+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 25

Thread: Zato ba bijela vjenčanica?

...
    size="tall"

Zato ba bijela vjenčanica?

Mislim, malo mi je glupo u današnje vrijeme stavljati toliko fokus na tu bijelu boju, kad je ista (u ovom slučaju, na našem hrvatskom podneblju) simbol za nevinost.

S religiozne strane, evo što me muči pride:

Obuče li žena, koja nije nevina, bijelu vjenčanicu, ona pred Bogom laže (da je nevina) još prije samog starta, gdje će veza s muškarcem njenog života biti pred Bogom i ovjekovječena.

Nije li to loš početak?

I uostalom, što fali blijedo plavoj ili nekoj drugoj nježnoj boji?

Ali i, što fali žarko crvenoj?

Ovako se bori protiv lopova! (klik)

. Vess's Avatar
    Pa niš ne fali, nek se svatko obuče u što hoće. Ta bijela je tipa kud svi turci tud i mali mujo. Boga glede, briga njega.
    Stvarno bi bilo interesantno da se ovdje pojave brides to be. Ima ih gomila na forum.hr. Stalno sam se čudila tim postovima i idiotskim preokupacijama. U nedjelju, mislim, sam gledala oduran film o nekakvoj glupači kaj se udaje, pa napravi mess od veze zbog planiranja idiotskog vjenčanja.
    Nevjerojatno.

Blinky's Avatar
    Što se tiče vjenčanja i vjenčanica....pa svatko svoje zna.

Meni je blijedo zlatna prekrasna boja a imat će i nekih izvezenih detalja, udat ću se u vrtu svoje kuće jednog prekrasnog sunčanog dana, pod vedrim nebom. Pozvati meni najdraže ljude a ne cijelu rodbinu jer se to mora . Sami odlučujemo i biramo E da, zaboravih najvažnije, neće biti bend već jukebox a sve kovanice koje skupim platit će mi medeni vikend na Plitvicama

Bez je najljepsa ili blijedo roza.O lazima pred Bogom su gluposti jer Bog sve zna.Najvece lazi nastupaju posle ono DA,do kraja zivota,u dobru i zlu itd.

. Vess's Avatar
    Ali tak bi bilo zgodno da se ovdje počmu postavljati slike vjenčanica, cvjetnih aranžmana...etc. Jest da je to meni osobno glupo no primjećujem da nije glupo većini ljudi.

Blinky's Avatar
    Jednom sam gledala emisiju u kojoj je dano objašnjenje ceremonije vjenčanja i uopće nije tako bajkovito. Sad vadim iz sječanja jer sam lijena kopati po internetu da nađem točno kako je bilo, ali išlo je nekako ovako - u ono vrijeme, muževi su birali žene i to koju god su htjeli. S vremenom su te žene počele pružati otpor, a muževi su počeli osječati potrebu da označe svoj teritorij. Zbog toga (jer su žene počele bježati) muževi su imali šest (mislim da je to bio taj broj) sluškinja koje su pripremale mladu za vjenčanje i čuvale je da ne pobjegne, a uz sluškinje imao je i šest ratnika koji su čuvali sve njih od mogućih upada braće, očeva iliti prave ljubavi žene koju želi oženiti. Povrh toga da bi označio svoj teritorij vezivao je konopac oko prsta svoje žene. Postoji i tumačenje zašto baš današnji prstenjak ali ga se ne sječam.

Od svih ceremonija vezanih za vjenčanje meni je stvarni simbol prsten, jer on predstavlja vječni krug, povezanost i neraskidivost veze u koju dvoje ljudi stupaju. Nisam sklona ogromnom dijamantnom prstenu (bez sarkastičnih komentara, naravno da volim nakit ali ne onaj vrišteči). Evo meni je moj izabranik sam napravio prsten - od matice, tri mjeseca ju je brusio i glancao, još uvijek imam taj prsten i on mi vrijedi više od neznam kakvog dijamantnog.

Jubac svima zaljubljenim, odljubljenima i onima u međuprostoru

Arwen's Avatar
    Da, to s tim bijelim haljinama i meni nikad nije bilo jasno. Zapravo, sve mladenke kao da žele izgledati isto, a da pritom imaju 'poseban trenutak' i 'dan za pamćenje'.
    Još gora mi je tradicija gdje se pozove zillion znanih i neznanih, pa se gro njih ponapija i napravi budalu od sebe. Ja sam se udala u krem odijelu, imala sam još i svilenu prljavobijelu bluzu i satenske prljavobijele cipele. Budući da je još jedno od nepisanih pravila da se boje na mladencima moraju slagati, S. je bio u svom odijelu i imao sivu kravatu, što je naravno skroz odudaralo od mog kompleta, Bogu hvala.
    Također je tradicija da torta bude u boji haljine, pa je moja tako bila roza
    E, uz to smo imali i prijem kod S. doma, zakusku umjesto svadbe- nekih dva sata u vrh glave, nakon čega je nas pet zbrisalo u Opatijsku vijećnicu i nakon ceremonije u jednu finu konobicu na večeru. Nitko se nije napio, nitko izblamirao, bilo je pravo građansko, civilizirano vjenčanje za pamćenje. Curama koje se tek namjeravaju udati toplo preporučujem da budu originalne. Kad sam ja rekla da ću se udati u odijelu svi su se zgražali, a nakon što nam je fotograf stavio slike u izlog čula sam da je bilo još cura koje su se odlučile za nešto slično. I ne, nisam imala suknju, nego hlače.

P.S. vidi se da sam nova ovdje, nikako da lociram smajliće (*blushing*)
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni ivot, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadanjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne moe nas rastaviti od ljubavi Boje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu naemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Maja
    Guest
    Quote Originally Posted by Miss Wiseass View Post
    Također je tradicija da torta bude u boji haljine, pa je moja tako bila roza
    Kako, kad si rekla da si nosila bež odijelo?

Ja sam imala bijelu vjenčanicu i ne stidim se zbog toga. Takvu tradiciju teba čuvati, a ne ko zna kakvu.

Arwen's Avatar
    To sam mislila sarkastično, jer nisam imala ni haljinu, a kamoli tortu u istoj boji. Dakle torta nije bila u krem boji, a nije bio ni stolnjak. Nekako mi je bilo smiješno da sam sa stolnjakom u kombinaciji. Odijelo inače nije bilo bež, već malo svjetlije, krem boje.
    To je stvar odabira, netko ide sa strujom, netko protiv struje. Ja sam uvijek rado u ovoj drugoj grupi i također se ponosim time. Radije stvaram vlastitu tradiciju.
    Last edited by Arwen; 13-12-10 at 14:36.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni ivot, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadanjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne moe nas rastaviti od ljubavi Boje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu naemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by Maja View Post

Ja sam imala bijelu vjenčanicu i ne stidim se zbog toga. Takvu tradiciju teba čuvati, a ne ko zna kakvu.
    Zato bi se morala ičega stidjeti, tvoj odabir je tvoja stvar.
    Ako se nekome sviđa bijelo ne znači automatski da je to zbog tradicije iako ne smatram loim ako se netko odluči drati tradicije.

Ja osobno nisam tradicionalan tip kad su takve trivijalne stvari u pitanju ali mi se bijela ba nekak sviđa

+ Reply to Thread

Tags for this Thread