+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 38

Thread: Islamski pojmovnik - diskusija

Arwen's Avatar
    Puno ti hvala, Islamic, i na lijepim riječima i na linkovima. Kad sve dobro proučim, eto mene nazad s hrpom pitanja.

Prvi link je dobar, ali je ovaj drugi puno bolji. Hvala još jednom...
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Arwen's Avatar
    Evo mene opet, nešto me drugo ponukalo... Ne razumijem kako džinni mogu biti u čovjeku, ako su bića od vatre, a ni kako mogu biti od vatre, a nevidljivi.
    Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,
    Ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu.
    Rimljanima 8:38, 39

Quote Originally Posted by Arwen View Post
    Evo mene opet, nešto me drugo ponukalo... Ne razumijem kako džinni mogu biti u čovjeku, ako su bića od vatre, a ni kako mogu biti od vatre, a nevidljivi.
    Izraz "u covjeku" znaci da covjek biva opsjednut od strane dzinna (duha). Pitanje egzorcizma, opsjednutosti i tako dalje...O tome se radi... A ovo od vatre oznacava njihovu razliku u odnosu na ljude i andjele. Ljudi od zemlje, andjeli od svjetlost, dzinni od vatre... To su bica koja jednostavno postoje, da tako kazem, na drugacijoj frekvenciji treptanja od nas S tim da oni mogu prilicno utjecati na ljude...
    Upali svjetlo svoje duse, lakse ces putovati...

saruh's Avatar
    Quote Originally Posted by Arwen View Post
    Nije to vatra kakvu mi znamo nego nekakva bezdimna pa time logično i sa drugačijim svojstvima.

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Molila bih prijevod za pojam 'nefs' te pobliže pojašnjenje kada se isti koristi umjesto pojma 'duša, a kada umjesto pojma 'ego'?
    O kojim se, u spomenutom slučaju, arapskim riječima radi te, naravno, ako može malo i o korijenima tih riječi (tj. te riječi).

Quote Originally Posted by enky View Post
    Molila bih prijevod za pojam 'nefs' te pobliže pojašnjenje kada se isti koristi umjesto pojma 'duša, a kada umjesto pojma 'ego'?
    O kojim se, u spomenutom slučaju, arapskim riječima radi te, naravno, ako može malo i o korijenima tih riječi (tj. te riječi).
    Opa, jako pitanje i vrlo tesko Duboko more... Odgovor ce uslijediti tijekom danasnjeg dana - kada se naspavam :$

Slobodno nastavite s pitanjima

Naspavaj se malo i za mene pa onda odgovori, molim te, i na sljedeće:

Što je zikr (za pojmovnik) te što da se stavi kao prijevod za pojam 'zikr' u postovima?

Quote Originally Posted by enky View Post
    Podsjećam, prosim, molim, štooo?

Zamolila bih prijevod pojama 'tefsir' za Pojmovnik te prijedlog kako isti prevoditi u konverzaciji.

No, dooooobro, evo naspavao sam se Evo iz ovih stopa se bacam na pisanje kraceg pojasnjavanja pojma NEFS A odmah zatim i TEFSIR

A o zikru cu na sufizmu...eto, recimo sutra... Uglavnom, veceras: tefsir i nefs...

Nastavite ljudi dalje s pitanjima, tko god naleti, pojmove koje zelite, samo naprijed pitajte, pokusat cemo ih pojasniti...

Pardon, ispričavam se, no zamolila bih kad budeš pojašnjavao pojam 'nefs' da isto učiniš i s pojmom 'ruh'.
    i-s-l-a-m-i-č-e, koji si se naspavao - Zikr je obradio dux.

Nastavite ljudi dalje s pitanjima
    Na kraju ove epizode bih se još i zahvalila što mi se napokon obraćaš kako doliči - u množini.

+ Reply to Thread