+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: Tko je glava obitelji?

...
    size="tall"

Tko je glava obitelji?

Negdje pročitah:"Muškarac je glava obitelji, a žena vrat, koji je - okreće.".

1. a sad skroz ozbiljno i niti malo seksistički ; je li Marlon Brando imao pravo izgovoriti kako žene i djeca smiju biti nepromišljeni, ali ne i muškarci? (mislim, ipak mu je to uloga života!)

The Godfather

Šalu na stranu, što je, po vama, bolje; kad je jedan član "glava obitelji" pa taj tada donosi odluke, ili kad se odrasli članovi obitelji dogovaraju o odlukama, kao ravnopravni partneri?

Osobno sam, nekako, više sklona ovom prvom, jer dogovori najčešće za sobom povlače i razno razne kompromise, a kompromis je rezultat, kojim obično nitko nije (trajno) zadovoljan.

Love Bird Rose's Avatar
    E ovo za komprimis ti je - u sridu. Zapravo, mislim da si 2. osoba za koju sam čula da je ovo rekla . Razmišljam isto kao ti.

Kompromis, naime, nužno nosi nezadovoljstvo (barem jedne strane), u tu svrhu bolje je ipak pronaći 'treće' rješenje, odnosno najbolje je da jedna osoba donosi odluke. Najzdravije, rekla bih naposljetku.
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Ne slažem se sa ovakvim razmišljanjima. Ako u braku samo jedna osoba donosi odluke, druga je trajno nezadovoljna. Ako se supružnici ne mogu dogovoriti i zadržati poštovanje i ljubav međusobno, onda je bolje da se odmah raziđu.
    Nije brak za svakoga...

Love Bird Rose's Avatar
    Quote Originally Posted by domini View Post
    Ne slažem se sa ovakvim razmišljanjima. Ako u braku samo jedna osoba donosi odluke, druga je trajno nezadovoljna. Ako se supružnici ne mogu dogovoriti i zadržati poštovanje i ljubav međusobno, onda je bolje da se odmah raziđu.
    Nije brak za svakoga...
    Dvoje se dogovaraju, ali 1 donosi odluku.
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

febo
    Guest
    Quote Originally Posted by Rose View Post
    E ovo za komprimis ti je - u sridu. Zapravo, mislim da si 2. osoba za koju sam čula da je ovo rekla . Razmišljam isto kao ti.

Kompromis, naime, nužno nosi nezadovoljstvo (barem jedne strane), u tu svrhu bolje je ipak pronaći 'treće' rješenje, odnosno najbolje je da jedna osoba donosi odluke. Najzdravije, rekla bih naposljetku.
    apsolutno,ali samo za onog tko je sa sebe skinuo odgovornost
    ja sam naprimjer ,kad mi je žena prepustila odlučivanje mislio da cjeni moj angažman međutim puno kasnije sam skužio da je ona samo komformist

persona non gratis
    najzdravije je kada su ljudi toliko kompatibilni da kompromisi postaju bespotrebni.

febo
    Guest
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    najzdravije je kada su ljudi toliko kompatibilni da kompromisi postaju bespotrebni.
    ne kompatibilni nego komplementarni

Blinky's Avatar
    Tko je glava obitelji? Onaj tko pristaje na kompromir a da ne kompromitira samog sebe. Nekad ja, nekad on, nekad oboje....ima tu mnogo glava

The Ruler hex's Avatar
    Definitivno sam pobornik dogovaranja i zajednicko donosenje odluka. Naravno ,ukoliko za odredjenu stvar prepustim partneru da donese odluku (ili on meni) , to ne znaci da je ijedno od nas "glava" kuce ,jer je i to prepustanje odluke opet stvar dogovora.
    Nemam nista protiv malih kompromisa,jer oni sluze da obje strane budu zadovoljnije
    Vampire Skull (klik)
    We are the Borg. Resistance is futile.

Tatum's Avatar
    Nema ništa od dogovora.
    Il će bit kako ja kažem il će bit kako on kaže...

+ Reply to Thread

Tags for this Thread