+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 25

Thread: Zato ba bijela vjenčanica?

medeari's Avatar
    Quote Originally Posted by ema007 View Post
    Zašto bi se morala ičega stidjeti, tvoj odabir je tvoja stvar.
    Ako se nekome sviđa bijelo ne znači automatski da je to zbog tradicije iako ne smatram lošim ako se netko odluči držati tradicije.

Ja osobno nisam tradicionalan tip kad su takve trivijalne stvari u pitanju ali mi se bijela baš nekak sviđa
    Ja nisam baš neki tradicionalni tip kada su u pitanju vjenčanice. Mislim, osim što je upitno da li ću je uopće obući , ako već i počnem maštati o tom hipotetičkom danu nije bijelina vjenčanice (osim po ljeti ) koja mi daje predznak neke romantičnosti. Prije bih razmišljala o mjestu samog čina vjenčanja.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji neto to je jače od okolnosti koje ih okruuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

shakiri's Avatar
    koliko znam, nije svugdje vjenčanica bijela, neke kulture tad oblače narodnu nonju i ima ih dosta kičavih čak.. međutim to su pak nekrćani te nemaju veze sa temom.

pretpostavka je da će ena ući u brak nevina - bijela boja je u krćanstvu boja nevinosti, također slavlja.

plava.. ne znam ima li je, ali ljubičasta je mučenička, crvena također slično (ako se ne varam) zelena običan dan i tako..

ako ena nije nevina prije braka - čini grijeh, a ne lae Boga - jer se Boga ne moe slagat

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    Ja nisam ba neki tradicionalni tip kada su u pitanju vjenčanice. Mislim, osim to je upitno da li ću je uopće obući , ako već i počnem matati o tom hipotetičkom danu nije bijelina vjenčanice (osim po ljeti ) koja mi daje predznak neke romantičnosti. Prije bih razmiljala o mjestu samog čina vjenčanja.
    Meni je upravo bijela boja simbol romantike a ne ko akiri simbol nevinosti (tradiocionalan način razmiljanja), jer tada nitko vie ne bi bijelo obukao u dananje vrijeme
    Kako oduvijek taj dan zamiljam da se događa ljeti negdje uz more bijela boja mi se nekako prirodno (a ne tradicionalno) nadovezala.

shakiri's Avatar
    nije to shakiri boja nevinosti već katoličke crkve.
    uz naravno slavlje i svečanost

bijelu boju i ti vjerovatno podsvjesno povezuje sa tom slikom vjenčanja, jer da si rođena u nekom plemenu u dungli ne bi ti bijela boja pala na pamet

dakle - mentalitet nam je takav

p.s. meni je crvena i njene varijacije - najromantičnija boja

a udaja danas je sve samo ne romantična

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by shakiri View Post

a udaja danas je sve samo ne romantična
    A skoro da i je, ali se sama romantika pokvari s većinom vjenčanja . Muž i ja smo imali vrlo romantično hodanje , cijela je naša priča poprilično od početka počela s romantičnim događajima i tako se gradila sve do vjenčanja.
    NI samo vjenčanje nije pošteđeno. Ne radi se onim bljtavim planiranim eventima, da se zna iako osobno nemam ništa protiv toga. Nek se ljudi vesele...
    Vidim ja iz svog kuta cijelu priču ...Danas se mladi zahvaljujući modernim vremenima ne sreću s problemima koje ih uvlače u još veće probleme a koji brižno bojaju taj splet nesporazuma, muke, ljubavi i svega što vezu čini vrlo romantičnom.
    Iskreno rečeno, osjećam nadmoć , neku vrstu superiornosti u odnosu na parove koji nisu imali vatrena krštenja veze ko nas dvoje bogeca nekad.

Zašto mora biti bijela? Ne mora, ali se ističe u velikom slavlju. Mladenka je izborom te boje i posebne haljie osigurala zapaženost. To je neki psihički faktor. svi znamo da je ona taj dan najbitnija, ali ona se želi i vidjeti i razlikovati na fotkama od svih ostalih prelijepih prijateljica , djevojaka i žena na toj svečanosti.
    Moja je haljina bila kratka, s naramenicama. Kratka kosa i oko čela bijela vrpca vezana u čvor u obliku cvijeta i izgledala sam ko iz doba čarlstona..Jednostavno , a prilično upadno. Trbuh mi se nije vidio iako je trudnoća bila dobrih 5 mjeseci.
    A zašto sam odabrala bijelo? Pa i nisam, ali mi je prodavačica u butiku predložila i skrojile smo to tako da sam ju dosta dugo nosila prekrojenu ko dugu suknju nakon vjenčanja.
    Bilo nas je dvadeset na večeri . Nikad nisma požalila što nismo radili veliki pir.
    Da se sad udajem s ovim iskustvom , isto ne bi radila pir, samo bi možda neke detalje promjenila...

ema007's Avatar
    akiro da sam u đungli vjerojatno bih se obukla u palmin list

Ovo to Tatum kae je vjerojatnije u mom slučaju, bijela boja mi osim neke romantičnosti znači i nekakvo isticanje i posebnost na taj dan.
    Također me ne privlače veliki pirovi i takav od dvadesetak ljudi mi se čini savren

y's Avatar
    Eh, kad bi vi znale koliko se cure na revijama s tim, nerijetko nezgrapnim krojevima, znaju nagnjaviti prilikom odijevanja i izlaska na pistu, a tek za potrebe fotografiranja...
    Kako u njima provesti noć? Neki krojevi i dizajnerska rješenja su za žešće mazohistice...

Muškima se običo najviše sviđaju transparentne 'boje', tj. materijali..., no, ne znam bi li takav dizajn preporučili svojoj djevojci...
    Last edited by y; 23-02-11 at 19:35.

ema007's Avatar
    Y bolje se ne petljati u ženski izbor jer možeš samo dobiti po nosu

Meni osobno se ti nezgrapni krojevi uopće ne sviđaju već iz tog razloga jer nisu nimalo praktični, bijela lepršava haljina mi je puno ljepša (ili neka vjenčanica jednostavnog kroja) ali i praktičnija od onih raskošnih nezgrapnih vjenčanica.
    Ali meni su općenito haljine lijepe za gledanje i crtanje iako ih sama ne nosim
    Last edited by ema007; 23-02-11 at 19:49.

karizmatik
    sad bih bas rado prigovarao, ali necu. samo cu rec da ocito ima svoju simboliku, ta simbolika je mozda ogranicena na nevinost a mozda je i sira, nisam se bavio time. no u nasem 'modernom' drustvu je simbolika tradicije i obicaja ionako postala retardirana u umovima vecine pa je to tako svejedno.
    ni svadba se ne radi zbog mladenaca nego zbog svih drugih, no ako ju se dozivljava kao nesto sto mladenci rade zbog sebe, kao sto je danasnja prevladavajuca percepcija, onda je normalno i da vjencanica ne mora biti tradicionalna.

ema007's Avatar
    Tony normalno je sve što se nekome sviđa, tko može odrediti što je normalno? OK nečiji ukus mi može biti čudan ali to me se definitivno ne treba ticati.
    Ako se meni sviđa bijela vjenčanica zašto se moj ukus mora svrstavati u tradiciju kad ja to tako uopće ne doživljavam.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread