+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 12 of 12

Thread: Kada predati "uzde"?

Love Bird Rose's Avatar
    Quote Originally Posted by silver fox View Post
    roditeljstvo je mudrost koja se ne uči u školi ( mada kad vidim loše i neodgovorne roditelje škola uopće ne zvuči loše )
    dakle stječe se isključivo iskustvom već viđenog s mixom vlastitog nahođenja i morala.
    što bi rekli moš bit doktor nauka ,prepun diploma, no to ti ne garantira da buš dobar roditelj.

nekak mi iskustvo veli da se priroda sama pobrinula za odgoj i smislila riječ mama .
    zapraf rekel bi da je mama=ljubav i sigurno nema veće ljubavi i pokretačke sile od te ( ok postoje slučajevi di majke ostavljaju i zlostavljaju djecu ,zapravo krivo sam se izrazil - to nisu majke! ,al iznimke potvrđuju pravilo).

i zato:ko uopće hoće preuzet uzde i čemu kad te kroz život vodi neko ko ti želi sve najbolje i bezrezervno i neograničeno voli?

to me podsjetilo na biblijsku ljubav boga prema čovjeku,pa je čovjek ,u želji da si zeme uzde, jel s drva spoznaje.
    kolko je to bilo pametno nek si svak za sebe prosudi.
    a druga misao koja mi se mota po glavi bi bila :bog=mama?
    Nisam sigurna da sam te ispravno shvatila, pa ispravi ako jesam...

Najbolje, bezrezervno i neograničeno voli... majka. Stoji.
    Dakle, na majci je da preda uzde, baš zbog toga što voli, jer dijete ne može samo preuzeti uzde - ne zna kako. Dijete traži ograničenja i sretno je s postavljenim ogradama. Mudrost majke i njezina ljubav bit će osvijetljena onog trenutka kada shvati da je odgojila samostalno, odgovorno dijete. Tada je ona predala uzde, a dijete je preuzelo, ne shvaćajući točno kada, kako ni zašto. S vremenom sve postane jasno i dijete je zahvalno majci... i tako prenosi majčinu ljubav i mudrost na svoje potomke...

Sebična majka, ma koliko izgledala sa strane ta 'bezrezervna ljubav' čuva uzde i povodac dok može. Takvo dijete izrasta u nesigurnu osobu i gubi se u svijetu odraslih. Makar imalo 50 godina.
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

silver fox's Avatar
    Quote Originally Posted by Rose View Post

Najbolje, bezrezervno i neograničeno voli... majka. Stoji.
    Dakle, na majci je da preda uzde, baš zbog toga što voli, jer dijete ne može samo preuzeti uzde - ne zna kako. Dijete traži ograničenja i sretno je s postavljenim ogradama. Mudrost majke i njezina ljubav bit će osvijetljena onog trenutka kada shvati da je odgojila samostalno, odgovorno dijete. Tada je ona predala uzde, a dijete je preuzelo, ne shvaćajući točno kada, kako ni zašto. S vremenom sve postane jasno i dijete je zahvalno majci... i tako prenosi majčinu ljubav i mudrost na svoje potomke...

Sebična majka, ma koliko izgledala sa strane ta 'bezrezervna ljubav' čuva uzde i povodac dok može. Takvo dijete izrasta u nesigurnu osobu i gubi se u svijetu odraslih. Makar imalo 50 godina.
    upravo tako: djete samo drži žličicu i papa - uspjeh
    prvi koraci - uspjeh
    ne kaka više u pelene - uspjeh

sve je to "predaja uzdi" i to se radi postepeno jer je sama priroda tak posložila stvari.

Quote Originally Posted by Rose View Post
    Nisam sigurna da sam te ispravno shvatila, pa ispravi ako jesam...
    shvatila si , a ispravio bi da nisi

+ Reply to Thread

Tags for this Thread