogle izlaziti u potpunosti opušteno, a kad ne bi imale takav put, ne bi mogle širiti pozitivnu energiju i ljubav u onoj mjeri koja upravo baš Tekiju, kao takvu, krasi.
    Zato te molim - imaj razumijevanja (ako koji puta neke stvari na Tekiji neće biti prevedene),
    ali i
    ne brini, jer za svaku riječ za koju bi voljela saznati što znači, ti dođi na ovu temu i pitaj. Odgovore (pa i opširnija pojašnjenja, pošto su neke riječi vrlo kompleksne i jako ih je teško prevesti) ćeš dobiti ovdje.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread